brat Se ofera cineva sa repare contra cost o pereche de casti Razer Baracuda?
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 29

Thread: Se ofera cineva sa repare contra cost o pereche de casti Razer Baracuda?

-HaiSportivii- England's Avatar

Se ofera cineva sa repare contra cost o pereche de casti Razer Baracuda?

Se ofera cineva sa repare contra cost o pereche de casti Razer Baracuda?
    Trebuiesc facute niste lipituri dupa cum se poate vedea in poze.le-am desfacut eu si din neatentie am dezlipit firele.

Platesc cat mi se cere.
    Last edited by England; 03-02-2009 at 14:46.
    haisportivii

audiophile billy boy's Avatar
    LCS - 300 - Thread
    aoleu ce e in interior,astea 10$ fac
    Music is the mediator between the life of the senses and the life of the spirit.

Asa arata si cand nu erau rupte, asa sunt constructia lor din fabrica.Zgarieturile se fac la mai putin de cateva ore de la desigilare.Cine stie cunoaste despre ce e vorba, deci daca se ofera cineva sa le lipeasca platesc bine.
    haisportivii

Nick anterior: XSamSung
    Quote Originally Posted by billy boy View Post
    aoleu ce e in interior,astea 10$ fac
    Sincer, nu esti departe de adevar, dar Maestria Razer se plateste scump.

England si drumul pana in Amsterdam cine-l plateste? Daca platesti drumul dus/intors vin eu, castile ti le fac gratis.

ofer 100 ron cine le repara, ca sa nu o mai lungim.
    haisportivii

Nick anterior: ..::nexxus::.. zeegermans's Avatar
    n-ai inteles... care-i orasul in care stai? amsterdam, bucuresti...?
    daca esti din iasi, te rezolv eu, fara pitaci. 2 lipituri nu costa mai mult de-un multumesc.
    one love

CBR
    CBR is offline
    Moderator CBR's Avatar
    WTF asa sare vopseaua de pe Razer Baracuda?! Casti de 350-400ron, ce pot sa zic...

La 350ron existau variante high-end (stiu ce zic) de la Sennheiser sau Sony... Ma rog, credeti in continuare in castile "gaming"... Ca veni vorba, sunt muci la frecvente si doar impedanta o au foarte ridicata, sa se auda mai tare bubuiturile. Rezultatul este un sunet distorsionat si damage catre ureche pe termen lung.

Sorry pentru offtopic England, dar am simtit nevoia sa ma descarc, poate nu mai fac si altii greseala ta.

audiophile billy boy's Avatar
    inca o data ceea ce am scris si in thread-ul meu,respect ptr clienti 0.
    daca esti gamer esti luat ca drept ROMAN ca sa zic asa)
    Music is the mediator between the life of the senses and the life of the spirit.

R4W_SX Slang's Avatar
    Desfa si cealalta casca, vezi cum are firele lipite si le faci pe astea la fel.
    Daca eram un pic mai prost, eram fericit

Ai dreptate CBR in cea ce zici, casti scumpe de rahat facute de rahati (reclama lor suna altfel, produse facute de gameri ptr gameri), maine am sa fac o alta fotografie cu sertarul plin de casti de rahat "Gamer" steel 5Hv2. Plantronics DSP500. Icemat.Toate busite, si m-am gandit ca din toata cloaca asta de casti sa repar macar p-astea Razer ca imi place cum lumineaza, e in top cu tastatura Tarantula.
    Slang, ruptura se afla intre firul care duce spre casca cealanta nu trebuiesc lipite pe placutele alea verzi ci' intre ele.Dar cum firele sunt foarte ciudate si subtiri facute numai din atze eu nu am reusit sa lipesc de nici o culoare, deaia daca le poate lipi cineva as plati efortul facut ca nu mi se pare chiar asa simplu de lipit, poate ptr uni e o joaca, ptr mine e un calvar.
    Si ca sa se inteleaga eu sunt bolnav dupa casti, nu suport sistemele 2.1-5-9.1 etc, fara casti nu am nici un haz. Acum am unele Wireless dar se duce bateria prea repede si ma oboseste.
    Plus ca astea Razer are HDMi si ma ajuta mult.

L.E: CBR eu cand le-am luat am dar aproape 600 ron pe ele acum sau mai ieftinit si ele, am mers pe premiza ca sunt pt jocuri, speciale, dar niste Steelseries 5hv2 le bate de departe in jocuri.
    haisportivii

R4W_SX Slang's Avatar
    Eu am crezut ca nu sti unde vin firele, pai e simplu atunci, sunt doar niste fire pana la urma. Nu ai gasit nici un atelier de reparatii electronice care sa ti le lipeasca? Cum sa dai man 100 ron ptr cateva lipituri? Daca nu, dai jos izolatia de pe fire cam 2 mm la fiecare capat, incalzesti letconu`, pui calumea pasta decapanta unde umreaza sa fie lipit si abia dupa aceea pui cositor, imposibil sa nu se lipeasca. Faza e ca e ca nu se vede nici urma de pasta decapanta, nici fir deizolat (doar 2 bobite de cositor pe jos), cum mai exact vroiai sa le lipesti altfel?
    Daca eram un pic mai prost, eram fericit

Nick anterior: ollama oLlamaFavilla's Avatar
    ...cu ce sunt diferite castile astea de un genius la 400 de mii ? nu am avut posibilitatea niciodata sa dau mai mult de 50 roni pe niste casti. Dar am avut odata o perechie de casti genius care se auzeau perfect. Adica perfect. Si aveau si un bass foarte bun. Dar aveau singura problema era ca strangeau cam tare iar microfonu nu-mi trebuia asa ca l-am lipit bine cu superglue pt ca se balansa....
    e bine ca nu e rau

Dreamer juGGaKNot's Avatar
    Quote Originally Posted by CBR View Post
    WTF asa sare vopseaua de pe Razer Baracuda?! Casti de 350-400ron, ce pot sa zic...
    Da, asa sare.

Sar si oamenii cu "ba e metal e normal sa cada" + injuraturi tot timpul aici.

Nu se aud nici bine in plus.

Quote Originally Posted by billy boy View Post
    inca o data ceea ce am scris si in thread-ul meu,respect ptr clienti 0.
    daca esti gamer esti luat ca drept ROMAN ca sa zic asa)
    reclama lor suna altfel, produse facute de gameri ptr gameri

Sloganul asta spune tot. Cum gameri in general dau bani grei pe scule hardware si brand-uri, mergand pe premiza: cum ca daca e facut de firma X trebuie sa fie de calitate... Razer abuzeaza de naivitatea lor. In cazul lui Razer doar senzorii soarecilor sunt de calitate (3G de exemplu), practic asta i-a adus unde sunt acum, in rest doar produse supraevaluate si nu sunt singurii.

Si eu am dat aproape 600 Ron pe niste casti AKG K271S dar pot sa confirm ca alea nu-s de doi lei...

...cu ce sunt diferite castile astea de un genius la 400 de mii ? nu am avut posibilitatea niciodata sa dau mai mult de 50 roni pe niste casti. Dar am avut odata o perechie de casti genius care se auzeau perfect. Adica perfect. Si aveau si un bass foarte bun. Dar aveau singura problema era ca strangeau cam tare iar microfonu nu-mi trebuia asa ca l-am lipit bine cu superglue pt ca se balansa....
    Diferenta este si intre astea, dar Razer nu e brand dedicat de scule audio, sau hai Casti sa fiu mai specific. E o diferenta de constructie (alea au si ceva beculete), plus cateva accesorii suplimentare, ca pret real ar merge undeva la 70 Ron. In schimb sunt brand-uri dedicate de casti (Senn. AKG, AT. , Beyer., Denon, etc. care nici nu-si au locul intr-o comparatie cu Genius. Sincer, iti recomand sa ramai la casti Genius sub 50 Ron, daca consideri ca suna perfect. Si nu o zic din rautate, dupa ce dai 300 ron pe o pereche de casti poate o sa vrei sa dai si 500, pe urma o sa simti si nevoia unui amp... si de aici costurile cresc considerabil, o sa te trezesti ca ai dat peste 2000 ron pe casti si tot nu o sa fii multumit (aka suna perfect).

PS.Poate ar fi cazul sa puna cineva piciorul in prag. Un topic dedicat cu ispravile lor pe cateva forumuri celebre, la nivel mondial, unde mai muta si ei ochiul ocazional si poate se mai schimba ceva, macar de ochii lumii. Ma ofer voluntar, pozitia actuala imi permite acest lucru.
    Last edited by Guest 4973; 15-01-2009 at 11:53.

Nick anterior: ollama oLlamaFavilla's Avatar
    La un moment dat voiam sa-mi cumpar si eu un mouse Razer. Cand ma uit mai bine pe forum-uri descoperisem deja vreo cateva zeci de cazuri in care celebrele mouse-uri s-au stricat imediat. Acu' am un A4tech de cativa ani. Ce l-am mai f**** si aruncat. Si poate nu are milioane de DPI dar inca merge. Sigur ca poate un Razer are nu stiu ce bliz bliz si 3000 dpi si alte cele. Da' cu ce pret daca l-ai luat cu termen de expirare. Acum poate unii detinatori mai norocosi o sa-mi sara-n cap da' scuzati-ma...la 2-3 milioane cat o costa un mouse respectiv o pereche de casti dinastea "profesionale" ar trebui sa-mi faca de mancare.

Si ca sa nu mai spun de aceelasi numar mare de cazuri de tastaturi Razer stricate in timp ce eu am o tastatura de 8 ani plesnita, batuta cu pumnu cand ma jucam la greu FIFA si CS...aici vorbesc numai de Razer. Las la o parte Logitech-ul care face tastaturi si mouse-uri solide sau alte companii de genu'.
    e bine ca nu e rau

Exagerezi, de fapt toti cei ce vin cu vorba cum ca "ar trebui sa faca de mancare un produs, pentru ca e mai scump" au luat-o pe aratura. Unele produse sunt mai scumpe, dar au plus de oferit in suma respectiva, plus care pentru unii conteaza. Sau procesorul tau (E8400) face si de mancare de ai dat mai mult de 200 ron pe el (cat costa un E2160 de exemplu)? Nu de alta dar sunt identice ca dimensiune si aproape identice si ca constructie... cam acelasi lucru ai zis si tu.

Baetii de mai sus (la fel ca si mine) sunt nemultumiti de calitatea componentelor folosite pentru un produs Razer, in suma respectiva. Suma in care gaseti produse de calitate sub brand-uri dedicate. Ca unii inca-s multumiti de Dacia lor si are 12 ani vechime, asta poate tine de bugetul lor de la ora actuala sau de principiile personale. Sa nu crezi ca o masina noua, un Opel sau un Volkswagen sau chiar si un BMW, vine cu ceva bucataria automata la bord si d'aia e mai scumpa ca o Dacie. Caci in principiu ca si functionalitate, nu e mare diferenta intre ele, adica nici una nu zboara sau merge cu apa si d'aia are pretul mai umflat.

Deja comparatiile devin bizare, cu ce sunt mai bune ca niste casti de 70 de lei?, te asigur ca sunt muuuuult mai bune daca te joci jocuri multiplayer in timp real.
    Am apelat la voi ca am zis ca va fac si voua un bine si imi fac si mie unu, chiar nu am ateliere de repararatii la mine in zona, reparatii telefoane (ei nu se baga la asa ceva mi-au spus), reparatii fermoare, doar asa ceva am in zona
    haisportivii

Banned
    vor sa te ajute oamenii si tu nu le zici de unde esti.
    de unde esti ffs ?

i`m a very neat monster (Urmareste semnatura)
    haisportivii

Nick anterior: Alexe Emil SINEKT's Avatar
    Le repar eu fara nici un fel de problema si fara nici un fel de misto. Ma contactezi pe Id de mess "sinekt" sau la tel. 021-6862045. Fac reparatia la tine acasa, eventual iti mai cer 20-30 de RON pentru benzina ca na, pana mea, stau tocma in Berceni si vin cu masina la tine.

Astept raspuns !
    Semnatura

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 1 of 2 12 LastLast