Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 61 to 76 of 76

Thread: Ce fel de saltea pentru pat recomandati?

1. Back To Top | #61
    Registered User bonus's Avatar
    am avut o f30 dreamzone si nu a fost ok pentru sotia mea care are uneori dureri de spate prin zona sciatica. eu n-am avut nici o problema cu ea.
    apoi am avut una cu arcuri individuale de la ikea care a fost mai ok.
    acum avem o f120 dreamzone si este mult mai buna ca primele 2 dpdv al senzatiei. bine si mai scumpa, dar noi am luat-o redusa la 1350 ron cand la deschiderea magazinului de pe mihai bravu.
    nu stiu cum ar fi acestea cu cocos la uz indelungat, dar la testare in magazin nu ne-au placut.

2. Back To Top | #62
    Junior Moderator N0NAME's Avatar
    Si pana la urma pentru persoanele ce au dureri de spate ce saltele sunt cele mai bune?

3. Back To Top | #63
    ハイブリッド Pyro's Avatar
    Eu ma impac cel mai bine cu saltelele tari, fara arcuri.
    Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher 9LAWBUUA in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!

4. Back To Top | #64
    Registered User bonus's Avatar
    depinde de zona durerilor, de eventuale deformari ale ei si de pozitia in care dormi. mergi pe unde poti sa si te intinzi pe ele cateva minute, eventual si un sfat de la medic.
    alea cu arcuri sunt ok daca au densitatea lor mare si impachetate separat. adica multe arcuri mai mici in loc de putine mari.
    la cele fara arc as zice the bigger the better. sa fie cat mai groase. mai sus ziceam de una F30, aia avea parca 18cm grosime, 14+4 de spuma memorie, cea cu arcuri, Hovag de la Ikea are 24 cm, iar cea pe care o folosesc acum si care e cea mai ok dpmdv, gold F120 de la jysk are 28cm grosime - 6cm spuma memorie, 4cm spuma vascoelastica si 18cm spuma elastica. fata de cea de 18cm cel putin este mult mai buna, sotia nu a mai avut probleme sa se trezeasca cu dureri de spate iar eu dorm bustean )

5. Back To Top | #65
    trippin' duKeZZ's Avatar
    are cineva una din astea 2?:

Saltea 140x200 PLUS S65 DREAMZONE | JYSK

HÖVÅG Saltea cu arcuri împachetate - 140x200 cm, fermă/gri î - IKEA

Se justifica diferenta de pret in favoarea celei de la jysk?

Pe cea de la jysk am vazut-o live, arata destul de ok, fermitate diferita pe cele 2 fete, densitate mare de arcuri. Se mai adauga 60 lei transport.
    Pe cea de la ikea nu am vazut-o inca si nici alte info nu am, pentru o comparatie clara. Transport 0, este deja rulata.

6. Back To Top | #66
    Registered User korby's Avatar
    Cea de la Jysk o am eu de câteva luni. Not bad, dar nu pot să-mi dau seama de vreo diferență la fermitate. E destul de moale la apăsare locală, însă oferă o susținere foarte bună odată întins în pat.
    Înrolează-te azi în echipa de traforaj viteză!

7. Back To Top | #67
    Registered User
    Stie cineva care sunt diferentele concrete intre Natupalm Deluxe si Supreme?
    https://www.mobexper...160x200cm-11107
    https://www.mobexper...160x200cm-19679
    Sau poate are cineva saltele astea si poate sa-mi dea ceva impresii.

8. Back To Top | #68
    Banned
    Eu am cumparat doua saltele cu spuma pana acum: pentru patul copilului am luat aceasta Saltea 90x190 GOLD F110 WELLPUR | JYSK (am prins-o insa la 650 RON) iar pentru patul mare am luat-o pe aceasta (pentru zonele de confort) [OFERTA] Saltea SleepLine BioGreen Memory cu ioni de argint, 7 zone de confort, anatomica, ortopedica - CasaZEN de asemenea cu un discount mare (50%). Multumiti.

9. Back To Top | #69
    Registered User Necrosero's Avatar
    Salutare, vreau sa schimb salteaua, ma tenteaza cea de la sleepline, dar vreau sa stiu cat de moale e, nu am mai folosit niciodată d-astea cu memorie si habar nu am cum sunt. Intreb pt ca a mea e cam tare si ma cam doare spatele de la ea. Mersi!

10. Back To Top | #70
    Papa Bear
    Ce recomandati pentru curatarea saltelei? Are 1 an si e plina de praf. Aspirator la maxim nu e suficient, nu exista spatiu sa o bat afara...
    Go Away.

11. Back To Top | #71
    Registered User _-livio-_'s Avatar
    Quote Originally Posted by Necrosero View Post
    Salutare, vreau sa schimb salteaua, ma tenteaza cea de la sleepline, dar vreau sa stiu cat de moale e, nu am mai folosit niciodată d-astea cu memorie si habar nu am cum sunt. Intreb pt ca a mea e cam tare si ma cam doare spatele de la ea. Mersi!
    trebuie sa mergi sa o incerci, eu am luat una de latex pt ca pe cele din spuma ma incingeam rau.
    isn't that cute....BUT IT'S WRONG

12. Back To Top | #72
    De acord, singura problema e ca astia de la sleepline nu au showroom, deci cucu testare.

Am mai auzit de treaba cu incinsul, asa dubios e materialul ala din spuma sau ce e?

13. Back To Top | #73
    Registered User _-livio-_'s Avatar
    e ca un burete, cand il comprimi se face solid si nu-ti mai respira pielea, dormi pe plastic.
    la cele cu latex de cele mai multe ori ai canale de aerisire.
    ar mai fi si material sintetic vs material natural, desi latexul ala nu mi se pare chiar asa natural din moment ce e prelucrat.
    eu unul nu ma impac bine cu caldura asa ca a fost deal-breaker pt mine, pe oriunde am dormit pe saltele din astea pe timp de vara nu m-am odihnit daca nu era AC.
    nu-mi mai place la ele partea cu memory, dureaza putin sa se obisnuiasca cu forma corpului dupa ce schimbi pozitia, also cand "tragi la poarta" e mai ciudat pt ca nu e bouncy, absoarbe miscarea, problema asta e si la latex.
    intreaba pe la prieteni, poate poti incerca una cu memory foam, sa vezi cum e.
    also marele dezavantaj la latex e greutatea, 160x200x20 e grea rau, te chinui sa o intorci.
    isn't that cute....BUT IT'S WRONG

14. Back To Top | #74
    Am ramas la un topper pana la urmă. Vreo recomandare pentru ceva moale?
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

15. Back To Top | #75
    ハイブリッド Pyro's Avatar
    Au la Dormeo destul de ok, il folosesc de vreo 2 ani pentru canapea si sunt multumit de el.
    Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher 9LAWBUUA in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!

16. Back To Top | #76
    Registered User dic1's Avatar
    Quote Originally Posted by Bill View Post
    Ce recomandati pentru curatarea saltelei? Are 1 an si e plina de praf. Aspirator la maxim nu e suficient, nu exista spatiu sa o bat afara...
    Cauta sa iti faca cineva o demonstratie cu aspiratorul Kirby. E bun, Kirby chiar scoate praful din saltele (aspira, bate si matura in acelasi timp). Doar ca are un pret de masina SH, vreo 2K $.

1.  
Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Bookmarks

Bookmarks