brat Probleme DVD-ROM
Results 1 to 9 of 9

Thread: Probleme DVD-ROM

Registered User

Thumbs up Probleme Pc si windows:erori,etc.

Va invit sa scrieti aici parerile si toate problemele legate de Pc pe care nu le puteti rezolva.Apropo am o problema.
    -Mi-am luat un laptop Asus anul trecut,cam pe timpul ista.Totul bine si frumos pana acasa.Aici am constatat ca pe laptop trebuie instalat Linux.Dupa multe peripetii scap de linux si imi pun Windows xp.Totul mergea la el.Insa,acum 3 luni, am vrut sa-mi reinstalez Xp ca se cam stricase.Instalarea a decurs normal.La sfarsit mi-a mai ramas sa instalez placa de sunet Asus.(e DVD nu CD)Am bagat-o in laptop si am aflat cu stupoare ca nu citeste DVD-ul cu placa de sunet.L-am sters cu carpa DVD-ul nimic.Cu chiu cu vai imi trag pe un CD cam toate datele de pe DVD,imi instalez placa de sunet si gata.Apoi,peste cateva zile,am observat cu nu mai citeste dvd-uri.Pai citeste doar unele:
    -Alea din comert:Nici macar nu le scrie.Doar le citeste.
    -DVD-urile cu filme
    In schimb nu citeste dvd-uri cu date!(ex.placa de sunet)
    Inainte citea DVD-uri dar acum,dupa alta instalare Windows XP se chinuie sa le invarta si nimic.Nu stiu ce sa mai fac!Spuneti-mi(inafara de service) ca am pierdut garantia.
    Last edited by Windowsxpcul; 28-11-2010 at 14:38.

Nimãnui nu-i pasã de custom title-ul tãu fozoms's Avatar
    S-a stricat dvdrw-ul, e ceva comun.

E moca unul sh, vreo 100 lei---deci, il vei schimba.
    Nimãnui nu-i pasã de semnãtura ta

Nimãnui nu-i pasã de continutul spoilerului tãu

Nick anterior : Nimãnui nu-i pasã de nick-ul tãu anterior

Registered User

Exclamation Probleme DVD-ROM

Laptopul Asus nu mai citeste dvd-uri cu DATE,cea ce e ciudat.Inainte le citea dar acum nu mai vrea.Le invarte si nimic.In schimb citeste:
    -CD-uri
    -VCD-uri
    -DVD-uri cu filme
    -DVD-uri din comert:numai ca nu le mai scrie
    -DVD-uri deja scrise:n-am probleme.

Dar nu citeste DVD-uri cu date.Ex:Windows 7 care este DVD-cu date
    Placa de sunet care este si ea DVD cu date
    Si cam tot ce este DVD cu date!

PLS!Help!Va rog fara Service ca am pierdut garantia.E leptop cam nou,cumparat de 1 an!HELP!!!!

Registered User
    Posibil!Dar ma cam gandesc ca e cam nou sa se strice dvdrw-ul.Fratelui meu i s-a strica dvdrw-ul dupa 7 ani de folosire a unui PC

Registered User
    Va rog da-timi indicatii!Ce pot face?trebuie sa imi repar laptopul rapid caci vreau sa fac update cu windows 7.PLS!PLS!

Banned
    Al meu s-a stricat/era stricat de cand am luat laptopul asa ca....

Zilele astea l-am schimbat la garantie.

Registered User
    Pai,dar al meu era bun cand l-am luat si acum,dupa nici un an nu mai citeste dvd-uri cu date.PLS!HELPP!!!!!!!!

---------- Post added at 16:30 ---------- Previous post was at 16:19 ----------

Helpppp!Nu stiu ce sa fac!@

---------- Post added at 16:34 ---------- Previous post was at 16:30 ----------

Help!Cineva.Nu stiu ce sa fac.Sfaturi ceva

---------- Post added at 16:36 ---------- Previous post was at 16:34 ----------

Ajutor!Nu mai merge dvd-ul !Help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

---------- Post added at 16:40 ---------- Previous post was at 16:36 ----------

Va invit sa scrieti aici parerile si toate problemele legate de Pc pe care nu le puteti rezolva.Apropo am o problema.
    -Mi-am luat un laptop Asus anul trecut,cam pe timpul ista.Totul bine si frumos pana acasa.Aici am constatat ca pe laptop trebuie instalat Linux.Dupa multe peripetii scap de linux si imi pun Windows xp.Totul mergea la el.Insa,acum 3 luni, am vrut sa-mi reinstalez Xp ca se cam stricase.Instalarea a decurs normal.La sfarsit mi-a mai ramas sa instalez placa de sunet Asus.(e DVD nu CD)Am bagat-o in laptop si am aflat cu stupoare ca nu citeste DVD-ul cu placa de sunet.L-am sters cu carpa DVD-ul nimic.Cu chiu cu vai imi trag pe un CD cam toate datele de pe DVD,imi instalez placa de sunet si gata.Apoi,peste cateva zile,am observat cu nu mai citeste dvd-uri.Pai citeste doar unele:
    -Alea din comert:Nici macar nu le scrie.Doar le citeste.
    -DVD-urile cu filme
    In schimb nu citeste dvd-uri cu date!(ex.placa de sunet)
    Inainte citea DVD-uri dar acum,dupa alta instalare Windows XP se chinuie sa le invarta si nimic.Nu stiu ce sa mai fac!Spuneti-mi(inafara de service) ca am pierdut garantia.VA ROG DIN TOATA INIMA SI DIN TOT SUFLETUL SA MA AJUTATI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

---------- Post added at 16:42 ---------- Previous post was at 16:40 ----------

Va rog sa raspundeti cat mai rapid.Orice parere imi va vi de ajutor!VA rog mult de tot!!!

---------- Post added at 16:46 ---------- Previous post was at 16:42 ----------

Uite ce facem,daca ma jutati va spun un secret numai de mine stiut.Daca imi dati un raspuns si il vedeti rescris pe numele meu intrati pe Adutzul48@yahoo.com si trimiteti-mi mesajul SEKRETDISKRET:si il veti primi(e vorba de calculatoare)

Registered User nurv's Avatar
    Zi secretu inainte
    Multithreaded PI @ LINPACK [multi core CPU benchmark]
    https://www.youtube.com/watch?v=YlDqUnSqohA&hd=1

Nick anterior: ..::nexxus::.. zeegermans's Avatar
    Quote Originally Posted by Windowsxpcul View Post

---------- Post added at 16:30 ---------- Previous post was at 16:19 ----------

---------- Post added at 16:34 ---------- Previous post was at 16:30 ----------

---------- Post added at 16:36 ---------- Previous post was at 16:34 ----------

---------- Post added at 16:40 ---------- Previous post was at 16:36 ----------

---------- Post added at 16:42 ---------- Previous post was at 16:40 ----------

---------- Post added at 16:46 ---------- Previous post was at 16:42 ----------
    disperati mai sunt copilutii astia.

on topic: ai citit ce-a scris fozoms?
    one love

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post