Page 285 of 299 FirstFirst ... 185235275282283284285286287288295 ... LastLast
Results 5,681 to 5,700 of 5973

Thread: Valuta digitala - crypto currencies Bitcoin Litecoin Zcash Ethereum Dash altele

1. Back To Top | #5681
    Nick anterior: Lewis.Orne meganic's Avatar
    cateva intrebari, daca binevoiti sa raspundeti. functioneaza short-selling-ul pe pietele astea gen kraken sau cum le ziceti? sau e franat/intarziat/manipulat pasiv. ce vreau sa zic, eu sunt Ion Scepticul si nu am incredere pe terment lung in nicio moneda, dar traiesc doar din shorting, trading normal. vand btc la 7k si cumpar cand e la 6k si doresc ca tranzactia sa fie imediata. semnalez doua puncte pe grafic si gata. profitul asta se reflecta imediat in euro/usd intr-un portofel, sau e in limbo ceva timp si apoi am acces la bani? aici pe thread am citit ca e un pic incetinita tranzactia, ca lumea nu are acces usor la bani, se refereau la atunci cand retrag fonduri sau la ce am zis eu? investigheaza cineva pietele astea, avand in vedere ca nu e regulat nimic? cine verifica ca nu sunt sponsorizate de cutare monedele mari si fac intarzieri de o ora, doua (dificulteaza tradingul prin defectiuni tehnice etc) cand au nevoie sa se linisteasca apele si apoi lumea se razgandeste sau daca piata nu joaca direct impotriva trader-ului? chiar daca curbele sunt o reprezentare grafica reala a informatiei continute pe calculatoarele minerilor, in teorie, cu un delay de afisare si delay de tranzactie, piata poate sa joace impotriva ta, pentru ca primeste inainte informatia cu tot ce se cumpara si vinde, cu un delay catusi de mic poate sa favorizeze terti, sau sa faca investitii prin terti (sock puppet), poate sa faca nano investitii si sa adune un castig enorm.

2. Back To Top | #5682
    Registered User ExtremeEdition's Avatar
    Peste doua luni, BTC e sub 5000.
    sigur?
    Si geraldklein spunea ceva de genul, că poate chiar la anul parcă.
    Adica nici in 2 luni nu mai trece de 10k? Că eu vreau să trag cortina si să las coinurile acolo. Că altfel ajung la balamuc. Sper să nu le găsesc peste 4 luni la 10% din valoare.
    Deci nu trece ăla, dar restul?
    Deci mâine cât e btc-ul?
    Etherul maine cât e?

De restul de coinuri ce spui? Deci eu dacă nu mă retrăgem prima dată din cripto din alte motive şi vindeam în decembrie sau ianuarie luam 3 masini pe la 7000 euro bucata. In caz că nu eram şi păcălit cu încă atât luam 6 maşini. Şi la corecţia din septembrie se spunea de btc la 1800 desfinţare in 5 ani maxim. Atunci aveam doar btc si ether.
    Deci nu ai stins becurile de la VW sau maybach.

Iar povestea ta cu crypto care este? ai luat si ai pierdut sau nu ai avut aşa tangenţe?

De ce nu ai intuit urcarea aia mare de la mijlocul zilei?
    Last edited by ExtremeEdition; 06-02-2018 at 21:33.
    Vand celular cu floppy cd-rom si modem adsl. Accept cryptocoinuri sau diamante.
    Cumpăr orice cryptomonedă că îmi trebuie pentru colecţie.

3. Back To Top | #5683
    Registered User doru_bm's Avatar
    Apoi mai, nu le pot sti pe toate ...

Intel Core i7 6700K@4.5GHz, watercooled Corsair H105, Asus Maximus VIII Hero Z170, 32 GB DDR4 ( 4*8) Gskill 3000Mhz cl 15, Asus GTX 1080Ti Platinum 11GB GDDR5X , Asus Xonar Essence STX, 2.5 TB ( 512GB 960 Pro +1TB 850 + 1TB 850 Evo) +2x 3TB Seagate 3TB SATA-III 7200rpm 64MB SV35 , Enermax Revolution 1250W, CM HAF-X, UPS APC 1500VA, Samsung 3D LED S27A950D 27'' FHD 120Hz 2ms

4. Back To Top | #5684
    hahahah stii pe draq =))

5. Back To Top | #5685
    Moderator
    meganic - inteleg ca te referi la slippage. E o diferenta intre ”burse” (Kraken, Bittrex etc) si ”case de schimb valutar” (Coinflux).

Pe ”burse” se intalneste direct cererea cu oferta si poti folosi ordine de tip ”limit” ceea ce inseamna ca nu ai risc de slippage negativ. Iti executa la pretul limita sau mai bun, sau nu ti-l executa deloc daca pretul s-a dus in directia cealalta, dar nu iti poate executa la un pret mai prost. Desigur, poti pune un ordin ”market” pe care ti-l executa la cel mai bun pret al pietei si acolo poate aparea slippage negativ.

In schimb, ”casele de schimb” din cate imi dau seama (eu nu folosesc Coinflux sau altul similar) nu te pun in legatura directa cu cererea/oferta ci iti iau banii si cumpara si vand ele din piata pentru tine. Aici poate aparea slippage. Cineva mi-a spus ca mai demult cand BTC era in crestere puternica ca a asteptat cateva ore sa i se execute un ordin de cumparare si pretul de executie a fost semnificativ mai mare decat cel la care pusese ordinul. Poate colegii care folosesc Coinflux pot da un feedback mai sigur, poate exista si aici mecanisme de protectie, as vrea si eu sa aflu.
    Mourrons pour des idées, d'accord, mais d'une mort lente

6. Back To Top | #5686
    Registered User NarcisGoPro's Avatar
    Conflux nu are slippage daca ai fondurile urcate la ei si vrei sa cumperi, spre exemplu. E instant totul. Cam asta e crypto, about speed.

7. Back To Top | #5687
    Moderator
    Nu are slippage doar pentru ca se intampla lucrurile foarte repede sau pentru ca e imposibil ”structural” sa aiba? In alte cuvinte Coinflux iti garanteaza pretul sau macar ca e executat ”limit” si nu ”market”?
    Mourrons pour des idées, d'accord, mais d'une mort lente

8. Back To Top | #5688
    ce ziceti baieti oare sunt suparat ca am luat 89 de neo la pretul de 67 ? prima data am cumparat cu 80 100 de neo ah ce ma mananca sa il vand )

9. Back To Top | #5689
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Quote Originally Posted by meganic View Post
    cateva intrebari, daca binevoiti sa raspundeti. functioneaza short-selling-ul pe pietele astea gen kraken sau cum le ziceti? sau e franat/intarziat/manipulat pasiv. ce vreau sa zic, eu sunt Ion Scepticul si nu am incredere pe terment lung in nicio moneda, dar traiesc doar din shorting, trading normal. vand btc la 7k si cumpar cand e la 6k si doresc ca tranzactia sa fie imediata. semnalez doua puncte pe grafic si gata. profitul asta se reflecta imediat in euro/usd intr-un portofel, sau e in limbo ceva timp si apoi am acces la bani? aici pe thread am citit ca e un pic incetinita tranzactia, ca lumea nu are acces usor la bani, se refereau la atunci cand retrag fonduri sau la ce am zis eu? investigheaza cineva pietele astea, avand in vedere ca nu e regulat nimic? cine verifica ca nu sunt sponsorizate de cutare monedele mari si fac intarzieri de o ora, doua (dificulteaza tradingul prin defectiuni tehnice etc) cand au nevoie sa se linisteasca apele si apoi lumea se razgandeste sau daca piata nu joaca direct impotriva trader-ului? chiar daca curbele sunt o reprezentare grafica reala a informatiei continute pe calculatoarele minerilor, in teorie, cu un delay de afisare si delay de tranzactie, piata poate sa joace impotriva ta, pentru ca primeste inainte informatia cu tot ce se cumpara si vinde, cu un delay catusi de mic poate sa favorizeze terti, sau sa faca investitii prin terti (sock puppet), poate sa faca nano investitii si sa adune un castig enorm.
    Problema e ca nu prea sunt markets care sa permita trading direct in $ - faci doar intre coins. Iar cand incepi sa retragi ... dureaza.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

10. Back To Top | #5690
    Senatorul WARNER crede ca market cap-ul va ajunge la 20 trilioane în 2020.
    F tare!
    Oare la cât va urca Btc dacă marketul se duce în 20000 miliarde $?? Viitorul suna bine sau nu??Ia zi DORELE?Sunt prosti rău americanii ăstia nu-I așa??

US SENATOR WARNER BULLISH ON BITCOIN, SAYS $20 TRILLION MARKETCAP BY 2020! - YouTube
    Last edited by johnixgray; 07-02-2018 at 00:16.

11. Back To Top | #5691
    CBLT Cobalt's Avatar
    CFTC Chairman Giancarlo: “We owe it this new generation to respect their enthusiasm about virtual currencies with a thoughtful and balanced response, not a dismissive one.”
    Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa
    Twitter: @CristiPocovnicu

12. Back To Top | #5692
    Malkavian Azazell86's Avatar
    Quote Originally Posted by NarcisGoPro View Post
    @Azazel : la ce anume te referi cu stakuire ? ceva gen neo cu gas ? nu prea am studiat mare lucru la omg
    Da este similar - NEO iti genereaza GAS daca il tii in wallet-ul specific NEO. Problema cu NEO este ca in timp daca ai un numar fix de coin-uri NEO, iti va genera din ce in ce mai putin GAS pe o perioada parca de 5 ani de acum. Pe cand OMG il stak-uiesti in sistemul de plati Omise si teoretic sumele generate din stak-uire vor creste exponential sau macar vor ramane constante pe o perioada nedeterminata atata timp cat Omise are clienti care isi vor trece platile prin sistemul blockchain PLASMA a lui Omise.
    Eu cat m-am documentat - mi-am ratat sansa de moon cu ETH (cumparat initial la 88 USD), cu NEO (cumparat initial la 6.25 USD) si cu XRP (cumparat initial intre 0.12 - 0.17 Centi) - asa ca mi-am promis sa fiu all in 100% in urmatorul proiect care il simt ca are mare potential. In baza investitiilor mele anterioare, ma pricep sa ma orientez, numai ca din lipsa de rabdare si experienta am vandut intodeauna prea devreme sau in pierdere. De data asta voi sta pe OMG ori pana ajunge la 100 USD ori sa-i pierd pe toti - nu mai e cale de mijloc.
    OMG HODLER

13. Back To Top | #5693
    Schema simpla, tipic americana... scazi pretul prin anunturi facute de oameni cheie, cumpara baietii care nu au prins valul, apoi apar oamenii cheie care sustin in fata organismului parlamentar Economic al SUA, ca nu e chiar asa de rau Crypto, pretul creste...
    Lobbyul este legal la ei... poate si ei au luat Crypto prin interpusi pana sa fie sedinta .

Ideea este ca cei care au bagat serios acum ca sa faca bani, ma refer la cei care au coordonat scadere pretului, vor dori sa faca si CASH OUT la un moment dat... asa ca atentie la stiri, cele verificabile.

14. Back To Top | #5694
    Doctor dr_dumi's Avatar
    @dorele ai amuțit?
    Valuta digitala  - crypto currencies   Bitcoin  Litecoin Zcash Ethereum Dash altele-img_0828.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk
    "Inainte de a bate cu pumnul in masa uita-te daca e vreun cui scos." - Bouvril

15. Back To Top | #5695
    Quote Originally Posted by dr_dumi View Post
    @dorele ai amuțit?
    Valuta digitala  - crypto currencies   Bitcoin  Litecoin Zcash Ethereum Dash altele-img_0828.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Lasa-l ca s-a dus sa-si vanda masina pe olx pentru juma' de ETH )

16. Back To Top | #5696
    Registered User ExtremeEdition's Avatar
    Doru-bm ziua se incheie cu btc peste 7400 nu sub 7000 cum spusesei. Deci iar ai avut predicţie greşită. Ai citit ceva ori analizat ori spui după ureche?
    Şi nu ai povestit nimic despre aventurile tale cu crypto, ai ocolit întrebarea. Nu e nici o ruşine, eu am recunoscut şi am spus de multe ori că am pierdut.

Dacă totuşi cineva poate intui dimineaţă unde vor fi astea. Măcar să ştim ce a stat la baza creşterilor de acum neaşteptate (ptr mine). Şedinţa la ăia şi 2 vorbe? Cred că poate fi doar o picătură în ocean. Cred că dacă se prelungeşte astfel statul sub 10000 vom avea o perioadă ca cea care a cuprins intreg 2014 şi ar fi posibil picaj şi la 4000 fără nici o teamă că ceva s-ar strica. Se poate prelungi agonia iar vreo bulă să fie de la 15 000 la 40 000 peste vreun an doi. Totuşi cei care au prins fenomenul de prin 2012 măcar ar putea intui destul de uşor ce scenarii pot fi.

A scăzut feeul ptr btc foarte mult, e ca acum cateva luni. Ptr bch este insa extrem de mic, cred că cel mai mic ca şi la doge şi la litecoin raportat la dolar, o monedă ce va putea fi probabil cu adevărat folosită ptr "cash".
    Vand celular cu floppy cd-rom si modem adsl. Accept cryptocoinuri sau diamante.
    Cumpăr orice cryptomonedă că îmi trebuie pentru colecţie.

17. Back To Top | #5697
    Cumpar BMW de culoare gri. Ofer BTC/ETH sau OMG.

18. Back To Top | #5698
    pt trade direct fiat/crypto incercati revolut. faci totul din aplicatie si la secunda, curs destul de bun, doar ca au doar BTC ETH si LTC.
    daca vrea cineva sa deschida sa ma anunte, am nevoie de "3 friends" pt a debloca crypto, daca nu, tre sa faci cont premium

19. Back To Top | #5699
    Quote Originally Posted by Azazell86 View Post
    Da este similar - NEO iti genereaza GAS daca il tii in wallet-ul specific NEO. Problema cu NEO este ca in timp daca ai un numar fix de coin-uri NEO, iti va genera din ce in ce mai putin GAS pe o perioada parca de 5 ani de acum. Pe cand OMG il stak-uiesti in sistemul de plati Omise si teoretic sumele generate din stak-uire vor creste exponential sau macar vor ramane constante pe o perioada nedeterminata atata timp cat Omise are clienti care isi vor trece platile prin sistemul blockchain PLASMA a lui Omise.
    Eu cat m-am documentat - mi-am ratat sansa de moon cu ETH (cumparat initial la 88 USD), cu NEO (cumparat initial la 6.25 USD) si cu XRP (cumparat initial intre 0.12 - 0.17 Centi) - asa ca mi-am promis sa fiu all in 100% in urmatorul proiect care il simt ca are mare potential. In baza investitiilor mele anterioare, ma pricep sa ma orientez, numai ca din lipsa de rabdare si experienta am vandut intodeauna prea devreme sau in pierdere. De data asta voi sta pe OMG ori pana ajunge la 100 USD ori sa-i pierd pe toti - nu mai e cale de mijloc.
    In ce masura crezi ca OMG va fi cu adevarat adoptat? Observ deja proiecte care livreaza, dar nu sunt in atentia publicului. Pana la urma succesul lui viitor de aici va veni. Ca pretul actual este peste costul de productie.

20. Back To Top | #5700
    Quote Originally Posted by Aleksei112 View Post
    Schema simpla tipic americana... scazi pretul anunturi facute de oameni cheie, cumpara baietii care nu au prins valul, apar oamenii cheie care sustin in fata organismului parlamentar Economic al SUA, sustin ca nu e chiar asa de rau Crypto, pretul creste...
    Lobbyul este legal la ei... poate si ei au luat Crypto prin interpusi pana sa fie sedinta .

Ideea este ca cei care au bagat serios acum ca sa faca bani, ma refer la cei care au coordonat scadere pretului, vor dori sa faca si CASH OUT la un moment dat... asa ca atentie la stiri cele verificabile.p
    Probabil gemenii Winklevoss l-au pus sa facă lobby
    Last edited by johnixgray; 07-02-2018 at 00:18.

1.  
Page 285 of 299 FirstFirst ... 185235275282283284285286287288295 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks