Page 92 of 94 FirstFirst ... 4282899091929394 LastLast
Results 1,821 to 1,840 of 1876

Thread: AMD "Vega" architecture

1. Back To Top | #1821
    Registered User droopy_ro's Avatar
    Nicaieri de ceva vreme, cu exceptia asta https://www.emag.ro/placa-video-amd-...#used-products daca nu ai ce face cu banii.
    Sper sa apara modelele custom, macar sa vad la ce pret se vor aduce.
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

2. Back To Top | #1822
    https://www.emag.ro/placa-video-msi-.../pd/DNDHSHBBM/

Văd c-a intrat Vega 56, dar la 3100 de lei...

3. Back To Top | #1823
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    vega 56 turbina la 3100? Cred ca daca te chinui gasesti si un 1080 ti la banii aia ...
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

4. Back To Top | #1824
    [********] AMD Radeon RX Vega 64 Black & Liquid Edition review atata era pretul la Vega64 acum ceva timp.
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

5. Back To Top | #1825
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    vega 56 turbina la 3100? Cred ca daca te chinui gasesti si un 1080 ti la banii aia ...

Partea mai tristă e că până acolo n-am ce lua ca alternativă. RX580 e cu vreo ~ 10% peste R290 actual cu ceva OC, deci irelevant (şi aproape la preţ de lansare a R290X!).

6. Back To Top | #1826
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Quote Originally Posted by calin_banc View Post
    Partea mai tristă e că până acolo n-am ce lua ca alternativă. RX580 e cu vreo ~ 10% peste R290 actual cu ceva OC, deci irelevant (şi aproape la preţ de lansare a R290X!).
    1070, 1070 ti, 1080. custom, nu blower.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

7. Back To Top | #1827
    Nope. Am 1x1080p + 2x1050p, iar pe nvidia din ce-am văzut pe net nu poţi să ai un singur desktop (gen eyefinity) direct din drivere şi prefer să nu mă complic cu tot soiuri de hackuri. Iar dacă e să rămân la cel de 1080p, R290u o duce bine mersi - mai degrabă aş face un update la restul platformei în cazul ăsta.

PS: Mai mult de vreo 2000-2200 nu vreau să dau pe un GPU. Prea le încurajez ideile (foamea) proaste.
    Last edited by calin_banc; 24-12-2017 at 10:50.

8. Back To Top | #1828
    Registered User
    Quote Originally Posted by calin_banc View Post
    Nope. Am 1x1080p + 2x1050p, iar pe nvidia din ce-am văzut pe net nu poţi să ai un singur desktop (gen eyefinity) direct din drivere şi prefer să nu mă complic cu tot soiuri de hackuri. Iar dacă e să rămân la cel de 1080p, R290u o duce bine mersi - mai degrabă aş face un update la restul platformei în cazul ăsta.

PS: Mai mult de vreo 2000-2200 nu vreau să dau pe un GPU. Prea le încurajez ideile (foamea) proaste.
    wtf? posibil sa nu fi inteles ce vrei tu.. dar eu tin 2 monitoare + TV de cand aveam gtx560 ......... eyfinity = adica sa misti mouseu dintr-un monitor in altu ? , am facut chestia asta si pe 970 si pe 1060 .... nu cred ca nu ar functiona pe 1080

9. Back To Top | #1829
    Nu e tot una; nu mă refer la extended desktop, ci la aşa ceva: Notă de redirecționare

Poate şi nvidia dacă toate monitoarele au aceaşi rezoluţie direct din driver (îi zice Surround), însă dacă monitoarele au rezoluţii diferite, atunci trebuie să te complici puţin altfel - ceea ce nu vreau.

10. Back To Top | #1830
    Placa video GIGABYTE Radeon RX Vega64 GAMING OC 8G HBM2 - PC Garage pam pam

Pe cat de mult vreau sa folosesc Freesync(au trecut aproape doi ani de cand am luat monitor special pentru asa ceva), nu dau pret de 1080Ti pentru performanta de 1080 OC si consum de SLI.
    Banuiesc ca Vega 56 o sa fie vreo 2500 lei custom.
    - Captain Jack Donovan

11. Back To Top | #1831
    Deja s-a vândut. A doua zi era vândută şi aia de la Emag când era pe stoc. Cred că şi de ar fi pus-o la 4500 lei o vindeau. Ăştia suntem.

12. Back To Top | #1832
    Nick anterior: revenco_andrei cyrixcpu's Avatar
    Mai multe detalii despre procesorul intel cu vega: https://videocardz.com/74631/intel-l...-vega-graphics
    Aparent au reusit sa depaseasca performanta GTX1060 Max-Q, ceea ce este impresionant pentru un gpu amd (mobil).

13. Back To Top | #1833
    Si lumea se vaita de bani in tara asta... Dar platesc pret dublu pe placi video...
    Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher f617087 in comenzile tale la F64.ro si vei primi discount 1%!
    Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher 4QP9SN4I in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!

14. Back To Top | #1834
    Registered User
    De la CES 2018: "AMD Radeon Graphics Roadmap Update: 7nm Vega in 2018, Navi in 2019, Followed By “Next-Gen”..."(wccftech)

Adica nimic deosebit in 2018 in domeniul asta.

15. Back To Top | #1835
    Registered User EXxx's Avatar
    Quote Originally Posted by oldshooterman View Post
    De la CES 2018: "AMD Radeon Graphics Roadmap Update: 7nm Vega in 2018, Navi in 2019, Followed By “Next-Gen”..."(wccftech)

Adica nimic deosebit in 2018 in domeniul asta.
    depinde ce face nVidia cu seria noua.
    Vega pe 7nm ar trebui sa aibe un sport de viteza sesizabil comparat cu vega pe 14.
    Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole. Prove me wrong...

16. Back To Top | #1836
    parerea mea este va la 7nm va scadea consumul la un prag normal si cam atat.
    Angajez clovn, rog seriozitate!

17. Back To Top | #1837
    ... dupa care-l vor creste la loc prin overclock/overvolt. De cateva generatii AMD a facut fix la fel cu placile lor, si-au propus sa scoata cat mai multa performanta la un anumit consum; sigur asa vor face si acum.
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

18. Back To Top | #1838
    Esti ironic sau e pe bune ce spui?

19. Back To Top | #1839
    Registered User
    Are dreptate. N-o sa cumpere prea muta lume placi noi cu aceeasi performanta doar pentru consum mai mic. Ca urmare or sa creasca frecventele pentru spor de performanta cu penalizare la consum.

20. Back To Top | #1840
    Quote Originally Posted by wolfenste View Post
    Esti ironic sau e pe bune ce spui?
    Nu este ironie, este o simpla statistica. Ultima serie de placi video AMD la care nu se aplica "regula" cu target TDP a fost HD7000, adica prima generatie GCN.
    In plus, cum spune si antevorbitorul, nu va cumpara nimeni placi cu aceleasi performante. Sau aproape nimeni - eu as cumpara, dar sunt sigur ca sunt grav in minoritate.
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

1.  
Page 92 of 94 FirstFirst ... 4282899091929394 LastLast

Bookmarks

Bookmarks