View Poll Results: Ce preferi?

Voters
67. You may not vote on this poll
  • NORMAL

46 68.66%
  • HARDCORE

21 31.34%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 55

Thread: Battlefield: discutii generale

1. Back To Top | #1

Battlefield: discutii generale

Recent au fost lansate noi screenshot-uri din urmatorul joc al seriei Opertaion Flashpoint, care dupa parerea mea arata destul de bine. Cam cata parte din jucatorii de Battlefield 2 vor trece la Operation Flashpoint 2? Stim deja ce s-a intamplat cu asa numitul "Battlefield buster", si anume Joint Operations al celor de la Novalogic.
    Iata si cateva din noile imagini:
    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
    Last edited by ShortCutToHell; 26-03-2006 at 19:29.
    Touch me now 'cause I 'll be famous!

2. Back To Top | #2
    Registered User tzucul's Avatar
    Mi se pare mie sau grafica lasa de dorit la Flashpoint?Din acele screenshoot-uri asa reiese.Oricum dupa parerea mea Battlefield 2 are o idee anume a sistemului de punctaj si avansare in grad si tot odata si o grafica pe care o puteti exploata din plin cu o placa grafica buna si o memorie ram suficienta (minim 1gb de ram).Astept si alte opinii ale jucatorilor de Bf2 aici.

3. Back To Top | #3
    Nu stiu cu e BF2 dar in Operation Flashpoint hartile erau imense, de aici si detaliile grafice mici.
    The most terrifying thing about the Universe is not that it is hostile but that it is indifferent. If we can come to terms with this indifference and accept the challenges of life within the boundaries of death, our existence as a species can have genuine meaning and fulfilment. However vast the darkness, we must supply our own light.
    Stanley Kubrick

4. Back To Top | #4
    daca aparea acum 2-3 ani poate era ceva reusit.
    Acum e mult mult multe prea depasit din punct de vedere al graficii.Texturile sunt hidoase si apare intr-o periaoda in care exista BF2, urmeaza Quake Wars, UT2007.
    Deci nici o sanse de izbanda pt jocul asta.
    Lottery: a tax on people who are bad at math...

5. Back To Top | #5
    daca aparea acum 2-3 ani poate era ceva reusit.
    Acum e mult mult multe prea depasit din punct de vedere al graficii.Texturile sunt hidoase si apare intr-o periaoda in care exista BF2, urmeaza Quake Wars, UT2007.
    Deci nici o sansa de izbanda pt jocul asta.

6. Back To Top | #6
    WOW ! ce s-a intamplat?
    sorry pt atatea posturi, nu stiu cum am reusit .
    sa le stearga cineva

7. Back To Top | #7
    WOW ! ce s-a intamplat?
    sorry pt atatea posturi, nu stiu cum am reusit .
    sa le stearga cineva

8. Back To Top | #8
    Registered User Merlin's Avatar
    Nu mi se par chiar atat de hidoase si urate pozele ... dimpotriva

D-abia astept, cand se aude ca se va lansa ???

9. Back To Top | #9
    Nick anterior: florynus Recs's Avatar
    Parerea mea e ca daca am sa ma apuc de alt joc in afara de BF2 trebuie sa aiba sistem de ranking neaparat iar comunitatea sa fie mare.Operation Flashpoint 2 nu imi spune nimic. Sa vedem totusi ce o sa fie.
    "MS was so focused on beating Sony this cycle that the 360 was rushed to market when all indications were that it had serious flaws.

10. Back To Top | #10
    Asta pentru ca esti gamer de prin 2004 incoace, de Operation Flashpoint doar cine stie cunoaste !

Oricum, dupa parerea mea grafica este suficienta pentru ceea ce vrea acest (tip de ) joc , care inca se mai gaseste pe hard la mine la ora actuala ( OFP 1 )....

Iar comparatia cu BF 2 este cam improprie dupa parerea mea ... BF2 este un joc nativ MP pe cand OFP a facut furori la vremea lui pe single player si d-abia dupa si pe MP , MP fiind parte mai secundara pentru acest joc ( OFP 1 ) ... mai degraba s-ar compara cu Rainbow six ( nu ultima versiune care e un jeg ordinar, celelalte clasice ) , The Regiment , poate si Delta force pe punctele de realism si altele ( doar e shooter militar ) ....

... ma rog, vom mai discuta multe in cadrul acestui topic, presimt ca va fi destul de mare pe masura ce vor mai aparea noutati privitoare la OFP 2

11. Back To Top | #11
    Delta Force realist? lol

uratzel OFP2... OFP1 nu mi-a placut deloc, avea o fizica de 3 lei si o lentoare...
    revenind, pana si Battlefield 1942 arata mai bine cand a aparut, acum 2-3 ani.
    infernul sunt ceilalti.

12. Back To Top | #12
    Ce intelegi prin lentoare? Jocul ala a fost facut ca sa fie realist. De altfel firma respectiva a lucrat si pentru armata ceha.
    OF nu e genul de joc pe care il joci pentru satisfactia masturbatorie a rankului si a numarului de fraguri. Il joci pentru a avea o experienta realista.
    The most terrifying thing about the Universe is not that it is hostile but that it is indifferent. If we can come to terms with this indifference and accept the challenges of life within the boundaries of death, our existence as a species can have genuine meaning and fulfilment. However vast the darkness, we must supply our own light.
    Stanley Kubrick

13. Back To Top | #13
    Nick anterior: El_Cid El_Cid's Avatar
    OFP a fost super joc... cu super singleplayer. AI pierdut muuuult Lou, campania e geniala. Si cum au fost concepute misiuniile tot. Mi-a placut fff mult.

14. Back To Top | #14
    Registered User Silenti's Avatar
    Operation Flashpoint a fost in opinia mea cel mai bun war game. Nu mai pot argumenta acum dupa atata timp, insa e suficient sa cititi cateva review-uri pe net.

15. Back To Top | #15
    Ai dreptate si imi cer scuze cand compar OFP cu DF ... ma refeream la cu totul altceva....la "realismul" conceptului de joc ... adica ceva de genul - joc militar, de razboi, cu anumite aspecte de actiune care prin natura lui il fac "realist" -> "delta force " !

16. Back To Top | #16

Cool

Sincer si eu sunt tot de partea Battlefield-ului, cu toate ca abia astept sa apara Mod-ul Forgotten Hope 2. Imi plac mai mult shooter-ele de WW II .
    Touch me now 'cause I 'll be famous!

17. Back To Top | #17
    pana la urma cand apare, se stie ceva ?
    Ipad mini 4 impecabil cu garantie -> http://forum.computergames.ro/225-no...l#post49107265

https://invite.taxify.eu/3TRES

Cu codul 3TRES la instalarea aplicatiei Taxify ai prima cursa gratis. Apoi e cu 40% mai ieftin ca UBER! 1.10 lei / km

18. Back To Top | #18
    Registered User droopy_ro's Avatar
    Parca de sarbatori in iarna 2006 daca am inteles eu bine ...
    Si cele doua nu pot fi comparate ... daca BF2 ar avea single player ... atunci da.
    La unu conteaza fragurile si rank ... OFP se axeaza in egalam sura pe SP si MP.
    OFP 1 a fost GENIAL ... mai ales addonul Resistance nu mai vorbesc de sutele de moduri.
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

19. Back To Top | #19
    Nick anterior: El_Cid El_Cid's Avatar
    OFP a fost printre the best games ever...

Dar grafica de la OFP2 asta este mai ciudata decat la primul sau mi se pare mie?

20. Back To Top | #20
    Mie mi se pare ok grafica , poate este intr-adevar putin depasita insa cred ca isi va face foarte bine treaba .... scopul acestui joc la care speram cu totii este desigur FEELINGUL , incat sa reuseasca sa-l recreeze pe cel din primul
    Ipad mini 4 impecabil cu garantie -> http://forum.computergames.ro/225-no...l#post49107265

https://invite.taxify.eu/3TRES

Cu codul 3TRES la instalarea aplicatiei Taxify ai prima cursa gratis. Apoi e cu 40% mai ieftin ca UBER! 1.10 lei / km

1.  
Page 1 of 3 123 LastLast

Bookmarks

Bookmarks