Thread Introduction
Page 1 of 245 12341151101 ... LastLast
Results 1 to 20 of 4891

Thread: Battlefield: Bad Company 2

1. Back To Top | #1

Battlefield: Bad Company 2

Salut

Ati vazut ca bad company 2 a fost deja amanat pt. 2010 ? Daca de pe acuma incep astia de la EA sa amane jocu , ce sa zic mai tarziu ..

Cred am gasit ce inseamna EA : " este amanat " asta inseamna .

De cand ma stiu EA tot amana :
    patchu de bf2 1.50 au zis ca iese de craciun ( 2008 ) ...
    battlefield heroes closed beta cu keyele si ala lau amanat de
    nici nu stiu cate ori

i had enough

2. Back To Top | #2
    Nick anterior: picuxxl Teodorescu's Avatar
    un singur cuvant si este de ajuns : EA!
    Nici nu ma mir
    Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!

3. Back To Top | #3
    Registered User Raiden007's Avatar
    Daca il scot mai repede, ca de ce l-au scos ca e plin de buguri.
    Daca il amana, de ce il amana

Hotarati-va ce vreti
    Parlamentarii se zbat pentru tine,
    Sa impoziteze castigul tau bine.

4. Back To Top | #4

5. Back To Top | #5

Ha ! multiplatforma

Da . Ambele jocuri bf1943 si bf Bad C. vor aparea pe cele 3 platforme( xbox - ps3- PC ) .

Faza tare este ca desi consolele aduc mai putin profit in vanzarea jocurilor ( dupa cum arata ultimul studiu de marketing IT ) , pentru console releas-ul se face intotdeunea mai repede . Versiunea pentru PC se lasa asteptata in 80 % din cazuri .

Inca un exemplu in acest sens este activision care a anuntat releas date-ul pentru iarna 2009, dar doar pt. console , versiunea pentru PC mai are de asteptat .

EA - DICE nu pare sa stea pe tusa , ma refer la evolutia jocurilor FPS . Pe langa ca scot jocurile pe banda rulanta , stiu si sa " FURE " un pic de la altii . Cum ar fi sistemul de viata din battlefield bad company 2 ( asta am citit azi intr-un articol de pe planet ) va fi similar , chiar exact la fel cu cel din CoD 4- 5 , care vreti voi .

In legatura cu BATTLEFIELD 1943 , personal cred ca este un hibrid de Battlefield Heroes si Battlefield Bad Company , imputernicit de binecunoscutul FROSTBYTE . Am jucat Battlefield Heroes beta , si exista multe asemanari intre aceste 2 jocuri , ca de exemplu :

- 3 clase de " soldati"
    - miscare fizica a jucatorilor foarte asemanatoare
    - aceleasi Vehicule ( tank - jeep - avion )

Daca va uitati cu atentie la trailer veti observa si asemanarile cu battlefield Bad company ( sistemul de obtinere a DOGTAG-ului ) .

By the way - Battlefield Heroes este NASPA - are mari defecte : 1. gasesti pe net cheaturi gratis ( |DA , nu sunt detectate - si 50 % din testerii de beta le au ) 2.este gratis URAAA ( dar daca vrei ceva o hainuta mai frumusica - o dublare a punctelor pe o saptamana - sau chestii de astea care sunt cele mai importante in joc si cele mai atractive - atunci platesti frate , si iti spun eu de la sursa cu EURO-i grei + taxe - NO JOKE - o bluza costa 2 euro )

gata - m-am saturat de scris
    Ciao

6. Back To Top | #6
    Quote Originally Posted by rosacalu View Post

Faza tare este ca desi consolele aduc mai putin profit in vanzarea jocurilor ( dupa cum arata ultimul studiu de marketing IT ) , pentru console releas-ul se face intotdeunea mai repede . Versiunea pentru PC se lasa asteptata in 80 % din cazuri .
    Ia arata-mi si mie ultimul studiu de marketing IT
    Nu de alta, dar stiu sigur ca aberezi groaznic la capitolul asta

7. Back To Top | #7

Post studiu vanzari platforma PC

Deci nu era un studiu de marketing ( nu-mi aduceam eu aminte bine ) era ultimul raport financiar din industria jocurilor pe PC .

Uite aici cateva fraze din raportul PGA pe 2008 :

The PC is the largest single platform for games with annual worldwide revenue of about $11 billion. This is more than any of the console and portable systems from Sony, Microsoft and Nintendo.

In emerging markets such as Asia and Eastern Europe the PC has become the de facto platform of choice for games as console systems have not had major penetration in most countries.

Even in North America and Western Europe the PC is the leading single platform for games with over $6 billion in combined revenue from those markets.

Broadband penetration has been a key driver of growth and revenue growth for PC games, and is directly tied to growth in broadband penetration.

The three biggest trends in 2008 were 1) the growth of online digital distribution via services like Valve’s Steam; 2) the growth of free games with a virtual item purchase model and 3) the growing presence of game cards at major retailers like 7-Eleven.
    Top PC games regularly generate over $50 million at retail revenue but can generate substantially more in subscription and/or add-on revenue.

Massively Multiplayer Online Games (MMOGs) are the leading products for both revenue and profits. Several Asian MMOGs are generating over $100 million in annual revenue after 5+ years on the market. World of Warcraft is generating over $1 billion in annual revenue. The Lich King expansion to World of Warcraft outsold its predecessor. In 2008, two major new subscription MMOGs (Warhammer Online and Age of Conan) sold over 1 million units at retail.

Digital distribution, free-to-play models and retail game cards are well-established in Asia, but just starting to emerge in North America and Europe.

Leading emerging markets for PC games include Russia/Eastern Europe, India, Brazil and Southeast Asia. These markets generally have very low (often less than 5%) broadband penetration, but are expected to grow substantially as the infrastructure improves.

Low-cost PCs often have trouble playing high-end games, but they are helping drive growth in the mass market and emerging markets that can not yet afford high-end systems. These PCs are helping drive the casual game market.

The trend in Western markets is toward portability and connectivity, with laptops outselling desktops, In addition, the major growth segment in laptops is under-$500 netbooks that are better suited for online casual games.

Casual games have developed into an entire sub-segment led by large industry portals such as Electronic Arts’ Pogo, Yahoo, MSN, Big Fish, Real Networks and others. These top portals can now generate well over $100 million in annual revenue from casual PC games.

Aici ai linku de unde poti sa iei .PDF-ul cu tot raportul Articles

Inainte sa critici , citeste mai mult

8. Back To Top | #8
    Am citit destule despre asta, trust me

In primul rand tu vorbesti despre ceva in primul post, apoi dai copy paste la altceva. Este o diferenta sa spui ca un joc care apare si pe console si pe PC se vinde mai bine pe PC si este total altceva sa zici ca The PC is the largest single platform for games.

Ce spui tu acolo sunt doua chestii total diferite. Eu nu am vazut vanzari ale unor jocuri multi platform in care PCul a depasit vanzarile 360/PS3 ( ex fallout Fallout 3 tops NPD October PC chart - Planet Fallout

Un raport financiar de la PC Gaming Alliance un are cum sa nu puna intr-o lumina buna PCul, ca de aia au directori de marketing platiti bine. Daca observi, ei baga in aceeasi oala MMORPGurile, jocurile casual si cele multi-platform, si logic ca PCul inca este o platforma care vinde. Problema (mea) este ca nu vinde la fel ca o consola acelasi joc.

In emerging markets such as Asia and Eastern Europe the PC has become the de facto platform of choice for games as console systems have not had major penetration in most countries.

Even in North America and Western Europe the PC is the leading single platform for games with over $6 billion in combined revenue from those markets.
    Prima parte (cel putin Eastern Europe) e total adevarata legata de jocurile multiplatform, iar a 2-a iarasi ia toate tipurile de jocuri si le aduna.

Dupa care studiul o baga pe MMORPGuri, care nu ai cum sa faci pe console, si casual games care inca se vand extraordinar de bine pe PC (dar incep si pe console, vezi Xbox Live).

Ca sa ma repet, din sursele care le stiu eu (Gamasutra, diverse siteuri de profil, EA sales), nu am intalnit joc multiplatform care sa vanda pe PC egal cu oricare din console. Adauga numerele extraordinare de downloaduri de torrente care vin cu fiecare new release, si ai sa intelegi de ce prefera sa lanseze pe console mai intai, sa fie siguri ca cumpara cineva jocul

Sa fiu un pic si on topic, am jucat un pic si 1943 si BF Heroes. Heroes mi s-a parut fara inspiratie si o incercare de fun gen Team Fortress 2, dar faptul ca este gratis si te costa o palarie 2 euro mi se pare foarte bine implementat. In apararea lui, stiu oameni care il joaca 8 ore pe zi si ei zic ca este foarte tare, asa ca s-ar putea sa iasa ceva interesant.

1943 mi se pare iarasi un shooter standard multiplayer, dar si aici mai este pana iese si pare la fel de interesant ca toata seria 1942.

9. Back To Top | #9
    Registered User oktawwe's Avatar
    Salut

Ati vazut ca bad company 2 a fost deja amanat pt. 2010 ? Daca de pe acuma incep astia de la EA sa amane jocu , ce sa zic mai tarziu ..

nici nu stiu cate ori

i had enough
    bai baiete de unde ai mai aparut si tu ?da-mi si mie un link sa vad unde apare Battlefield Bad Company 2 si pt PC.nu au scos Battlefield Bad Comapany(1) pt PC si il scot pe asta?

10. Back To Top | #10

11. Back To Top | #11

Battlefield Bad Company 2 PC

Deci ,
    Battlefield Bad Comapany 2 apare sigur pe PC 100% . Cine nu e convins il invit sa urmareasca toate interviurile de prezentare a jocului .Aste e lamurita .

O problema ce mi se pare mie a fi foarte interesanta este ca : ATENTIE , BATTLEFIELD 3 pare sa fie in lucru . Personal urmaresc cu foarte mare interes acest subiect .Am vazut toate interviurile cu producatorii de la EA . Dintre acestea 3 -4 dintre ele mi-au atras atentia . aceste 3-4 interviuri au fost date publicului intr-un interval sa zic de vreo 6 luni .Interviuri date de Gordon Van Dyke si Karl-Magnus Troedsson. Cel mai tare am fost surprins de ultimul dintre ei , o sa va dau un link cu interviul respectiv aici , si va rog sa fiti atenti la sfarsitul interviului LINK

Stiu ca este un pic cam "zvon" , dar in aceasi masura pot sa spun ca Karl-Magnus raspandeste ZVONU' .

12. Back To Top | #12
    Registered User dan3zu2005's Avatar
    Salut

nici nu stiu cate ori

i had enough

bad company 2 in iunie ajunge la testare, iar battlefield 1943 se testeaza acum .

13. Back To Top | #13
    Quote Originally Posted by Raiden007 View Post
    Ia arata-mi si mie ultimul studiu de marketing IT
    Nu trebuie nici un studiu. Bad Company 1 joc foarte bine primit de consolisti, a vandut pe xbox cam un milion de bucati si pe PS3 undeva la 5-600.000 bucati cam intr-un an de zile. BF2 vanduse pe PC peste 2 mil de bucati intr-un an de zile, la fel si Bf1942, 2 mil in primul an, 3 milioane in primii 2 ani. Jocurile de genul asta se vand bine pe PC.

14. Back To Top | #14
    Quote Originally Posted by raz View Post
    Nu trebuie nici un studiu. Bad Company 1 joc foarte bine primit de consolisti, a vandut pe xbox cam un milion de bucati si pe PS3 undeva la 5-600.000 bucati cam intr-un an de zile. BF2 vanduse pe PC peste 2 mil de bucati intr-un an de zile, la fel si Bf1942, 2 mil in primul an, 3 milioane in primii 2 ani. Jocurile de genul asta se vand bine pe PC.
    Iti dai seama ca tu compari doua jocuri diferite intre ele ?

15. Back To Top | #15

heloo

Mai ziceti si voi ceva nou , ca astia nu mai vor sa scoata nimic pana dupa E3

16. Back To Top | #16
    Registered User MateRiaLLo's Avatar
    Pacat ca Bad Company 1 nu a fost si pentru PC... probabil ca 2`ul va avea legatura si cu primul joc, si noi "estia" care nu avem console nu o sa putem face legatura.

Hammer time!

17. Back To Top | #17
    Nick anterior: IulianG Bronym's Avatar
    For the LORD your God is the God of gods and Lord of lords... (D. 10:17)

18. Back To Top | #18
    Nick anterior: IulianG Bronym's Avatar
    Battlefield Moments Vol. I HD

Cat de bine poa' sa arate
    For the LORD your God is the God of gods and Lord of lords... (D. 10:17)

19. Back To Top | #19
    raspunsul comunity managerului DICE la intrebarea unui user de pe forumurile EA-BF
    Zerk16 from BF: BC2 Forum wrote:

MAIN.Emperor Sulla from BF: BC2 Forum wrote:What we want is a game discussion. WHY is the PC getting stuff that a console should get as well?

Alright Sulla, here is a discussion on the issue from DICE's viewpoint on a range of topics.

DICE feels that because the console versions of the game is at such a lower resolution (1280x720), compared to PC resolutions (as high as 2560x1600), that prone was breaking the fast paced action of the game and that it was too camper friendly. When DICE played with prone on consoles other players were nearly impossible to see while prone (until it was too late), and the matches often resulted in a camping festival between the defending team and the attacking team, complete with smores and campfire songs. The overall atmosphere felt slow, and the game wasn’t at its full fast-paced potential. When DICE played the matches with the prone turned off, it forced camping players to put more thought into their hiding spots, and it gave the attackers less of a disadvantage being able to see who was shooting at them and resulted in more fast paced gameplay. People like yourself can go on and on about how in real life prone is the most important battle stance in a firefight, but obviously this isn’t real life, and you should play ARMA2 or something if you really want it, or purchase the PC version .

Now, the reasons the PC platform are getting seemingly “better” features in the game are a result of DICE ignoring the PC user base for the past 3-4 years and this is a homage to the PC platform, and also because it’s a lot of things that PC users simply deserve. If you have played games on the PC for the last ten years you would know what I’m talking about, otherwise I won’t even try to explain... Also, k1ll8 saurav is completely correct about the difference of player’s between PC and consoles, and dedicated servers for PC’s are a must for any game like this on a PC platform, so don’t take it the wrong way. I don’t know DICE’s stance on clan support for the console version at this time, they have been back and forth on the topic and I don’t know why. If I find out I’ll let you know

Regarding player count on the pc…PC’s for obvious reason have much more powerful tech, thus allowing much more flexibility with things such as increased player count, so it would be flat out stupid to not take advantage of this and make the game more worthy of being on the PC instead of a direct port from a console version. You may say that this isn’t fair, but it really is and everything balances out (hey, we don’t get a slick Xbox LIVE interface and if I wanted that then I should play the xbox version). If you wanted a more powerful game, you should have bought a more powerful platform, plain and simple.
    Prone- I don’t consider prone a real feature to get all excited about for the PC version, but I suppose people like you have proven me wrong. Regardless, as of right now prone is not going to be on the console version and I gave the reasons above.

Last but not least, the PC platform is usually expected to put up with a lot more “crap” compared to consoles. While consoles may get the game on a certain date, PC users typically have to wait much longer for the same game, but in turn, they get the game for a lower price because there are no licensing fees like consoles have, and typically they get a few more perks thrown in compared to consoles just for good measure. PC customers are a much tougher crowd then consoles are so we have to appeal to them in as many ways as possible, but why not? They deserve it after having a steady history of constantly getting the shaft. Also on a side note, If it wasn’t for the PC platform you wouldn’t be playing the game on consoles right now.

Anyway, regarding prone -because there is still plenty of dev time, there is a slim chance in can end up implemented in the game... but because of the reasons I stated above I want to emphasize that it is definitely a slim chance.
    Zerk, We (console players) deserve a response - Battlefield Bad Company 2 General Discussion - Battlefield Bad Company 2: EA Forums

20. Back To Top | #20

1.  
Page 1 of 245 12341151101 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks