Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 43

Thread: Tratament Dermatita Seboreica

1. Back To Top | #1

Thumbs up Tratament Dermatita Seboreica

Salut, sunt interesat sa aflu si de la voi cei care au dermatita seboreica ce tratamente folositi si daca da roade.Multumesc.

2. Back To Top | #2
    Nizoral crema pentru fata doar în cazul în care ma irit.iar pentru cap șampon Dercos

Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

3. Back To Top | #3
    Registered User Smacks's Avatar
    Atunci cand mi se descuameaza/irita anumite zone ale fetei,folosesc crema La roche posay kerium DS si imi amelioreaza iritatia,dar trebuie folosita sistematic.

4. Back To Top | #4
    Registered User
    Salutare!
    Am avut si eu probleme cu dermatita seboreica si am ajuns la crema asta , si sincer sunt super multumit de ea si este si acceptabila la pret - AUR DERM - CREMA CU MIMOZA, SMIRNA SI PROPOLIS 30ML - LAUR MED- Sper sa aveti si voi rezultate oki cu ea.

5. Back To Top | #5
    Registered User _-livio-_'s Avatar
    am incercat-o si eu si e ok, e un pic cam parfumata dar isi face treaba
    isn't that cute....BUT IT'S WRONG

6. Back To Top | #6
    Eu folosesc Skin Conditioning Oil - BIOM8 si isi face treaba foarte bine

7. Back To Top | #7
    Registered User crysxyz's Avatar
    crowler , de cat timp ai dermatita ?
    Daca nu aveti cont Dropbox e timpul sa va faceti ! inscrieti va la acest link: http://db.tt/tDywCO9J
    si primiti pe langa cei 2G inca 500 mb in plus si desigur primesc si eu 500 mb. Multumesc

8. Back To Top | #8
    Cred ca de vreo 4 ani

9. Back To Top | #9
    Registered User mateis's Avatar
    mergi la medic. ajuta foarte mult. eu am incercat de capul meu o gramada de sampoane si nu au dat rezultate. am ajuns la un dr grec de pe toamnei, mi-a dat sampon seboderm - spalat zilnic pe cap timp de o saptamana, apoi doar in weekend cu seboderm, iar in timpul saptamanii cu ducray etoil, dar tot zilnic. de atunci s-a rezolvat matreata, si a ajutat mult si cu problemele de pe fata. pentru fata mi-a dat un amestec de crema nizoral cu protopic 0.1%. Dar repet, mergi la doctor, povesteste istoricul, medicamente luate, eventuale sensibilitati, astfel incat sa stie ce tratament iti poate da si ce nu ... sunt destule interactiuni ale diverselor creme cu unele afectiuni la care nici nu te gandesti.

10. Back To Top | #10
    Merci mateis, asa este, dar nici doctori nu au ce sa faca decat sa prescrie iar si iar medicamente, la mine si au facut treaba pe o perioada limitate dupa care a reaparut, acuma ma dau cu Biom8 de ceva timp si e ok tenul.

11. Back To Top | #11
    Eu am pe la nas, sprancene, un pic in barba si la liziera fruntii. E o forma mai extinsa si de disparut nu dispare, poti cel mult sa o tii sub control intr-un oarecare grad. M-am dat si cu creme prescrise de doctor gen nizoral, kelual si cate si mai cate. Dupa un timp era la loc. Am recurs si la creme prescrise de farmacista, pe baza de steroizi. Aceiasi poveste. Alifiile de la "naturisti" niciun efect. Acum ma dau cu ceva crema regeneranta de la o firma nemteasca ce se cheama Dr. Hauschka. Functioneaza, ascunde dermatita, alta data si trece cateva zile si nu e nevoie sa mai aplic crema, dar apare intr-un final. Nu stiu ce o sa fac cand se termina ca la cat costa ma ia ameteala numai cand ma gandesc.
    ASR.JudecatoR: I-mi e mila de tine... Bine a-ti venit ! :X

Vand diverse parfumuri -
    http://forum.computergames.ro/210-pa...parfumuri.html

12. Back To Top | #12
    Registered User Mandela21's Avatar
    Recomand si eu Aur derm, este cea mai buna crema din toate pe care le-am încercat si am testat foarte multe...). Pe lângă faptul ca iti curată fata de dermatita, este buna si in cazul iritațiilor de dupa bărbierit etc. Bafta

13. Back To Top | #13
    Vreau sa va intreb daca trece roseata si pielea revine la culoarea normala cu aceste produse specificate de voi ?

14. Back To Top | #14
    Registered User
    Din punctul meu de vedere tine de alimentatie + probleme cu colonul sau alergii nestiute. Recent a trebuit sa tin o dieta din cauza unor probleme de sanatate, suspect de colon iritabil. Dieta se numeste FODMAP. Cat am tinut dieta asta nu am avut niciun fel de probleme cu dermatita, nu roseata, nu nimic. Cum am inceput sa mananc tot felul de rahaturi mi-a inflorit iar dermatita. Eu folosesc IVADERMASEB, foarte buna pana acum. O sa incerc si Aur derm.
    "I always felt that I had to work harder than the next guy, just to do as well as the next guy. And to do better than the next guy, I had to just kill. And you know, to a certain extent, that's still with me in how I work, you know, I just... go in"

15. Back To Top | #15
    Da,am si eu probleme cu colonul, am tinut dieta dar totusi nu poti sa stii dieta toata viata sau sa mananci sanatos, imi este pofta din cand in cand si de o doza de cola sau una de bere si mancaruri nu tocmai sanatoare..

16. Back To Top | #16
    Registered User
    Salutare! Deci crowler nu zice nimeni ca nu ai voie sa mai faci si mici derapaje, insa sa nu devina stil de viata ( junk food-ul).In rest cum a zis si domnu de mai sus, dieta ajuta, stresul cat mai diminuat ( sincer asa nu stiu cum poti realiza lucru asta ) ), si anumite creme care te pot ajuta sau nu.Spre exemplu la mine pana prin martie am folosit IVADERMASEB insa nu prea mai dadea rezultate, si dupa mi-a comandat nevasta-mea crema AUR DERM si de atunci o folosesc cam de 2-3 ori pe saptamana, si crede-ma ca nu sa mai manifestat deloc roseata.Acu vezi si tu cu ce te impaci.

17. Back To Top | #17
    Merci laurct, eu folosesc biom8 cum am mai spus si da rezultate doar ca inca mai am fata rosie si asta imi displace, am sa incerc si eu crema asta sa vad ce rezultate am cu ea.

18. Back To Top | #18
    Da mi un link catre Aur Derm deoarece vad ca exista mai multe feluri si nu stiu care e cea exacta

19. Back To Top | #19

20. Back To Top | #20

1.  
Page 1 of 3 123 LastLast

Bookmarks

Bookmarks