Page 232 of 304 FirstFirst ... 132182222229230231232233234235242282 ... LastLast
Results 4,621 to 4,640 of 6070

Thread: Valuta digitala - crypto currencies Bitcoin Litecoin Zcash Ethereum Dash altele

1. Back To Top | #4621
    Quote Originally Posted by Freelancer View Post
    Am avut profit 5k, un logan, azi am pierdut 1k din banii investiti, e mai interesant decat o tura in rollercoaster
    Quote Originally Posted by mariuspaiusi View Post
    Și când mă gândesc că pe 31 decembrie am avut câștig 10k și nu am vândut că am zic că o să fac mai mult
    ,
    Valuta digitala  - crypto currencies   Bitcoin  Litecoin Zcash Ethereum Dash alteleValuta digitala  - crypto currencies   Bitcoin  Litecoin Zcash Ethereum Dash alteleValuta digitala  - crypto currencies   Bitcoin  Litecoin Zcash Ethereum Dash altele
    Profit/Castig se cheama atunci cand obtii ceva material, de care te poti folosi fara sa-l vinzi.

2. Back To Top | #4622

Valuta digitala - crypto currencies Bitcoin Litecoin Zcash Ethereum Dash altele

Eu ce sa mai zic? Eram la 41k profit
    Astazi sunt la 24.8k ).
    Pana una alta e zero daca nu ii scot.

Si apropos profit ))))
    http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...7eb9afbba8.jpg
    Lottery: a tax on people who are bad at math...

3. Back To Top | #4623
    Am in wallet câțiva VERT . Ce părere aveți ? Sa Mai cumpăr in continuare VERT sau OMG ? Mulțumesc anticipat

4. Back To Top | #4624
    life is a race track Freelancer's Avatar
    Mai stati 2 zile, o sa se duca in groapa pana in weekend, as recomanda inceputul de saptamana moment propice pentru cumparaturi.

5. Back To Top | #4625
    Registered User Kozmin's Avatar
    #rezist
    Eu personal mi am sters aplicatiile gen blockfolio and stuff ca sa nu intru in depresie la fiecare ora.. Valuta digitala  - crypto currencies   Bitcoin  Litecoin Zcash Ethereum Dash altele

Sent from my iPhone using Tapatalk
    loading...

6. Back To Top | #4626
    Registered User
    Si eu eram undeva la 8k. Acum nu vreau sa fac un calcul....Astept.

LE: N-am putut sa ma abtin. 5k. Eh, fuck it.

Of all the things I've lost
    I miss my mind the most

7. Back To Top | #4627
    Eu mi-am pregătit banii să cumpăr. Se mai duce în jos? Mai aștept? BTC și ETH.
    ...

8. Back To Top | #4628
    Lasa ca iti fac eu un calcul rapid: 4.5-4.8k ))

9. Back To Top | #4629
    Registered User GiGi's Avatar
    Valorile reale si normale a acestor monezi (nu inteleg de ce le zice asa deoarece nu poti cumpara aproape nimic cu ele) este cea de dinainte de cresterile artificiale din vara/toamna anul trecut.
    Asa ca mai bine asteptati pana la 1000 USD bitcoin-ul. Este safe sa cumparati la valoarea aia
    In ritmul actual intr-o luna este acolo
    Hombre que trabaja pierde tiempo precioso <Proverbio cubano>

10. Back To Top | #4630
    Exact , câteodată e bine să asculți și soțiile, prietenele.

Enviado desde mi WAS-LX1A mediante Tapatalk

11. Back To Top | #4631
    Quote Originally Posted by catalin77ursu View Post
    bitconnect a intrat in mentenanta sau baietii isi incarca banii in camion si dispar? Ramane de vazut... Deja moneda a cazut la 282$, e drept, e legata strans de bitcoin (13363$).
    Presimteam eu ceva... Nu-i bai, aveti DAVORCOIN, modelul nou de bitconnect... )) Acum BCC=8.55$. Adica nimic. Cumparati!?

12. Back To Top | #4632
    Bitconnect si-a inchis taraba. Mai cititi si voi stirile.
    Chiar eu am postat acum 2 zile.
    https://thenextweb.com/hardfork/2018...t-down-closed/

13. Back To Top | #4633
    Inteleg de la diversi experti economisti de prin USA, China care apar in articole pe la bbc sau ccn ..infine...si cam toti spun ca aceste caderi sunt defapt niste "corectii" ca piata era foarte foarte umflata si ca vor continua sa mai scada si se vor stabiliza intr-un final, dar cresterile nu vor mai fi masive ci totul va ramane pentru o lunga perioada de timp in zona aia in care se stabilizeaza. Voi ce informatii aveti si din ce surse?

14. Back To Top | #4634
    Cele mai sigure informatii sunt ca orice este posibil.
    Probabil ca o sa mai scada 10%-20% si de-abia din martie-aprilie sa vedem ceva mici miscari.
    Ceva mai mari la sfarsitul anului.

15. Back To Top | #4635
    Quote Originally Posted by stefanell View Post
    Inteleg de la diversi experti economisti de prin USA, China care apar in articole pe la bbc sau ccn ..infine...si cam toti spun ca aceste caderi sunt defapt niste "corectii" ca piata era foarte foarte umflata si ca vor continua sa mai scada si se vor stabiliza intr-un final, dar cresterile nu vor mai fi masive ci totul va ramane pentru o lunga perioada de timp in zona aia in care se stabilizeaza. Voi ce informatii aveti si din ce surse?
    Imposibil sa nu creasca masiv daca utilitatea cryptomonedei exista si cererea este masiva.

16. Back To Top | #4636
    Registered User
    Quote Originally Posted by stefanell View Post
    Cat de ipocriți sa fie? Aceeași economiști care hulesc crypto și ii canta prohodul toată ziua, își dau cu părerea și spun ca e o ajustare. Da, bine, sa ne lase, ca ei încă folosesc metodologii vechi și patternuri ce nu se aplica aici. În ceea ce privește crypto currencies nu se pot face evaluări, estimări, clasice pentru ca piața nu se supune acelorași reguli. Dacă stam sa ne gândim, nu exista reguli de niciun fel aici. Nu e nimic reglementat pentru ca totul e nou. Nu s-a mai văzut asa ceva pana acum (valuta virtuala)și nu ai cum sa emiți tot felul de opinii, mai ales dacă te consideri un economist profesionist.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

17. Back To Top | #4637
    Registered User ExtremeEdition's Avatar
    Corect, preturile vor fi btc 4-5000, eth 310, ltc 45, etc 19, bch 1200 in cel mai prost caz. Daca vor fi mai jos inseamnă că deja e sistemul putred si nu lipseste nimic să aibe bitcoinul si ethul valoarea dogecoinului
    Nu are cum o piată aşa redusă şi cu miros de ponzi să atragă bani multi decât de la gusteri, care unii pierd si apoi speriati se retrag.
    Doar o altă bulă poate salva pe cine mai păstrează cripto luat scump, insă o bulă e greu de stiut cand poate fi că unii s-au cam săturat deja şi probabil pleacă injurand ripple tron stellarul etherul litecoinul.
    Cred că toată cresterea începând din octombrie a fost o umflare artificială doar din cauza unei promovări masive.
    Tot mai multi au cunoscut asta ca noutate si au investit, insa ptr o nouă bulă e nevoie de un restart ptr că cei speriaţi greu îi mai readuci cu banii inapoi iar să piardă sau chiar să câştige ceva.

Si totusi la acest veritabil crash ce spun entusiastii? ei sunt poate tot optimisti că si-au scos investitiile si profiturile. Nu-i doare gura să anunţe că e o corectie temporară, deşi poate fi crashul extrem ca cel din 2014

Schema poate continua mai departe, peste 2 ani poate fi o altă bulă, nou veniţii nu vor vedea in grafic amploarea crashuui de acum ci doar o crestere generală.

Daca istoria se inchide aici inseamnă că am avut ţeapa maximă dată de it-işti prostilor avizi de caritasuri. Si aşa din softurile comune nu prea iau bani că ori cunt moca ori sunt sparte
    Vand celular cu floppy cd-rom si modem adsl. Accept cryptocoinuri sau diamante.
    Cumpăr orice cryptomonedă că îmi trebuie pentru colecţie.

18. Back To Top | #4638
    Eu zic sa stati cu ochii si pe urmatoarele exchange-uri:
    HitBTC
    Changelly
    Binance

Este posibil ca cel putin una dintre ele sa se inchida.

19. Back To Top | #4639
    Vad ca este deschis bitconnect.ul

20. Back To Top | #4640
    Quote Originally Posted by roalecu View Post
    Imposibil sa nu creasca masiv daca utilitatea cryptomonedei exista si cererea este masiva.
    Imposibil sa scada masiv daca utilitatea cryptomonedei exista si cererea este masiva . dar totusi scade.

realitatea este ca acum nu exista o utilitate si o cerere reala pentru aceste monezi. sunt folosite pentru specula, iar utilitatea lor potentiala e un pic umbrita de overhead-ul aferent transferurilor, inexistent in cazul FIAT-urilor.
    Ignore list: Stagirioritic

1.  
Page 232 of 304 FirstFirst ... 132182222229230231232233234235242282 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks