brat Probleme tastatura.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Probleme tastatura.

Junior Moderator altceva's Avatar

Probleme tastatura.

Salut.

Nu stiu daca era mai potrivit pe sectiunea software sau nu. Inca nu am determinat ce natura are problema mea.

E vorba de tastatura, o ia razna in vreo 2 jocuri (in altele deloc) si foarte rar in desktop. Scrie aiurea, cu totul alte litere decat ce apas eu. Am schimbat tastatura, la fel. Ambele sunt bune.

Acum, detalii. Isi schimba doar literele. Butoanele cu numere raman ok. La fel comenzile, ctrl, alt, enter, f-urile, shift, space, sunt ok.
    De exemplu, daca ma joc ceva si o ia tastatura razna, daca dau alt-tab si ies in desktop, scrie normal. Revin in joc, scrie prost. Dupa restart la joc scrie iar bine, dar timpul pana se strica iar variaza de la 1 minut la 10 minute.

Daca nu ma joc nimic, cateodata o ia razna in messenger. Daca scriu in notepad sau in explorer, merge perfect. Revin in messenger, scrie aiurea.

Am reinstalat driverul la keyboard cu windows. La fel. Problema a aparut de vreo 2 saptamani, pana acum a mers perfect luni de zile. Mi-e sila sa reinstalez windowsul pentru chestia asta, dar e frustrant, mai ales cand te joci in retea...sa iesi ca nu-ti mai merge tastatura, sa te astepte prietenii, etc.
    Vreun sfat, ceva? Ce-as putea face?

Multumesc.
    Pentru copaci.

Nick anterior: ollama oLlamaFavilla's Avatar
    DHB14 - 300 - Thread
    mie imi face urat de tot la mouse... chiar acum un minut mi-a facut asa mouse-ul. Mi se misca foarte aiurea, daca il misc putin deschide sau inchide diverse programe, sterge shortcut-uri, se stinge... deci face niste lucruri anormale. In CS mi se misca anapoda de parca am vreun cod. Chestia este demult si intre timp am dat si un format si nu am reusit nimic.De fiecare data cand fac asa trebuie sa-l scot din mufa, astept 10 secunde il bag, dupaia iar il scot, astept 10 secunde si apoi iar il bag. S-a bulit mouse-u si nu am timp sa ma duc sa iau altu'. Cred ca aceelasi fenomen este si la tastatura ta. Mai las-o asa pana cand iti inta un virus sau trebuie sa dai format la calculator si vezi daca continua. Daca da ori iti recomanda baietii de pe forum ceva ori la gunoi cu ea

imi cer scuze daca nu ai inteles... la mine face asa la mouse... am uitat sa adaug, sper sa rezolv cu edit-ul.

Am schimbat tastatura, face la fel, in aceleasi jocuri. Si mouse-ul merge perfect.
    Pentru copaci.

Let The Music Play DJ DJ Flavio's Avatar
    Un scan de virusi ai dat in ultima vreme?

Dupa verificare full anti-virus si anti-spy, am calculatorul curat, problema tot persista.

Alte sugestii, in afara de reinstall win?
    Pentru copaci.

Registered User
    Si eu cred ca e vb de-un virus... Oricum, presupun ca l-ai intrebat si pe Google, nu?

Registered User mihai.alexandru's Avatar
    @ollama...la tine face mouse-ul asa pentru ca s-a dus mouse-ul. E busit, dus, stricat! Aveam aceleasi simptoame la fostul no-name si s-a rezolvat cu achizitionarea altui soricar!
    E 6550 | Gigabyte GA-P35-DS3R | 2 x 1 GB A-data Vitesta Extreme 800+ | 2 x 80 GB WD Velociraptor Raid 0 + Seagate 500 Gb ST3500320AS | Gecube 3870 | AntecTruepower 420W | Q.Bell 19"

Registered User

probleme

am si eu o problemaaaaaaa . am avut o tastatura A4TECH, din greseala am varsat suc pe ea , in fine s-a stricat asta e problema . Am cumparat o tastatura *(prima iesita in cale ) de la delux model k8000, frumushica, multimedia etc , am instalat driverul de la ea, tastele *(cele 80 si ceva de taste obligatorii) merg bine DAR spre exemplu cand ii dau print screen sau F2(care este rename) nu merge .. si ink multe alte taste ...
    Dati-mi va rog frumos o solutie

Attached Thumbnails Attached Thumbnails delux-dlk-8000to~203684.jpg  

Bagheria idbaghera's Avatar
    Quote Originally Posted by diana2804 View Post
    am si eu o problemaaaaaaa . am avut o tastatura A4TECH, din greseala am varsat suc pe ea , in fine s-a stricat asta e problema . Am cumparat o tastatura *(prima iesita in cale ) de la delux model k8000, frumushica, multimedia etc , am instalat driverul de la ea, tastele *(cele 80 si ceva de taste obligatorii) merg bine DAR spre exemplu cand ii dau print screen sau F2(care este rename) nu merge .. si ink multe alte taste ...
    Dati-mi va rog frumos o solutie

Nu mai plange don'soara ,tastatura ta nu are nimic insa are o tasta care atunci cand este apasata schimba functiile F-lor (un fel de Fn la laptopuri) cauta tasta aia si o sa vezi ca functioneaza perfect

Registered User

Thumbs up

Quote Originally Posted by idbaghera View Post
    Nu mai plange don'soara ,tastatura ta nu are nimic insa are o tasta care atunci cand este apasata schimba functiile F-lor (un fel de Fn la laptopuri) cauta tasta aia si o sa vezi ca functioneaza perfect
    Multumesc foarte mult pentru raspuns. Am gasit tasta despre care spuneai , si acum merg bine tastele (F-urile)

Registered User

Question Problema tastatura

Si eu am problema cu tastura..indiferent de joc cand apas sageata inainte si dreapta, in acelasi timp nu functioneaza...de ex...masina face doar dreapta...nu si inainte...sau invers..doar inainte nu si dreapta. De cateva zile am aceeasi problema si cu volanul..Va rog sa ma ajutati...

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post