brat Adaptor de la Priza la USB
Results 1 to 14 of 14

Thread: Adaptor de la Priza la USB

Registered User Nicanor's Avatar

Adaptor de la Priza la USB

Am si eu un player care seamana cu un ipod .. care se incarca prin USB .. si as vrea sa cumpar si un adaptor de la priza la USB ca sa-l pot incarca si cand nu am un calculator la indemana !

Stie cineva de unde pot lua unul si cam cat costa ?
    | INTEL Core i7 3770K @ 4.20 GHz | GIGABYTE GA-Z77X-UD5H-WB WIFI | Corsair Vengence DDR3 4x4GB | Corsair AX760 | Corsair GT 128 GB SSD | WesternDigital WD1002FAEX | WesternDigital WD1001FALS | MSI GeForce 780 GTX | LG GGC-H20L | LG L1972H |

Registered User faraonu's Avatar
    Quote Originally Posted by Nicanor View Post
    Am si eu un player care seamana cu un ipod .. care se incarca prin USB .. si as vrea sa cumpar si un adaptor de la priza la USB ca sa-l pot incarca si cand nu am un calculator la indemana !

Stie cineva de unde pot lua unul si cam cat costa ?
    eu unu nu am vazut niciodata asa ceva.
    poti sa-ti faci singur.
    iei un ciot de cablu USB, te informezi si vezi care-s firele pe care gasesti 5V, iei un alimentator 5Vcc la amperajul necesar...

sau, metoda a doua...iei un HUB USB cu alimentare proprie si iti fabrici un cablu USB tata-tata
    nu mi-e frica, nu mi-e frica... de bau-bau !!

Nick anterior: Neo^_^ mihtac's Avatar
    am eu asa ceva...dar l-am primit cu un mp4 player....macar stii ca exista
    Walk softly, and carry a big gun

Iti garantez ca sunt .. le-am vazut pe site-uri afara .. arata ca un transformator de telefon mobil .. doar ca are o mufa usb la capat .. sau mai multe depinde .. dar inca nu prea am vazut la noi .. si stiu ca au destui ipod .. si ma interesa cum il incarca respectivii cand nu au un calculator la indemana !
    | INTEL Core i7 3770K @ 4.20 GHz | GIGABYTE GA-Z77X-UD5H-WB WIFI | Corsair Vengence DDR3 4x4GB | Corsair AX760 | Corsair GT 128 GB SSD | WesternDigital WD1002FAEX | WesternDigital WD1001FALS | MSI GeForce 780 GTX | LG GGC-H20L | LG L1972H |

Banned
    da ce nu cauti un incarcator de mobil pe usb? EX: ala de motorola v360...
    asta in caz ca are mufa clasica de player

Nick anterior: Neo^_^ mihtac's Avatar
    ???? e ca un stick...cum sa incarci asa ceva cu incarcatorul de mobil??
    Walk softly, and carry a big gun

Registered User Raptor's Avatar
    Pe USB primesti 5V cu 500mA maxim. Atata timp cat gasesti un adaptor cu aceleasi specificatii nu vad de unde ar putea aparea probleme.

Eu la al meu mobil SPV C600 am primit atat un cablu USB normal -> USB mic, cat si un adaptor de la priza la USB mic.
    show version | include ([0-9]*)(_\1)+

Pai da .. 500 mA maxim .. dar sincer nu stiu cat isi ia playerul din USB ... o sa trebuiasca sa fac niste calcule sa vad .. daca ar fi sa-l fac eu ... dar speram sa stie cineva unu gata facut deja .. asa un posesor de ipod de ex .. !

Registered User TheClown's Avatar
    Nu conteaza amperajul atata timp cat nu e mai mic de 500mV. Isi ia el cat trebuie.
    -

Registered User kcuf_di's Avatar
    Iti dau eu , ca am pe stoc pentru clienti daca li se strica. Sa zicem pe gratis sau ma rog, pe un suc, milkshake etc PM me!

Registered User craezee's Avatar
    iti spune un posesor de ipod cum a rezolvat problema, mi-am luat ipod charger.e un transformator cu o mufa usb.se incarca o groaza de chestii de la el. spre exemplu telefonu moitorola.
    p.s. e un pic cam scump, a costat 1,7 mil, poate era si mai ieftin da numa la flamingo am gasit.alta solutie nu am incercat, era prea complcat si nici sa imi stric ipodu nu vroiam sa risc.
    a e sau a nu e, aceasta e intrebarile!

Registered User cezzzarica's Avatar
    pe la carrefour avea intr-un timp incarcator de ipod de la priza...tot asa costa in jurul la 1 mil si ceva.

Registered User
    http://www.itdirect.ro/produs.php?7:800

numai ca e mai scump pt ca e la pachet cu adaptorul universal de priza si nu au un model separat deocamdata.
    Parerea mea!

Registered User tudo3's Avatar
    incarcatorul arata cam asa. Asta e al meu personal si l-am cumparat ieri de aici de pe forum pt ipodu meu un Apple de 20 GB..
    Nicanor tzi-am dat si PM
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC00035.JPG   DSC00036.JPG   DSC00037.JPG  
    YM - marian_09091984
    Vodaf: *0722488680. Cosmo: 0765523715.

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post