brat De unde va cumparati haine in Bucuresti?
Page 1 of 11 1234 ... LastLast
Results 1 to 20 of 219

Thread: De unde va cumparati haine in Bucuresti?

Registered User ionut82's Avatar

De unde va cumparati haine in Bucuresti?

Sunt curios de la ce magazine preferati sa va imbracati.

De unde v-ati cumparat cumparat ultimele haine de calitate? Dar incaltmaminte?

Eu recunosc ca am o mare problema in gasirea unor haine care sa ma satisfaca atat ca design cat si calitativ. Nu am probleme de masura, nefiind o problema gasirea masurilor potrivite.

O mare problema poentru mine sunt blugii. Foarte rar imi gasesc o pereche pe care sa ii cumpar fara a fi nevoit sa ii modific in lungime (am 180cm inaltime). Detest lucrul asta.

Printre magazinele pe care le frecventez se numara:

Bershka - doar tricouri, si asta foarte rar.

Pull & Bear - tricouri, pantaloni trei-sferturi si foarte rar o geaca/sacou.

Tom Tailor - lucruri de calitate, dar scumpe. Merita, dar cand au reduceri.

Colin's - doar blugi.

H & M - doar camasi.

Bigotti - haine si incaltaminte de calitate buna, dar foarte scumpe.

Stone Creek - calitate decenta la incaltaminte, preturi rezonabile.

Zara - detest acest magazin; o singura data mi-am cumparat de le ei o pereche de pantofi casual pe care i-am returnat dupa 2 zile. Calitate proasta si preturi mari.

Otter - o singura incaltiminte cumparata de la ei; ghete Clark's (de calitate dar scumpe) cumparate acum 3 ani.

Banned
    Niro, Dragonul Rosu, Europa, Obor, IDM, d-astea.
    PS: Ai numit 3 magazine care de fapt sunt acelasi, si patron si lături de haine...

SM
    SM is offline
    Leather SM's Avatar
    Zara si HM, merg pentru haine normale, de zi cu zi si Lee Cooper pt jeansi.
    Niciodata nu cumpar insa incaltaminte de la Zara sau HM, unele arata bine pentru ca e facuta sa arate bine, insa cam atat, la calitate nu sunt ok si prefer sa ma duc la un magazin dedicat.

Registered User Sennin's Avatar
    H&M - boxeri si ciorapi
    Peek&Clope: Hugo,Guess,Armani -camasi,sacouri,blugi,paltoane,geci,costume
    Energy-tricouri
    Zara - Paltoane
    Camper,TommyH,Hugo -pantofi

De obicei caut reduceri si doar pentru urgente colectia noua.
    Nisu suze za srbina

Registered User Necrosero's Avatar
    Cumparatul din magazine (la preturi imense) e pentru oameni care au prea multi bani / sufera de probat / nu au auzit de magazine online de toale. Eu nu am mai intrat in vreun magazin de gioarse de 2-3 ani, de cand cumpar de pe net, si nu am dat rateu decat cu un tricou pana acum (care imi era prea mare). Si da, toate au fost blind buy-uri, si toate de calitate si la juma' de pret fata de prostiile din magazinele din RO, care au un adaos comercial imens.
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

Registered User
    La bust poate mai merge aşa, dar la pantaloni, însă, lipsa unor dimensionări exacte te poate lăsa cu o pagubă. Ideal este să poţi proba înainte. Aceleaşi mărimi diferă în realitate de la un producător la altul, deci s-ar putea că eşti un norocos. În afară de posibilitatea rară a comparaţiei dimensiunilor corporale, dacă aplici o altă modalitate raţională atunci când lipseşte, transmite-o, te rog, sînt şi eu interesat.
    Înţelept este cel care în sine însuşi îşi găseşte adevărata plenitudine.

Registered User Sennin's Avatar
    Daca cumperi de la doar cateva firme, ar trebui sa iti stii de la fiecare firma marimile, apoi se poate cumpara de pe net.
    Oricum sa arzi doua ore pe saptamana duminica dupa-amiaza in mall sa iti cumperi niste haine, nu imi pare chiar un disconfort.
    Nisu suze za srbina

Este un fel de loterie cumparatul online, nu toate produsele de la o anumita firma au aceesi croiala si poti avea nesansa sa nu iti vina. Exista un risc. Daca cumperi doar de la una-doua firme e mai usor, ajungi sa cunosti marimile.

Am deschis acest topic in ideea recomandarii si altor magazine de haine, exceptandu-le pe cele care ne-au invadat si le gasesti la tot pasul si care au haine e o calitate indoielnica: Zara, Pull&Bear, Bershka, H&M, etc.

Si ma refer la magazine cu preturi rezonabile, nu sa platesc 400 lei pe o pereche de blugi sau 200 lei pe un tricou.

Isoroku Yamamoto's Avatar
    Magazine online: 15 firme diferite, 15 masuratori diferite, cel putin 15 probleme diferite. Toate pe banii tai.
    Internet flaming does not make your real life issues go away.

Si preturi la jumatate fata de magazine. Eu imi asum riscul asta, dupa cum spuneam, am dat doar un rateu pana acum (si tricoul ala i l-am dat tatalui meu, nici o pierdere).
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

Registered User DItza17's Avatar
    Tricouri,Bluze,Blugi: Diesel,Energie,G-star,Tommy Hilfiger
    Incaltaminte: Diesel,Calvin Klein

Eu prefer sa cumpar online mai ales din cauza preturilor(in magazin de exemplu,o pereche de blugi Diesel costa si 1300 roni in timp ce online ii pot cumpara la aproximativ 100-150 euro)

Registered User
    La online cred ca e usor pentru anumite conformatii gen inalt si gras..clar toate XXL sau mic si slab etc. dar pentru conformatiile mai rare,unu inalt si slab de exemplu, e ceva mai greu sa nimeresti masura fara sa probezi, de aceea perefer magazinele mari unde se poate proba in voie oricate produse doresc:
    C&A, H&M, Reserved, Peek&Cloppenburg, Zara, Decathlon, Kiabi (da astia au plecat din Romania cred)..din astea unde ai produse multe iar lucratorii comerciali nu te agaseaza cu "ce doriti?" dinainte sa le treci pragu ca lumea.

Registered User anark_i's Avatar
    Si totusi care sunt magazinele alea online de haine ieftine ?
    "Yeah... well... you know... that's just like... your opinion man."

Banned
    Abercrombie anyone?

Quote Originally Posted by anark_i View Post
    Depinde ce fel de haine cauti.Eu in general folosesc
    YOOX.com si din romania Maxoutlet.ro(sper sa nu se considere reclama)
    Last edited by DItza17; 05-11-2012 at 22:50.

Registered User raziq's Avatar

Daca astea sunt la tine haine ieftine , esti tare. O batista de la givenchy e doar...200 euro. Idem si cu maxoutlet care are pretul vechi exagerat de mare doar sa para reducere...

Mai ieftin se gasesc in peek&clemberg din baneasa .
    " Vrei sa cunosti lumea ?
    Priveste-o de aproape.
    Vrei sa-ti placa?
    Priveste-o de departe. "

I.L. Caragiale

Quote Originally Posted by anark_i View Post
    Ia uita-te pe aici: Site-uri cu haine din Europa

Quote Originally Posted by raziq View Post
    Daca astea sunt la tine haine ieftine , esti tare. O batista de la givenchy e doar...200 euro. Idem si cu maxoutlet care are pretul vechi exagerat de mare doar sa para reducere...

Mai ieftin se gasesc in peek&clemberg din baneasa .
    Pana la urma e Givenchy nu bershka sau Zara(asta nu inseama ca as da 200 de euro pe o batista).pe yoox de exemplu tricourile de la Energie SI Diesel incep de la 24 de euro!

Din ce observ sunt si oameni care sunt dispusi sa plateasca sume relativ mari pentru haine. Ma asteptam sa spuneti si alte firme cu preturi pamantene.

Pentru mine cea mai scumpa haina/incaltaminte cumparata a fost o pereche de ghete Clarks, pentru care am platit 570 lei acum 3 ani. Acum nu mai am dispozitia financiara de a plati sume mari pe haine, nici chiar pe hainele care imi plac foarte mult.

Registered User raziq's Avatar

Eu mi-am luat o singura data de pe sportsdirect . Luasem vreo 2 perechi de tenesi , 2 camasi si inca ceva.

Camasile , evident , imi erau muult prea mari . Eu normal port L (1,80,75kg) dar L de la ei era pentru un om de >2 metri si peste 90 kg .

Iar din tenesi..doar o pereche s-a nimerit ok. Camasile le-am vandut unui amic cu pretul care le luasem iar tenesii i-am purtat doar de cateva ori.

In alte cuvinte...nu prea merita. E ca la loterie, dar sa iti mai iei si haine scumpe si sa nu iti vina ..cu atat mai nasol.

Asos mai era un mag cu haine ok, doar ca aveau preturile ca la noi..deci nici acolo nu se merita. Da o raita cand baga reduceri sau caute outleturi si sigur gasesti ceva ok la un pret accesibil.

Vezi ca sunt multe pe langa cismigiu, mai era unu scandinavian brands pe mosilor dar cred ca l-au inchis.. Aduceau haine de calitate din suedia si danemarca.

Ah da, beshka, pull&bear si zara sucks. Am zis ca nu mai intru in astea never. Am avut probleme cu toate hainele de la ei.

Nici cele de la h&m nu sunt stralucite dar sunt peste inditex si se gasesc lucuri chiar misto. Pacar ca toti se imbraca la indigo........
    " Vrei sa cunosti lumea ?
    Priveste-o de aproape.
    Vrei sa-ti placa?
    Priveste-o de departe. "

I.L. Caragiale

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 1 of 11 1234 ... LastLast