Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 27 of 27

Thread: Inel de logodna

1. Back To Top | #21
    Imobiliare Alex2007's Avatar
    )) ce rau esti bro, toate femeile doresc un inel pe deget sa se mandreasca pe la servici si prietene. Acum daca are pretentia de sa coste tot salariul...este altceva )
    Visele iau forma casei tale!

2. Back To Top | #22
    Son of the Morning-Angel of light gigi19lic's Avatar
    Eu am luat un inel de la taraba ca sa 'pop the question', de argint ce-i drept, si i-am dat posibilitatea sa-si gaseasca unul pe placul ei, gusturile mele sunt cel putin indoielnice. Nu reprezinta o parte insemnata din salariul meu, dar mi se pare ca e foarte mult oricum din moment ce in secunda 2 dupa achitare se reduce la valoare greutatii aurului.

Singura varianta #2 e la comanda, dar nu pot sa vad nici macar piatra anterior, doar in poze si specificatii, ca nu tin stoc. Cumva sunt foarte sceptic, mai ales dupa ce mi-am stricat ochii la cateva magazine din Bucuresti prin lupele lor, aparent e foarte greu de gasit o piatra fara micro zgarieturi/ciobituri, nuanta/claritatea/taietura corecta intr-o caseta facuta fix pe piatra respectiva. Cel putin nu pana la valoarea salariului meu, ca vad ca e referinta. M-am uitat si la avioane, dar sunt irelevante.

Pur si simplu vreau sa stiu daca au politica de a negocia. Daca da, suma si procentul, am comunicat suma pentru ca e posibil sa fie relevant, eventual daca a avut cineva o experienta de gen.
    barton 2400+M/thermalright ALX800/NIDEC 92mm/2x256 corsair 2.2.2.5 old bh-5/abit AN7/asus 9600xt/hdd WD 80gb/Samsung writemaster SH-S182M/BEWE/antec sp-500p 500w

3. Back To Top | #23
    de ce nu suni sa intrebi?
    Ignore list: Stagirioritic

4. Back To Top | #24
    sunt un negociator mediocru/slab am fost cu viitoarea nevasta de 2 ori sa-l vada pana acum si l-am rezervat.

Chiar daca as stii sigur ca se poate negocia tot greu ar fi sa obtin ceva. Si oricum o sa incerc sa negociez dar vreau sa stiu daca exista precedent
    barton 2400+M/thermalright ALX800/NIDEC 92mm/2x256 corsair 2.2.2.5 old bh-5/abit AN7/asus 9600xt/hdd WD 80gb/Samsung writemaster SH-S182M/BEWE/antec sp-500p 500w

5. Back To Top | #25
    Quote Originally Posted by gigi19lic View Post
    sunt un negociator mediocru/slab am fost cu viitoarea nevasta de 2 ori sa-l vada pana acum si l-am rezervat.

Chiar daca as stii sigur ca se poate negocia tot greu ar fi sa obtin ceva. Si oricum o sa incerc sa negociez dar vreau sa stiu daca exista precedent
    Deobicei, mai fac discount-uri. Mie mi-au facut 10%.
    I'm an emotional guy, so I fucking puke a lot!

6. Back To Top | #26
    Quote Originally Posted by gigi19lic View Post

datorita marjelor de profit foarte mari, poti negocia pretui pentru aproape orice bijuterie noua. spune-i vanzatoarei in fata "pare cam scump, ce discount imi puteti da?". in cel mai rau caz nu capeti nimic, dar nu te vor da afara din magazin
    Ignore list: Stagirioritic

7. Back To Top | #27
    Deci l-am luat. Varianta scurta e ca a mai fost viitoarea nevasta a 3-a oara cu cineva sa-l vada inainte sa ajung eu sa incerc ceva. Cand am fost sa-l cumpar am incercat, dar nici eu nu as fi lasat nimic in locul lor dupa toata tevatura asta

Singurele variante oferite ar fi fost daca aveam un card de bonuri de masa SODEXO parca sau sa fac plata cu un Matercard, nu am de nici una dar mi-au spus ca e cam 10%.

1.  
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks