Page 216 of 249 FirstFirst ... 116166206213214215216217218219226 ... LastLast
Results 4,301 to 4,320 of 4978

Thread: Valuta digitala - crypto currencies Bitcoin Litecoin Zcash Ethereum Dash altele

1. Back To Top | #4301
    Registered User 4L1N's Avatar
    Si-a revenit Kraken vad. Si Coinflux merge ok acum, tocmai ce am efectuat un transfer, totul in regula.

2. Back To Top | #4302
    Tron are concurenta? Refereum
    R7 1700X| Cryorig A40 Ultimate| Fatality X370 K4| Venegance 32GB LED| 960 EVO 500GB| M2 1TB WD blue| Gtx 1080ti Strix OC| Leadex gold 650W | Phanteks Enthoo Pro M Tempered | Samsung CF791 34"@ 100Hz"| DM1 Pro S| Orion 610| Sennheiser GAME Zero White| Edifier r1800t iii.

3. Back To Top | #4303
    ATENTIE!!!! Pentru detinatorii de Lumens!!!!
    **WARNING** Blackwallet.co HACKED! Check your public key. : Stellar

Se pare ca wallet-ul BlackWallet a fost spart si s-au furat XLM in valoare de ~1 miliard $.
    Sa speram ca nimeni de aici nu folosea BlackWallet. Daca cineva il folosea atunci sa nu il acceseze pentru moment.

De aceea voi recomanda intotdeauna un hardware wallet gen Ledger Nano S.
    https://www.ledgerwallet.com/products/ledger-nano-s
    Lottery: a tax on people who are bad at math...

4. Back To Top | #4304
    Deepmix kegpr's Avatar
    Sau hartie. Hartie tata. MEW.

5. Back To Top | #4305
    Cred ca o sa cada XLM-ul in zilele urmatoare, o sa fie la vanzare multi.
    One cause is a cognitive bias called projection bias. Essentially living inside your own head your entire life makes it exceedingly difficult to understand how others do not also live your same life, think your same thoughts, and hold your same beliefs. In many cases it's quite frustrating to try to empathize and understand why you yourself may not be the center of the universe, which generally results in one 'acting out' in various ways. So, in short: the internet.

6. Back To Top | #4306
    Ce te face sa crezi asta? ce sursa ai?

7. Back To Top | #4307
    Quote Originally Posted by kegpr View Post
    Sau hartie. Hartie tata. MEW.
    La wallet paper iti poti vedea private key.
    Cu un Ledger Nano S nici tu nu il poti vedea deci esti oarecum protejat si de tine insuti

@DarkSun: corectii o sa tot fie, la orice moneda. Nu stiu exact ce intelegi tu prin "o sa cada" dar eu nu cred ca XLM o sa mai fie sub 0.30. In fine. atat timp cat nu scade sub 0.12 tot sunt pe plus .

8. Back To Top | #4308
    Quote Originally Posted by chitsro View Post
    Ce te face sa crezi asta? ce sursa ai?
    Ca orice piata, se bazeaza pe cerere si oferta. Daca cineva face dump la ~1 miliard $ in XLM sa scape de ei, tu ce crezi ca o sa se intample cu pretul ?

Eu nu stiu cum faceti crypto fara minimum economic reason...

@sparxxx, m-am retras acuma de pe XLM si am bagat tot in EOS. Pana se mai limpezesc apele.

Din pacate eu am mult BTC, astept sa mai creasca pretul sa ma diversific.

PS. Si de pe XRP m-am retras exact in varf, daca citesti destul de mult, unele investitii sunt destul de sigure. Eu nu am crezut niciodata in mizeria aia.
    One cause is a cognitive bias called projection bias. Essentially living inside your own head your entire life makes it exceedingly difficult to understand how others do not also live your same life, think your same thoughts, and hold your same beliefs. In many cases it's quite frustrating to try to empathize and understand why you yourself may not be the center of the universe, which generally results in one 'acting out' in various ways. So, in short: the internet.

9. Back To Top | #4309
    Ce zici tu e doar teorie. Ca cineva sa faca dump la tonele alea de XLM trebuie sa existe si cineva dispus sa le cumpere.
    E cu dus si intors. Eu nu cred ca o sa mai scada prea mult si nici nu ma stresez ca le-am luat prea ieftin. Anul asta sau in 2019 eu vad XLM-ul undeva la 2-3 euro.
    EOS e si ea o moneda de viitor dar nu se stie niciodata .
    Iti recomand sa te uiti si la VTC, daca mai intra pe 2-3 burse mari sare de 8-10 euro. Poate la sfarsitul anului ajunge chiar la un pret de 2 cifre

10. Back To Top | #4310
    Din pacate eu operez doar pe Kraken, nu vreau sa ma mut pe alt exchange desi am conturi. Eu am fost mult timp BTC/ETH guy, doar recent (6 luni) am trecut si la alt coins (din ratiune de reducere a riscului).

Cat despre XLM, este doar o teorie and time will tell, dar sumele pe care le bag nu imi permit sa cada o moneda fara sa usture. De aia sunt foarte prevazator si nu risc.

11. Back To Top | #4311
    Kraken e un super Exchange. Cu ei si Gdax am lucrat cel mai mult.

Ar fi bine totusi sa ai si un exchange de backup. Ai vazut ce downtime au avut ultima oara... vrei sa faci un ban sau sa eviti o pierdere si nu ai unde sa vinzi.
    Am conturi pe vreo 7 exchange-uri diferite si toate validate cat sa scot intre 50-100k euro pe zi .

Cat despre XLM... nu le vinde pe toate... mai pastreaza sau macar stai cu ochii pe ea si cumpara daca scade substantial. E de viitor si se pot face bani buni cu ea mai devreme sau mai tarziu. Ma rog, chiar si la pretul actual se pot face bani buni.

12. Back To Top | #4312
    cunoaste cineva situri sigure unde poti face cateva monede doar pentru demonstratie , am dat peste mult situri care se dovedesc a fi fake unele dintre ele fiind multiminig .
    Mereu in fata si castig un pic cate un pic http://elvengold.com/r/290369

13. Back To Top | #4313
    nu stiu cum e pe celalte siteuri, da pe binance e hotie, gen iei 20 de monezi(nu conteaza neaparat numele) si iti iau comision, ramai cu 19,75 de ex, daca vrei sa le vinzi, 0,75 ramane blocat deoarece nu poti sa vinzi decat numere intregi. la o moneda cu valoare mica poate nu conteaza, dar daca ajunge mai mare, ce se intampla cu bucata aia ?

14. Back To Top | #4314
    Cand vrei sa faci withdraw pe alts-uri cu valoare mica, recomand sa iei BNB, deoarece poti cheltui intreaga cantitate de alts. Comisionul ti-l ia din BNB si e injumatatit. Apoi, cu BNB iei BTC/ETH etc. si il scoti din Binance. La fel, o sa-ti ia comision jumate si din BNB.

15. Back To Top | #4315
    in bnb nu ma lasa sa cheltui toate monezile. caz concret, am niste VIBE, pe care doar in btc pot sa le schimb, daca fac treaba asta 0,981 raman in aer

16. Back To Top | #4316
    XLM o sa iau again doar la pret mic.

17. Back To Top | #4317
    Binance este unul dintre exchange-urile pe care le urasc la maxim si de aia nu o sa ii folosesc niciodata!
    - comisioane super nesimtite asta si pentru a fi oarecum obligat sa cumperi moneda lor BNB.
    - sume blocate
    - maintenance la wallet-uri. in special la monedele care sunt pe val sau pica de tot. $
    -

@george Buhici:
    Iti poti creea prorpiul token ERC-20 (bazat pe Ethereum) si poti folosti testnet-ul Ethereum. Nu este chiar simplu insa exista destule tutoriale pe net:
    Here’s how I built a private blockchain network, and you can too
    https://steemit.com/ethereum/@maxnac...erc20-verified
    Ba chiar poti folosi si Metamask (o extensie pentru Google Chrome) pentru a creea o moneda.

18. Back To Top | #4318

19. Back To Top | #4319
    Se pare ca mi au intrat si mie banii in Kraken? Ce sa cumpar de 170 eur?

Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk
    Am căutat răspunsuri şi-am găsit alte întrebări, cele mai mari secrete ascunse într-o zi de ieri, nu vreau păreri vreau certitudini, capul pe umeri, nimeni nu-nvaţă din greşeli învaţă să le numeri.

20. Back To Top | #4320
    Suma prea mica ca sa conteze.
    EOS sau XLM sau eventual poti sa riste la Ripple.
    Ce as face in locul tau ar fi sa iau ceva... ii tin in exchange si speculez cand creste pretul 10%-20%. Fa asta pana ajungi la 500 euro si dupa merita sa ii bagi intr-o moneda. Sau eventual day trade pana atingi 1000 euro.

1.  
Page 216 of 249 FirstFirst ... 116166206213214215216217218219226 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks