Page 248 of 248 FirstFirst ... 148198238245246247248
Results 4,941 to 4,957 of 4957

Thread: Valuta digitala - crypto currencies Bitcoin Litecoin Zcash Ethereum Dash altele

1. Back To Top | #4941
    Pe coinflux nu poti sa-ti stochezi monedele cum poti pe Kraken sau alte exchange-uri ? Trebuie sa adaugi tu un wallet separat cand iti faci un flux ?

2. Back To Top | #4942
    Quote Originally Posted by benneg43 View Post
    Aia e apa de ploaie, 2280 lei de declarat (declaratia 600) si de platit in 2019.
    Mai mult e impozitul pe venit (10%) sau pe profit (16%) - care s-o aplica la persoane fizice si la castigurile astea imense pe care nici nu le-am concretizat...
    10%, din ce spun contabilii. si daca vrei sa scoti acolo 5000 de euro, care nu e chiar un nimic, ai de platit 1500 taxe...
    Quote Originally Posted by sxplukasboy View Post
    Contributia la sanatate o platesti o singura data.
    o singura data, dar pentru intreg anul calendaristic in care faci retragerea.

3. Back To Top | #4943
    Quote Originally Posted by raydenel View Post
    iti dai seama ca trebuie o varianta in care sa poti sa ai tot timpu cash la dispozitie, mai ales daca a mers bine cu vreo moneda si te hotarasti sa vinzi...asa daca stai cate 3 zile si comisioane prin atatea locuri pe unde trece, se pot schimba radical preturile.

nu ma intereseaza momentan sa ajunga banii acasa(cel putin nu pe termen scurt) ci doar daca merge bine o moneda, sa pot sa vand si sa stau cu fiatu pregatit, nu sa tin respectivii in alta moneda si valoarea lor sa scada intr`o perioada gen cum a fost saptamana trecuta. concret, iau de 200euro moneda X, care urca pana sa zic contra valoarea ei e 55o euro, in momentu asta eu vreau sa vand, si sa am 550 de euro, nu sa tin de ex in BTC sau bitcoin, pt daca scad toate eu revin la banii initiali sau si mai rau, asa daca tin in euro, eu pot sa cumpar in loc de 0,3 eth sa zic cat ar fi la varf, 0,50 sa zic, de care clar pot lua mai multe altcoins cand e o perioada de foame sa zic asa
    sper ca m`am facut inteles.

/edit: este USDT o varianta? vad ca e cat de cat constant 1$ si ma lasa si cu zecimale.
    scuze pt ca insist, merge sa fac ce vreau eu cu usdt ? e cat de cat ok varianta asta?

4. Back To Top | #4944
    Registered User cylix's Avatar
    VeChain urca serios, pacat ca nu am luat mai mult..
    "What's in the car?"
    "Four seats and a steering wheel"

5. Back To Top | #4945
    inteleg...in corectie..o zi, doua,sapte,noua...1 luna.. mai merita investit?sau conform fostului principal investitor in crypto, piata aceasta se va duce la vale? cel putin in sensul in care nu vor mai fi cresteri mari.. 1 -2% ziua si -2 , -3% noaptea ... sa nu mai punem si o iesire la microfon a premierului Sud Coreean, care din 2 cuvinte poate distruge piata criptomonedelor...

6. Back To Top | #4946
    Quote Originally Posted by raydenel View Post
    scuze pt ca insist, merge sa fac ce vreau eu cu usdt ? e cat de cat ok varianta asta?
    E ok sa stai in usdt pe timp de criza. Mai ai varianta in care iti vinzi altcoin-ul si obtii BTC/ETH, pe care il valorifici in fiat pe coinflux (vinzi btc/eth/ltc transferand din exch in coinflux) si tii banii acolo in wallet. Cand vrei sa cumperi iar, platesti direct din wallet, repetand procedura inversa (cumperi btc/eth/ltc pe care il transferi in exchange si cu btc/eth/ltc iti iei altcoins).
    G3258 | Gigabyte GA-Z97-D3H | 8 GB DDR3 | 1 x SSD Samsung 850 EVO 120 GB + Seagate 500 Gb ST3500320AS | Antec 900 | AntecTruepower 420W | Samsung 24"

7. Back To Top | #4947
    Quote Originally Posted by stefanell View Post
    inteleg...in corectie..o zi, doua,sapte,noua...1 luna.. mai merita investit?sau conform fostului principal investitor in crypto, piata aceasta se va duce la vale? cel putin in sensul in care nu vor mai fi cresteri mari.. 1 -2% ziua si -2 , -3% noaptea ... sa nu mai punem si o iesire la microfon a premierului Sud Coreean, care din 2 cuvinte poate distruge piata criptomonedelor...
    hai sa-ti zic ceva: in perioada iulie - decembrie eram pe aici vreo 7-8 oameni care mai ziceau ceva de crypto. Dupa, ati aparut restul.
    Acea perioada (iul-dec) coincide cu caderea tuturor monedelor si scaderi continue.
    Cu toate astea, noi am tot cumparat atunci (vezi OMG, XLM, Siacoin, etc) desi piata tot scadea.
    In Decembrie a venit boom-ul.
    Acum gandeste-te tu daca merita investit sau nu, si cand.

P.S. incercati sa va filtrati stirile si cautati mai multe surse inainte sa vindeti tot.
    G3258 | Gigabyte GA-Z97-D3H | 8 GB DDR3 | 1 x SSD Samsung 850 EVO 120 GB + Seagate 500 Gb ST3500320AS | Antec 900 | AntecTruepower 420W | Samsung 24"

8. Back To Top | #4948
    Quote Originally Posted by mihai.alexandru View Post
    Acea perioada (iul-dec) coincide cu caderea tuturor monedelor si scaderi continue.
    1 iulie 2017: BTC 2500$, 1 decembrie 2017: 10500$...unde este scaderea? (ba si continua)
    Inclusiv alt-urile au crescut (care cum, dar tot crescut)

De aia se afla aici colegi noi. Ca daca era scadere topicul cadea in uitare.

9. Back To Top | #4949
    Quote Originally Posted by GeraldKlein View Post
    1 iulie 2017: BTC 2500$, 1 decembrie 2017: 10500$...unde este scaderea? (ba si continua)
    Inclusiv alt-urile au crescut (care cum, dar tot crescut)

De aia se afla aici colegi noi. Ca daca era scadere topicul cadea in uitare.
    My fault..perioada iulie - sept a fost cu cresteri micute (comparativ cu decembrie) iar septembrie - decembrie cu scaderi. Cand a inceput rally-ul pe btc toate alts erau in jos.

10. Back To Top | #4950
    Mai este putin si se adevereste predictia lui @sparxxx

11. Back To Top | #4951
    Registered User 4L1N's Avatar
    Buy now, always Hodl
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Valuta digitala  - crypto currencies   Bitcoin  Litecoin Zcash Ethereum Dash altele-pc1exi5dd0ez.jpg  

12. Back To Top | #4952
    Registered User axxel4you's Avatar
    Sunt prea multi oameni noi care intra in tot ce inseamna cryptocurrency, nu prea are cum sa scada prea curand decat daca investitorul fuge cu bani sau face prea mare profit fara sa-si cumpere coinul inapoi imediat la pret mic.

13. Back To Top | #4953
    Quote Originally Posted by mihai.alexandru View Post
    My fault..perioada iulie - sept a fost cu cresteri micute (comparativ cu decembrie) iar septembrie - decembrie cu scaderi. Cand a inceput rally-ul pe btc toate alts erau in jos.
    esti tu vechi pe aici dar le cam aberezi

14. Back To Top | #4954
    Registered User kam1kaze's Avatar
    Aveti totusi grija cu usdt. Eu sunt de parere ca moneda asta va aduce sfarsitul crypto.

Ma rog, al celui de al doilea val.

Sent from my SM-J3110 using Tapatalk

15. Back To Top | #4955

16. Back To Top | #4956

17. Back To Top | #4957
    Registered User ExtremeEdition's Avatar
    De-ar mai fi vreo 2-3 scăderi ptr btc sub 10000 ar fi super. 5000 e doar un vis frumos, as deveni miliardar ca in vremurile cand incepusem cu crypto si m-am speriat de prima corectare. 4000 ar fi o epopee, adica să luăm trenul din nou din gară fără să fugim cu motociclete pe câmp după el.
    Minimul de miercuri din pacate e departe de a fi atins.
    Nu dă şi PSD-ul un comunicat să sperie lumea să scadă cursul bitcoin?
    Nu dă şi partidul comunist chinez ceva vorbe rele?
    Nu vor ăia cu BCH să spună că BCH va fi adevăratul btc si tot ce râmăne in BTC va fi pierdut in cateva luni?
    Măcar incă o săptămână neagra cu reduceri masive.
    Vand celular cu floppy cd-rom si modem adsl

1.  
Page 248 of 248 FirstFirst ... 148198238245246247248

Bookmarks

Bookmarks