Page 205 of 246 FirstFirst ... 105155195202203204205206207208215 ... LastLast
Results 4,081 to 4,100 of 4915

Thread: Valuta digitala - crypto currencies Bitcoin Litecoin Zcash Ethereum Dash altele

1. Back To Top | #4081
    Nick anterior: House Addict Slim's Avatar
    Ca sparge ca nu , mai devreme de un an nu ma ating de el . Are potential frumos .
    The powers of the hearbs open up the mind !

2. Back To Top | #4082
    ma gandeam sa mai iau si eu 100 , dar parca sunt bani blocati si sunt ft multe oportunitati de a cumpara acum cat e piata scazuta. eosul il vad ca pe ceva stabil . nu e genul sa fie peste 2 sapt 7 dolari

3. Back To Top | #4083
    Am vazut ca sunt mai multi care recomanda coinflux. Mi-a fost verificat contul azi si vreau sa cumpar niste bitcoin in valoare de 500 de ron si sa-i depun pe bitconnect. Ce recomandati: sa-i trimit direct in walletul de pe bitconnect sau sa-i trimit in jaxx pe mobil si de acolo in bitconnect? Merci

4. Back To Top | #4084
    Nick anterior: House Addict Slim's Avatar
    Quote Originally Posted by GeraldKlein View Post
    Nici nu trebuie mare pricepere. Ajunge chiar elementarul bun simt (cel putin pentru inceput)

Ai pomenit IOTA, ti-a fost spus ca este in numar de miliarde. Na, ce poti sa speri de la el? (duma cu microsoft e duma, colosi de genul nu imbratiseaza niciodata nimicuri, daca au nevoie de monedute isi fac monedute...sa intelegi asta e tot elementar. Minciuna respectiva a tinut pentru un "sut de pret", nu tine pentru o ascensiune cat de cat valabila)

Pe de alta parte monedutele in numar "de miliarde" au sanse doar daca un imens numar se afla in mana de balena...ca doar nu crezi ca cineva cu 25% din ele forteaza crestere ca sa ii imbogateasca pe ailalti care detin 75%.
    Niciodata sa nu crezi ca entitati de genul (plus cele bancare) adopta vreo moneda. Entitatile astea sunt atat de potentente in realitatea fiat incat isi fac singure "monedute" (asta daca simt vreo nevoie in directia asta...dar nu prea simt. Din cauza volatilitatii crypto aia care s-ar baga sunt perceputi ca niste disperati cu un picior in faliment care asa cauta vreo scapare)
    Aa, ca o sa lucreze "cu algoritmul"? Sigur. Asa au tastatura in comun atat windows cat si linux iar aritmetica e folosita de toate bancile...daca intelegi.

La oile noastre: cum vad bascularea spre alt-uri.
    E incercarea de a aduna si banetul celor mai mici "purcelusi" (aia cu cateva sute de $ care daca iau BTC incep sa guite ca numai taxa de transfer ii saraceste)
    Urcand alt-urile acesti purcelusi intra fericiti in hora. Au si ei crypto si uite ca ce au ei cresteee.

Cat tine? Pai bursele stiu cum, si cat, fluviu de $ intra (asta as vrea si eu sa stiu)
    Cand incepe sa sece intrarea, pac, incepe macelaritul purcelusilor.

Ce face BTC? E, asta e greu de zis.
    A intrat pe "uneltele" burselor adevarate (vezi contracte futures, etc)
    Cineva a uns gros sa se intample si nu cred ca in cateva luni lasa sa pice placinta grav...aici inca pot sa joace teapan ba chiar acum au si staniol de seriozitate pe ei (adica, na, fondurile mari de investitii ii vad usor altfel acum, nu mai trebuie sa fure felia de paine din gura cersetorului, cum fac de la aparitie)
    Cautam ceva info suplimentar de IOTA si-am dat de postul asta . Avand in vedere numarul "purcelusilor" din ultimul timp, ma vad nevoit sa-l readuc in atentie
    The powers of the hearbs open up the mind !

5. Back To Top | #4085
    Quote Originally Posted by Slim View Post
    Cautam ceva info suplimentar de IOTA si-am dat de postul asta . Avand in vedere numarul "purcelusilor" din ultimul timp, ma vad nevoit sa-l readuc in atentie
    Pe mine articolul asta m-a facut sa nu ma ating de IOTA :

Why I find Iota deeply alarming – Hacker Noon

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

6. Back To Top | #4086
    Registered User dragosalexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by BOSS Suplimente View Post
    Daca ar fi sa alegeti intre LBRY LBC, Pascal PASC, Decred DCR sau Sia SC - ce ati alege si de ce? O sa spuneti b3, funfair, omg, iota, ripple, etc. etc. etc. As dori, va rog, daca se poate, evident, un sfat intre cele 4. Care dintre cele 4 proiecte e mai mare, mai serios, mai de viitor, cu dev si programatori mai pregatiti si numeros, cu obiective clare trasate pentru viitorul monezii? Si mai ales, care dintre ele are de fapt un viitor mai bun, un pret mai mare, care dintre ele va avea o crestere substantiala, vizibila. Multumesc.

Intamplator urmaresc si eu DCR, PASC & SC.
    De LBC n-am auzit pana acum dar mi se pare oDC 2018 la baza ... si se lupta cu toti dealerii mari de continut. Consider ca nu are sanse extraordinare de evolutie
    SC mi se pare cel mai evoluat dintre cele 3 si cel mai bine ancorat in prezent. Are ceva produse de interes pentru "anul tehnologic curent". Una peste alta mi se pare super interesant, atent si bine facut ca idee. However ... si asta se lupta cu cloud providerii mari ... deci nu cred ca este o investitie buna pe termen lung ... decat daca este cumparat de vren gigant gen Microsoft.
    DCR ul mi s-a parut interesant pentru ca hybrid si l-am urmarit pentru ca marketcap ... insa personal nu-i vad utilitatea proiectului si n-am avut nici rabdare sa stau s-o inteleg ...eu l-am folosit strict pentru specula.

Dintre toate astea, PASC mi se pare cel mai de viitor. Daca ar fi sa o ard vizionar, pe termen lung, mi se pare ca rezolva o problema real a tehnologiei blockchain. Presupunand ca peste 1-2-3-4-5 ani inca va fi Goana dupa Crypto ... in the wild wild Planet Earth ... nu mi-ar strica sa am niste rezerve consistente de Pascal.

But this is just my 2 cents ...
    ...

7. Back To Top | #4087
    daca esti sigur ca risti cu bitconnectul clar baga i acolo pt ca o sa scapi de taxe fara nici o problema merge acolo.

8. Back To Top | #4088
    Voi in ce wallet va tineti monedele "anonime"?? stiu ca e riscant sa tii monedele in exchangeuri, iar walleturi precum nano leager sau harware nu suporta nici astea toate monedele. Un sfat? o parere?

9. Back To Top | #4089
    Quote Originally Posted by alsrules View Post
    Salutare frati investitori in crypto.
    Va urmaresc de 3 saptamani de cand am intrat in hora.
    Parcurs Coinflux - Bittrex/Binance/Poloniex etc.
    Tin ceva OMG/SALT/SETH/BEZ/VEN/LUN/PAY/QSP. M-ar ajuta pareri daca acest portofoliu e promitator ?
    Ma gandesc sa iau si BURST/SNM/UTK/IFT. ce parere aveti de aceste monede ? din ce am citit au ceva potential, dar nu ar strica parerea unor utilizatori care nu sunt incepatori ca mine.

Mai am o intrebare. Exista vreo aplicatie/site/platforma pe care sa pot baga monedele pe care le urmaresc, impreuna cu pragurile de Buy / bugetele mele pe fiecare moneda etc., si sa se updateze Live, a.i. sa renunt la prea-folositul Excel ce devine greoi de updatat la 80-100 monede de urmarit in fiecare seara ? Daca e site, util ar fi sa ma si alerteze cand s-a atins un prag de Buy stabilit... lenea, deh...
    Multumesc anticipat.
    Salutare, poate cineva sa ma ajute cu un sfat ?
    Sparxxx ?

multumesc

10. Back To Top | #4090
    Registered User ExtremeEdition's Avatar
    Deci bitcoin cash nu o fi bun? există risc mare la el?

Eu am investit mult in el cum ştiu de fapt colegii de aici, şi după cum se vede urcă puternic uneori şi este sprijinit de companii mari poducatoare de asicuri, deci nu are cum să-şi dea cu stângu-n dreptul, poate deveni un înlocuitor al vechiului bitcoin care are acum taxe prea mari si e nerentabil ptr comert si plăti. De asemenea este cel mai valoros după bitcoin ca preţ.
    Last edited by ExtremeEdition; 11-01-2018 at 01:06.
    Vand celular cu floppy cd-rom si modem adsl

11. Back To Top | #4091
    CBLT Cobalt's Avatar
    Quote Originally Posted by fafu View Post
    Argumente please !?
    Proiect real, nu promisiuni si whitepapers. Utiliztori, revenue, business pe bune nu vrajeala. Citeste si tu detaliile la ei pe site, sunt la vedere.
    Alternative la appstore si google play

12. Back To Top | #4092
    CBLT Cobalt's Avatar
    Quote Originally Posted by sxplukasboy View Post
    Nu ma refer la tine,stii la ce ma refer....la toti moonkids care baga 20$ in orice shitcoin si il vezi ca incepe sa faca lobby despre sleeping giant shit,care nu are nici macar site securizat sau team la vedere.

Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk
    Fair enough. Now check them out. Im really impressed.
    P.s: nu fac trading, doar investesc in proiecte pe termen mediu/lung
    Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa
    Twitter: @CristiPocovnicu

13. Back To Top | #4093
    CBLT Cobalt's Avatar
    Quote Originally Posted by ExtremeEdition View Post
    Deci bitcoin cash nu o fi bun? există risc mare la el?

Eu am investit mult in el cum ştiu de fapt colegii de aici, şi după cum se vede urcă puternic uneori şi este sprijinit de companii mari poducatoare de asicuri, deci nu are cum să-şi dea cu stângu-n dreptul, poate deveni un înlocuitor al vechiului bitcoin care are acum taxe prea mari si e nerentabil ptr comert si plăti. De asemenea este cel mai valoros după bitcoin ca preţ.
    Cu siguranta poti face bani din el, nu cred ca valoarea lui o sa scada dramatic.
    Totusi pe termen lung nu il vad ca ca un proiect care va rezista.

14. Back To Top | #4094
    CBLT Cobalt's Avatar
    Quote Originally Posted by alsrules View Post
    Salutare, poate cineva sa ma ajute cu un sfat ?
    Sparxxx ?

multumesc
    Blockfolio pe mobile. Are hibe dar este the best at the moment.
    Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa
    Twitter: @CristiPocovnicu

15. Back To Top | #4095
    Ce parere aveti despre WePower?Pare sa fie un ICO foarte promitator.

16. Back To Top | #4096
    Se baga cineva la minat ETN cu telefonul mobil?

https://twitter.com/electroneum/status/951030974187438080
    R7 1700X| Cryorig A40 Ultimate| Fatality X370 K4| Venegance 32GB LED| 960 EVO 500GB| M2 1TB WD blue| Gtx 1080ti Strix OC| Leadex gold 650W | Phanteks Enthoo Pro M Tempered | Samsung CF791 34"@ 100Hz"| DM1 Pro S| Orion 610| Sennheiser GAME Zero White| Edifier r1800t iii.

17. Back To Top | #4097
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    De curiozitate ma bag

De fapt nici nu mineaza ... doar se face ca mineaza si aia baga electroneum-ul in wallet ... whaaaaaat?
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

18. Back To Top | #4098

19. Back To Top | #4099
    Registered User
    BTC-ul o sa pice cel mai rau.

20. Back To Top | #4100
    Registered User razclud's Avatar
    Am prins OMG la 150 si 151 sats, maj s-au dus in jos cu minim 5%, au ramas cateva incapatanate pe plus.

1.  
Page 205 of 246 FirstFirst ... 105155195202203204205206207208215 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks