Page 28 of 34 FirstFirst ... 1825262728293031 ... LastLast
Results 541 to 560 of 663

Thread: Valuta digitala - crypto currencies Bitcoin Litecoin Zcash Ethereum Dash altele

1. Back To Top | #541
    Ce varf?
    Iar a cazut sandramaua, dar acum nu din cauza Chinei.

JPMorgan CEO Jaime Lannister, scuze, Jamie Dimon, a guitat ca BTC este o bula si o sa bubuie...brusc s-au dezumflat preturile peste tot.
    Deja e ca la balamuc.

https://www.cnbc.com/2017/09/12/jpmo...d-quarter.html

2. Back To Top | #542
    Malkavian Azazell86's Avatar
    Civic e unul din coin-urile recomandate de mine. E de lunga durata.
    Playstation 3 -> Strictly 320 Kbps MP3 -> Optical Cable -> Burson Conductor DAC/Amp -> Cardas Clear -> HD800

3. Back To Top | #543
    Astia de la JP Morgan la fiecare trimestru financiar critica Bitcoin. Cred ca incep sa li se faca frica de el, sau cel putin il vad ca pe un rival la Piata Financiara "normala"
    Playstation 3 -> Strictly 320 Kbps MP3 -> Optical Cable -> Burson Conductor DAC/Amp -> Cardas Clear -> HD800

4. Back To Top | #544
    Ne face criminali si narco-traficanti pe fata:
    "Dimon compares bitcoin to tulip mania, predicting a collapse
    Still, he says, it’s a good option for murderers, drug dealers"

Editez: glumim dar principalul efect a zvonurilor si zbuciumarilor astora o sa fie iesirea oamenilor din piata.
    Nu trebuie mult, ajunge doar 10% si o sa se simta.

Vine iarna!

5. Back To Top | #545
    Registered User ExtremeEdition's Avatar
    "tezaurul" se topeste.
    Investitorii au pierdut, minerii au caştigat.

Apropo că vine iarna, iarna tezaurul se "contracta", perioada de dilataţie a trecut, adică bula.
    Vand celular cu floppy cd-rom si modem adsl

6. Back To Top | #546
    Moderator Nekrataal's Avatar
    Este adevarat ca situatia este foarte nasoala dar cum sa castige minerii? Monedele valoreaza putin si dificultatile sunt inca sus. Ei cum au castigat ?

7. Back To Top | #547
    Corect, minerii au castigat.
    Intai ca furnizorii de energie au ieftinit curentul pentru ei apoi ei vand ce mineaza la preturi mari ca intotdeauna cumparatorilor dintr-un univers paralel unde bula inca se gonfreaza.

In plus, daca asteapta inca un pic sa apara noile placi video, pot sa vanda pe astea de azi la rubrica vintage (marfa vintage a fost mereu scumpa ca e rara. Doar pentru pentru colectionari )

Eu insa sunt distrus.
    Intai ca beteceii cer mancare, adapost si dragoste sufleteasca. Apoi, se stie, niciodata valoarea lor nu a mai crescut.
    Cat cad, cazuti raman.
    In doua cuvinte: m-am nenorocit.

Valuta digitala  - crypto currencies   Bitcoin  Litecoin Zcash Ethereum Dash altele-daily-profitability-chart-since-start-2017.png

8. Back To Top | #548
    Pff eu am ramas cu 47 OMG. Noi sa fim sanatosi, o sa creasca la loc si intr-o luna o sa ajunga la un nou ATH
    Am lasat pe Bittrex doar profitul generat, raman in astia 47 OMG chiar daca o sa ajunga la 100 USD sau o sa pice la 10 Centi.

9. Back To Top | #549
    Registered User cap-shoot's Avatar
    eu zic sa va calmati, pana vineri cifrele sunt la loc.

Ryzen 1700 + Gigabyte AB350M + 2x16gb HyperX Beast 2666 + R9 290. Storage: 2x850EVO 250gb +3TB Toshiba. La ce belesc ochiu: DELL UltraSharp U3415W. *mx brown* + Logitech G502 Proteus Spectrum + G240

​Daca te-a ajutat / amuzat / enervat postul meu, foloseste CU3TN9SG pentru orice comanda PCGarage. Sa mancam amandoi o paine ''cistita'' (primesti 1%).

10. Back To Top | #550
    Registered User
    Da, toate crypto coin-urile au cazut mult. Nici eu nu vand le las acolo o luna, doua, trei sau mai mult pana revine (daca, ramane de vazut).

11. Back To Top | #551
    Registered User
    Ce e de cumparat acum ?
    "I always felt that I had to work harder than the next guy, just to do as well as the next guy. And to do better than the next guy, I had to just kill. And you know, to a certain extent, that's still with me in how I work, you know, I just... go in"

12. Back To Top | #552
    Afacerea minereasca e mai safe decat inestitia directa si asta se vede in situatiile de acest tip. Moneda din minaj o vinzi la orice pret, aia investita si picata la jumate apoi iti face pierdere singura solutie de maacar recuperat investita fiind cresterea ceea ce acum nu este. Pai daca in mijl sapt pica atunci in wechend ce mai poate fi? btc la 1500? eth la 190? iar oamenii au bagat in ele $ sau alte cripto cand erau 4700 si 340?

13. Back To Top | #553
    Cata vreme minatul e mai rentabil decat dobanda si nu esti bun la alte afaceri din care sa iasa bani, minatul e un mod lenes si sigur de a face "bani". Ca vorbim de bani sau banuti, depinde de fiecare.
    Clap clap !

14. Back To Top | #554
    Ideea cu dobanda imi place.
    Doar ca asa mica cum este ea dobanda si tot te lasa sa scoti banii bagati.

La minat insa nu poti scoate.
    Ex: ai luat o placa video cu 2000 lei. Minezi si curentul costa aproximativ 1$. Azi mai faci un dolar pe langa curent dar daca continua scaderea nu mai faci (am pus mai sus un grafic)

Insa se intampla altceva: din cauza ca nu se mai mineaza salbatic se refac stocurile de placi video la producatori/distribuitori.
    Pretul revine iar la cel anterior (aprox. 1200-1300 placa luata cu 2000 acum)
    Placa video a omului are o valoare de revanzare undeva sub 1000 lei in acest caz dar cum apar mereu serii noi la placi se poate sa fie si mai scazuta ba chiar o sa fie maree de placi pe oferta SH...un 800 lei sa zicem ca poate spera daca mai are garantie.

Dintr-un sut are de recuperat 1200 lei din investitia initiala adica un 300$ care ii solicita un an de minat (consideram pretul monedei intepenit dar si a dificultatii, curentului, etc)

Practic dupa un an e undeva la zero. Banca dadea dobanda ei mica dar o dadea si mai ales: in orice secunda a anului asta putea sa scoata banii daca avea o urgenta.

15. Back To Top | #555
    Crypto nu ofera dobanda, e specula din dif de pret, care poate fi + sau - . Iar cum amploarea cumpararii de cripto e mare dupa iunie, daca pretul scade sub cel de atunci pierderile sunt masive si bineintele unii castiga. Placile video le poti da la bucata scump, le poti plasa la magazine prin interpusi acolo si date ca resigilat daca nu chiar ca noi, sunt destule falsuri. Iar moneda iti ramane si o dai la orice pret si tot esti pe plus.
    Iti dai seama de ex cine ar fi luat 5-6 eth pe la 330 acum cateva sapt cu gandul ca intr-o luna fuge la 500 ce pierderi are acum. Ala in caz ca nu ajunge 1$ bucata sanse sa revina sunt poate la anul. Daca creste peste 2 luni vor vinde toti dupa ce au trecut prin etapa de acum. Si cu alte valoroase lafel. Ar fi motiv de investit acum, dar cine stie daca va mai creste si nu cumva e semnul scaderii definitive sau chiar a falimentului. Daca am stii ca eth ar mai creste la 500 la anul am putea lua acum cu sacul la 250. Dar e si posibila tot atunci sa ajunga la doar 150 sau chiar 50.
    Last edited by ExtremeEdition; 13-09-2017 at 21:05.

16. Back To Top | #556
    Loterie curata. Astia care au sute, mii de etc fac jocurile. Eu am inceput "bine", -200$. Nu este mare paguba, dar cei care au luat la pret maxim, se cam resimt acum.

17. Back To Top | #557
    Eu am pierdut 4000 USD in cateva minute cand a fost un crash pe Amazon, Apple, Facebook si TESLA acum cateva luni de mi-au lovit toate Stop-Loss-urile. Motto-ul meu: noi sa fim sanatosi ca banii se fac :P

18. Back To Top | #558
    ILove money ai pierdut partial ca nu ai retras cand trebuia. Parca erai pe profit acum vreo cateva zile. Se pare că ce a spus cineva pe aici cu 3800 si 280 erau reale nu ştiu pe unde le-o fi intuit cu aşa mult timp înainte şi lăcomia ne-a împins să sperăm la preţuri de 6000 si 500 tot de el invocate pt nov-dec si alte iluzii si pierdem tot acum in fiecare zi. Tot el a spus apoi chiar de 1500, deci s-ar putea ca prin decembrie să fie dezastru pt unii.
    Tezaurul de 500 000 dolari bucata ajunge sa fie un faliment. Poate că a existat doar în mintea unora.
    Ma gandesc că china poate doar influenteaza piata prin comunicatele lor, a ajuns partidul comunist sa conduca lumea (mai lipsea să fie şi ceauşescu să dea indicaţii despre cum să fie cripto) posibil ai lor de acolo care stiu asta cumpara si se imbogatesc. Dupaia cand piata isi mai revine de la sine ei vand si astfel atrag dolarii la ei. SUA tipareste dolari mai departe.

19. Back To Top | #559
    Registered User Zircon's Avatar
    Nenumaratele zvonuri chinezesti au afectat piata mai mult decat orice interzicere oficiala.

20. Back To Top | #560
    Parerea mea de amator este ca bani au facut, si inca mai fac cei care au intrat in hora de la inceput, sau au investit sume mari cand erau preturile jos si au vandut scump. Cei din urma doar ingroasa veniturile la balene.

1.  
Page 28 of 34 FirstFirst ... 1825262728293031 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks