Page 2 of 834 FirstFirst 123451252102502 ... LastLast
Results 21 to 40 of 16663

Thread: Battlefield 3

1. Back To Top | #21
    the shooting master alberto7fx's Avatar
    Quote Originally Posted by KashunatoR View Post
    a mai spus cineva dar nu strica sa reamintim concluzia: pana la viitoarea generatie de console jocurile PC nu vor mai progresa din pacate
    Vor progresa, dar doar la fizica si level design.
    Jaguar S-Type 3.0

2. Back To Top | #22
    Nick anterior: Sychostone Darthstone's Avatar
    vor progresa...la poveste...(Mass Effect),iar pt copiii de 13 ani (CS si Crysis)).puteti sa va certati cat vreti,Test Drive Unlimited 2 va fi peste BF3

3. Back To Top | #23
    Quote Originally Posted by Deathstrike View Post
    Tot incapabilii de la Dice se ocupa si de asta ? Firar, adaugam Battlefied pe lista de francize distruse, alaturi de Call of Duty si Medal of Honor...
    "incapabilii de la Dice" sunt de fapt un studio suedez care a inceput prin a face Codename Eagle in 1999 si a continuat cu Battlefield 1942, aparut in 2002. de atunci ei lucreaza aproape exclusiv pe seria Battlefield.
    oricat ar injura toti nefericitii pe internet ca Battlefield e o franciza care se indreapta spre dezastru, jocul are in continuare un succes imens.

ps: BC2 pe PC n-are nici o legatura, ca gameplay, cu BC2 de pe console. macar asta si ar trebui sa-ti dea de gandit daca exista cu adevarat o "consolizare" a jocului sau e mai degraba vorba de niste decizii de gamedesign menite, printre altele, sa atraga si jucatorii din zona MW2 sau CS.

---------- Post added at 18:09 ---------- Previous post was at 17:59 ----------

Quote Originally Posted by parazitu86 View Post
    Deci daca Battlefield 3 o sa fie multiplatform nu o sa ajunga nici la degetul mic al BF2 deoarece consolele nu pot suporta hari de 64 de persoane cu intindere de sute de kilometri si nu ma gandesc ca baietii de la DICE o sa faca doua BF3 diferite unu pentru pc cu 64 jucatori cu jets, heli, cars, ships, comander, sqadlider; iar pe PS3 & Xbox cu 24 pers si harti minuscule.
    de ce nu? commander si squadleader pot fi implementati si intr-un joc de consola, iar doua seturi de harti, pentru PC si console nu suna chiar atat de imposibil. si nu vad de ce ar face un BC3, ar fi sinucigas, dat fiind ca multi vor prefera sa-si petreaca timpul cu BC2, pe care-l cunosc si care nu numai ca se misca mai bine, ci mai e si compatibil cu XP si DX9.
    infernul sunt ceilalti.

4. Back To Top | #24
    Quote Originally Posted by mirceapuy View Post
    vor progresa...la poveste...(Mass Effect),iar pt copiii de 13 ani (CS si Crysis)).puteti sa va certati cat vreti,Test Drive Unlimited 2 va fi peste BF3
    Mere şi pere?

5. Back To Top | #25
    Registered User cylix's Avatar
    mircea ce ai fumat/baut? Explica-mi si mie legatura intre Mass Effect, BF3 si TDU?

Oricum eu mai sper la un BF3 de calitate, sa asteptam sa vedem ceva gameplay.
    "What's in the car?"
    "Four seats and a steering wheel"

6. Back To Top | #26
    pai simplu...BF3 va aparea la anul ca si Mass Effect 3,TDU2 apare in toamna

7. Back To Top | #27
    Te întreb iarăşi, de ce compari mere cu pere. Ca exemplu, şi sper să nu fie cu supărare, dacă discut despre Bon Jovi, nu mă interesează ce meanea de spart topurile scoate Guţă.

8. Back To Top | #28
    nici pe mine nu ma intereseaza manelele,trance za best

9. Back To Top | #29
    Registered User IcePredator's Avatar
    @mirceapuy, cu tot respectul da de ce pui Crysis in oala pentru copii de 13 ani? Daca tu nu esti in stare sa-l joci nu e problema, dar cat timp are o grafica buna si un gameplay aferent, nu e totuna. As zice insa ca l-a ouat cam repede closca, daca mai statea ceva se mai rezolvau din unele bug-uri si se mai rezolva ceva la poveste. Oricum, cei de la Crytek au lucrat mai mult la grafica si atmosfera si mai putin la partea de story. Gameplay-ul e totusi bunicel.
    @calin_blanc, mere(Mass Effect),pere(CS si Crysis) si gutuie(TDU2) vroiai sa zici
    On Topic:
    Mi-a placut Battlefield 2 (m-ai ales pe partea de Capture the Flags) si Bad Company 2 (nu m-a incat nemaipomenit, totusi) si sper ca "incapabilii de la Dice" sa scoata un produs bun.
    Home - Battlefield 3/BF3

10. Back To Top | #30
    adica vrei sa spui ca m-a ouat closca repede si am bug-uri?pe partea de poveste...am o poveste destul de interesanta.

11. Back To Top | #31
    Nick anterior: Deathstrike Zombozo's Avatar
    Quote Originally Posted by Strangelove View Post
    "incapabilii de la Dice" sunt de fapt un studio suedez care a inceput prin a face Codename Eagle in 1999 si a continuat cu Battlefield 1942, aparut in 2002. de atunci ei lucreaza aproape exclusiv pe seria Battlefield.
    oricat ar injura toti nefericitii pe internet ca Battlefield e o franciza care se indreapta spre dezastru, jocul are in continuare un succes imens.

ps: BC2 pe PC n-are nici o legatura, ca gameplay, cu BC2 de pe console. macar asta si ar trebui sa-ti dea de gandit daca exista cu adevarat o "consolizare" a jocului sau e mai degraba vorba de niste decizii de gamedesign menite, printre altele, sa atraga si jucatorii din zona MW2 sau CS.
    Poate tu esti multumit de ultimile lor jocuri, eu nu. Daca vrei sa vorbim de numarul de jucatori, si MW2 are un nr mare de fani dar asta nu il face un joc bun.
    warpath:"Politica generala EA ? Less blabla more pewpew = more $$$$$"

weezer: "De aia nu joc eu MMO-uri. Tu stai 3 luni sa faci rost de niste sosete, eu stau 3 luni si termin un RPG intreg..."

12. Back To Top | #32
    the shooting master alberto7fx's Avatar
    Poate tu esti multumit de ultimile lor jocuri, eu nu. Daca vrei sa vorbim de numarul de jucatori, si MW2 are un nr mare de fani dar asta nu il face un joc bun.
    Si daca nu esti tu multumit de ultimele lor jocuri ii face incapabili?
    Jaguar S-Type 3.0

13. Back To Top | #33
    Quote Originally Posted by alberto7fx View Post
    Si daca nu esti tu multumit de ultimele lor jocuri ii face incapabili?
    Din punctul meu de vedere, da...
    Pentru mine sunt o adunatura de incapabili iar franciza Battlefield e moarta, trebuie sa specific in fiecare post ca e doar parerea mea ? Duamne

weezer: "De aia nu joc eu MMO-uri. Tu stai 3 luni sa faci rost de niste sosete, eu stau 3 luni si termin un RPG intreg..."

14. Back To Top | #34
    Registered User IcePredator's Avatar
    Nu mai , ma refeream la Crysis, dar n-am realizat ca faceam o aluzie ipotetica sub inconstient...

15. Back To Top | #35
    pai unele persoane vorbesc in numele tuturor,daca lor nu le place un joc inseamna ca-i fail,producatorii au gresit,si ar trebui sa isi ceara scuze in fata lor.

---------- Post added at 17:26 ---------- Previous post was at 17:25 ----------

Quote Originally Posted by IcePredator View Post
    Nu mai, ma refeream la Crysis, dar n-am realizat ca faceam o aluzie ipotetica sub inconstient...

stiam,faceam doar pe "desteptul"

16. Back To Top | #36
    ba da, il face un joc bun*. in clipa in care multi oameni se simt bine jucand un joc, acel joc se califica automat in categoria "jocuri bune". desigur, s-ar putea ca tie sa nu-ti placa, dar asta e altceva.

eu sunt destul de multumit de BC2 si foarte multumit de BF2142. am jucat prea putin BF2 ca sa ma pronunt in privinta lui, cand am vrut sa ma apuc serios erau deja prea multi veterani care ma foloseau ca tinta de practica.

______
    *iar o manea pe care o asculta foarte multi cu placere este o manea buna. chiar daca tie iti place jazz-ul, trance-ul sau ufolk-ul.
    infernul sunt ceilalti.

17. Back To Top | #37
    Putem folosi teoria ta si invers, un joc ce are un numar mai mic de jucatori este mai slab, sau ma rog mai slab decat un joc cu trilioane de fanboy ? Facem teoria chibritului degeaba .

18. Back To Top | #38
    un joc cu putini jucatori este slab daca intentia lui a fost sa fie mainstream, daca insa e destinat unei nishe, atunci poate ca e de calitate sau poate este singurul care se adreseaza respectivei nishe.
    e simplu, si nu e nici un chibrit implicat.
    infernul sunt ceilalti.

19. Back To Top | #39
    Quote Originally Posted by Strangelove View Post
    ba da, il face un joc bun*. in clipa in care multi oameni se simt bine jucand un joc, acel joc se califica automat in categoria "jocuri bune". desigur, s-ar putea ca tie sa nu-ti placa, dar asta e altceva.

eu sunt destul de multumit de BC2 si foarte multumit de BF2142. am jucat prea putin BF2 ca sa ma pronunt in privinta lui, cand am vrut sa ma apuc serios erau deja prea multi veterani care ma foloseau ca tinta de practica.

______
    *iar o manea pe care o asculta foarte multi cu placere este o manea buna. chiar daca tie iti place jazz-ul, trance-ul sau ufolk-ul.
    Defapt calitatea nu reiese din numărul utilizatorilor unui produs (joc, manea, whatever), ci după o serie de variabile printre care niciodată respectiva nu este şi nici nu va trebui să fie inclusă în calcul.
    Bad Comapnay 2 e un joc ok, nicidecum ieşit din tipare, excelent. Are minusuri suficiente datorită noului target de piaţă şi al stilului de-a fu*e clientul marca EA/Dice (map packuri ce le aveam de la început, dar le activează doar acum, serios??? ) Despre incapabilitatea lui Dice de-a scoate un joc ok, chiar trebuie să ne mai îndoim? Hai să ne aducem aminte, cum arăta jocul în momentul lansării, cum era balance-ul armelor (cum e şi acum), cum era/este hitboxul, lag-ul, server browser-ul, cum stă la capitolul performanţă etc etc.
    Last edited by calin_banc; 01-08-2010 at 22:40.

20. Back To Top | #40
    Nick anterior: IulianG Bronym's Avatar
    For the LORD your God is the God of gods and Lord of lords... (D. 10:17)

1.  
Page 2 of 834 FirstFirst 123451252102502 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks