Results 1 to 4 of 4

Thread: Problema procesor?

1. Back To Top | #1

Problema procesor?

Buna seara!Am lag atunci cand stau pe net(se blocheaza mouse-ul o secunda, din 2 in 2 minute).Procesorul sau o alta componenta e 'pe moarte'?Sau e de la hdd? Ma gandeam sa vand pc-ul si sa iau altu. Multumesc

2. Back To Top | #2
    Registered User mhanor's Avatar
    Primul lucru pe care îl poți face este să observi gradul de încărcare al procesorului și al hard-disk-ului, la momentul cu pricina, folosind Task Manager/Resource Monitor/Process Explorer.

3. Back To Top | #3
    Am avut aceeasi problema pana am descorperit ca aveam bateriile slabe la mouse. . In alta ordine de idei, incearca sa observi daca ti se blocheaza cand ai mai mlte taburi deschise la browser, cand descarci ceva, etc, caut un patern. Eventual fa un update la browser. Testeaza-ti hdd-ul, gasesti linistit cateva scule si tutoriale pe net. Si nu uita, verifica bateriile la mouse.
    Spor.

4. Back To Top | #4
    Am intampinat si eu problema asta pt o scurta perioada de timp. Baterie noua la mouse, gradul de incarcare al procesorului era ok iar situatia aparea aleatoriu. Dupa ceva timp si a revenit singur. Cred ca a interferat cu ceva mousul, fiind wireless.

1.  

Bookmarks

Bookmarks