Page 290 of 299 FirstFirst ... 190240280287288289290291292293 ... LastLast
Results 5,781 to 5,800 of 5973

Thread: Valuta digitala - crypto currencies Bitcoin Litecoin Zcash Ethereum Dash altele

1. Back To Top | #5781
    Registered User axxel4you's Avatar
    Olds eu sunt sigur ca sunt valuri si valuri de investitori, toata schema este internationala si nu se poate opri prea usor daca baietii care detin 90% din monezi nu sunt lacomi si sustin schema prin reclame si ideea ca poti sa faci bani usor. Sunt sigur ca toti cei care au facut bani din asa ceva au muncit destul de mult in a tranzactiona cat mai des si nu s-au culcat pe o ureche ca o sa creasca moneda lor pana la cer.

2. Back To Top | #5782
    Quote Originally Posted by oldshooterman View Post
    Iti scapa (si nu numai tie) aspectul principal. Pentru ca unii care se cred mai smecheri sa scape cu profit sau macar la "zero" e nevoie de alttii si mai fraieri care sa preia paguba si sa continue "jocul". Problema deja e ca nimeni nu mai vrea sa fie fraierul de serviciu si ramane de vazut ce momeala mai pot sa scornesca "pescarii" din spatele jocului.
    Au pierdut un as din maneca, tether-ul. Sa vedem cum se va finaliza pana la urma. Ca momentan e in coada de peste.
    S-ar putea sa intre/reintre oameni la scaderi de peste 50% de aici. ICO-urile noi, la asa scaderi, ar valora poate chiar mai putin decat capitalul intrat, ceea ce nu e rau. Ar fi potential pe viitor...

3. Back To Top | #5783
    Registered User ExtremeEdition's Avatar
    Cum a inceput:
    azazell
    Eu ma uit la Graph-ul BTC/USD si simt ca o sa fie un crash imens in urmatoarele 2 saptamani. Vede si altcineva ce vad eu?
    zicea de lup si lupul era chiar la uşă. 14 ian. In 16 ian cazuse cu vreo 15% in 17 cu vreo 20%, apoi a mai revenit. Corectie in corectie, că corecţia incepuse din dec ptr btc. Doar eth era pe val si s-a tinut bine până de curând.

sparxx
    Nu e exlcus.
    Posibil sa ajunga pe la 7-8k $.
    unii poate si stiau sau chiar ii durea in dos.
    Last edited by ExtremeEdition; 08-02-2018 at 21:24.
    Vand celular cu floppy cd-rom si modem adsl. Accept cryptocoinuri sau diamante.
    Cumpăr orice cryptomonedă că îmi trebuie pentru colecţie.

4. Back To Top | #5784

5. Back To Top | #5785
    just a prank bro )
    China cryptocurrency ban is a hoax, Chinese news sites report | finder.com.au
    daca este real ce scrie aici si a fost un atac cu premeditare pentru a scadea pretul ar fi prea tare

6. Back To Top | #5786
    Ce mi-as fi dorit sa fi aruncat cu cateva mii prin martie 2015 cand domnul Isarescu ne avertiza cat de periculoase sunt cryptomonedele si ca riscam sa pierdem tot.

7. Back To Top | #5787
    Registered User ExtremeEdition's Avatar
    Si prin 2022 ce o să regreţi că nu ai aruncat cu câteva mii acum când tot domnul isărescu avertiza. Sau poate că nu.
    A fost aceeasi situatie si atunci bule, picaje, pierderi, câştiguri, drăcii.
    Şi cu lalelele acum sute de ani dacă investeai la timp deveneai bogat. Cu o ceapă îţi luai conac şi trăsură.

Isărescu nu spune nimic de fapt, e ca un tătuc care îndeamnă "staţi cuminţi nu vă băgaţi". Neimplicarea asta face să fim total nepregătiţi ca naţie la viitoarele inovări dar şi pericole cu oameni total afoni în domeniu uşor de păcălit şi greu de prins excrocii. E normal ptr o ţară săracă şi aflată pe post de paşalâc. Probabil comunicatul nu ar fi existat dacă se primea vreun ordin de la UE - implementaţi crypto şi blockachain urgent în 3 luni ptr interoperabilitatea bazelor de date a plăţilor, scăderea costurilor şi blaeh blah.
    Vand celular cu floppy cd-rom si modem adsl. Accept cryptocoinuri sau diamante.
    Cumpăr orice cryptomonedă că îmi trebuie pentru colecţie.

8. Back To Top | #5788
    Registered User
    Quote Originally Posted by ClaudiuPop View Post
    just a prank bro )
    China cryptocurrency ban is a hoax, Chinese news sites report | finder.com.au
    daca este real ce scrie aici si a fost un atac cu premeditare pentru a scadea pretul ar fi prea tare
    Vise... E oficial: "China’s Central bank has officially announced it plans to regulate all crypto-related activities and businesses in China. New regulations aim to crack down on all aspects and services of Bitcoin trading in both Mainland China and Hong Kong."

9. Back To Top | #5789
    defapt cred ca avertismentele cu Isarescu ar trebui luate invers si ne indeamna ca acum e momentul oportun sa investim .
    si da incerc sa devin putin nesigur cu privire la iesirea chinei pentru ca eu sunt un neo holder (289) si sunt pe ganduri daca ar trebui sa le scot sau ...

10. Back To Top | #5790
    Quote Originally Posted by vladcristi92 View Post
    Ce mi-as fi dorit sa fi aruncat cu cateva mii prin martie 2015 cand domnul Isarescu ne avertiza cat de periculoase sunt cryptomonedele si ca riscam sa pierdem tot.
    Cryptomonedele sunt la fel de periculoase și riscul e același...Valuta digitala  - crypto currencies   Bitcoin  Litecoin Zcash Ethereum Dash altele

Trimis de pe al meu XT1650 folosind Tapatalk

11. Back To Top | #5791
    Malkavian Azazell86's Avatar
    E destept si descurcaret Chinezul de rand - mai mult decat propriul guvern poate sa stapaneasca. Pana nu incepe guvernul chinez sa impuste oameni ca mineaza Bitcoin, trendul in sus nu se va opri. Prin orice mijloace, China va ramane un jucator important in lumea Crypto.
    OMG HODLER

12. Back To Top | #5792
    Quote Originally Posted by ClaudiuPop View Post
    defapt cred ca avertismentele cu Isarescu ar trebui luate invers si ne indeamna ca acum e momentul oportun sa investim .
    si da incerc sa devin putin nesigur cu privire la iesirea chinei pentru ca eu sunt un neo holder (289) si sunt pe ganduri daca ar trebui sa le scot sau ...
    Asta cu "luatul invers" e a lui Vasilescu...A rămas în istorie cu predicțiile saleValuta digitala  - crypto currencies   Bitcoin  Litecoin Zcash Ethereum Dash altele

13. Back To Top | #5793
    Nick anterior: Lewis.Orne meganic's Avatar
    ar fi rezonabil sa cred ca chinezii vor sa iasa din crypto, sa treaca la bursa normala, sau eu stiu la alte afaceri, si ca nu vor sa sfideze guvernul, ca asteapta doar ondulatia perfecta? eu cred ca guvernul chinez interzice crypto, dar nu e idiot si lucreaza impotriva propriilor cetateni, asa ca le-a dat posibilitatea sa iasa de pe piata la urmatorul salt, sau cand considera ei ca este profitabil. daca as fi in lumea asta, as fi tare atent la urmatorul val major de btc sau monede de-ale lor, pentru ca o sa se transforme in big kahuna si apoi in tsunami.

chinezii au doua calitati stereotipice: ca niciodata nu ies din cuvantul legiuitorului si ca sunt monkey see, monkey do. deci mai devreme sau mai tarziu vor iesi, si cand o vor face, nici va fi nevoie sa fie vorbiti intre ei, cand vor vedea ca lumea vinde, or sa vanda toti in masa. asta cred ca e motivul pentru care nu se reflecta pe grafic ceea ce s-a intamplat in china: asteapta prilejul

sunt sigur ca o mare parte din ei stau cu ochii pe piete, gata sa vanda. alta posibilitate ar fi ca guvernul chinez sa orchesteze vreo magarie pe care nu o inteleg eu pe moment. o zic pentru ca au mai facut giumbuslucuri financiare foarte inteligente in trecut. mi-e foarte, foarte greu sa cred ca China nu e in secret un jucator, din moment ce sunt extraordinar de fomisti si risipitori dupa asset-uri si investesc in draci in orice si sunt natia cu cele mai multe supercomputere si productie de curent pe baza de carbune si ii doare in paispe de renovabile. nu conteaza ca e o moneda volatila, de fapt asta e motivul pentru care ar trebui sa intre in hora, ondulatiile o fac perfecta pentru specula.

14. Back To Top | #5794
    Sunt curios ce se va inampla in weekend. In ultimele 3 weekend-uri pretul a urcat , mai ales sambata si duminica! (iar in timpul saptamanii a fost jale,stim cu totii ,exceptie saptamana in curs)

15. Back To Top | #5795
    @Extreme "Probabil comunicatul nu ar fi existat dacă se primea vreun ordin de la UE - implementaţi crypto şi blockachain urgent în 3 luni ptr interoperabilitatea bazelor de date a plăţilor, scăderea costurilor şi blaeh blah."

Ai vrut sa spui REGLEMENTATI crypto și IMPLEMENTATI blockchain.... ambele operatiuni vor aduce beneficii majore pt. un stat centralizat. Reglementarea vine cu bănuții (impozitele pe venituri), care vor fi percepute la fel cum sunt percepute impozitele pt. dobânzile bancare și pt. operațiunile pe bursă. Este o urmare inevitabilă a reglementării... Am mai spus-o cândva: beneficiul major rămâne tehnologia, care peste câțiva ani nu va mai avea legătura pe care o are acum cu cryptomoneda...Numai că tehnologia nu va "descentraliza" nimic... dimpotrivă, va consolida ceea ce intenționăm să descentralizăm.... O schimbare a ierarhiilor nu cred că e posibilă în momentul actual. "Vulturii" de azi vor fi tot "vulturi" și mâine...au în spate zeci de ani de experiență în manipulare și control ...
    Legat de costurile de care vorbești, Extreme, cred că "oamenii de bine" se gândesc cum sa le facă mai mari, nu mai mici... Nu uita, sistemul bancar e un sistem care produce banii relativ ușor. Ti se pare corect sa plătești un comision de administrare cont de nu știu cât pe luna, sau un procent de 1% pentru retragere numerar (operațiune care durează maxim 3 min)? De ce și-ar complica existența? Întotdeauna vor acționa în tandem/concertat cu guvernele, singurul lor scop fiind acela de a te controla total, din toate punctele de vedere.

16. Back To Top | #5796
    sincer eu as vrea sa scada pe la 5k sa vad ca iesirea chinei chiar a avut un efect si dupa sa vad ca isi revine piata asa parca e totul prea awkward nici nu stiu daca sa vand sau sa mai cumpar ... imi e ca o sa vina valul de chinezi care o sa se apuce sa vanda si o sa se devalorizeze piata pana in iad

17. Back To Top | #5797
    Da,precis toti chinezii o sa vanda toate monedele si o sa mearga sa cultive orez! Din piata crypto cel mai mult castiga chinezii! De la minat la fabricarea placilor,toate-s made in china.

18. Back To Top | #5798

19. Back To Top | #5799
    aka "am vrut sa facem niste bani rapid si am inscenat un hack asupra serverelor. Toate monedele au fost transferate in conturile noastre si vor fi vandute pe $$ in curand. Asteptati un masiv dump pe piata"
    Clap clap !

20. Back To Top | #5800
    Registered User Dimake's Avatar
    Quote Originally Posted by Demon Hunter View Post
    https://media.discordapp.net/attachm...379&height=673

daca se repeta mtgox, the crypto world is fucked.
    Deci pot sa-mi iau la revedere de la tokenurile mele

1.  
Page 290 of 299 FirstFirst ... 190240280287288289290291292293 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks