Page 5 of 11 FirstFirst ... 2345678 ... LastLast
Results 81 to 100 of 203

Thread: Battlefield 1942

1. Back To Top | #81
    Registered User Terror's Avatar
    Nu iti merge deoarece ai bagat un program care sa iti schimbe refreshu in opengl. reinstaleaza iar driverul pt. placa video si o sa iti mearga

2. Back To Top | #82
    Propun realizatorului threadului sa faca un poll cu hartzile preferate.

Ale mele sunt:

1. Midway
    2. El Alamein
    3. Iwo Jima
    4. Omaha Beach
    5. Tobruk

(in toate joc cu AxA ... mai ales in alea din Pacific )
    Among the maxims on Lord Naoshige's wall there was this one: ''Matters of' great concern should be treated lightly.''
    Master lttei commented, "Matters of small concern should be treated seriously."

3. Back To Top | #83
    Registered User
    La inceput mi-a facut si mie problema asta sa nu intre in joc , sau sa-mi dea eroare cand incerc sa ma conectez la un server...eu am rezolvat-o cu detonatorul 40.72 . Poate merge si in cazurile voastre !

4. Back To Top | #84
    Administrator Assassin's Avatar
    Clientu' de azi, victima de maine

Despre carti (deocamdata).

5. Back To Top | #85
    Administrator Assassin's Avatar
    A reusit careva sa se joace The Road to Rome?

Help©
    Clientu' de azi, victima de maine

Despre carti (deocamdata).

6. Back To Top | #86
    ba ma bucur ca vrea lumea server, poate pe viitor vor aparea ... abia astept sa va rup mufa cu m10
    If you think you know everything and think you've done everything, I know you're an idiot.

7. Back To Top | #87
    Registered User raziel's Avatar
    tekken, server de BF nu prea cred ca va exista in Romanija. Citeste mai atent topicurile, la un moment dat a explicat cineva ca "e prea scump", "e prea putin jucat", bla, bla...

In schimb sunt 50 de severe de CS...
    (din care 30 cu botzi si cheateri)

8. Back To Top | #88
    Registered User

Battlefield1942

Salve

Am incercat sa gasesc in Romania un server de Battlefield1942, insa nici o sansa. Am reusit sa intru in exterior dar in cel mai fericit caz jucam juma de ora pana sa ami dea:"Connection problem detected", si apoi sa ma dea afara.
    Stie cineva in Romania un server de asha ceva?
    Eu is in retzeaua RDS, asha putea sa fac eu server(vizibil numai in RDS din nefericire), dar daca as sti cum sa al fac cunoscut...
    Pacat ca nu exista shi la noi macar un singur server... ma cam enerveaza "monopolul" CS-ului.. din cauza asta cred ca nu au sanse alte jocuri.. iar astora de la sali de jocuri le convine: nu trebuie sa mai investeasca in PC-uri... asa ca trag cat pot de el.

Cam asta am avut de spus... daca mai este cineva interesat de BF1942 sau MOHHA.. PLEASE .. fa "galagie" pe aici sa te auda lumea. (sau la [email protected])

BYE

PS: BF1942 mere beton si pe modem... dac nu esti intrerupt de o supraincarcare de retea.(ca sa nu mai zica gurile rele ca ar fi pretentios)
    Wehrmacht attack...
    On www.battlefield.ro .

9. Back To Top | #89
    Registered User
    Joc bf1942 de vreo 6 luni pe servere de afara , si in tot rastimpul asta am dat de un roman o singura data probabil ca nu e popular in romania din cauza ca nu poti juca cu versiune cracked..sau pt. ca lumea e prea obsessed cu cs intradevar are ceva cerinte hardware..eu am un radeon 9000 si merge chiar decent in 1024x768 cu detalii la medium..
    alta problema ar fi ca ai nevoie de un minim de 6v6 ca sa iasa cat de cat fun , deoarece comparativ cu alte jocuri hartile sunt cat de cat imense (vezi Aberdeen) , de obicei daca ai vazut cam toate serverele sunt de 12vs12 or higher..
    lumea nu se inghesuie nici macar la rtcw:et pe games5 cu toate ca e free samd..plus ca e super fun..

eof

10. Back To Top | #90
    Registered User @di[c.e]'s Avatar
    Eu am cuparat 4 licente de Bf1942 (ca atata ma tine netul) , daca sunteti cel putin 20 pers care avetzi jocul original cred ca-s putea
    sa fac un efort sa fac un server.
    Oricum si pe serverele de afara se misca decent, pe cele din UK eu am ping 40 numai ca jocul e mare consumator de bits ....apropo de faza cu jucatul prin modem
    O alta problema ar fi cu cerintele jocului care nu sunt chiar modeste (pt pretentiosi) ca sa joci in medium detail pe 1024*768 (pe un server "over 32" ) iti trebuie un mimin de 2ghz , peste 512 ram, minim(dar MINIM) gf4ti4200.preferabil un9700..si binenteles un joystick
    Eu am un xp 2000+ MB nforce2 , 512 DDR pc 3200 si Geforce 4ti4200 si mi se misca decent pe "low detail pe servere "under 32 players"
    Daca intrati pe serverele EAUK si vedeti 2 jucatori cu nick-urile Salam si stoppa care fac haos cu avioanele de nu poate inamicul sa iasa din baza ...fiti siguri ca aia suntem noi adica eu si tekken

11. Back To Top | #91
    puturos irecuperabil EMI's Avatar
    Felicitari pentru achizitionarea jocului, încetul cu încetul sper sa apara si la noi servere si sa se dezvolte o comunitate (se poate doar cumparându-l).

Cu cerintele ai exagerat un pic, acum depinde si de detalii în configuratie, si e drept ca se încarca mult mai rapid pe 512 ram.

Salam, zi-i lu' stoppa sa ma lase sa decolez daca are curaj în el.

12. Back To Top | #92
    Registered User @di[c.e]'s Avatar
    ehh o sa-i zic sa te lase ...asa ca esti roman nu de alta.

Btw jocul nu l-am cumparat de curand l-am achizitionat anul trecut.
    Cat despre cerinte nu cred c-am exagerat deloc ....incearca sa iei inaltime cu avionul (cat mai mult)si dupa aia coboara in picaj -procedeu cunoscut in ww2 ca "bombardament in picaj ".

13. Back To Top | #93
    Registered User

BF1942

Salve...
    Eu al am Original, dar nu am RTR-ul.. ma costa prea mult sa le i-au pe amandoua... deocamdata.

In curand ami pun si eu cable link, si am sa pun pe FTP toate modurile pe care am reusit sa le dld.

Vestea buna.. saptamana asta se da drumu la LinkMania servere de Battlefield1942 si MOHHA.

Inca ceva.. daca faci serveru cu obtiunea local.... nu mai verifica "CD-Key" deci ati pot intra si "altii" daca au IP-ul tau

Bye
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Battlefield 1942-50front.jpg  
    Wehrmacht attack...
    On www.battlefield.ro .

14. Back To Top | #94
    Nick anterior: Varain pr3dator's Avatar

hy

Buna tuturor

marfa joc!!!

dupa mine cel mai marfa ... joc in afara ...

strategia mea peferata este sa ma parasutez in spatele frontului inamic si sa capacesc cati mai multi cu putinta )

am numito' "capachiala cranchena" lol

sper sa ne intalnim pe net ...

bye

15. Back To Top | #95
    Da, intr-adevar, marfa joc. Mie imi place sa pilotez avioane, cu toate ca este foarte riscant dar, sincer sa fiu mie imi place america's army - chiar daca jocurile nu au nici o legatura.
    Touch me now 'cause I 'll be famous!

16. Back To Top | #96
    Registered User
    Salve...
    As din Iasi,pe RDS si fac server in fiecare seara..de la 10.30, De battledield1942 sau DesertCombat.

Nu fac imprudenta de a-mi da IP-ul , pentru ca sunt patit...prefer sa nu comentez.

Daca e cineva interesat YM la "kontrolt"....

Bye

17. Back To Top | #97
    Nick anterior: Varain pr3dator's Avatar
    super marfa Desert Combat!!!
    nu ma asteptam sa fie atat de reusit...
    SHI MIE TREABA CINE MI-O MAI FACE ?!

18. Back To Top | #98
    Registered User

O intrebare pentru a medita

Sunt un fan inrait al CS-ului si este cred cela mai tare shooter realizat pana acum. Dar am o placere deosebita sa joc acest gen de games.
    Am auzit de servere de Cs, UT, Q3, etc, dar de Bf1942? Nu stiu care este pozitia CG-ului fata de "ea games" de ce nu face un server de bf1942, nu cred ca nu va fi full. Este pacat, un joc cu un gameplay deosebit se "duce la vale" in Romania. Pacat! Pacat! Pacat!
    B]PS. Stie cineva un server de BF1942 din ROMANIA asta nenorocita?[/B]

19. Back To Top | #99
    theultimateanswer 42's Avatar
    M-ai pus pe ganduri. Chiar nu stiu ce sa raspund, sunt fara cuvinte, uite acum ma duc sa meditez.
    >>>>>>>>> FOTO <<<<<<<<<

20. Back To Top | #100
    Profund rau lunetistu` asta
    We are nothing but the sum of our parts!

1.  
Page 5 of 11 FirstFirst ... 2345678 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks