Page 116 of 119 FirstFirst ... 1666106113114115116117118119 LastLast
Results 2,301 to 2,320 of 2365

Thread: INTEL Skylake vs AMD Zen

1. Back To Top | #2301
    Mda, pare ca realitatea e departe de titlul senzationalist.
    Nu stiu cum a reactionat pretul actiunilor, ca eram curios daca baietii si-au inmultit shekelii.

Sa speram ca eforturile statului paralelipipedic de dezinformare inseamna ca urmeaza lansat un produs bun.

2. Back To Top | #2302
    Nu sunt moderator la Publicitate, nu-mi dati PM! Cititi Regulamentul General si Regulament Publicitate.

3. Back To Top | #2303
    Registered User droopy_ro's Avatar
    65W TDP la 3.2 si 105W la 3.7Ghz ? oricum e bine ca am facut trecerea la DDR4, sa vedem cum se comporta in jocuri, ca nu am mai avut CPU AMD de la skt. 939 incoace.
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

4. Back To Top | #2304
    Turbo clock semnificativ mai ridicat şi pe mai mult de 2 core-uri, RAM la frecvenţe mai mari. Oricum, nu înseamnă că papă 105w în cap vs precedentul doar 65w. Vom vedea.

5. Back To Top | #2305

6. Back To Top | #2306

7. Back To Top | #2307

8. Back To Top | #2308
    Oh boy, ce retardat video si mod de ... gandire, daca putem numi asa. Ala de fapt incearca sa vanda ghicitul in stele drept stiinta exacta.

9. Back To Top | #2309
    Eu nu inteleg ce vrea sa demonstreze. Calitatea proc-ului ? asta e noua, orice producator iti garanteaza ca functioneaza la o frecventa, dupa aia indiferent ca e Intel cu K in coada sau AMD nu iti garanteaza nimeni ca merge overclock la 5Ghz sau 4Ghz in cazul AMD.
    Last edited by droopy_ro; 30-03-2018 at 16:45.
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

10. Back To Top | #2310
    Registered User axxel4you's Avatar
    Un mic rezumat ar fi ca majoriatea procesoarelor care au ajuns la revieweri erau GOLDEN SAMPLE . Producatorul nu-ti garanteaza nimic, doar iti ia bani in plus pentru litera K si trimite la teste procesoarele lor cele mai bune care pe piata se gasesc in proportie de maxim 3%.

11. Back To Top | #2311
    Vrea si reuseste sa demonstreze ca e habarnist dar ca ii place sa vorbeasca mult si prost, dupa umila mea parere.
    In mod evident, primele procesoare, alea trimise la review, ES and the likes, sunt probabil facute in prima faza, cu putine wafer-uri si probabil oricum se pastreaza doar alea din centru, cele mai bune, ca deh, nu e inca productie de masa. E oarecum normal sa fie bune si la OC.
    Dar in experienta mea, limitata ce-i drept, insa clar mai bogata decat a gigelului ala scotian sau ce mama lui o fi, daca e sa judecam dupa criteriile expuse de el, pai atunci cam 80% din ce am intalnit eu sunt Golden Sample. Iar toate erau cumparate random, din magazin, forum, olx, etc.

12. Back To Top | #2312
    Exact.
    Nu am prins niciodata un procesor care sa se duca, cat alea din review-uri, de exemplu 3770k de il am de abia face 4.3 cu 1.3V pentru 4.5Ghz are nevoie de 1.4V dar se duce aproape instant in 100ºC.
    Nu cred ca exista 8600k/8700k care sa nu ajunga la 4.8Ghz cu temperaturi decente. El acuza Intel ca a trimis Golden Sample care fac 5.1-5.3 cu delid, ok ... mare diferenta de performanta.
    - Captain Jack Donovan

13. Back To Top | #2313
    Decente temperaturile la 4.8 GHz ... probabil depinde ce anume consideri decent, racirea folosita si cum testezi, daca ai un cooler bun, doar te joci, da, sunt decente si temperaturile.
    Daca arunci un OCCT small data set devin brusc indecente
    Astea sunt iarasi necunoscute in acel film, adica racirea folosita si cum anume testeaza temperatura maxima publicatiile alea, cum testeaza stabilitatea, bla bla.

14. Back To Top | #2314
    Sub 85ºC e decent, chiar si cu Handbrake nu ar trebui sa treci de temperatura aia cu un cooler bunicel si o carcasa aerisita. Exportand cu Vegas 14 si un program de encodare ruland simultan + Firefox si de abia s-a dus temperatura in 71ºC. Cu IBT, Prime95 si alte tampenii se duce peste 80º, total inutile programele astea la fel ca FurMark.
    - Captain Jack Donovan

15. Back To Top | #2315
    Registered User Luc1aNo's Avatar
    2700x @ 4.1 https://s9.postimg.org/qlqrgwrov/test_ryzen.jpg
    2700x @ 4.2 https://i.imgur.com/RR7rU8p.jpg
    2700x @ 4.27 cu 1.38v ryzen 2700X benchmark with overclock - YouTube
    amd ryzen 2700x live test - YouTube
    200-300mhz in plus, zero IPC, 3600mhz+, cam slab, ma asteptam la mai mult
    Last edited by Luc1aNo; 02-04-2018 at 01:38.

16. Back To Top | #2316
    - Captain Jack Donovan

17. Back To Top | #2317
    Nu inteleg ce rost are "testul" ala, cand toate procesoarele sunt din aceleasi 2 batch-uri, si alea aceeasi saptamina de productie si batch-uri apropiate.

18. Back To Top | #2318
    Registered User EXxx's Avatar
    cred ca e un fel de reply la video-ul de mai sus post
    Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole. Prove me wrong...

19. Back To Top | #2319

20. Back To Top | #2320
    Registered User dic1's Avatar
    Probabil ca magazinele le au deja in stoc, nu este doar o lansare pe hartie. Bine ca AMD a pus coolere la toate modelele acum. Sa apara review-urile!

1.  
Page 116 of 119 FirstFirst ... 1666106113114115116117118119 LastLast

Bookmarks

Bookmarks