Page 275 of 278 FirstFirst ... 175225265272273274275276277278 LastLast
Results 5,481 to 5,500 of 5541

Thread: Nvidia - Arhitectura Pascal

1. Back To Top | #5481
    Registered User scarules2006's Avatar
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    Damn, si tocmai am vandut un 1080 ti cu 650$ ... daca stiam ca peste o saptamana puteam lua 1000
    Si eu l-am dat pe al meu cu 2800 de lei

2. Back To Top | #5482
    Quote Originally Posted by droopy_ro View Post
    Atata timp cat minatul e profitabil, ii doare la bascheti pe nVidia si AMD de gameri. Unul ca mine isi ia o placa video odata la 2 ani sa zicem pe cand un miner incepator cumpara vreo 4-10 pe loc.
    Daca vrei sa te joci, ramai la 1080p 60-144Hz, cu o 1050Ti sau 1060 3GB. 1440p si 4k au devenit peste noapte un lux.
    Chestia e că piaţa sh în mod normal e mai stabilă, dar să zicem că pică într-un fel mining-ul şi atunci e inundată de plăci sh la preţuri foarte mici, astfel încât lumea nu prea mai e tentată să ia de nou. Problemă la ambii, nu doar că nu vând, dar rămân şi cu stoc. În plus la AMD e mai nasol fiindcă pierde piaţă pe gaming, unde producătorii vor tinde să optimizeze şi mai mult pentru nvidia.

3. Back To Top | #5483
    Registered User droopy_ro's Avatar
    2500 lei pe o GTX1070 e stabil ? sa-mi f** una, pot sa-mi dau 980Ti la 2000 lei lejer.
    De acord, eu sper sa iau 1080Ti la banii aia peste cateva luni, dar de aproape un an se mentine profitabil minatul, adaugand faza cu lipsa memoriilor, rezulta situatia de azi, cand poti vinde o placa veche de mai bine de un an, la mai mult decat pretul de achizitie.
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

4. Back To Top | #5484
    piaţa sh în mod normal e mai stabilă
    adică fără mining crap.

5. Back To Top | #5485
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Ma tenteaza sa-mi vand 1080 ti-ul pe la 1000$ si peste o luna sa-mi iau unul la 600

Dar nu sunt sigur ca vor scadea preturile peste o luna. Mai bine minez 200$ intr-o luna cu ea
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

6. Back To Top | #5486
    Mi-am luat ps4 pro si-am terminat balciul

Sa faca ce vor cu placile video, cu ramii samd.

7. Back To Top | #5487
    3dfx collector RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by alywan View Post
    Hahahahahhaha

Sunt curios de :
    Cu ce pret se vor vinde 1070, odata cu lansarea 2070 ? Cred ca le vom gasi ca ciupercile uscate de padure... la pret de fier vechi
    Cu siguranta. Vezi cu cat se vand acum 980 Ti-urile (sau chiar si 980). Nici macar GTX 780 sau 780 Ti (deja super vechi si cam depasite de ultimele jocuri) nu gasesti la preturi de "fier vechi". Deci stai linistit, n-o sa scada prea mult pretul la 1070-uri daca apare ceva nou, mai ales daca "ceva"-ul ala nou o sa fie scump si nu cu mult mai performant.

Si eu tot caut un 1070 cu garantie pentru cateva jocuri, dar cred ca renunt. De 980Ti nu zic nimic, placi vechi si majoritatea fara garantie pe piata SH, pot crapa oricand, dar se cer pe ele o caruta de bani. Asta e, cancerul asta de cryptoshit face si victime colaterale, dar nu-i nimic, gold rush-uri din astea au mai fost si vor mai fi, unii o sa iasa invingatori, altii o sa piarda tot (sau foarte mult).

8. Back To Top | #5488
    De fapt e cel mai ieftin (pentru mine) pe perioada minatului. Ca nu mai cumpar nimic

9. Back To Top | #5489
    Registered User slicker's Avatar
    Quote Originally Posted by asictorego1 View Post
    Mi-am luat ps4 pro si-am terminat balciul

Sa faca ce vor cu placile video, cu ramii samd.
    Succes la platit 300+ de ron pe un joc .Tot acolo iesi, dar ai dezavantajul unei cutii de cartofi

10. Back To Top | #5490
    Registered User KodiaK's Avatar
    N-am platit pe nici un joc PS4 300+ lei :P
    Maxim a fost vreo 250-260 lei parca, pe GTA V la lansare. Nici uncharted4 sau horizon zero dawn nu au fost peste 300+, si tot la fel le-am luat la lansare. Pe PS4 sunt multe promotii, si daca nu tii mortis sa iti iei ceva launch day, chiar nu ai de ce sa dai peste 300 lei pe un joc. De exemplu am luat in decembrie AC:O cu 140 lei
    ASUS Z170-A | Intel Core i7-6700K@4.5GHz | Thermalright TRUE Spirit 140 Power | 16GB DDR4 Corsair Vengance LPX | Gigabyte GTX 1080 Windforce OC | Samsung EVO 850 250GB | Seagate 2TB | Hitachi 1TB
    Redragon Yama Black | Logitech G500 | Sennheisher HD559 | Asus Xonar DG | Dell U2311H | Coolmaster CM 690 III | Antec True Power 650W

---------------------------------
    Foloseste voucher-ul G6TPRZ4K la orice comanda la PcGarage si ai 1% reducere

11. Back To Top | #5491
    Registered User axxel4you's Avatar
    Pe Xbox am inteles ca este si avantajul ca le poti juca pe consola sau pc daca ai contul inregistrat la Microsoft. Poate ca pretul de vanzare a lui TITAN V o sa para tot mai realist daca un GTX 1070 este peste 3000 Lei la unele magazine.

12. Back To Top | #5492
    pot crapa oricand,
    Orice poate crapa oricand. Dar cate placi video ai avut de au murit in calculatorul tau ? in vreo 17 ani doar una a picat, o 8800GTX care a fost coapta in cuport si merge si acum. A mai fost o 8800GTS care am vandut-o cuiva si am descoperit dupa cativa ani ca a dus-o in garantie si a schimbat-o pe GTS 250.
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

13. Back To Top | #5493
    O singura data am avut probleme cu o componenta luata din magazin. Dar cu SH-ul ... destule. Ce face romanul cand constata o problema aparent minora la o componenta? O pune pe OLX sub 'stindardul': functioneaza. Da, functioneaza ... oarecum...inca ... deocamdata.

PS: PC-ul meu secundar e facut 100% din piese SH si merge de un an de zile ireprosabil. Dar nu are componente high end in el. Dar daca ai noroc sau nu te arunci sa iei ceva fara sa testezi amanuntit inainte poti sa-ti faci ceva calumea din SH.

14. Back To Top | #5494
    Registered User
    sunt curios în câte zile or sa se dea ascutitorile astea de la Gigi din magazin
    Placa video GIGABYTE GeForce GTX 1080 Ti Turbo 11GB DDR5X 352-bit - PC Garage
    oais, 4500+ lei ascutitoarea =))
    si eu ma miram acum cateva zile ca se dau la 4300+ Armor
    Nvidia - Arhitectura Pascal-gigi.png
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

15. Back To Top | #5495
    Registered User
    nu cred asa ceva
    s-au dat deja =))
    Nvidia - Arhitectura Pascal-gigi2.png

în mai putin de o ora...
    La orice comanda PC Garage folosind voucherul XM43PKVG se beneficiaza de un discount de 1% pentru orice produs.

16. Back To Top | #5496
    Le baga la minat, ma indoiesc ca dorm langa ele sa conteze zgomotul.
    - Captain Jack Donovan

17. Back To Top | #5497
    Registered User
    daca iar a reînceput febra minatului, poate vedem iar ca se dau 1070-uri cu peste 5500 lei ca anul trecut =))
    se lasasera la un moment dat...

vad ca nici pe olx nu prea mai sunt asa multe SH-uri, acum vreo 1-2 saptamani erau vreo 2 pagini pentru 1080 Ti

18. Back To Top | #5498
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Last edited by AStateOfMind; 12-01-2018 at 21:20.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

19. Back To Top | #5499
    Cam de cât îţi farmează pe lună 1080ti, Asom?

20. Back To Top | #5500
    Registered User dark_one's Avatar
    Alienware M17 R4 7820HK + 32 GB DDR 4 @ 3000 MHz + 1 TB Nvme Plextor M8Pe + 512 GB Samsung 850 Pro + GTX 1080

1.  
Page 275 of 278 FirstFirst ... 175225265272273274275276277278 LastLast

Bookmarks

Bookmarks