Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 25 of 25

Thread: i3 2100 si GTX 780 - limitare placa video de procesor?

1. Back To Top | #21
    Nick anterior: OutOfMyMind Out Of My Mind's Avatar
    Un joc in care diferenta de FPS intre low si ultra e de 15

2. Back To Top | #22
    Nothing Else Matters OClaudiu's Avatar
    Am schimbat procesorul cu un i5 3470. Sper ca acum sa nu mai fie nici un fel de limitare.
    The life is beautiful with Games!

3. Back To Top | #23
    Registered User omul_maimutza's Avatar
    Quote Originally Posted by AStateOfMind View Post
    si cum deduci tu din acele benchmarks ca un 4690k oc la 4.5GHz limiteaza un gtx 970???? Cand vad ca un i3 8100 la 3,6 (nu are boost) e destul de decent cuplat cu un 1080 ti, nu prea mare limitarea ...
    eu zic din propria experienta unde am avut droopuri in jocuri precum far cry 3/4, dota/cs, serious sam, tomb raider si dishonored.
    Am bagat si cea mai mica rezolutie pentru ma asigura ca nu placa video e vinovata si fps-ul era acelasi ca la FHD.

3470 e un procesor mult mai potent decat 2100, dar nu neglija si ramul care trebuie sa fie minim 1600 daca este posibil. In unele jocuri sunt diferente de pana la 20% intre 1333 si 1600 in ceea ce priveste fpsul minim.
    Let's not start sucking each other's dicks quite yet.

4. Back To Top | #24
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    dropurile pot sa fie de la orice. Iti spun si eu din propria experienta (exact 4690k la 4.5Ghz) in 4k limitarea nu venea de la procesor, in nici un caz - cu un 1080. Si nu am avut dropuri de perf masive in jocuri precum cele enumerate de tine ...
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

5. Back To Top | #25
    Registered User omul_maimutza's Avatar
    Depinde de stilul fiecaruia de joc, eu de regula bag un detaliu medium-high pentru ca vreau sa am peste 90fps averageul, iar cand coboara sub 60fps se simte.
    Let's not start sucking each other's dicks quite yet.

1.  
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks