Page 258 of 298 FirstFirst ... 158208248255256257258259260261268 ... LastLast
Results 5,141 to 5,160 of 5957

Thread: Valuta digitala - crypto currencies Bitcoin Litecoin Zcash Ethereum Dash altele

1. Back To Top | #5141
    Quote Originally Posted by oanag21 View Post
    Super. La ce pret per OMG ai investit si pe ce platforma? Eu am cumparat cu ETH. Nu stiu cum va fi la final....
    /total am luat la 10$,de pe bittrex.
    Stii ca pe 31 au town hall nu?

Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

2. Back To Top | #5142
    Moderator Nekrataal's Avatar
    28.02.2018 - btcp snapshot. 2 zile mai tarziu vine forku.

https://pbs.twimg.com/media/DUqpmCaV4AA9OM3.jpg

3. Back To Top | #5143
    Opaa, mai avem un dusman: https://www.hotnews.ro/stiri-interna...-puternice.htm

Dupa spume si asta a cumparat in varful dealului si se macaie sa vanda in vale.

4. Back To Top | #5144
    Sunt curios daca incepe iar caderea, cum a fost si exact acum 7 zile...

5. Back To Top | #5145
    Moderator
    Quote Originally Posted by GeraldKlein View Post
    Dupa spume si asta a cumparat in varful dealului si se macaie sa vanda in vale.
    De aici s-ar putea sa vina salvarea de pericolul interzicerii prin legi: pe masura ce politicienii si marii afaceristi vor deveni investitori/ speculatori, nu vor mai avea apetit si interes sa interzica Reglementare/KYC/AML da, dar nu banare.
    Mourrons pour des idées, d'accord, mais d'une mort lente

6. Back To Top | #5146
    Malkavian Azazell86's Avatar
    Quote Originally Posted by oanag21 View Post
    a investit cineva in Omisego? Eu da... voiam sa stiu si parerea altor romani despre aceasta moneda.
    Eu am cumparat de la 5.77 USD, in fiecare dip pana la 17 USD cel mai sus. Am acum media de 9.62 USD. Sunt 100% doar in OMG, nu mai detin nici un alt crypto in momentul asta. Daca nu se sparge bula crypto in intregime pana in 2019, consider ca OmiseGO este un token cu potential imens, deoarece are real world use, pentru a acoperi 1mil de tranzactii pe secunda. Sunt curios ce bonusuri si costuri vor exista in momentul in care stak-uirea va incepe pe Tendermint
    OMG HODLER

7. Back To Top | #5147
    Quote Originally Posted by Azazell86 View Post
    Sunt curios ce bonusuri si costuri vor exista in momentul in care stak-uirea va incepe pe Tendermint
    Trec de faptul ca dai explicatii cuiva care putea sa citeasca pagini din urma (merge acum "doh"-ul celebru)...a pus "oana" "pe acolo" si hop umanii se "pestrec" si zic ca pot sa iti raspund eu pe baza istoriei umane: stak-uirea, daca o sa fie suculenta, o sa fie exact ca in toate celelalte cazuri de "gaina cu oua de aur".

Adica accesibila doar la foarte putini (parca si vad fata Gates-ului, zambind subtire in alta conjunctura, cand explica "minunea" ca el doneaza bani de nu are aer dar averea tot ii creste)

Aici este enorm de mult de spus (motivat si de axelg care mi-a trezit biblioteci de analize...dar nu e timpul si locul pentru ele)

Si in crypto, ca peste tot, Joe banalul poate doar sa spere ca ciuguleste pe langa balene, evitand sa le intre in gura.
    Nimic altceva nu ne este accesibil.
    E o minune biblica in sine dublarea. Triplarea investitiei este demna de legende iar inzecirea, oh, daca o apuci poti sa consideri ca Universul conspira pentru tine. Esti incarnare de zeu pe acest pamant.

8. Back To Top | #5148
    Pai eu deja am investitia relativ dublata si chiar intentionez sa o inzecesc in 1-2 ani
    Am un numar relativ mare de OMG cumparati la 7.77 USD pe care intentionez sa-i vand daca ajunge la 100 USD per OMG (stash-ul nu il stak-uiesc indiferent de situatie), si mai am un alt stash mic din banii de buzunar pe care intentionez sa-i stak-uiesc pentru o perioada f lunga, imediat cum aceasta optiune devine disponibila in Q2 2018.
    Asta daca nu crapa si Tether pana in August ca sa traga toata piata crypto intr-un bearmarket lung de 1 an
    OMG HODLER

9. Back To Top | #5149
    Stiu planul tau Azazell. Astazi inca este bun (nu uita: e dubla investitia ta dar nu ai scos malaiul. Balenu` cunoaste si schema asta. Se bazeaza pe lacomia noastra. Fara ea crypto nu exista...dar intelegi tu ce spun)

Eu sar cateva trepte (in sus, pentru o perspectiva mai buna) si sunt siderat de ce vad.
    BTC-ul, nascut atat de rebel, cu sacralitati din tagma monedelor alternative si cu dorinta infundarii osificatului sistem mafiot bancar, tocmai isi arunca la gunoi esenta.

Ca a renuntat la pretentia de moneda alternativa (oarecum fara sa vrea) e una.
    Insa reteaua "fulgerica" numai bine inseamna ca adopta scheletul, algoritmul, structura, esenta sistemului bancar clasic.

In loc sa ii schimbe pe bancheri el numai bine se transforma in sistem bancar (noduri de concentrare, marturisiri de detinere ca extrasul de cont, etc)

Na, Satoshi, esti mut de uimire si tu?

10. Back To Top | #5150
    Si eu ,sincer, m-am scarbit de crypto. Am avut noroc ca m-am bagat in forta chiar la inceputul lui decembrie si am facut un profit destul de frumusel. Acum stau si ma uit cu fiat, ca bou la poarta noua, si nu stiu ce sa cumpar. Daca ma bagam in ianuarie ,acum era jale!
    In fiecare zi apar 3-4 monezi noi,una mai buna ca cealalta! Problema majora este ca se pot oricand face (ma refer peste ani de zile) alte monezi multe peste bitcoin si orice vedem noi aici. Lumea evolueaza, balenele castiga!
    Probabil peste ani vor fi monezi dupa cum ziceam, superioare si probabil infinite! Eu nu vad nici-o valoare in ele, nu stiu cum sa ma explic, dar logic asa ar fi ,sa nu fie nici-o valoare. Tether e o teapa mare dar eu vad viitorul monezilor altfel: un bloc de date cu valoare stabila dar nu gen tether! Deocamdata totul e specula,nu se stie valoarea monezilor si care e valoarea lor reala. Hop si eu,mare informatician, devin peste noapte cel mai bogat om al planetei. Vi se pare normal asa ceva? Deocamdata totul e haos si speram cu totii sa castigam din specula!

11. Back To Top | #5151
    Ex. Dan LaMUIEri (Larimer) a infiintat 3 monezi.
    Prima a fost Bitshares. Dupa un anumit timp,stan el pe buda, s-a gandit ca totusi nu e chiar perfecta si a mai facut una pe nume Steem.
    Vazand cat de usor face bani, mai baga cateva artificii, 3-4 basini si uite apare si EOS. O sa ne trezim fratilor ca asta ajunge la 20-30 monezi, doar schimband cate-o litera din programare monezilor
    Asta e doar un pamflet, incetul cu incetul intru si eu in tabara lu Extreme

12. Back To Top | #5152
    Registered User NarcisGoPro's Avatar
    Nu m-as risca sa am doar o moneda in portofoliu, mai bine mai mult malai putin, separat in pungute... ca cine stie unde apare gaina sa ciuguleasca

13. Back To Top | #5153
    Cred ca toti vom intra in tabara lui Extreme si el va intra in tabara optimistilor in curand
    Un lucru stiu sigur - lumea crypto o sa arate foarte diferit in 6 luni de acum

Este perfect rezonabil sa ai un portofoliu divers - mai ales in lumea crypto, este cea mai safe optiune. Dar daca vrei sa ajungi la luna cu profitul, trebuie sa ai dreptate de fiecare data pentru fiecare din coin-urile alese, pe cand daca esti investit 100% intr-un singur coin, trebuie sa ai dreptate doar o singura data

EU fiind 100% in OMG, am speranta ca el sa creasca de 6 ori de acum ca sa ajung la punctul meu de vanzare, ceea ce pare greu de realizat, dar tinand cont ca eu am cumparat NEO pe cand era 6.25 USD, speranta mea pare cat de cat plauzibila

Daca e sa fac un scurt TA - graph-ul de OMG/USD, se inchide intr-un varf de triunghi in urmatoarele 2 zile, ceea ce implica ori ca va urca drastic ori ca va cobora sub 10 USD. Asa ca sunt curios ce se va intampla la sfarsitul zilei de 31-Ian
    OMG HODLER

14. Back To Top | #5154
    De ce ar intra lumea crypto in declin ? deabia a inceput povestea

15. Back To Top | #5155
    ^

o iei pe urmele lui extremeedition )

16. Back To Top | #5156
    Tocmai, vad un viitor frumos crypto, nu invers

17. Back To Top | #5157
    Imi place ca atunci cand piata e in scadere, toata lumea incepe sa blameze crypto si sa anunte sfarsitul. Cand e pe urcare, toti iubim monedele virtuale. Parerea mea e ca atitudinea asta provine din faptul ca multi nu au incredere in ce au investit. De ce nu au incredere? Deoarece au investit fara sa se informeze despre moneda si piata in sine, ci dupa ureche, auzind ca in o saptamana iti triplezi banii. Nu e chiar asa, iar cei care au avut asteptari atat de mari, se arata foarte dezamagiti la fiecare scadere. Da, cei care pomenesc balenele la fiecare post au dreptate. Piata crypto este foarte volatila, dar nu la sumele pe care le investim noi. Noi practic doar le intram in joc, dar putem face asta cu cap in asa fel incat sa profitam, nu sa fim inghititi.

18. Back To Top | #5158
    Quote Originally Posted by vladcristi92 View Post
    Imi place ca atunci cand piata e in scadere, toata lumea incepe sa blameze crypto si sa anunte sfarsitul. Cand e pe urcare, toti iubim monedele virtuale. Parerea mea e ca atitudinea asta provine din faptul ca multi nu au incredere in ce au investit. De ce nu au incredere? Deoarece au investit fara sa se informeze despre moneda si piata in sine, ci dupa ureche, auzind ca in o saptamana iti triplezi banii. Nu e chiar asa, iar cei care au avut asteptari atat de mari, se arata foarte dezamagiti la fiecare scadere. Da, cei care pomenesc balenele la fiecare post au dreptate. Piata crypto este foarte volatila, dar nu la sumele pe care le investim noi. Noi practic doar le intram in joc, dar putem face asta cu cap in asa fel incat sa profitam, nu sa fim inghititi.
    Problema este ca omul informandu-se si vazand cum tari precum Coreea sau China...clar si Russia cauta sa elimine acest fenomen de pe piata nu face decat sa traga o concluzie clara si anume...Viitorul criptomonedelor este incert. Pai numai din doua vorbe aruncate de biroul premierului Coreean a dus piata la o scadere de 50%...ce sa mai vorbim de alte lucrui..Din punctul meu de vedere si maine se poate duce totul in cap definitiv. De ce as fi optimist cand mai marii lumii fac jocuruile? noi aici vorbim aiurea si degeaba ..ca o sa creasca ca o sa faca, doar de dragul de a vorbi si a ne incuraja unul pe altu gratuit. Lasand la o parte atacurile hackerilor la exchangeuri gen binance, bittirex etc. care pun pariu ca stau ca tastarii sa loveasca. Din punctul meu de vedere investitorii in aceste criptomonede sunt in bataia vantului si lovitura poate veni din orice parte si totul se poate termina cum am mai zis. Ce sa o mai dam atat dintr-una-ntr-alta.

19. Back To Top | #5159
    Registered User
    Asa este. Banuiesc ca lumea e constienta de treaba asta, dar spera sa intre in hora pe o panta ascendenta si sa iasa inaintea prabusirii.
    Nu pot sa cred ca cineva isi imagineaza crypto astea, ca ar avea vreo sansa sa inlocuiasca FIAT-ul sau bancile.

Ca sa inlocuiasca FIAT-ul sau bancile, monedele astea trebuie sa fie dezvoltate de catre o organizatie mondiala si non-profit.
    Nu de catre un gigel si gasca lui, toti dornici de imbogatire rapida.

20. Back To Top | #5160
    mesaj la coinflux:
    Banca noastra a setat o limita zilnica la valoarea totala a platilor pe care le putem efectua spre clienti prin internet banking. Astfel, suntem nevoiti sa efectuam platile in unitatile Bancpost. Datorita volumului ridicat de retrageri si vanzari de peste weekend, se inregistreaza intarzieri la procesarea platilor spre clienti. Lucram sa procesam toate platile in timp util, dar pot sa apara intarzieri la a incasarea banilor de la CoinFlux pentru moment.
    ce alternative sunt la transformarea cc=>fiat ? kraken are probleme de genul asta?
    Ignore list: Stagirioritic

1.  
Page 258 of 298 FirstFirst ... 158208248255256257258259260261268 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks