Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 56

Thread: Comparatii intre sisteme pentru a putea rula BF3 decent

1. Back To Top | #21
    Registered User Shade®'s Avatar
    Omule ai uitat cele mai importante chestii: mouse-ul + pad-ul, căștile/boxele, placa de sunet.
    DPI-ul mouse-ului e un must la fel și poziția pad-ului pe birou. Volumul nu se uită nici el.

Aoleu, mai sunt și temperaturile, scaunul de la birou și lumina ambientală...
    Live in your world, get pwned in mine!

2. Back To Top | #22
    Registered User bruzliftw's Avatar
    @ IL1DOCTORE: poze cu "sistemul" ar face cat 1000 de cuvinte.

3. Back To Top | #23
    Tare post-ul lui IL1DOCTORE
    )))))))

Quote Originally Posted by Shade® View Post
    Omule ai uitat cele mai importante chestii: mouse-ul + pad-ul, căștile/boxele, placa de sunet.
    DPI-ul mouse-ului e un must la fel și poziția pad-ului pe birou. Volumul nu se uită nici el.

Aoleu, mai sunt și temperaturile, scaunul de la birou și lumina ambientală...
    =))))))))))

4. Back To Top | #24
    Cica daca pui manele vei avea vreo 6-7 fps-uri in plus in BF3.

5. Back To Top | #25
    Last edited by AcidChaoS_1; 02-10-2011 at 02:23.

6. Back To Top | #26
    Registered User IL1DOCTORE's Avatar
    Topicul în forma lui actuală e degeaba. Daca un topic este degeaba se inchide.
    Last edited by IL1DOCTORE; 02-10-2011 at 03:21.

7. Back To Top | #27
    Registered User Shade®'s Avatar
    Quote Originally Posted by IL1DOCTORE View Post
    Nu crezi ca ar fi ibine sa spunemi mai multe decat ce PC avem si scurt la ce fps merge?
    Nu. Prin definiție nu poți face lucruri de genul pe spatele unui beta. O să crești tu mare și o să înveți. Topicul în forma lui actuală e degeaba.
    Momentan fă tot posibilul să scrii în limba română. Neștiind să scrii, nici la citit nu te descurci. Ori asta înseamnă că nu vei putea învăța niciodată și vei stagna împreună cu ăia 1200W, monitorul full hașde și mouse-ul LG rezistent la loviturile cu ciocanul.
    Live in your world, get pwned in mine!

8. Back To Top | #28
    Nick anterior: CalinRO CalinTM's Avatar
    Ce aveti cu omul ? Credeti ca s-a laudat acolo, cand si-a descris pc-ul in detalii. Aia nu e o lauda. Cand ai un super pc, si vi aici sa ne spui ca tu ai cel mai scump procesor, si mai dai si detalii, aia e lauda.
    #dedreapta #vincomunistii #tehnocratia #unitisalvam #binomul #DNASRI #codruta #nemtesc #sibiu #stenograme #interceptari #denunt

9. Back To Top | #29
    Shoop da Woop dabigbom's Avatar
    Quote Originally Posted by CalinTM View Post
    Ce aveti cu omul ? Credeti ca s-a laudat acolo, cand si-a descris pc-ul in detalii. Aia nu e o lauda. Cand ai un super pc, si vi aici sa ne spui ca tu ai cel mai scump procesor, si mai dai si detalii, aia e lauda.
    QFT

Mare om, mare caracter.

10. Back To Top | #30
    cu sistemul din signature pe ultra scot minim 52 si maxim 83 fps(1080p),chiar nu ma asteptam,cu ultimul driver 285.38
    Last edited by secera; 02-10-2011 at 17:22.
    i7 2600k@4,5 Ghz,Noctua Nh-D14,HDD total 14,5 TB,GTX 680 SOC,8gb G-skill ripJaws X,Asus P8p67 Deluxe,R.A.T 9.Razer BlackWidow Ultimate,Boxe Jamo S608 HCS 3+Yamaha Rx-V567,Samsung UE55D8000+Samsung Bx2450,Auzentech X-Fi Bravura 7.1

11. Back To Top | #31
    Shameless Droid's Avatar
    Intre 60-80 pe-afara, 100-110 prin tunele.

catalinfifa12 Davidss gabi gamebuild ionuuutz oldshooterman Spike2k umbbra Wolfzor

12. Back To Top | #32
    Nick anterior: Filip99
    i5 760 @ 3.8 Ghz
    2 x gtx 470 @707MHz
    4GB ram

Ultra @ 1920x1080p

Min, Max, Avg
    50, 98, 62.562

Astea sunt fps-urile de pe harta Metro , pe Caspian Border stiu ca aveam ~50 fps Avg

Consuma foarte multe resurse RAM (mai ales ca te obliga sa ai browser + origin deschise) si memorie video , dar la grafica pe care o are sa zicem ca sunt normale cerintele...

Totusi n-ar strica daca varianta finala ar fi mai bine optimizata !
    Last edited by Hope4Life; 02-10-2011 at 18:05.

13. Back To Top | #33
    Registered User
    Phenom II x4 b55 + 4870 512mb pe low 48fps average, Ce m-a mirat este faptul ca diferenta de fps pe rezolutie mica gen 640x480 si 1600x1200 este de doar 2 fps

14. Back To Top | #34
    Deci sistemul meu ,racheta mea , amd 5600 + 2,4 ghz , geforce 8800 gt si 2 gb ddr 2 dual extreme cica . Dap merge la maxim 20 FPS totul la minim + rez. de 1024 . Dar nu asta vroiam sa va impartasesc ci faptul ca vroiam sa-mi cumpar un sistem nou prin august - dar sa intamplat ce sa intamplat si banii sau dus in alte parti - deci am ramas fara . Dar din curiozitate am dat azi sa vad preturile la procesoare si la placi video . Deci Pcgarage a scumpit pur si simplu procesoarele - ma refer la gama i5 , cu peste 100 de ron din august si pana acum .Alta smecherie am zis ca astia-s smecheri hai sa vad la emag , emag-ul a scumpit gama de placi video geforce gtx 560 de la 700-750 ron in august la 900 - 950 ron acum deci octombrie . Am ramas uimit sa vad ca hardware ce se uzeaza tehnologic , la noi in tara .. gesus

15. Back To Top | #35
    thread fara rost...deja sunt n... posturi cu configurati pe celalant thread...hai sa ne laudam cu ce calculatoare avem

ps: cine spunea ca ai nevoie neaparat de un procesor quad pentru BF3 vb prosti, cu un i3 2100 procesorul nu se incarca mai mult de 70%
    What upgrade means? Replace known bugs with unknown bugs...

16. Back To Top | #36
    Registered User ramirez247's Avatar
    Asa ceva cautam...poate e de ajutor pentru altii ...
    Battlefield 3 System Requirements and Battlefield 3 requirements for PC Games

Stima

17. Back To Top | #37
    Registered User
    Zengus nu vorbesc prostii. Procesorul tau e dual core dar se comporta ca un quad. Daca verifici un pic in Task_Manager/Performance ai sa constati ca ai 4 grafice la CPU Usage History ceea ce inseamna ca sunt monitorizate 4 fire de executie, adica 2 de la nucleele fizice si 2 rulate prin Hyper-Threading. Asa ca nu poti compara chiar asa nonsalant procul tau cu un biet dual core din generatia Core 2 Duo.

18. Back To Top | #38
    Salut ...
    Ghiciti ce mi s-a intamplat cand a fost beta la BF3 ... Mi s-a stricat placa video ( 8800 GT BFG OC ) si dupa o sapt. mi-a venit placa video 450 GTS de la Gigabyte 1024 mb GDDR5 si nu am apucat sa testez cum merge ... am vazut multe vids pe utube cu placa video 450 gts si am vazut ca daca ai 8 gb de ram si un procesor bun quad OC , merge sa te joci chiar si la medium - high cu 50 + fps .
    System specs :
    GPU : 450 GTS GIGABYTE 1024 GDDR5 128 bits , OC la 970 Mhz GPU CLOCK , Memory Clock , de la 900 Mhz la 1011 Mhz si Shader Clock 1940 Mhz se incalzeste in full load pana la 65 C
    CPU : Intel Quad 2 Core Q9400 2.66 Ghz , OC la 3.2 Ghz se incalzeste pana la 63 de grade
    RAM : 4 GB DDR2 800 Mhz , am facut comanda la inca 4 pt. ca am dual channel
    MOTHERBOARD : P5E-VM SE
    MONITOR : Samsung Syncmaster 205bw 20.1 inch
    HDD : Nu mai stiu cum se numea , dar stiu ca are 640 GB
    CARCASA : Antec ...
    WINDOWS 7 ULTIMATE 64 bits

Am jucat COD Black Ops online , totul la maxim 55 - 60 fps
    Medal Of Honor Limited Edition 45 - 50 fps cu totul ma maxim
    Fear 3 , anti-alising 2 , in jur de 43 fps

Vroiam sa va intreb , cam cum mi-ar merge BF3-ul , planuiesc sa-l cumpar de aici , cam cat costa , in jur de 1 milion ( 20 euro ) ?

19. Back To Top | #39
    Intel Quad 9550 2.83 Ghz, 4 Gb RAM, Video 8800 GTS, Windows7 64, SSD 120 Gb

1024 X 768, toate detaliile pe low, media undeva la 70 de cadre pe secunda

20. Back To Top | #40
    Nu iti trebuie calculator de 30 de milioane ca sa rulezi jocul. Jocul merge bine si pe 8400GS si AMD Athlon x64 Dual Core.Bine pe low dar totusi merge.Ti-o spun din propria experienta.

1.  
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Bookmarks

Bookmarks