Thread Introduction
Page 5 of 245 FirstFirst ... 23456781555105 ... LastLast
Results 81 to 100 of 4891

Thread: Battlefield: Bad Company 2

1. Back To Top | #81
    Nick anterior: IulianG Bronym's Avatar
    Quote Originally Posted by LimBuTza View Post
    Cerinte sistem pentru Bad Company 2 si 1943

Minimum Frostbite PC Specifications for BFBC2 & BF1943

• Processor: Core 2 Duo @ 2.0GHz
    • Main memory: 2GB
    • Graphics card: GeForce 7800 GT / ATI X1900
    • Graphics memory: 256MB
    • Free HDD space: 15GB for Digital Version, 10GB for Disc Version (BFBC2); 10GB for Digital Version, 4GB for Disc Version (BF1943)

Recommended Frostbite PC Specifications for BFBC2 & BF1943

Processor: Quadcore
    • Main memory: 2GB
    Graphics card: GeForce GTX 260
    •Graphics memory: 512MB
    • Free HDD space: 15GB for Digital Version, 10GB for Disc Version (BFBC2); 10GB for Digital Version, 4GB for Disc Version (BF1943)
    Presimt ca multora de aici dar nu toti o sa ramana cu limba scoasa pentru ca nu o sa le poata rula jocul pc-urile, probabil nici macar in conditiile decente pe setari medii
    Last edited by Bronym; 03-12-2009 at 01:25.
    For the LORD your God is the God of gods and Lord of lords... (D. 10:17)

2. Back To Top | #82

3. Back To Top | #83
    Quote Originally Posted by Iulian_G View Post
    Presimt ca multora de aici dar nu toti o sa ramana cu limba scoasa pentru ca nu o sa le poata rula jocul pc-urile, probabil nici macar in conditiile decente pe setari medii
    La recomandate trebuie ceva din seria 5k de la ATI (57xx/58xx) de vreme ce jocul ştie DX 11, dar deh, nVIDIA nu stă degeaba. În rest cerinţele mi se par chiar normale. Dacă grafica şi fizica sunt mai modeste se urlă "frăţică, jocu' n-are grafika!!!!", dacă arată bine şi cere ceva mai multe resurse "frăţicăăăă, prost e optimizat, buhhhh".

4. Back To Top | #84

5. Back To Top | #85

6. Back To Top | #86
    the shooting master alberto7fx's Avatar
    Quote Originally Posted by calin_banc View Post
    Dacă grafica şi fizica sunt mai modeste se urlă "frăţică, jocu' n-are grafika!!!!", dacă arată bine şi cere ceva mai multe resurse "frăţicăăăă, prost e optimizat, buhhhh".
    bine zis
    Jaguar S-Type 3.0

7. Back To Top | #87
    Nick anterior: Deathstrike Zombozo's Avatar
    Se mai stie ceva de beta pentru PC? Am reusit sa il joc azi pe PS3 ,pare dragut dar nici nu pot sa tin in mana controlerul ala (vorba vine) darmite sa mai si joc .Din cate am citit pe net trebuia sa apara luna asta,dar peste 2 zile e revelionul si nu a mai aparut nimic .

8. Back To Top | #88

9. Back To Top | #89
    ^ dude, aia se stia de acum 1 luna si ceva

10. Back To Top | #90
    the shooting master alberto7fx's Avatar
    I'am aratat lui deathstrike. El nu stia.
    Jaguar S-Type 3.0

11. Back To Top | #91
    BETA pentru PC anuntat pentru 28ian
    Battlefield Blog

12. Back To Top | #92
    B3TA Clan Leader
    Quote Originally Posted by zmeul80 View Post
    BETA pentru PC anuntat pentru 28ian
    Battlefield Blog
    BFBC2 2010 > Modding Tools = NO, Max Players = 32, Server files = NO, Player can prone = NO
    BF2 2005 > Modding Tools = YES, Max Players 64, Server files = YES, Player can prone = YES

Mi se pare mie sau DICE face un pas inapoi ?
    Normal ca nu primim Modding Tools (desi initial au spus ca vor fi valabile), de ce ? Din cauza consolistilor si a dlc-urilor pe care DICE probabil vrea sa le lanseze.. sa nu planga saracii ca uite pc gamerii isi fac dlc-uri singuri. Imi place cum DICE o ia usurel pe urmele celor de la Infinity Ward, acum asteptam sa anunte ca nu vor fi servere dedicate..

13. Back To Top | #93
    Nick anterior: SKULLY Mæphisto's Avatar
    Upmax, asta cam ash e...

Privind in urma la perioada de dinainte de release-ul MW2, in care lumea "injura" puternic echipa InfinityWard pt. lipsa modulului de server dedicat ca si al serviciul "bastard" de matchmaking cu IW.net, tind sa cred ca majoritatea firmelor care scot jocuri pe piata iau in considerare si o asemenea alternativa.

Uite de exemplu Borderlands:
    - o suma modica pt jocul in sine;
    - 2 DLC-uri care se vand cu 8euro bucata;
    - lipsa suport modding etc (afara de savegame editor);
    Borderlands a mai castigat ceva bani cu DLC-urile, mai ales cu Dr. Zed's Zombie Island, asemanator DLC-ului "Der Riese" din CodWaW.

IRONIE: (Lasa ca poate ajungem sa platim pentru hartile unui joc, sau skinuri, sau accesorii).

Nu stiu ce sa mai zic... " 'Om trai si 'om vedea".
    ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠

14. Back To Top | #94
    Quote Originally Posted by upmax View Post
    BFBC2 2010 > Modding Tools = NO, Max Players = 32, Server files = NO, Player can prone = NO
    BF2 2005 > Modding Tools = YES, Max Players 64, Server files = YES, Player can prone = YES

Mi se pare mie sau DICE face un pas inapoi ?
    Normal ca nu primim Modding Tools (desi initial au spus ca vor fi valabile), de ce ? Din cauza consolistilor si a dlc-urilor pe care DICE probabil vrea sa le lanseze.. sa nu planga saracii ca uite pc gamerii isi fac dlc-uri singuri. Imi place cum DICE o ia usurel pe urmele celor de la Infinity Ward, acum asteptam sa anunte ca nu vor fi servere dedicate..
    prone nu e pe console, pe PC e
    server files pentru public nu pentru ca se tem de piraterie, si-i inteleg ... doar tocmai ce CoD: MW2 a fost cel mai piratat joc pe PC
    DLC pentru seria BF a fost de la BF2 si a continuat pentru BF2142, sau ai uitat?; si nici macar nu au avut de-a face cu consolele
    singura chestie ciudata e numarul de max players 32 ... poate are de a face si engine-ului ce suporta distrugeri masive

15. Back To Top | #95
    prone nu e pe console, pe PC e
    Eu spun sa te mai interesezi.. prone nu va fi nici pe PC, au anuntat recent..

Pe mine ma deranjeaza playercount-ul si faptul ca nu vor sa includa modding tools, pentru Battlefield 2 au aparut multe moduri misto, precum Project Reality sau Forgotten Hope 2, dar dupa cum a spus si userul upmax.. probabil vor sa lanseze dlc-uri pe bani..

16. Back To Top | #96
    unde?
    ultima data era o discutie pe forumurile oficiale si raspunsul era altul

17. Back To Top | #97
    ce trebuie sa fac sa am access la beta? in afar de pre-comanda

18. Back To Top | #98
    Quote Originally Posted by Whisker View Post
    ce trebuie sa fac sa am access la beta? in afar de pre-comanda
    Nu ai ce, beta e closed si accesul e rezervat doar pentru cei care pre-comanda, ea games bullshit marketing. De asemenea demo va fi valabil doar pe console, daca vrei sa incerci jocul pe pc sa vezi cum iti ruleaza nu poti.. cine e prostul care cumpara un joc pe pc inainte de a vedea daca ii ruleaza sau nu ? Mai ales la ce specificatii au anuntat cei de la DICE

unde?
    ultima data era o discutie pe forumurile oficiale si raspunsul era altul
    Google is your friend ? Hai ca sunt baiat bun si iti arat..
    http://twitter.com/locust9/status/6057424356

Btw, in caz ca nu stiai, David Goldfarb (twitter) e Lead game designer pentru Battlefield Bad Company 2

19. Back To Top | #99
    scuza-ma dar cine-i whiteflower dude?! nu-mi suna cunoscut

20. Back To Top | #100
    scuza-ma dar cine-i whiteflower dude?! nu-mi suna cunoscut
    Whiteflower e un tip care a intrebat daca vom avea prone, developer-ul a raspuns prin intermediul twitter-ului

1.  
Page 5 of 245 FirstFirst ... 23456781555105 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks