Page 259 of 299 FirstFirst ... 159209249256257258259260261262269 ... LastLast
Results 5,161 to 5,180 of 5973

Thread: Valuta digitala - crypto currencies Bitcoin Litecoin Zcash Ethereum Dash altele

1. Back To Top | #5161

2. Back To Top | #5162
    Amin!
    Asa da. Cat timp vad stiri de genul asta eu ma simt acasa...am murit si inviat de atatea ori in lumea asta ca am devenit dependent (aici adrenalina ca in nici un alt loc )

In anturaj eu invit cele mai nastrusnic dreptace persoane in lumea crypto.
    "Hai cu mine si ma uimeste cu adaptarea ta. Hai sa te vad cum prosperi. Arata-mi cat de pregatit esti pentru Jungla..."

Deh.

Dincolo de glume va rog sa nu uitati sa scoateti macar profitul. Ori juma` din el. Macar.
    O sa fie bine, da, bla, bla, bla, dar de ce sa riscam dincolo de orizont?

3. Back To Top | #5163
    Registered User ExtremeEdition's Avatar
    Cred că ne situăm pe la jumătatea perioadei poate chiar s-a trecut de trei sferturi. Şi totuşi nu pare ceva atipic.
    Cum altfel ar putea arăta crypto peste 11 luni?
    Am mai auzit treaba asta, nu spune nimeni ceva concret, o fi secretă?
    Ether la 3-4000 btc la 40 -55 000 ripple la 4-7 dolari iar litecoin nu mă pot pronunţa, el e depăsit şi de NEO acum si de EOS in cateva săptămâni. De ce ar investi careva in litecoin când poţi investi intr-un proiect nou ca OMG sau într-unul în derulare cum e eth? Ltc să fie folosit la schimburi nu la investiţii. Dacă LTC va costa mai mult va avea aceleaşi probleme ca şi Btc şi nu se mai poate face nimic cu el.
    Poate să spună orice china si coreea de sud, crypto e liber să fie folosit precum cei care fac troc sau schimbă produse evitând banii. Unii n-au decât să schimbe diverse prostii de pe pc intre ei.
    Cred că dacă se baga mai mult prin crypto dictatorii ăia nesuferiţi de capitalişti atunci ăştelalţi vor da tot felul de interziceri.
    Şi dacă preţurile nu scad destul cum se preconiza nu vom reuşi să cumpărăm destul.
    Cred că mai jos de minimul ăla din 17 nu va mai fi, cine poate ştii să-mi spună? O să luăm ţeapă că aşteptăm să scadă prea jos şi asta nu va fi.
    E mentinută o stare de incertitudine aşa încât să nu se cumpere acum ci după săltare. Unii mai şi vând în pierdere, ce bucurie pe cei care vor avea astfel banii lor în cont când creste moneda. Ba mai apar şi semne de criză ba ăia nu mai dau fiat, ba ceilalţi se închid temporar.
    E multă manipulare. Si multă pshihologie adaptată ptr creierele guşterilor care se tot învaţă şi cu corecţii. Şi dacă e aşa atunci de ce să nu fie o corecţie de 12 luni? aşa se scapă de toţi guşterii dar o parte din banii lor rămân în sistem.
    Schema trebuie ţinută în anumite limite ca să meargă. Nu poţi menţine mult o schemă la care participă toată lumea că resursele (financiare in acest caz) limitează. Plus că pierzătorii în final vor lua puştile şi vor face revolte dacă vor fi mulţi.
    Întradevăr să se adopte crypto în locul fiatului nu o văd cu ochi buni, şi cred că doar ăia rupţi de viaţa reală o cred cu putinţă. Alţii o tot spun doar ptr a aduce noi investitori. Cred că la cumpărături grija ultimă e moneda cu care plăteşti, mai degrabă e grija să găseşti ce cauţi şi să ai destui bani. Şi de ce să se adopte crypto când toţi vrem cândva un exit cu fiat inzecit şi nu cu crypto înzecit.
    Oricum decât să investesc în bitcoin mai bine investesc în diamante, aur metale rare, mai bine admiri ălea şi le pipăi decât să mă uit la o fereastră colorată cu cifre pe telefon sau pc.
    Vand celular cu floppy cd-rom si modem adsl. Accept cryptocoinuri sau diamante.
    Cumpăr orice cryptomonedă că îmi trebuie pentru colecţie.

4. Back To Top | #5164
    Registered User NarcisGoPro's Avatar
    Quote Originally Posted by ExtremeEdition View Post
    Oricum decât să investesc în bitcoin mai bine investesc în diamante, aur metale rare, mai bine admiri ălea şi le pipăi decât să mă uit la o fereastră colorată cu cifre pe telefon sau pc.

5. Back To Top | #5165
    ce ati facut ma nene ma? v a apucat panica? Vindeti acum cat inca mai are crypto valoare? Hai ca mai e putin pana la G20 Davos si ne reguleaza baietii.

AMR 2 luni

6. Back To Top | #5166
    Registered User cap-shoot's Avatar
    Am o presimțire că urmează un dump de altcoins in marketcap-ul bitcoinului.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Ryzen 1700@3.9ghz+ Dark PRO 3 + Gigabyte AB350M + 2x16gb HyperX Beast 2666 + R9 Fury X. Storage: 850 PRO 1TB +3TB Toshiba. La ce belesc ochiu: 2x dell p2317h. Rush G1 mw brown + Logitech G502 Proteus Spectrum + G240

​Daca te-a ajutat / amuzat / enervat postul meu, foloseste CU3TN9SG pentru orice comanda PCGarage. Sa mancam amandoi o paine ''cistita'' (primesti 1%).

7. Back To Top | #5167
    Quote Originally Posted by ExtremeEdition View Post
    Cred că mai jos de minimul ăla din 17 nu va mai fi, cine poate ştii să-mi spună?
    ...
    E multă manipulare. Si multă pshihologie adaptată ptr creierele guşterilor care se tot învaţă şi cu corecţii.
    ...
    Plus că pierzătorii în final vor lua puştile şi vor face revolte dacă vor fi mulţi.
    Iti spun eu: o sa fie mai jos decat "in 17".
    Daca nu o sa fie mai jos (in urmatorii 3 ani...sa nu risc cine stie cat) ai 10 BTC de la mine (+ un rinichi daca ai trebuinta...asta o zic ca sa intelegi mai bine certitudinea mea)

"multă pshihologie adaptată ptr creierele guşterilor" de aia zic ca esti genial.

Pierzatorii nu iau pusti. Nu fac nimic. Plang in pumni sub paturica. Se stie.

Altfel: e un timp pentru fiecare lucru. Un timp de crestere si un timp in care "balenele aduna sange pentru zei".
    Semnale, inclusiv in Romania, ca se inchid conturile celor care cocheteaza cu crypto sunt (nu doar a cetatenilor cat si schimburilor, vezi primul nostru schimb care le-a cerut clientilor sa retraga fiatul)

Tot mai multa stabime latra la lumea asta. Deh, ei doresc sa tinem banii in banci pe minusculele lor dobanzi (ce pleasca pe ei)
    Nu, nu se ating teribile procente "de fuga", dar de ce sa nu ia masuri din timp?

De ce bancile noastre ne haituie? Eu cred ca din frica de "maculatura".
    Se pare ca totusi trebuie date rapoarte serviciilor despre utilizatorii de crypto. Complicatie in plus: rapoarte, cereri de explicatii, figuri pe clienti, presiuni "de sus"...bleah, mai bine lipsa.

La nivel planetar e la fel.
    Clientul american abia de mai este primit pe burse. America are mana lunga tare si una doua te rascheteaza ca entitate facatoare de bani.
    Vad ca si europenii incep sa se zburleasca (atata doar ca sunt moi ca blanita pe iepuras si astia nu urmaresc pe nimeni...la naiba, imbie la cotropeala singuri, de fapt)

Apoi: balenele au programul lor. In decembrie au urcat BTC cu 10k parai. Uah, cat au putut sa sangereze.
    In mod normal (si istoric) e musai sa recupereze cu varf si indesat.
    Reteta e simpla: ei stiu statistic, bursele sunt a lor, cat am luat noi si la ce pret. Ei bine, sub pretul mediu la care ne-au vandut vor recupera.
    Unele monede le vor lasa de izbeliste si acolo doar vor vinde. Anume le-au creat in scopul asta.
    (BTC nu sunt semne ca este printre astea iar ETH apartine unor balene atat de atipice incat iar e imposibil sa fie sacrificat)

Despre restul nu exista certitudini.
    Asta e tabloul.
    Caderea mai grava apare cand se cumuleaza o serie de intamplari (acum este foarte greu pentru balene sa antameze o cadere serioasa ca s-au multiplicat interesele)
    Insa sunt pregatite sa speculeze elementele aleatoare (o bursa mare pradata, o haituiala atroca a oficialilor, etc)
    Atunci o sa intervina cu viteza luminii si vor pune paie pe foc.

Intre timp din piata iese fiatul. Catinel, sa nu sperie, cu urcari menite sa restabileasca lacomia.

(da, am zis platitudini, stiu. Insa le-am adunat cat de cat poate produc "declicuri" salvatoare)

8. Back To Top | #5168
    Registered User Dimake's Avatar
    Deduc ca din spusele tale Gerald, nu previzionezi un viitor stralucit al lumii crypto, insa as vrea sa stiu pozitia ta curenta pe crypto: esti buy? pe ce? pana cand? specula sau investitie?

Am plecat de la bvb pentru ca nu imi placea manipularea instrumentelor aflate la tranzactionare + randamentele erau slabe
    M-am mutat pe FX si treptat am descoperit ca este o piata mai adecvata pentru mine (manipulata de asemenea si asta, insa cascavalu trebuie sa fie consistent pentru a misca ceva in directia dorita) si unde m-am adaptat usor stilului de specula

Acum daca fac o comparatie intre cele 2 piete aplicabila cryptomonedelor, merita sa fii investitor daca pretul de cumparare este jos si pe un instrument solid (din categoria celor populare betece, etehas etc) insa privind preturile actuale si tinand cont de infuzia de capital din ultimile luni ale oamenilor fara cunostinte de crypto, consider ca aceasta varianta pica.
    Drept urmare specula ramane optiunea care iti mai poate aduce niste castiguri rapide, de regula in aceeasi zi. Daca reusesti sa jonglezi doar profitul, este scenariul ideal in care poti dormi linistit, stiind ca daca a 2 zi crypto pica, nu esti afectat

9. Back To Top | #5169
    Market Closing

26/01/2018 - Full repayment has been received from the SMART team after their rollback, Please close all open orders and withdraw all your SMART before 26/03/2018

smartcash pe cryptopia.

10. Back To Top | #5170
    Cine ma poate ajuta cu 0,003 eth pentru a scoate o fractie de pe un exchange?
    Plătesc 2x.

11. Back To Top | #5171
    Registered User
    Daca nu ai gasit, te pot ajuta eu

12. Back To Top | #5172
    Ce e mai avantajos pentru depunere FIAT ?
    Kraken - SEPA transfer / sau Wire Transfer, sau Coinflux ?

Btw, contul meu este in LEI, nu EUR (pt Kraken)

13. Back To Top | #5173

14. Back To Top | #5174
    Quote Originally Posted by mariuspaiusi View Post
    Din curiozitate, de ce tot postezi articole în limba spaniolă? Ne ataci mințile cu atacuri psihotronice? Ești șoroșist?
    Nimic nu este mai rău decât prostia agresivă

15. Back To Top | #5175
    Quote Originally Posted by Azazell86 View Post
    Cred ca toti vom intra in tabara lui Extreme si el va intra in tabara optimistilor in curand
    Un lucru stiu sigur - lumea crypto o sa arate foarte diferit in 6 luni de acum

Este perfect rezonabil sa ai un portofoliu divers - mai ales in lumea crypto, este cea mai safe optiune. Dar daca vrei sa ajungi la luna cu profitul, trebuie sa ai dreptate de fiecare data pentru fiecare din coin-urile alese, pe cand daca esti investit 100% intr-un singur coin, trebuie sa ai dreptate doar o singura data

EU fiind 100% in OMG, am speranta ca el sa creasca de 6 ori de acum ca sa ajung la punctul meu de vanzare, ceea ce pare greu de realizat, dar tinand cont ca eu am cumparat NEO pe cand era 6.25 USD, speranta mea pare cat de cat plauzibila

Daca e sa fac un scurt TA - graph-ul de OMG/USD, se inchide intr-un varf de triunghi in urmatoarele 2 zile, ceea ce implica ori ca va urca drastic ori ca va cobora sub 10 USD. Asa ca sunt curios ce se va intampla la sfarsitul zilei de 31-Ian
    Azazell86 se pare ca cei care detinem OMG in wallet dar nu in exchange, vom beneficia si de ELEC zilele viitoare. Nu am reusit sa subscriu la second whitelist Electrify.Asia. Nu stiu daca este nevoie de un minim de OMG in wallet ptr a airdrop-ul de ELEC. Stii mai multe?
    Baietii astia sunt pusi tare pe treaba.

16. Back To Top | #5176
    Malkavian Azazell86's Avatar
    Am inteles ca primesti 1 ELEC in raport cu 5 OMG detinuti intr-un wallet si nu intr-un exchange si ca pretul initial pentru 1 ELEC o sa fie de 0.08 USD si cam 750 mil de Token-uril o sa fie disponibile.
    Desi suntem intr-un mare bear market care o sa dureze probabil pana in Martie 2018 cel tarziu unde vad Bitcoin atingand 7500 USD, 6400 USD pana jos la 5000 USD, imi place ca stau cuminte pe stash-ul meu de OMG si incep sa strang niste extra token-uri asa degeaba - 500 POLY si o gramada de ELEC Macar atat

Daca pica OMG sub 10 USD in Februarie si nu incepe sa urce de maine (ca se inchide triunghiul), voi incepe sa mai cumpar 100 de OMG pentru fiecare dolar in minus de la pret de la 9 USD in jos
    Nu va panicati - HODL si ganditi-va ca daca stai 1 an pe investitie, o sa fie total o alta poveste in wallet-ul tau
    OMG HODLER

17. Back To Top | #5177
    Thx! 500 de POLY am și eu. Dpmdv POLY va fi ok peste 2-3 ani, in cazul in care piata nu crapa de tot. Daca tot s-au dat moca...de ce nu?
    Town hall-ul de maine va fi intr-un moment prost, dupa cum ziceai zilele trecute!

18. Back To Top | #5178
    Daaa, vad ca Ianuarie rupe n 2 BTC ul. Balenele nu stiu cat mai pot influenta. Decembrie a fost mare pt oamenii de rand si acum oamenii de rand au ramas fara cascaval. Bonusurile, salariile, combinatiile au fost in decembrie...Oricate balene sunt cel putin 50% din piata sunt oameni de rand...

Cum am scris in trecut, Ianuarie e o luna mare si seaca. De la inceputul lui Feb cred ca se vor stabiliza preturile. Momentan se scoate cascaval pt supravietuire si frica. Parerea mea...

Sent from my iPhone using Tapatalk

19. Back To Top | #5179
    Charlie Shrem: 22 decembrie 2017

Twitter

Relax guys. Patience is the key. HODL!!!

20. Back To Top | #5180
    Registered User
    Cum vine asta cu wallet pentru elec. Cum știu ei ca ei am omg in wallet? Someone care to explain?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

1.  
Page 259 of 299 FirstFirst ... 159209249256257258259260261262269 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks