Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 43

Thread: Tratament Dermatita Seboreica

1. Back To Top | #21
    Registered User realyy's Avatar
    si eu am un fel de dermatita seboreica de la varsta de 16-17 ani , insa am reusit sa scap de roseata de pe fata in proportie de 90% suta eliminand din mancare in special preparatele din carne si chiar carnea in sine + dulciuri gen ciocolata si alte panarame facute la patiserie . Eu de cate ori mananc prostii gen : salam , parizer , crenvusti si alte destea ma inrosesc pe fata in zona nasului iar dupa 2-3 zile zona aia se cojeste ca si atunci cand ti se ia pielea dupa ce ai stat mult expus la soare .

Cea mai buna dieta e sa eviti cat mai mult carnea , lactatele (cascaval , branza , lapte etc. ) si sa mananci cat mai multe legume crude daca se poate si fructe . De dulciuri nici nu se mai pune problema , astea sunt un no-no total .

2. Back To Top | #22
    Registered User
    Bro science ftw.

3. Back To Top | #23
    Bazinga!
    Quote Originally Posted by realyy View Post
    Cea mai buna dieta e sa eviti cat mai mult carnea , lactatele (cascaval , branza , lapte etc. ) si sa mananci cat mai multe legume crude daca se poate si fructe . De dulciuri nici nu se mai pune problema , astea sunt un no-no total .
    Siiigur, asta pentru ca toti avem organisme identice, aceeasi constitutie corporala si aceeasi toleranta la diferite alimente si substante

4. Back To Top | #24
    Registered User Smacks's Avatar
    Pentru mine,singura abordare care a functionat este spalatul zilnic pe cap+ aplicat crema la roche posay dercos in fiecare seara.Am incercat sa elimin anumite alimente din dieta dar nu a functionat.

5. Back To Top | #25
    Trebuie sa existe totusi ceva care sa functioneze extraordinar de bine ca asa cu dieta am tinut si eu 2 luni jumate dar ma simteam fara forta chit ca aveam energie de la legume si supe..

6. Back To Top | #26
    Registered User
    Voi cum folositi crema Aur Derm? De cat ori va dati pe zi? E ok pe termen lung? Contine cortizon?
    "I always felt that I had to work harder than the next guy, just to do as well as the next guy. And to do better than the next guy, I had to just kill. And you know, to a certain extent, that's still with me in how I work, you know, I just... go in"

7. Back To Top | #27
    Registered User Mandela21's Avatar
    Compozitie AUR DERM crema: Mimoza 3%Smirna 3% Propolis 3%. Este o crema naturală, inainte foloseam Ivadermaseb pana sa ajung la crema asta printr-o recomandare. Ma dau zi de zi doar seara cu ea deoarece iti face tenul sa para foarte gras si in timpul zilei nu este plăcut, de multe ori uit sa ma dau dar e de preferat sa te dai zi de zi. Încă nu am încercat sa nu ma mai dau deloc sa vad ce reacție are tenul meu daca apare iar dermatita, deocamdată sunt super mulțumit știind ca, cat timp ma dau cu crema nu mai am nimic un mare plus ar fi ca iti curată si tenul de alte imperfecțiuni precum coșurile sau iritații de orice fel. Daca esti din București o gasesti la farmacia tei costa 19 lei. Bafta

8. Back To Top | #28
    Registered User
    Ok. Merci!
    "I always felt that I had to work harder than the next guy, just to do as well as the next guy. And to do better than the next guy, I had to just kill. And you know, to a certain extent, that's still with me in how I work, you know, I just... go in"

9. Back To Top | #29
    Am luat si eu Aur Derm si m-am dat de 3-4 ori si acum pare ca mi-a disparut. So far so good
    ASR.JudecatoR: I-mi e mila de tine... Bine a-ti venit ! :X

Vand diverse parfumuri -
    http://forum.computergames.ro/210-pa...parfumuri.html

10. Back To Top | #30
    Registered User
    Voi va curatati cu ceva inainte sa folositi crema? Eu de exemplu folosesc Bioderma Sebium Gel...

11. Back To Top | #31
    Registered User Mandela21's Avatar
    Eu ma spal doar cu apa si dupa aplic crema, am folosit In trecut gelul ala dar imi usca tenul foarte rau si am renunțat relativ repede la el, mi s'a părut ceva mai ok gelul de la Ivadermaseb. Mie cel putin nu imi făceau bine, apa + crema funcționează perfect pe tenul meu.

12. Back To Top | #32
    Registered User
    Salutare!
    Adevarat super buna crema, o folosesc si eu cum am zis mai sus de ceva luni, si fata de Mandela21 la cateva zile seara aplic crema pe fata ( pana acum totul pare sa fie oki).Singurul minus ( oricum minor )care il pot gasi acestei creme ( sau poate se aplica doar la mine) este ca de la un timp am inceput sa am pe fata puncte negre, in rest cea mai buna crema care am folosita.

13. Back To Top | #33
    Registered User
    Am luat si eu crema de cateva zile. Pana acum sunt uimit de rezultate, sa vedem mai departe. Singurul minus este mirosul smirnei, ma duce cu gandul la mort in biserica de fiecare data cand imi dau cu ea.

Pentru cap voi ce folositi?

14. Back To Top | #34
    Bazinga!
    Am incercat si eu Aur Derm, e chiar ok, s-a redus din roseata de pe fata.
    De cojile de pe fata eu scapasem cu fucicort (recomandarea medicului)

15. Back To Top | #35
    Registered User
    Oare pentru par nu exista ceva asemanator cu Aur Derm? La compozitie ma refer.

16. Back To Top | #36
    In prospectul ce vine odata cu crema parca erau prezentate si celelalte produse de la ei. L-ai citit?

Vand diverse parfumuri -

17. Back To Top | #37
    Registered User
    Da, dar parca nu am vazut niciun sampon care sa contina ce contine crema asta.

18. Back To Top | #38
    Eu ma dau cu ea si in cap. Am parul foarte scurt tuns. Cat stau la laptop seara 2-3 ore n-am treaba ca nu-mi pun capul pe perna. Apoi ma spal, somn si aia e.

Vand diverse parfumuri -

19. Back To Top | #39
    Registered User

20. Back To Top | #40
    Registered User dx11's Avatar
    Foloseste VOUCHERUL WMHC88VO si beneficiezi de 1% DISCOUNT la orice comanda PC GARAGE

1.  
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Bookmarks

Bookmarks