Page 6 of 33 FirstFirst ... 345678916 ... LastLast
Results 101 to 120 of 645

Thread: Battlefield 1

1. Back To Top | #101
    Registered User Haplea01's Avatar

Battlefield 1

E un prequel, nu văd problema. Nu aveau cum să-l numească Battlefield 5. E primul BF dpdv al perioadei în care se desfășoară acțiunea. În loc să-i spună Battlefield 1916, au ales mai elegant Battlefield 1.

2. Back To Top | #102
    Registered User Raziel01's Avatar
    E atat de multa eleganta pe cat a avut Microsoft cand a numit al 3-lea Xbox, Xbox One dupa ce primul a fost Xbox si al 2-lea Xbox 360. Nu prea are logica denumirea nici macar din punct de vedere al perioadei avand in vedere ca inaintea primului Battlefield modern (2), au fost doua alte Battlefield 1942 si Vietnam. Deci pe principiul asta matematico-istoric, Battlefield 2 acum ar trebui sa fie de fapt 4.

Cel mai tare imi place cum se chinuie sa nu evolueze cu seria. Sunt blocati la 64 de playeri din prima zi, de fapt au si scazut de-a lungul timpului de cateva ori. Map design-ul din ce in ce mai prost incat hartile au ajuns sa nu suporte 64 de playeri. In loc sa urce pe la 80-90 si sa faca niste harti mai echilibrate prin obiective ca sa evita luptele la gramada, o tin cu tot felul de tampenii.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

3. Back To Top | #103
    Battlefield 1? More like battlefield won
    Perfect, ww era, exact ce-mi doream, sa lasam sf-urile pentru kinderii din cod.

4. Back To Top | #104
    Mie mi-a placut! De mult n-am mai jucat un shooter din WW1 (imi amintesc ca a existat unul acum ceva ani). O sa-l cumpar daca DICE rezolva problemele tehnice inainte de lansare.

5. Back To Top | #105
    Registered User Haplea01's Avatar

Battlefield 1

Nu are nicio legătură cu Xbox. Numele ăsta Battlefield 1 semnifică faptul că acțiunea se petrece în timpul primului război mondial și faptul că e primul joc din serie dpdv istoric. E potrivit, din punctul meu de vedere. Oricum, măcar să fie asta singura problemă.

Mai departe, rămâne de văzut. Mie mi-a plăcut ce am văzut în trailer. Sper să nu aibă problemele pe care le-a avut 4, să aibă server browser în meniul jocului și cel mai important... să crească tickrate-ul!!! Un fps nu e jucabil cu tickrate sub 60. Cele cu pretenții au servere cu tickrate 128... iar BF 4 a venit cu 30... o glumă proastă! Degeaba ai monitor cu 144 Hz și rulezi jocul cu 200 fps dacă serverul nu ține pasul cu acțiunile tale.

6. Back To Top | #106

7. Back To Top | #107
    Registered User
    Comentariul nu-mi apartine, dar impartasesc in totalitate sentimentul.

"No drones, no radars, no thermal vision, no seeing through walls technology, no heartbeat sensors. Just down and dirty tactics, swords, knives, trench shotguns, bayonets, bolt action rifles and flamethrowers. YES! "

8. Back To Top | #108
    Registered User droopy_ro's Avatar
    Mdap asa simt si eu, un joc cu putine arme, care sunt bine diferentiate ca performante. Fara tehnologie inutil "simulata" si care sa tina cat mai mult de skill nu de arme OP precum M16A3. Acum sa vedem un gameplay ca sa ne convingem.
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

9. Back To Top | #109
    Quote Originally Posted by BloodMoney View Post
    Comentariul nu-mi apartine, dar impartasesc in totalitate sentimentul.

"No drones, no radars, no thermal vision, no seeing through walls technology, no heartbeat sensors. Just down and dirty tactics, swords, knives, trench shotguns, bayonets, bolt action rifles and flamethrowers. YES! "
    Haha, in before marking targets and seeing them through walls, spawning on your squad members, grenade spams and all the other "realistic" crap.
    Parca n-ati mai jucat un Battlefield pana acum.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

10. Back To Top | #110
    Cat de realist poate sa fie un joc din WW1?

0:18 - Star Wars?

Pai ca sa fie real shit, te baga in prima linie, avansezi cat poti pana te ciuriuiesc nemtii si aia e.

Evident ca e un fel de Battlefield ca oricare altul doar ca iti da arme + echipamente din perioada aceea, in mare parte. Asta creca cere lumea de pe vremea cand 99% erau WWII si s-au plictisit oamenii sa traga in nazisti.

11. Back To Top | #111
    Pentru realism sunt alte jocuri.
    Vreau sa nu mai fie 10 arme din aceeasi categorie care se comporta la fel cu exceptia unei singure care e OP, vezi M16A3 din BF3 sau ACE la BF4. Ceva pe sistemul CS:GO. Prin vara porbabil vedem un alpha gameplay iar prin septembrie un beta vom sti mai multe atunci.
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

12. Back To Top | #112
    Registered User FuLLReSpecT's Avatar
    Mixed feelings about this one.

Denumirea o înţeleg, dar cu toate astea nu mi se pare cea mai inspirată. Ceva gen Battlefield 1914 ar fi sunat mai ok.

Din punct de vedere grafic, nu mă aştept să fie mai slab decât Battlefront, care arată impresionant. Deci aici nu-mi fac griji. Însă îmi fac griji în ceea ce priveşte balance-ul între tehnologiile de luptă folosite, clash-ul dintre combat-ul armelor de foc vs. sabie + cal. Aici mi se pare puţin tricky să-ţi iasă şi cât de cât realist şi plauzibil, dar să fie şi distractiv în acelaşi timp.

Dacă le iese, jocul va fi absolut superb. Dacă nu, va fi un fail de proporţii. Să nu uităm că şi cu Hardline s-a experimentat şi nu a ieşit prea bine. Totodată, sper să ţină aproape pe cât posibil şi evenimentele istorice ale războiulu. Nu-mi pasă de SP, nu-mi pasă de customizabilitatea dusă la extrem din BF4. Vreau să dispară killcam-ul ăla odios a la Quake şi mai ales .. vreau să se revină la FOV-ul/perspectiva din BF3, unde caracterele şi vehiculele sunt mai mari şi mai uşor vizile în front. BF4 nu-l joc şi nu l-am jucat în mare parte din această cauză, mă oboseşte teribil.

Vedem ce-o fi.

13. Back To Top | #113
    Edited: double post.
    Last edited by FuLLReSpecT; 07-05-2016 at 20:27. Reason: Double Post

14. Back To Top | #114
    FOVul poate fi reglat in BF4, la ce te referi mai exact ?
    Quote Originally Posted by FuLLReSpecT View Post
    La faptul că soldaţii sunt mici şi greu de observat, perspectiva şi scala jocului s-a modificat la BF4, chestie recunoscută şi de cei de la DICE. La BF3 era perfectă, imo, în BF4 până si tancurile par mici. Nu poţi să rezolvi treaba asta cu scala din reglajul FOV-ului.
    Am jucat aproape 400 ore de BF4 si tot cam atatea de BF3 si nu am observat asta nu te contrazic.
    Last edited by droopy_ro; 07-05-2016 at 21:57.
    - Captain Jack Donovan

15. Back To Top | #115
    La faptul că soldaţii sunt mici şi greu de observat, perspectiva şi scala jocului s-a modificat la BF4, chestie recunoscută şi de cei de la DICE. La BF3 era perfectă, imo, în BF4 până si tancurile par mici. Nu poţi să rezolvi treaba asta cu scala din reglajul FOV-ului.

16. Back To Top | #116
    Incearca FOV la minim si rezolutie la 4:3 800x600 sau macar 1024x768 si vezi daca iti convine asa .

17. Back To Top | #117
    Am reglat din FOV cât am putut şi mai jos de 1920x1080 nu accept

18. Back To Top | #118
    Watch an exhaustive frame-by-frame analysis of the Battlefield 1 trailer

https://www.youtube.com/watch?v=l20il6AHlWo
    Lottery: a tax on people who are bad at math...

19. Back To Top | #119

20. Back To Top | #120

1.  
Page 6 of 33 FirstFirst ... 345678916 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks