Page 9 of 9 FirstFirst ... 6789
Results 161 to 168 of 168

Thread: Discutii pentru colectionari de "arta" IT

1. Back To Top | #161
    Mie inca imi place carcasa asta si nu imi trebuie mai mult de atat; nu prea schimb chestii doar de dragul de a le schimba. Si monitorul are vreo 7-8 ani si nu-l schimb, desi totusi are sanse mai mari de a fi schimbat decat carcasa.
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

2. Back To Top | #162
    Registered User droopy_ro's Avatar
    Designul asta cu sursa sus mergea pe vremea cand nu aveai componente de 250W TDP. In carcasa noua de are doua 120mm in tavan si unul in spate, asta din urma si cu cel din tavan de deasupra procesoului preiau si evacueaza aproape toata caldura. Nu pot verifica stiintific, dar se simte cand pun mana, ca aerul scos e mult mai cald deasupra procesorului decat cel de langa el care doar circula restul de aer din carcasa.
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

3. Back To Top | #163
    Pentru ca caldura se duce sus. Dar mai e o chestie, depinde care ventilator e dominant. Ventilatorul sursei batea cele doua ventilatoare de 80 deci tragea caldura pe acolo, apoi ventilatorul sursei crestea turatia si cu atat mai mult eclipsa cele doua ventilatoare de 80. La PC-ul mei de baza ventilatorul de sus e mai slab decat cel din spate astfel ca iese mai mult aer prin spate (plus ca si coolerul de pe procesor tot in spate arunca aerul, nu sus). Oricum, nu-mi fac griji cu carcasa asta, cred ca ar tine orice. Are 5 ventilatoare puse pe silent si vara, unul in fata si unul jos pentru in, cu filtre, doua sus si unul in spate pentru out. Roti de cauciuc la Hdd, fan controller cu senzor de temperatura, afisaj pentru temperatura. Are doua puncte slabe totusi, tabla moale desi groasa si picioarele foarte scurte. Dar gata ca am dat-o in off topic. Ma gandeam la un build Q6600 + HD 7870 XT dar mai intai sa mai cumpar niste ddr2.

4. Back To Top | #164
    Gigabyte GA EP 45
    Q6600, 2.4 ghz deci fara OC
    2 GB ddr2 800 mhz
    PowerColor HD 3850 512 vram
    HDD WD Blue 160 Gb
    Zalman Z1
    Seasonic S12 II 620W

Discutii pentru colectionari de "arta" IT-200420182414.jpg

Discutii pentru colectionari de "arta" IT-200420182413.jpg

Discutii pentru colectionari de "arta" IT-temps.jpg

Nu stiu cum sa editez sa scot urmatoarele doua poze incarcate din greseala ...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Discutii pentru colectionari de "arta" IT-130420182404.jpg   Discutii pentru colectionari de "arta" IT-130420182406.jpg  
    Last edited by wolfenste; 20-04-2018 at 13:08.

5. Back To Top | #165
    Toate pe rezolutia 1024x768

Discutii pentru colectionari de "arta" IT-gothic3-2018-04-18-14-20-40-21.jpg Pe detalii maxime, Bloom nu HDR. Cred ca ar fi ajutat mult daca as fi avut mai mult de 2 Gb Ram. Fps drops obisnuite pentru orice calculatoor ce ruleaza acest joc insa jucabil chiar daca nu e de pe SSD (cum am avut nevoie in Windows 7 cu alt hardware mai performant).

Discutii pentru colectionari de "arta" IT-tesv-2018-04-18-14-59-59-06.jpg Medium, fara AA si AF. Fps destul de stabil, inclusiv la lupte, foarte jucabil. Cred ca era mai oportun Oblivion insa dar nu l-am mai instalat.

Discutii pentru colectionari de "arta" IT-vamp.jpg Detaliile maxime ale jocului, fara suprascriere din setarea placii video. Ma asteptam la mai mult aici dar asta e jocul ... dupa cum se vede nici procesorul si nici placa video nu merg macar aproape de 100%.
    Last edited by wolfenste; 20-04-2018 at 15:04.

6. Back To Top | #166
    Baga Anisotropic Filtering la maxim la orice joc, ca sa scapi de ceata de pe texturi la distante medii si mari; AF nu mai penalizeaza deloc placile video cam de pe la GeForce 4.
    Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

7. Back To Top | #167
    Mai e multa ceata si de la calitatea slaba a pozei jpg; dar ok, tin minte, AF cat cuprinde ca tine Celelalte poze sunt facute cu telefonul, nu are focus, de aproape iese tare rau, trebuie sa-mi iau o camera calumea.

ps: la distanta imi pare mai realistic sa fie putina ceata ... da senzatia de distanta; cand mergeti la munte incercati sa vedeti o creasta de munte mai indepartata.
    Last edited by wolfenste; 20-04-2018 at 13:27.

8. Back To Top | #168
    Pentru cei curiosi sau nostalgici dupa tehnologia de altadata, la muzeul Leonida este deschisa o expozitie temporara de calculatoare si componente de pe vremea lui Burebista pina in zilele noastre - expozitia este deschisa pina pe 6 mai.
    Din ce am inteles sint piesele unui (sau mai multor) colectionar "heavy".
    "Eu sunt un om cinstit, curat şi fără pete" (Madalin Voicu)

1.  
Page 9 of 9 FirstFirst ... 6789

Bookmarks

Bookmarks