Results 1 to 12 of 12

Thread: Nu mai merge ventilatorul de la sursa

1. Back To Top | #1

Nu mai merge ventilatorul de la sursa

Buna seara! Ventilatorul acelea de sub sursa nu se mai invarte(carcasa e de la comrace computers, scrie magnum pe ea).Nici ventilatoarele de pe hard disk nu se mai rotesc. E grav?O sa se prajeasca componentele? Trebuie sa il duc in service?Multumesc

2. Back To Top | #2
    Registered User slashback's Avatar
    Daca e in garantie du-l la service. Daca nu ti se invarte coolerul la sursa risti sa prajesti sursa si odata cu ea si altele.

3. Back To Top | #3
    Ventilatoare pe hard-disk? Cam cati zeci de ani are calculatorul ala?
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

4. Back To Top | #4
    nu e coolerul de la sursa, e acela de sub sursa. Referitor la hdd, e un samsung hd753lj ata device , coolerele de pe hdd arata cam asaNu mai merge ventilatorul de la sursa-gtfs-3-5-hard-disk-drive-font-b-hdd-b-font-dual-font-b-fan-b.jpg

5. Back To Top | #5
    daca dai cu mana pe palete, inertia isi face efectu, se invart? data fiind vechimea e posibil sa fie gripat ( cred ca zice de cooler cpu - de sub sursa)
    din subteran

6. Back To Top | #6
    Poza poti face? Cu coolerul care nu merge, adica. Stiu cum arata coolerele de HDD, dar nu s-a mai fabricat asa ceva de vreun deceniu, deoarece cam de atunci HDD-urile au devenit mult mai reci.
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

7. Back To Top | #7
    Registered User DasModell's Avatar
    mai exista comrace?
    Originally said by Murphy the Bear
    Girls and Frogs reserve the right to change their minds – often.
    RIP Marco Simoncelli
    PC Garage Discount 1% SIDY4276

8. Back To Top | #8
    Cosmin, se fabrica inca. Nu se prea mai vand ca acum carcasele au ventilatoare in dreptul hdd-urilor aproape toate, si mai mari ca in trecut. Inainte multe aveau doar pe evacuare sau aveau si unul mic in fata. Ce vremuri... Imi aduc aminte ca aveam o carcasa si sita pentru ventilatorul din fata avea gauri cum are capul la dus, cred ca reducea fluxul de aer la 20% fata de un grilaj facut bine.

Omul ori se refera la coolerul de pe cpu, ori ventilatorul de exhaust.

9. Back To Top | #9
    Registered User niq86's Avatar
    Pana i am dat explicatiile a prajit procesorul... Dar asa inveti
    Voucher reducere pcgarage: 6QF5W6RP

10. Back To Top | #10
    Corect, acum am cautat si vad ca se mai fabrica. Sunt putin socat, dar da, inca exista.

11. Back To Top | #11
    acel fooler care nu mai merge cred ca se numeste cooler de carcasa, si , repet ca nu mai merg nici coolerul de hdd.Trebuie sa il duc de urgenta la service? Sau, ' lasa ba, ca merge si asa' ?

12. Back To Top | #12
    Daca e pus pe tabla carcasei, in spate, nu e urgenta, dar poti cumpara unul sa-l inlocuiesti, e simplu.

1.  

Bookmarks

Bookmarks