brat Caractere sterse pe tastatura Logitech/garantie??? - Page 2
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 52

Thread: Caractere sterse pe tastatura Logitech/garantie???

Registered User cristi12300's Avatar
    eu am o tastatura neagra de la RPC, am dat 700 k pe ea acuma vreo... 2-3 ani .... si nu s-a sters decat ENETER`ul ...pe care il apas in frenezie probabil ... in rest e cam la fel de cand am luat`o.... uneori si firmele mai putin cunoscute pot face lucruri de calitate... depinde de cat de mult studiezi situatia ianinte... si desigur..de noroc

Registered User Stratulat_alex's Avatar
    am o tastatura delux ......... alb pe negru...nu am avut niciodata vre-o priblema cu ea....si se vad tastele perfect.....la cate pahare de suc a luat sau firimituri nu are nimic

Parfumeur P@TRYK's Avatar
    Eu am tastatura logitech de aproape 4 luni, aceea cea mai ieftina - lacuita - pe negru.
    Nu s-a sters nimic pana acum.
    If smelling good was a crime, I'd be serving a lifetime sentence....™
    "I don't do drugs. I am drugs." - Salvador Dali
    "Luciano is not music...is poetry" - Pete Tong
    Vand Ceasuri SECTOR - SIGILATE LA CUTIE - LICHIDARE DE STOC! : http://forum.computergames.ro/209-ce...e-de-stoc.html

Lord's Avatar
    nu aveam de gand sa zic nimic, dar precum doi useri deja au laudat Chicony ma simt nevoit sa vin si eu sa zic:
    am o tastatura care are 8 ani si 6 luni !!!! (sa scriu in litere ? opt ani si sase luni) pe care o folosesc constant, este sa zicem tastatura mea de suflet
    are milioane de apasari, pumni, mizerie, mancare, bautrua etc. si este in PERFECTA STARE DE FUNCTIONARE. si am de gand sa o tin toata viata, pana cand o crashui ea candva. este PS2 si este alba cu scrisul negru

cand am luat-o eram sceptic pentru ca nu auzisem de chicony, dar acum nu as sta pe ganduri o clipa

cat despre logitech, am un prieten cu un logitech de 1 mil si ceva wireless si o are de 6-7 luni si inca nu are nici o problema cu ea, dar din ce ziceti respectul meu pentru logitech scade

Parfumeur P@TRYK's Avatar
    Noi vorbim aici de tastaturi NEGRE, la tastaturile albe e alta mancare de peste, citeste pagina 1 mai atent.
    If smelling good was a crime, I'd be serving a lifetime sentence....™
    "I don't do drugs. I am drugs." - Salvador Dali
    "Luciano is not music...is poetry" - Pete Tong
    Vand Ceasuri SECTOR - SIGILATE LA CUTIE - LICHIDARE DE STOC! : http://forum.computergames.ro/209-ce...e-de-stoc.html

BuShMaster]MVP[ BuSh]['s Avatar
    Lord inteleg ce vrei sa zici ... am tst chicony alba din 97` ! ... prin 2000 odata cu achizitionarea unui nou calculator i am pus si ei adaptor ps2 a trecut prin fff multe si inca merg absolut toate butoanele si se apasa ca`n prima zi ... dar a venit vremea sa ma orientez la o alta tst pe usb neagra BETAN Computers Serv, oferta calculatoare, componente pc, camere, foto, sisteme, imprimante, memorii
    "People always call it luck, when youve acted more sensitive than they have..."

0726290386
    0761334235 YahooMess

Registered User
    Quote Originally Posted by P@TRYK View Post
    Noi vorbim aici de tastaturi NEGRE, la tastaturile albe e alta mancare de peste, citeste pagina 1 mai atent.
    alba, neagra, e vorba ca daca mai e si de firma si dai si o caruta de bani pe ea, ai pretentii la calitate, nu sa se ia vopseaua sau sa-i sara vopseaua dupa o saptamana... asa ca tot una de 15 roni e mai buna, macar n-ai dupa ce plange... desi se pare ca astea ieftine nu te aduc in situatia aia acum, la munca am una neagra Microsoft care e butonata in draci de mai multe persoane. sa vedem cat tine.... ca mouse-ul tot Microsoft Optical "fuge" in draci de nebun pe ecran.... tot A4Tech-ul meu cu bila de acasa pe care il am de vreo 4 ani e mai bun.

Amyd's Avatar
    Cumparati-va de la inceput tastatura care trebuie si nu o sa mai aveti probleme de astea ridicole...
    Now is the winter of our discount tent.

Registered User PigBrother's Avatar
    Adevarul e ca Logitech isi cam bate joc de tastaturile negre. Un Logitech de un an este deja pe jumatate sters, in timp ce o rasnita penibila numita Delux face 4 ani si e ca noua. Ambele negre cu caractere albe, normal.
    If you're arguing with an idiot, make sure he's not doing the same thing

2che Hadrian's Avatar
    Pe scurt:Multe firme ofera garantie la un mouse sau tastatura insa garantia se refera la defecte care Nu sunt de ordin mecanic:taste/scoll descentrat(e),litere sterse,bila/role defecte,etc,ci doar la partea electronica.Acum depinde de firma de la care ai tastatura,de persoana care o intalnesti la garantie,de cat de intelegator e,samd.
    Eu unu nu cred ca o sa iti ofere garantie pt problema ta.Ramane de vazut.
    Cat despre Chicony..am avut si eu una ps/2 si dupa 3 ani arata ca noua(era alba ce-i drept),a fost forjata destul si nu avea macar o tasta stearsa/descentrata+plus ca mergeau la ea combinatiile de taste(ceea ce pe benq-ul wireless care il am acum nu pot zice).
    Talking on E71,driving E87 on E85

Registered User cipsua's Avatar
    am un Chicony de 100.000 lei (vechi)

nu are nimic, desi cand joc fifa mai ma enervez si dau cate o palma zdravana in ea...

ei.. mai sar tastele din ea. insa le pun la loc. si merg exact ca inainte (sunt prinse in sistem "capsă" ).

cool!
    i915G * Intel Celeron 2.66 Ghz FSB 533 * 2 x 256 MB=512 MB Dual Channel @ 400 mhz + 1 x 512 MB * WD 160 GB SATA 8 MB buffer * GeForce 6200 modat in 6600 @ 128 MB 300/500 no "oc" * FDD Mitsumi * DVD RW ASUS * KINETIX 5.1 @ 45 W * Monitor 21" SAMSUNG SYNCMASTER 1100p plus, Casti TEAC HP-5

Banned
    Quote Originally Posted by Micro View Post
    Mai am si o tastatura neagra Logitech, nu mai stiu modelul exact si aceeasi problema, taste sterse (A, S, D, W, C...).
    Neagra Logitech de 1 mil, in 2 luni s-au sters cam 10 litere. A4 tech de 400 de mii, luat de 2 ani si un pic, tot negru,are o singura problema: s-a dus complet A, dar orice alta tasta nu are absolut nimic; cred ca se mananca tastele si raman literele suspendate in aer, la cum rezista comparat cu logitech-ul.

Hukk, s-a facut tam-tam pe Steelkeys g6 pe drq, conectori placati cu aur au toate tastaturile mai vechi, si pun pariu ca si mare parte din cele de azi. Nu e tastatura in sine placata cu aur

Registered User hukK's Avatar
    haha , vorba vine ca e placata cu aur , ca doar nu te gandesti ca e suflata in aur , sau poate? Zici tu ca nu sa facut tam-tam , se scriu rewi despre ea din august ! hahaha
    Un mare mit urban este legat de culturism si impotenta sau marimea penisului. Evident, cand vezi un tip care arata foarte bine trebuie sa-i gasesti un defect imaginar, prin care sa-ti acoperi lenea si lipsa de respect de sine.

Registered User ElDiavolo's Avatar
    ce sa mai zic eu... am g15, tastele A S D s-au curatat complet iar celelalte din zona urmeaza. tastele sunt din plastic transparent si vopsite la suprafata. si am dat aproape 3 milioane pe ea
    am si eu o chicony neagra de 17-18 ron si nici vorba sa se curete ceva pe ea.
    la munca am vreo 7 bucati acelasi model (9810) albe pe birouri si de 2 ani jumate nici vorba sa se curete ceva...
    deci... DOWN Logitech
    UP CHICONY
    "Cand un geniu adevarat apare pe lume, il vei cunoaste sigur dupa un semn, anume ca toti imbecilii se vor uni intr-o conjuratie impotriva lui." Jonathan Swift

Registered User dncrash's Avatar
    Am si eu logitech g15 si tastele s c n m shift . ; l si enter s`au cam curatat iar pe partea cu numpad`ul sau cum s`o chema imi palpaie iluminarea...just great. Cred ca ma las de logitech ...am fost mare fan pana acum dar cu timpul ajung la concluzia ca sunt niste prostii la pret de lux. lcdu e o tampenie, tastele G nu le folosesc desi joc mmorpgs...

Am avut si un mx1000 de la logitech cand era el "la moda" adus din state dar dupa putin timp a pleznit. De ceva timp am Razer copperhead care merge ok dar totusi ajung la concluzia ca echipamentele de gameri sunt niste maaari cacaturi comerciale...data viitoare o sa`l ascult pe taica`miu -.- ...
    ics

Registered User AlexandruD's Avatar
    E bine ca voi aveti de unde sa alegeti. Eu prefer tastaturile ergonomice, iar aici scade drastic numarul producatorilor. Iar daca trebuie sa mai fie si neagra, Chicony iese din discutie. Intre Microsoft si Logitech am ales Logitech; Microsoft avea o tastatura neagra dubioasa la aspect si una cu tastele transparente care bateau la lumina spre verde inchis. Intr-un an de zile nu s-au sters decat un pic de tot butoanele pentru volum. In rest totul ok in afara de pretul destul de mare si faptul ca tastatura vine cu un mouse inutilzabil (Mouseman Optical) care este foarte greu si foarte prost.

Asi
    Asi is offline
    as.drd.ing. Asi's Avatar
    eu am pastrat tastatura pe AT siemens nixdorf luata de pe acelasi calculator.. 386 parca era..
    cursa tastei e foarte mica si se poate apasa din orice unghi, nu se blocheaza.. nu face nici un fel de zgomot, e ergonomica, fractionat (e o tastatura rupta in 2, si cele 2 bucati poti sa le pui cum vrei, sa formezi tastatura integrala) are vreo 2-3kile + floppy .. nu inteleg de ce asa grea dar e util sa fie grea sa nu se miste pe birou.. ma enerveaza.
    iar floppy in tastatura ii confera unicitate nu ca as folosi floppy dar oricum nu mai aveam de ceva vreme floppy pe comp.

ideea unei tastaturi e sa iti ofere punctele cheie care te intereseaza (pe mine m-au interesat stabilitatea pe masa,fara zgomot, sa nu apas pana in fundul gradinii pe tasta, fiabilitatea .. are deja aproape 10ani, si ca bonus mai e si oarecum mai deosebita, floppyul punand semne de intrebare unora cum a ajuns acolo + fractionarea in parti separate.. tousi eu o tin intreaga)
    iar alta tastatura mai mult de show este o tastatura de laptop sensibila la touch, nu are butoane, arcuri, membrane.. etc.. in dreptul fiecaruei taste e contact metalic expus.. atingi cu deshtu' inchizi contactu, totusi ma enerveaza ca apesi o gramada de taste daca stai sprijinit de tastatura.
    Arbeit macht frei

locked`n`loaded darkzone's Avatar
    Hmmm ... cam ciudat ce se întâmplă cu G15 la unii. Am G15 de pe la începutul anului şi pot să spun că e hingherită fără menajamente, 24 din 24, de doi hăndrălăi (subsemnatu' şi frat-su'). Nu s-a şters nici o tastă, nu s-a rupt nimic, nu s-a înmuiat nici un arc, încă luminează toate led-urile. LCD-ul într-adevăr e puţin cam useless, dar G-urile sunt utile pentru că poţi crea macro-uri pe ele (nu numai în jocuri, ci şi în aplicaţii), problema fiind doar că uneori mai uit ce am pus pe fiecare. Singurul defect, ca să zic aşa, vizibil până acum, este rama argintie din jurul tastelor de pe care se cam ia vopseaua. Cel puţin aşa s-a întâmplat la mine, sub tasta [Space], unde mai sprijin degetele (index). În rest ... nici o problemă.
    Cu cat inveţi mai mult cu atât îţi dai seama cât de puţin ştii - Albert Einstein
    Better to fight for something than live for nothing - George Patton

Registered User Bylly's Avatar
    Vad ca nu sunt singurul utilizator care dupa experiente bune alaturi de logitech a ajuns sa fie dezamagit. Mi-am luat de vreo saptamana kitul mx3200. Sper sa nu se stearga tastele de pe ea, fiindca tastatura e bunicica si tastele functioneaza destul de silentios, dar sa vedeti chestie interesanta: in oblivion spre ex nu merge combinatia de 3 taste a+w+space, in schimb merge d+w+space. Ce naiba sa inteleg din asta... cu tastatura asta nu pot sa stau pt jocuri evident, iar mouse-ul are un lag usor detectabil si o oarecare lipsa de precizie. Rezulta ca am dat ca fraierul 340 roni pe 2 piese pe care o sa trebuiasca sa le schimb mai devreme sau mai tarziu, dar cu ce naiba sa le mai schimb? Tarantula + g7???
    Acuma vad ca threadul e mort de 2 luni, dar dupa ce am scris atat, parca ar fi pacat sa nu dau submit, nu?
    War does not decide who is right, but who is left.

Registered User djlyon's Avatar
    Quote Originally Posted by ZorK View Post
    Miam luat Logitech pt ca incercasem si un Benq neagra de vreo 500.000 care o luasem pt design...arata destul de dragut...dar in jocuri cand faceam o combinatie de 3-4 taste nu mergea...asa ca am zis sa imi o tastatura scumpa care se presupune a fi buna...astfel am ajuns la Logitech de 1000000
    Presupunerea este mama tuturor greselilor!

Best regards,
    Dj Lyon

1.  
    Yellowstore - 728 - Last Post
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast