Page 73 of 77 FirstFirst ... 236370717273747576 ... LastLast
Results 1,441 to 1,460 of 1523

Thread: AMD "Vega" architecture

1. Back To Top | #1441
    Registered User axxel4you's Avatar
    Last edited by axxel4you; 09-09-2017 at 19:21.

2. Back To Top | #1442
    Da ii adevarat o dat la stiri, nimeni nu mai utilizeaza dx11.
    Adevarul e ca daca jocul nu are dx12 nici nu merita jucat.

Stii care e partea trista gigele? Performanta in dx12 e de cacat atat pe vega cat si pe pascal
    1%Discount la orice produs achizitionat de la PC Garage utilizand codul 31W9M9QC

3. Back To Top | #1443
    Registered User axxel4you's Avatar
    Quote Originally Posted by joker18 View Post
    Da ii adevarat o dat la stiri, nimeni nu mai utilizeaza dx11.
    Adevarul e ca daca jocul nu are dx12 nici nu merita jucat.

Stii care e partea trista gigele? Performanta in dx12 e de cacat atat pe vega cat si pe pascal
    din ce observ eu nu chiar. s-ar parea ca in Dx 12 scad performantele doar la placile video care nu au cu ce.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails AMD "Vega" architecture-dx-11-vs-dx-12.jpg  
    Last edited by axxel4you; 09-09-2017 at 19:46.

4. Back To Top | #1444
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Quote Originally Posted by axxel4you View Post
    In 2 jocuri din 20? Fix pix.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

5. Back To Top | #1445

6. Back To Top | #1446
    Registered User KodiaK's Avatar
    Nu mai astept dupa Vega 56. Sub 2500 lei nu cred ca o sa o vad prea curand in RO, iar cumparatul de afara nu ma incanta prea tare. In concluzie am dat comanda pt Zotac-ul la 2346 lei. Avand in vedere ca e foaret posibil sa creasca iar preturile (din cauza scumpirii vramului), nu cred ca avea rost sa mai astept.
    Sincer mi-as fi dorit mai mult un Vega 56 (chiar daca consuma un pic mai mult si e un pic mai slaba), dar tot aman upgrade-ul din primavara...
    Sper ca peste 2 ani, cand vine urmatorul ciclu de upgrade, AMD sa aiba ceva mai competitiv pe piata.
    ASUS Z170-A | Intel Core i7-6700K@4.5GHz | Thermalright TRUE Spirit 140 Power | 16GB DDR4 Corsair Vengance LPX | Gigabyte GTX 1080 Windforce OC | SSD Kingston V300 60GB | Seagate 2TB | Hitachi 1TB
    Redragon Yama Black | Logitech G500 | Sennheisher HD555 | Asus Xonar DG | Dell U2311H | Coolmaster CM 690 III | Antec True Power 650W

---------------------------------
    Foloseste voucher-ul G6TPRZ4K la orice comanda la PcGarage si ai 1% reducere

7. Back To Top | #1447
    1080 momentan e cea mai buna alegere

8. Back To Top | #1448
    Mdea, au scos placa din oferta....Urmeaza cred sa o bage la un pret marit.
    ASUS Z170-A | Intel Core i7-6700K@4.5GHz | Thermalright TRUE Spirit 140 Power | 16GB DDR4 Corsair Vengance LPX | Gigabyte GTX 1080 Windforce OC | SSD Kingston V300 60GB | Seagate 2TB | Hitachi 1TB
    Redragon Yama Black | Logitech G500 | Sennheisher HD555 | Asus Xonar DG | Dell U2311H | Coolmaster CM 690 III | Antec True Power 650W

9. Back To Top | #1449

10. Back To Top | #1450
    Registered User

AMD "Vega" architecture

Doamne ce aberarii citesc de 20 de pagini incoa
    Sa mi spun si eu parerea:
    Stii cum e aia cu tehnologie de ultima generatie (dar la perfomanta sta mai prost decat tehnologia veche de la concurenta) asta e exact comparatia de acum 7-8 ani cand Android era cu procesor quad core si 2gb de ram iar Ios avea 800mhz si 512ram .. dar totusi ios se misca mult mai fluent in browser jocuri etc.. dar na unora le crestea e-penisu ca aveau specs mai bune

Referitor la treaba cu ciuntit din drivere .. gasiti un filmulet pe linustechtips in care testeaza placile nvidia pe aceleasi jocuri cu driveru de la lansare pana la cel mai nou driver .. si surpriza perfomanta creste nu scade

Sa nu iei in considerare pretul cu tva vs pret fara tva mi se pare o aberatie

Am asteptat lansarea vega sa imi fac si eu upgrade de la 1060 pt ca am monitor 1440p ips 144hz freesync (wow) ... dar ce sa vezi.. prefer un gtx1080 la 2400 lei decat un vega56 mai prost la un pret mult mai mare.

Faza asta cu pupatul in fund al unei companio pe banii mei e o mizerie... se numeste raport performanta/pret.. in momentul de fata nvidia detine acest raport perfomanta/pret

Freesync la 45-60hz e fix pix .. daca voi va bucurati ca va jucati in 45 fps cu freesync.. eu ma bucur sa ma joc la peste 60hz cu detalii medii ( dupa 5 ore de joc nu mai faci diferenta ca i se misca lu ala paru in cap nu stiu cum ( care mananca 15% din placa)

In concluzie o placa mai perfomanta cu o tehnologie mai veche care costa mai putin consuma mai putin sta mai rece .. e mai convenabila decat ultimul racnet cu perfomanta mai scazuta!

Inca ceva... nvidia dupa lansarea vega a amanat lansarea poor volta.. oare de ce?
    Ma gandesc ca la anu e posibil sa vedem placi midrange cu preturi acceptabile avand performantele high-end ului acestui an.

Parca nvidia nu aducea inovatie .. cresterea de perfomanta era prea mica (30%) ... in schimb acum nu mai e valoroasa cresterea de perfomanta .. e valoroasa tehnologia de ultima ora( care poate imi explica si mie la ce ajuta? )

P.s inainte sa incepem cu uite fanu nvidia, sa se citeasca acolo ca am asteptat ca prostu juma de an sa mi fac upgrade ca sa apara vega.

Si pt domnul alexx care baga ca o moara stricata vega cu freesync vs nvidia cu gsync .. la preturile de romania e same shit!

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Smok3; 11-09-2017 at 10:34.

11. Back To Top | #1451
    @Gerwlix, Da, se pare ca asta e politica lor. Pun preturi fictive ca sa aiba accesari pe pagina, dar produse inexistente. Eh, macar acum n-o sa mai poata recomanda lumea placa pe aici ca fiind cel mai ieftin 1080

12. Back To Top | #1452
    Piata din .ro este compusa (75%) din hoti,tepari si fraieri,si invers.

Anul asta doar RyzenUp si ThreadRipper conteaza pt Amd.
    Cred ca arhitectura GCN este deja imbatranita,nu mai este loc de imbunatatiri.O arhitectura noua ar fi bine venita.
    Dar pt gameri nu va veni prea curand,pt ca Deep Learning-AI.
    The truth is incontrovertible. Panic may resent it, ignorance may deride it, malice may distort it, but there it is.
    The fascists of the future will be the Anti-fascists. W.Churchill

13. Back To Top | #1453
    @Smok3, sincer ma astept si sper sa fie si postul tau "la fel de sters" ca al meu(fostul post). Caci in esenta sustine aceleasi lucruri, dar cu ele nu prea e de acord cineva cu epoleti

ThreadRipper e alta mancare de peste, ce nu are de-a face cu capitolul gaming.

Quote Originally Posted by takada View Post
    Cred ca arhitectura GCN este deja imbatranita,nu mai este loc de imbunatatiri.O arhitectura noua ar fi bine venita.
    Usor usor incep oamenii sa se dea pe brazda si sa aprecieze propriul buzunar/ban mai mult decat o firma sau alta. Au si esecurile astea un rol bun, trezesc lumea la realitate.

Repet: AMD sta bine la capitolul console, si aia e principala cauza pentru care firma nu se duce in cap. Caci la capitolul gaming detin doar 20% din cota de piata, si probabil acei 20% sunt fanii care inca spera si inca spera.
    Dupa cum vedeti, nici consolele nu mai ies cum ieseau odinioara, astfel ca la fiecare 3-4 ani iese un upgrade la performanta consolei. Mai ramane sa se adauge si posibilitatea de a folosi tastatura si mouse (lucru foarte gresit d.p.m.d.v), si s-a facut varza toata lumea gamingului.

Sper sa iasa AMD cu ceva cu 50% mai bun decat nVidia si cu 50% mai ieftin, caci mi se par maxim de nesimtite banii care se cer pe placi video de vreo 5 ani incoa. Daca in 2010 luam placa high end cu 1000ron, acum cu 1000ron nu luam nici macar midrange, ceea ce e o magarie maxima.
    "Everything that has a beginning has an end, Neo.", The Oracle - The Matrix Revolutions

i5 6600K racit cu Cooler Master Hyper 212 EVO |ASUS Z170 PRO GAMING |HyperX Fury Black 16GB DDR4 2133MHz CL14 Dual Channel Kit |MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8G |Intel 540s Series 240GB SATA-III M.2|Fractal Design Define S Black Window |Seasonic X-series 850W |BenQ XL2411Z |Logitech G810 Orion Spectrum |Logitech G600

14. Back To Top | #1454
    Registered User
    Dar acum 5 ani cat era un euro?

15. Back To Top | #1455
    Quote Originally Posted by ryoraul View Post
    Cam cat e si acum. Curs BNR, CURS VALUTAR, Convertor Valutar - Curs-Bnr.ro
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

16. Back To Top | #1456

17. Back To Top | #1457
    Mersi, dar cred ca am rezolvat. Revin maine seara cu un update

18. Back To Top | #1458
    Cei care iti tot ofera link-uri, cu diverse preturi la GTX 1080, nu te cred in stare ca poti sa le gasesti si singur.

19. Back To Top | #1459
    Nu stiam pe unde se mai ascundea si Sherlokc Holmes. Dar uite ca am dat de el.

20. Back To Top | #1460
    Registered User
    Quote Originally Posted by ryoraul View Post
    4.4 lei...

Of all the things I've lost
    I miss my mind the most

1.  
Page 73 of 77 FirstFirst ... 236370717273747576 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks