Page 259 of 259 FirstFirst ... 159209249256257258259
Results 5,161 to 5,179 of 5179

Thread: Nvidia - Arhitectura Pascal

1. Back To Top | #5161
    Eu am avut gtx 1060,1070,1080. Diferența între ele in firestrike e de 5000 Graphics score.adica gtx 1060 scotea în jur de 12-13000, gtx 1070 scotea în jur de 17-18000 și gtx 1080 scoate în jur de 22-23000 de puncte. Chiar ca 1070ti asta strica Feng shuiul )
    Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher f617087 in comenzile tale la F64.ro si vei primi discount 1%!
    Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher 4QP9SN4I in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!

2. Back To Top | #5162
    Cred ca 1070ti va fi pentru mineri. Un 1080 cu gdd5 (pentru ca gddr5x merge mai greu la minat) si consum putin mai mic.
    Angajez clovn, rog seriozitate!

3. Back To Top | #5163
    Quote Originally Posted by oldshooterman View Post
    Cei de la nordichardware sustin ca GTX 1070 Ti va fi lansata in 26 octombrie.
    Judecand dupa descrierea acestui anunt, sa inteleg ca se poate face precomanda in Romania pt. GTX 1070 Ti?

4. Back To Top | #5164
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Oare cat mai tin preturile asa sus?
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

5. Back To Top | #5165
    Registered User droopy_ro's Avatar
    Sunt in plina erectie, ma indoiesc ca o sa scada, la fel cum nu au scazut la HDDuri dupa faza cu fabricile inundate de acum cativa ani.
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

6. Back To Top | #5166
    A fost un 1080 duke la 489$ cu destiny 2 inclus pe newegg, s-a epuizat in sub o ora ... wtf?

Apropo, cumpara careva un destiny 2?

Aia de la dell mi-au zis ca-mi trimit ti-ul in decembrie, cica. Mi-au zis ca-mi fac o reducere de 50$ ... deci o sa ajung cu ti-ul pe la 420$ ... dar nu am placa pana atunci - adica acum am
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

7. Back To Top | #5167
    Registered User
    Se anunta preturi in crestere si in 2018 din cauza cererii mai mari (pe piata mobilelor) pentru memorii decat capacitatea de productie.

8. Back To Top | #5168
    Registered User EXxx's Avatar
    Quote Originally Posted by droopy_ro View Post
    Sunt in plina erectie, ma indoiesc ca o sa scada, la fel cum nu au scazut la HDDuri dupa faza cu fabricile inundate de acum cativa ani.
    Quote Originally Posted by oldshooterman View Post
    Se anunta preturi in crestere si in 2018 din cauza cererii mai mari (pe piata mobilelor) pentru memorii decat capacitatea de productie.
    la hdd a fost o problema combinata, au avut inundatiile unde au pierdut luni de scos hdd-uri la vanzare, au pierdut ceva stock. Intre timp cererea de hdd-uri de capacitate mare a crescut vertiginos. Ideea e ca (la hdd)au ramas putin in urma, preturile scazusera putin la un moment dat.
    Also tehnologii noi nu prea au aparut(abia acuma cu anuntul de la WD, insa tot o sa mai dureze cel putin 1 an pana vedem ceva pe piata consumer)

deci din cauza mobilelor au crescut preturile la ddr4/placi video?
    Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole. Prove me wrong...

9. Back To Top | #5169
    Registered User
    "In addition to mining, a global memory shortage is causing an uptick in graphics card pricing."(techspot)

10. Back To Top | #5170
    in addition. deci nu e doar memoria de vina ci in special cererea. e de ajuns ca miting-ul sa o lase mai moale ca prețurile sa înceapă sa scadă. deja 580 se găsesc la prețuri apropriate de MSRP.

și la nvidia văd ca au început, timid, sa mai apăra oferte.

11. Back To Top | #5171
    Eu nu stiu cum ati dedus voi ca cerea de placi video este mare atata timp cat piata IT este in scadere de la un an la altul...

12. Back To Top | #5172

13. Back To Top | #5173
    Quote Originally Posted by Gerwlix View Post
    Eu nu stiu cum ati dedus voi ca cerea de placi video este mare atata timp cat piata IT este in scadere de la un an la altul...

Ma faci sa repet: de cum apare ceva la pret decent, nu umflat, se vand instant. Massdrop de Aorus 1080 ti extreme la 710$ si normal la 679$? In 2 ore epuizat. Daca in primavara luam 1080 la 380$ acum o oferta la 489$ se epuizeaza in 2 ore ... as zice ca e ceva cerere.
    Last edited by AStateOfMind; 19-10-2017 at 18:04.

14. Back To Top | #5174
    Gamer-ii de ieri, salariații de azi. Six figure income - salariați.
    The planet is fine, the people are fucked. -- Oh, Georgy, you goddamned truth-teller.

15. Back To Top | #5175
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    as zice ca e ceva cerere.
    Eu as zice ca, pur si simplu, se produc MULT MAI PUTINE placi video in raport cu anii trecuti, lucru valabil si pentru CPU + DDR4 + SSD.
    Fiind din ce in ce mai putine, de la un an la altul, se creaza impresia falsa ca cererea este mare cand, de fapt, preturile mari rezulta din productie mica.

16. Back To Top | #5176
    Quote Originally Posted by vega56 View Post
    a auzit cineva de astia kfa2?Eu 1 nu.Si nu inteleg de ce e asa de scumpa,ca gtx 1080Ti Aorus de la gigabyte e mai tare...Mai are si 3x8 pin alimentare pe deasupra,ia foc priza :O

Placa video Galax KFA2 GeForce GTX 1080 Ti HOF 11GB DDR5X 352-bit - PC Garage
    Nu ia foc nici o priza Al treilea conector e la misto. Placa e dedicata OC-ului extrem. Si are PCB-ul alb

PCB Breakdown: GALAX GTX 1080 Ti HOF // MAXIMUM OVERKILL - YouTube
    R7 1700X| Cryorig A40 Ultimate| Fatality X370 K4| Venegance 32GB LED| 960 EVO 500GB| Ichill X3 Ultra 1080Ti| Leadex gold 650W | Phanteks Enthoo Pro M Tempered | Samsung CF791 34"@ 100Hz"| DM1 Pro S| Orion 610| Sennheiser GAME Zero White| Edifier r1800t iii.

17. Back To Top | #5177
    Quote Originally Posted by Gerwlix View Post
    Eu as zice ca, pur si simplu, se produc MULT MAI PUTINE placi video in raport cu anii trecuti, lucru valabil si pentru CPU + DDR4 + SSD.
    Fiind din ce in ce mai putine, de la un an la altul, se creaza impresia falsa ca cererea este mare cand, de fapt, preturile mari rezulta din productie mica.
    meri de te culca, tu zici prostii.

Nvidia and AMD are deluged with orders for PC graphics cards - MarketWatch

18. Back To Top | #5178
    Daca din acel link tu ai dedus ca se produc foarte multe placi video dar, din cauza cererii uriase, preturile sunt foarte mari, atunci sa stii ca esti un om de mare viitor!

19. Back To Top | #5179
    din acel link am dedus ca se vând mai multe, mult mai multe, decât in trimestrul precedent, adica cererea e mai mare decât înainte. daca tu deduci din asta ca cererea e mai slaba ai o problema.

“Sales of add-in cards of AMD and Nvidia hardware were 520,000 units higher in the second quarter compared with the first quarter, according to JPR”.

da, este o probleme și de producție dar nu in sensul de “se produce putin sa se țina prețurile ridicate” cum spui tu. și nvidia și amd câștiga in special din volum. e mai convenabil pt ei sa vândă 200 placi la 679 decât 3 placi la 729.
    Last edited by AStateOfMind; 20-10-2017 at 15:55.

1.  
Page 259 of 259 FirstFirst ... 159209249256257258259

Bookmarks

Bookmarks