Page 1 of 481 12341151101 ... LastLast
Results 1 to 20 of 9602

Thread: Cosmetice pentru barbati

1. Back To Top | #1

Cosmetice pentru barbati

Un thread despre ce detine in sertarul de la baie un barbat din secolul 21

Spuneti si voi ce produse cosmetice folositi , probleme pe care le aveti , ceva parereri despre anumite produse , etc .

Eu am creat acest thread pentru o problema :

1. Au venit caldurile si cum sunt obligat sa stau 8 ore incalcat cu "pantofi sport" atunci cand ma descalt nu se simte tocmai un miros de liliac . Cu ce sa combat acest miros ? Pentru ca in unele situatii dupa cele 8 ore nu ajung acasa sa pot sa ma spal . Voi ce produse folositi pentru asa ceva ?

2. A folosit cineva crema de la nivea cu q10 ? Daca da ce pareri are despre ea ? La ce ajuta ?

3. Ce deodorant folositi ? Preferati spray sau roll-on sau stick ? De ce ? Ce recomandari aveti in acest domeniu ?

In rest discutii despre cosmetice folositoare barbatilor . Nu cred ca poate spune cineva ca nu foloseste cosmetice

2. Back To Top | #2
    Leather SM's Avatar
    1. deodorant pt picioare scholl (sau de la alta firma)
    2. nush
    3. roll-on clar (lady speed stick (nu radeti), dove, gillette. nivea)

3. Back To Top | #3
    life is a race track Freelancer's Avatar
    1. sosete curate , adidasi de firma ...dupa 5 ore de baschet ...nu put prea tare ..poate doar daca bag picioarele in nasu cuiva
    2. nush....anti creme in general huaaaa
    3. Str8 negru

4. Back To Top | #4
    hmm.. Nu stiu daca faza cu adidasi de firma merge . Pentru ca eu am o pereche de pantofi sport adidas(de pe eastbay) si nu pot sa spun acelasi lucru dupa 8 ore in ei

P.s.: nu va limitati doar la cele 3 intrebari . Puteti sa mai spuneti ce cosmetice folositi . SA recomandati cosmetice sau dimpotriva sa ne avertizati asupra unora .

5. Back To Top | #5
    Registered User bluesica's Avatar
    1. am noroc ca nu imi miroase transpiratia .. oricum ma spal in fiecare zi pe picioare de cand ma stiu .. plus folosesc numai sosete de bumbac.
    2. nu am folosit dar stiu ca are un efect de relaxare .. adica scade din efectul de pungi sub ochi (cearcane) in rest e un produs la care se face multa reclama.
    3. Spray combinat cu parfum, urasc rollonul .. plus ca multe dintre ele nu prea lasa corpul sa transpire (plus senzatia de crema sub brat yuck) .. depinde de fiecare, dupa cum am zis la mine e bine ca nu miroasa transipratia, dar la fel port numai chestii de bumbac care absorb transpiratia.
    oricum e spray pe sub brat + parfum prin puncte esentiale.
    colorblind

6. Back To Top | #6
    puncte sensibile . Care sunt alea ?

7. Back To Top | #7
    Registered User bluesica's Avatar
    lol, pai pe gat .. si piept ... stiu ca suna gay dar cel putin gatul e unul dintre partile corpului care are cel mai mult contact cu mediul inconujurator (serviciul meu impune de multe o ri o pozitie foarte apropiata de client) .. pacat ca e valabil doar la mine nu si la ceillalti.
    oricum asta e si o chestie de autoaparare ca daca pute unu de langa mine stiu sigur ca am sa gasesc refugiu langa gulerul meu cu parfumul care imi place
    colorblind

8. Back To Top | #8
    Registered Boozer Comanche's Avatar
    După 5 ore în adidaşi, la sport, nu mă duc la întâlniri mondene, ci direct sub duş, FFS. Ca deodorant eu personal prefer spray-ul, e mai... refreshing. Cel puţin aşa mi se pare mie.

Nu ştiu dacă deodorantul sau parfumul intră în categoria "cosmetice". Cosmeticele sunt cele care se îngrijesc de aspectul fizic propriu-zis (farduri, creme anti-rid, etc), nu de miros. Prin urmare cosmetice nu folosesc.
    I'm all in favour of keeping dangerous weapons out of the hands of fools. Let's start with typewriters. Frank Lloyd Wright

9. Back To Top | #9
    1. Iti faci drum pana acasa.
    2. Nu.
    3. Mennen Speed Stick.

Mascatu, putem vorbi si de parfumuri, de ce nu ?

10. Back To Top | #10
    Registered User Pierre's Avatar
    U stinkin` forumists
    Am stat in adidasi odata 14 ore (nu 5, nu 8, 14) si nu miroseam deloc pe niciunde dupa descaltare. Multi zic ca nu-s barbat ca nu-mi put picioarele, cica unui barbat obligatoriu trebe sa ii puta Si erau adidasi de aia ieftini de 60 de lei din Obor, nu vreo firma cu aerisiri si prostii.
    Spray folosesc Str8 negru si Denim negru, iar cu ocazii speciale parfum Drakkar Noir. Noir inseamna tot negru, nu?
    Justify your existence

11. Back To Top | #11
    Esti tot barbat, doar ca esti norocos.

12. Back To Top | #12
    1.set deodorant de picioare si pantofi medicinali scholl
    2.nu folosesc inca crema hidratanta dar cred ca este buna si aia la ceva ci doar clearasil pentru cosuri (sapun si crema) pentru fata
    3.axe click si sapun gel lichid pentru barbati adidas
    in rest Gilette spuma de ras si lamele alea noi.

13. Back To Top | #13
    Registered User PigBrother's Avatar
    Sunteti tineri, d-aia nu va duhnesc dihorii din picioare.
    Inainte asa era si la mine, acum, dupa 8 ore de stat incaltat imi lesina motanii cand ma descalt.
    If you're arguing with an idiot, make sure he's not doing the same thing

14. Back To Top | #14
    B(.)(.)by Trapped Gizăs's Avatar
    1. nu patesc asa ceva
    2. nu
    3. parfum: Issey Miyake, Lacoste si Bvlgari Blv (nu imi place si nu e bine sa puti tot timpul la fel). Deodorant: Nivea. Spuma de ras Gillette. Crema hidratanta Clinique. Am mai incercat combinatia crema ras + scrubber detoxifiant + crema hidratanta anti-shine de la Phytomer, dar sunt slabe, tot Clinique mi se pare mai misto. Urmeaza sa iau (dupa ce le termin pe astea) tratementele noi de la L'Oreal pt barbati. Nu e nici o rusine in a avea obrazul curat, pielea intinsa pe fatza, porii curati.
    The greatest trick the Devil ever pulled out was democracy.

15. Back To Top | #15
    Leather SM's Avatar
    3. deodorantele spray nu prea au persistenta si nu ofera protectie buna

16. Back To Top | #16
    Registered User
    Pentru picioare exista si creme, care au si alt rol decit numai deodorant. Nu stiu ce se gaseste in Galati, in Bucuresti recomand cremele de picioare de la Lush, in Mario Plaza Dorobanti.

17. Back To Top | #17
    Registered Boozer Comanche's Avatar
    Quote Originally Posted by jijea
    Mascatu, putem vorbi si de parfumuri, de ce nu ?
    Just. Eu am 2 parfumuri de câţiva ani: un Ulrich de Varens (Recto Verso) şi un Whisky (care merge doar iarna, că e "dulce"). Până anul trecut am avut şi un Bulgari Blu pe care mi l-au luat hoţii când mi-au spart casa deşi era consumat jumate. wtf...
    I'm all in favour of keeping dangerous weapons out of the hands of fools. Let's start with typewriters. Frank Lloyd Wright

18. Back To Top | #18
    1.nu prea imi miros picioarele ,in adidasi de sport dau cu un deodarant special sau ii spal la 2-3 purtari
    2. am incercat nivea q10 nu prea mi s-a parut asa o chestie , sunt mai bune cele Clarins dar sunt mult prea scumpe .
    3. Parfumuri folosesc : bulgari aqua , versace dreamer si versace man (ambele variante de vara si iarna ) , deodarant Gillete sau deodarantele specifice parfumurilor.

Ot. Gizas : care sunt noile tratamente de la L'Oreal ?

19. Back To Top | #19
    1. Nu am aceasta problema. Picioarele mele miros ca o livada primavara.
    2. Nu sunt metrosexual
    3. Forever aloe ever-shield (prea tare. Nu are miros, dar nu transpir toata ziua daca il folosesc)
    Parfum, Versace Dreamer
    Another megabytes the dust

20. Back To Top | #20
    Quote Originally Posted by Mascatu
    Just. Eu am 2 parfumuri de câţiva ani: un Ulrich de Varens (Recto Verso) şi un Whisky (care merge doar iarna, că e "dulce"). Până anul trecut am avut şi un Bulgari Blu pe care mi l-au luat hoţii când mi-au spart casa deşi era consumat jumate. wtf...
    Imi pare rau ca ti-au spart casa si ti-au luat parfumul.
    Eu am un Just de la Roberto Cavalli, un Boss No. 1 (mi l-am luat de curand, duamne cat de mult imi doream parfumul asta; avusesem in trecut varianta after shave si am ramas innebunit dupa el), Chic de la Carolina Herrera (imi place la nebunie si asta).
    Ca after shave folosesc un Roma de la Laura Biagiotti. Acum ca ma rad cu aparatul de ras, nu il mai folosesc atat de des, il foloseam mai mult cand ma radeam cu lama.

Am vazut ca s-a vorbit de creme de fata, pentru un ten mai curat si mai neted. O sa ma interesez si eu si poate imi cumpar ceva, chiar m-ar interesa. Nu mi se pare deloc rusinos, ca barbat, sa te ingrijesti de fata ta. Desi inca mai exista conceptia de "gay" asociata celor care fac asta.

1.  
Page 1 of 481 12341151101 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks