Page 6 of 11 FirstFirst ... 3456789 ... LastLast
Results 101 to 120 of 203

Thread: Battlefield 1942

1. Back To Top | #101
    Administrator Silviu's Avatar
    Pozitia noastra este simpla. Daca un joc are o comunitate, facem si server. Nu are, nu facem.

2. Back To Top | #102
    Cobra sa stii ca e destul de greu sa ridici un server in romania. Eu stiu cat ne-am chinuit sa se mai ridice macar un server de quake3 care totusi e jucat. SIncer nu cred ca ai vreo sansa. Dar cine stie?
    We are nothing but the sum of our parts!

3. Back To Top | #103
    Registered User
    Eu te inteleg foarte bine dar BF1942 are foarte multi fani.Cred ca ar trebui macar de facut un test.

4. Back To Top | #104
    Iti garantez ca serverul va fi gol non stop!!! Are fani in afara nu la noi!!! SI nimeni, dupa cum spunea si SIlviu, nu va face un server doar pt 2-3 jucatori!!
    We are nothing but the sum of our parts!

5. Back To Top | #105
    Registered User
    eu mi-am luat multe tepe d-astea

6. Back To Top | #106

Arrow

cobra1980, istoria ne arata ca in Romania nu prinde nici un alt joc multiplayer FPS in afara de CounterStrike, oricat de ingenios sau distractiv ar fi. Tribes si Natural Selection sunt numai doua exemple care imi vin acum in minte.

Cred se poate da o explicatie pentru acest fapt, dar nu vreau sa starnesc un flame.
    Every time I see an adult on a bicycle, I no longer despair for the human race.
    -- H.G. Wells

7. Back To Top | #107

Re: O intrebare pentru a medita

Originally posted by cobra1980
    PS. Stie cineva un server de BF1942 din ROMANIA asta nenorocita?
    http://www.linkmania.ro/play-online/index.php

8. Back To Top | #108
    server exista pe linkmania dar din cauza sistemului idiot de logare nu se poate intra...si sunt jucatori in Romania de bf1942, eu il joc pe servere de afara de cand a aparut...iar chestia cu nu are comunitate nu facem e destul de simplista, poti sa faci un test sa vezi ce se intampla.
    If you think you know everything and think you've done everything, I know you're an idiot.

9. Back To Top | #109
    Registered User
    in primu rand sa-ti zic eu ceva de battlefield....am citit undeva...cand a aparut jocu...ca un server sa ruleze normal si sa tina pe el max 100 oameni in conditii bune de joc...trebe un sistem super calumea sa faci server...auzisem ceva de dual...anyway...nu sunt de acord cu silviu...adika noi mergem pe motto ce fac aia afara...merita se incercam si noi....eu zic ca se poate si altfel...am zis
    Work iz for people who don't know how to play...

10. Back To Top | #110
    Registered User

Battlefield 1942 & Mods

Cine vrea sa joace bf 9142 pe net o poate face inscriindu-se pe siteul www.linkmania.ro. Mentionez faptul ca serverele de pe linkmania folosesc moduirle Deserc Combat 0.4J si respectiv Forgotten Hope 0.5D. Aceeste moduri pot fi downloadate de pe acelasi site. Va stau la dispozitie daca aveti nelamuriri

SEE YOU ON THE BATTLEFIELD

11. Back To Top | #111
    puturos irecuperabil EMI's Avatar
    Sunt jucator înrait de BF1942, dar faza cu punerea unui mod beta pe singurul server românesc mi se pare cam stupida. Nici nu exista bine o comunitate închegata de Battlefield 1942, capabila sa joace macar un singur 8 vs. 8, iar baietii se rup în figuri pe un mod beta (si asta beta rau de tot) care va fi jucat de si mai putina lume decât BF clasic. In afara sunt sute si mii de servere, majoritatea BF clasic, cine cauta noi experiente are unde juca si cu cine juca. La noi e unul, si ala nu e BF clasic ...

Personal nu joc beta-urile. Le-am vazut, le-am admirat, mi-au placut, dar astept varianta finala ca sa ma pun serios pe ele. Pe serverul linkmania nu am mai trecut din timpul vacantei (când era pe BC clasic), joc exclusiv în afara iar meciurile de clan nu îmi lasa timp liber.

Anyway daca aveti vreo întrebare despre joc, de orice fel, as putea fi util.

12. Back To Top | #112
    Originally posted by vexxx
    in primu rand sa-ti zic eu ceva de battlefield....am citit undeva...cand a aparut jocu...ca un server sa ruleze normal si sa tina pe el max 100 oameni in conditii bune de joc...trebe un sistem super calumea sa faci server...
    Pentru a tine 32 (da, numai 32 !) de jucatori în conditii bune, deja trebuie un sistem super ca lumea. Majoritatea serverelor de afara (care se închiriaza) sunt pe 24 (în medie) sloturi, si deja e nevoie de > 2 GHz.

In rest, în Ro nu va prinde niciodata deoarece pentru a-l juca pe net trebuie cumparat, neputând fi piratat. Si pentru ca cere resurse MULT mai mari ca si CS.

CS e gratis si merge pe PC-uri obsolete, ce vrei mai mult ?

13. Back To Top | #113
    Registered User

Primul Clan Battlefield1942 sin Ro - Waffen SS

Salve...
    Primul Clan de Battlefield1942 din Romania " Waffen SS" va invita pe forumul de la www.battlefield.ro, pentru inscrieri si informatii suplimentare.

See you on the battlefield.
    Last edited by kontrol; 07-11-2003 at 13:44.
    Wehrmacht attack...
    On www.battlefield.ro .

14. Back To Top | #114
    Pacat de denumire.

15. Back To Top | #115
    Registered User

Problema cu Battle Field 1942 SWOWW2

Am niste probleme in sensul ca nu pot sa joc single player iese afara din joc si in mp incacra hartzile noi dar pe harta toate unitatzile noi(tancuri avioane etc.) nu exista adica apar pe minimap da ies din nivel iar armele noi pot sa trag cu ele da sunt invizibile,a mai patzit cineva asa?daca da care e solutzia?

Am si eu o rugaminte sper sa nu mutatzi Thread'u asta la Battle field 1942,ca deja am observat ca avetzi prostu obicei sa mutatzi topicurile de la un thread nou la unu de acum 2 ani da care se refera la acelasi joc cea ce mie unu mi se pare stupid adica ce ducetzi lipsa de spatziu sau nu intzeleg oricum pe mine chestia ma enerveaza.
    I shall not fear death when it finally greets me.

16. Back To Top | #116
    Registered User

Battlefield1942 Mods & servers

Comunitatea de Battlefield1942 & Mods este in plina crestere.
    Pentru Comunitatea de Battlefield1942 cat si pentru cei care nu cunosc acest joc, un site cu informatii detaliate despre acesta, servere, Mods etc: http://www.battlefield.ro .

See You on the Battlefield.
    Wehrmacht attack...
    On www.battlefield.ro .

17. Back To Top | #117
    keep on dreaming, baby. Daca va mai vine inca unu probabil ca se dubleaza acea comunitate, nu ?
    ** Sa fim iubitzi !!! **

18. Back To Top | #118
    Registered User Ravage's Avatar
    Debea astept aparitia lui Battlefield Vietnam.
    E super belea,grafica calumea si de data asta e mai realistic.

19. Back To Top | #119
    Registered User
    Pentru skyblue , pana in prezent sunt 3 servere de BF1942 & Mods in Romania, si un Site Dedicat...cate jocuri au asa ceva in Romania ?
    Avand in vedere complexitarea acestui joc, atuu cat si impediment in extiderea lui, majoritarea membrilor sunt peste 25 ani, ceea ce inseamna ca seara sau un weekend se joaca la Full,(Serviciu, schoala...etc)De astfel si existenta a 3 Clanuri e ceva .. primul este la http://waffenss.battlefield.ro .

Severul din Iasi e proape Full(e de 24), asta fiind numai din Iasi,pe cele 2 de la Linkmania de obicei se joaca BG42.

Pentru Ravage, BF Vietnam apare in martie, dar cerintele MINIME sunt: P3 1G, 256 Ram, GeForce 3(64 Ram), asha ca o sa mai treaca vre-un an , doi se joace si al noi in retea.

Bye
    Wehrmacht attack...
    On www.battlefield.ro .

20. Back To Top | #120
    Registered User
    Pentru BAD-GUY , posteaca EXACT problema care o ai pe www.battlefield.ro la Forum, si sigur unu din noi ati rezolva problema. Da si o descriere a Placa video, Ram..etc.

Bafta
    Wehrmacht attack...
    On www.battlefield.ro .

1.  
Page 6 of 11 FirstFirst ... 3456789 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks