Page 340 of 356 FirstFirst ... 240290330337338339340341342343350 ... LastLast
Results 6,781 to 6,800 of 7103

Thread: Valuta digitala - crypto currencies Bitcoin Litecoin Zcash Ethereum Dash altele

1. Back To Top | #6781
    TRX lansează main netul pe 31 mai.Tokenul are vreo 6 luni de când este pe piață, iar road map-ul lor se întinde pe 5 ani.
    Dacă ai răbdare, timp și nervi de otel sa faci daily trading pe TRX, se pot face ceva bănuți pana în vara.
    Este un token PnD, iar în India și China este un mare hype cu Justin Sun.
    Maximul atins de TRX a fost 0.3 $, acum este de 10 ori mai puțin.
    Eoy Trx va ajunge la un maxim de 0.15$....părerea mea!

2. Back To Top | #6782
    Registered User doru_bm's Avatar
    Quote Originally Posted by mihai.alexandru View Post
    Sper sa nu crape,
    Quote Originally Posted by Azazell86 View Post
    Orice valoare in plus peste valoarea deja existenta a Token-ului OMG este bine venita. Asta daca nu crapa de tot toata piata crypto pana atunci.
    dar daca BTC crapa o sa traga absolut toata Alts-urile cu el
    Tot vad ca mai multi spuneti "daca nu o sa crape piata crupto"...
    Daca prin asta intelegeti ca se ajunge brusc la valoare zero la valoarea monedelor adica pierdere totala instant ( cum stiu ca e posibil odata ) , stati linistiti ca nu crapa nimic inca...
    O sa mai mearga multi ani... nu-i problema ...( bine , clar ca la alte valori tot mai mici ...)

Quote Originally Posted by Azazell86 View Post
    ... dar daca BTC crapa o sa traga absolut toata Alts-urile cu el
    Eu ce-am spus de nenumarate ori...
    Cand pica btc , le trage pe toate dupa el...
    Last edited by doru_bm; 04-04-2018 at 20:56.

Intel Core i7 [email protected], watercooled Corsair H105, Asus Maximus VIII Hero Z170, 32 GB DDR4 ( 4*8) Gskill 3000Mhz cl 15, Asus GTX 1080Ti Platinum 11GB GDDR5X , Asus Xonar Essence STX, 2.5 TB ( 512GB 960 Pro +1TB 850 + 1TB 850 Evo) +2x 3TB Seagate 3TB SATA-III 7200rpm 64MB SV35 , Enermax Revolution 1250W, CM HAF-X, UPS APC 1500VA, Samsung 3D LED S27A950D 27'' FHD 120Hz 2ms

3. Back To Top | #6783
    Registered User
    TRX este o teapa elaborata. Tokenul ala nu va avea utilitate reala nici in 500 ani. Hype si atat, capitalizeaza pe seama celor care au dat in FOMO. Majoritatea informatiilor tehnice sunt copy paste din alte parti si au fost prinsi cu mata-n sac. Daca cineva este atat de naiv incat sa creada ca fac ceva legitim atunci e grav.

4. Back To Top | #6784
    Zicea Azazel mai susbca orice valoare mai sus sau apropiata de OMG e bine venita. Apoi ia in calcul Azazel ca toti aia care au omg acum (inclusiv tu) o sa vanda sa faca bani. Exact cum zicea doru acu vro doua saptamani "cei in mana nu-i minciuna". Dupa pierderile din ultimile luni nici nu ma gandesc ca o sa se vanda sa se investeasca masiv in omg. Tre sa.si linga ranile cu ce au/pot.
    Mi se pare amuzant cum ieri m.am uitat in fuga pe market si.am vazut totul pe verde si btc pe la 7.4k si.am zis.. gata si.au revenit.. apoi l.am vazut azi la 6.8k. Deci niste baieti cu 4-10k bitcoini au favut cateva sute de mii de ieri pana azi numai dintr-un copy-paste. Si restu se amagesc cu cresteri de x100/1000/1000 in x ani. Vai si amar.
    Eu personal m.am lamurit cu lumea crypto. Am lasat ce aveam intr.un portofel si imi vad ce treaba mea. £1000 nici nu ma saracesc nici nu ma imbogatesc; dar nici nu-mi fac iluzii ca peste 3 ani o sa scot 10k din ei (pana atunci o sa fac/am mult mai multi -sper-).

Spor la investitii. Cand o sa termine joaca o sa intre toata treaba asta in istorie ca fiind ce.a mai mare inselatorie mondiala. Sa le iei banii unora si sa le promiti vise.
    Naikkon : "Mi-a furat contul de steam ! Sper sa moara violent !"

5. Back To Top | #6785
    Bine spus, bani au facut si vor mai face cei ce au multi bani. Chiar si un 10-15% pt cineva care are 1 mil $ sa zicem inseamna ca face 150k in 24-48h, cum sa nu fii fericit.

Trimis de pe al meu EVA-L19 folosind Tapatalk

6. Back To Top | #6786
    despre asta e vorba in perioada asta, cum sa faci si tu 10-15% pentru ca balenele fac 10-15% intr o saptamana cand piata e in yoyo in acelasi interval, ex: 380-450eth, dupa care coboara mai coboara si iar mai acumuleaza. Fac asta de cateva luni incoace si putin si au dat seama. Downtrendul tine multeeeeeeeeeee luni bune de acum incolo.

7. Back To Top | #6787
    Quote Originally Posted by rael View Post
    Cand o sa termine joaca o sa intre toata treaba asta in istorie ca fiind ce.a mai mare inselatorie mondiala. Sa le iei banii unora si sa le promiti vise.
    mă faci să râd. același rahat s-a întâmplat cu trecerea de la aur/argint la bancnote de HÂRTIE, deci funcționează. de-abia aștept următorul argument de rahat, apărarea mea măcar e susținută de secole de istorie.
    dacă era să fie cea mai mare țeapă nici măcar nu ai fi dedicat timp acestei discuții, pentru că atunci când vezi un rahat pe stradă nu calci în el așa din lipsă de ocupație. cei mai periculoși în lumea asta cu "deștepții" care se cred deștepți, fără argumente logice care să le susțină declarațiile de rahat. același răspuns pentru rahatul de doru și sincer îmi pare rău pentru cei care-l cred...
    Dacă îţi merge totul bine, înseamnă că este ceva în neregulă.

on topic-ul este cel mai rar și căutat animal.

8. Back To Top | #6788
    Ei uite genul asta de oameni dau incredere pietei crypto. Oameni inflacarati...dedicati..plini de spirit si vointa. Ma mir cum de n.ai zis ca vii si peste noi in casa sa ne dai o lectie ca suntem "contra" si punem la indoiala sistemul. Bravo.

9. Back To Top | #6789
    Registered User ExtremeEdition's Avatar
    Se joacă unii exact, deaia variază in aşa hal. Doar ce să facă?
    Să vezi peste vreo 4 ani ce o să varieze intr-o oră de la 75k la 100k si invers. Adică cu de 2-5 ori in total toată valoarea de acum si cu de vreo 10-30 ori valoarea de data trecută
    Si cum se presupune ca va fi in momentul cand va "lua foc" sau ce pareri apocaliptice mai aveti?
    Eu presupun ca exchangeurile se vor inchide temporar sau chiar pe perioade mai lungi. Sau portofelele se vor strica software si nu o sa mai poti folosi monezile, se vor cere eventual taxa pt upgrade la noi versiuni sau introducerea unor coduri suplimentare de securitate plătite sa poti muta coinurile sau vinde undeva. Situri gen MEW blockchain.info vor disparea temporar sau vor fi inaccesibile pt mentenanţă sau alte motive, alături de siturile de monitorizare. Astea vor fi adevaratele motive de panică extremă nu că a scăzut valoarea raportata la dolar. Bursele rămase astfel se vor aglomera si oferta de coinuri va fi mare, cererea f mică, pretul va pica enorm, nici trading nu poti face pe o scadere lungă cu urcari foarte mici pt ca ce cumperi deja s-a devalorizat. Nimeni nu va mai da fiat pe ceva care nu doar că se devalorizează ci chiar poate disparea. Cine doreste cumpără atunci dacă poate fi de folos mai departe. In functie de cine cumpără majoritatea coinurilor se va decide dacă se continua sau se pune cruce si se va da astfel o luptă si ptr detinerea infrastructurii.
    O altă disperare doar din picarea pretului când incă infrastuctura este bună nu văd decât dacă ai nvestit bani imprumutati sau care erau pentru altceva.
    Si totusi monezile si platformele cu cate o firma mai mare in spate le vad mai rezistente faţă de cele bazate doar pe pc-uri improvizate prin magazii desi nu sunt scutite nici ele de faliment
    Vand celular cu floppy cd-rom si modem adsl. Accept cryptăciuni sau diamante.
    Cumpăr orice cryptomonedă că îmi trebuie şi pentru colecţie.
    Investesc în cryptomonezi & tehnologia Blockchain ptr a susţine tehnologia şi progresul.
    Cumpăr monezi virtuale ptr că îmi trebuiesc.

10. Back To Top | #6790
    Extreme edition nu mai fi asa negativist. Trebuie sa crezi. Trebuie sa te dedici. Sa te implici.
    Scoate.ti toate ideile astea negative din cap ca de cand ai postat a luat.o piata la vale.
    E valabil si pentru doru. Sa.ti vezi de cazanu tau de 30 de mii de fiat (mai nou banii se numesc fiat) si de viata ta de navetist intre bm-tm; lasa baietii "destepti" sa produca cryptocurrency. Is the shit, cum ar zice partenerul strategic.

11. Back To Top | #6791
    Registered User doru_bm's Avatar
    Eu n-am treaba iti dai seama ...
    Mi-am dat doar ca parerea ...daca unii tin cont e bine , daca nu iar e f bine...
    Si chiar o sa si postez mai rar , ca e mai bine, ... tocmai de aceea urmatoarea mea postare o sa fie cand e btc sub 6000 ...

Quote Originally Posted by poiu View Post
    același răspuns pentru rahatul de doru și sincer îmi pare rău pentru cei care-l cred...
    La urmatoarea ai report fi linistit !

Nu-s eu de vina ca scad toate ( chiar v-am prevenit ) dar de aceea nu trebuie sa vorbesti urat.
    Inclusiv
    Charles Hayter CEO si fondator al CryptoCompare.com a si recunoscut ieri : "Anul trecut a fost vorba de testarea unor noi maxime si anul acesta este vorba despre testarea unor noi minime" ...
    ( mai multe gasesti pe
    www.businessinsider.com )

Last edited by doru_bm; 05-04-2018 at 07:31.

Intel Core i7 [email protected], watercooled Corsair H105, Asus Maximus VIII Hero Z170, 32 GB DDR4 ( 4*8) Gskill 3000Mhz cl 15, Asus GTX 1080Ti Platinum 11GB GDDR5X , Asus Xonar Essence STX, 2.5 TB ( 512GB 960 Pro +1TB 850 + 1TB 850 Evo) +2x 3TB Seagate 3TB SATA-III 7200rpm 64MB SV35 , Enermax Revolution 1250W, CM HAF-X, UPS APC 1500VA, Samsung 3D LED S27A950D 27'' FHD 120Hz 2ms

12. Back To Top | #6792
    Registered User 4L1N's Avatar
    Am luat si eu niste OMG acum ca l-am prins sub 9$... in prezent am cam 50% VEN, 30% OMG, 20% ETH

Quote Originally Posted by Telboy View Post
    Ce părere aveți despre trx?
    Este ok de cumpărat pe termen scurt-mediu?
    Nu, e scam.

13. Back To Top | #6793
    se preconizeaza ca la final de 2018, early 2019 va incepe o mica criza financiara. Cum poate afecta criza piata crypto ?

14. Back To Top | #6794
    Registered User scarules2006's Avatar
    Quote Originally Posted by Demon Hunter View Post
    se preconizeaza ca la final de 2018, early 2019 va incepe o mica criza financiara. Cum poate afecta criza piata crypto ?
    La ce valoare vor avea la finele lui 2018 nici nu va mai conta efectul unei crize financiare...

15. Back To Top | #6795
    Registered User
    Quote Originally Posted by Demon Hunter View Post
    despre asta e vorba in perioada asta, cum sa faci si tu 10-15% pentru ca balenele fac 10-15% intr o saptamana cand piata e in yoyo in acelasi interval, ex: 380-450eth, dupa care coboara mai coboara si iar mai acumuleaza. Fac asta de cateva luni incoace si putin si au dat seama. Downtrendul tine multeeeeeeeeeee luni bune de acum incolo.
    Oare merge treaba chiar asa?
    Ce te faci cand nu isi mai revine la nivelul la care ai cumparat? Pentru o "balena", treaba asta este esentiala, altfel ramane cu daune.
    Il iei la 7500 crezand ca o sa isi revina la 8-9k, si el tot pica sub 7000. Idem si pentru ETH.

Recunosc ca nu ma pricep bine la trading, dar un RSI, MACD si ce-o mai fi pe acolo, nu prea are cum sa-ti indice cand o sa apara unul care vrea sa vanda 10k BTC.
    Apoi bursele astea, sigur toate sunt manipulate, cu boti, arbitraj, ordere temporare, etc.
    Se monitorizeaza una pe cealalta si actualizeaza la secunda orderele alea puse la deruta, ca sa tina un pret acolo unde e mai profitabil pentru ei.
    Vazusem la un moment dat, niste anunturi cu preturi, daca voiai sa beneficiezi de o solutie de-a lor de arbitraj, daca erai coin founder si voiai s-o listezi pe bursa lor. Posibil cryptopia.
    Iti dai seama la ce nivel sunt altii, daca pana si cryptopia are implementate solutii de genul asta.

16. Back To Top | #6796
    Malkavian Azazell86's Avatar
    Fenomenal cum ieri cand piata a avut un mic bounce, discutia de pe thread devenise iar rezonabila. Acum ca a picat din nou, iesiti ca ciupercile dupa ploaie, iar si iar cu ''apocalipsa crypto'' ''crypto e scam''
    Chiar respect dreptul fiecaruia sa isi exprime parerile, dar chiar reactionati ca niste troli, macar de-ati avea un argument valid, ca sa contribuiti la conversatie - OK, piata crypto inca e intr-un bear market, Bitcoin a fost supra evaluat din cauza hype-ului din Toamna, si acum la corectia masiva trage si restul crypto in jos. Dar sunt echipe care chiar lucreaza la proiectele lor - ICON, Ethereum, 0x, Golem, NEO, OMG, LISK si multe altele. Pana si la Bitcoin se lucreaza la implementarea Lighting Network ca sa rezolve problema scalabilitatii.

Eu zic ca incet incet ne apropiem de un fel de bottom in urmatoarele 2 saptamani. Daca o sa continuie bear market-ul, il vad doar ca un slow bleed - sidestep mai lung.
    In momentul asta si Bursa de stocuri e cam data peste cap, din cauza scandalului Facebook, noile tarife impuse pe importul din China de catre Trump - dar pe thread-ul asta nu putem vorbi decat de ''pica crypto, pentru ca asa v-am zis eu''

Separat - OmiseGo se intinde discret si in Korea de Sud https://www.omise.co/omise-and-omise...in-initiatives
    Last edited by Azazell86; 05-04-2018 at 09:23.
    OMG HODLER

17. Back To Top | #6797
    Quote Originally Posted by johnixgray View Post
    TRX lansează main netul pe 31 mai.Tokenul are vreo 6 luni de când este pe piață, iar road map-ul lor se întinde pe 5 ani.
    Dacă ai răbdare, timp și nervi de otel sa faci daily trading pe TRX, se pot face ceva bănuți pana în vara.
    Este un token PnD, iar în India și China este un mare hype cu Justin Sun.
    Maximul atins de TRX a fost 0.3 $, acum este de 10 ori mai puțin.
    Eoy Trx va ajunge la un maxim de 0.15$....părerea mea!
    Exact despre ce vorbeam ieri: PnD!
    De vreo jumătate de ora TRX se pompează in Binance. 35%

18. Back To Top | #6798
    Quote Originally Posted by boggieman View Post
    Oare merge treaba chiar asa?
    Ce te faci cand nu isi mai revine la nivelul la care ai cumparat? Pentru o "balena", treaba asta este esentiala, altfel ramane cu daune.
    Il iei la 7500 crezand ca o sa isi revina la 8-9k, si el tot pica sub 7000. Idem si pentru ETH.

Recunosc ca nu ma pricep bine la trading, dar un RSI, MACD si ce-o mai fi pe acolo, nu prea are cum sa-ti indice cand o sa apara unul care vrea sa vanda 10k BTC.
    Apoi bursele astea, sigur toate sunt manipulate, cu boti, arbitraj, ordere temporare, etc.
    Se monitorizeaza una pe cealalta si actualizeaza la secunda orderele alea puse la deruta, ca sa tina un pret acolo unde e mai profitabil pentru ei.
    Vazusem la un moment dat, niste anunturi cu preturi, daca voiai sa beneficiezi de o solutie de-a lor de arbitraj, daca erai coin founder si voiai s-o listezi pe bursa lor. Posibil cryptopia.
    Iti dai seama la ce nivel sunt altii, daca pana si cryptopia are implementate solutii de genul asta.
    Care e scopul balenelor ? Sa acumuze cat mai mult stock si cat mai mult profit. Pe orice tip de market vor face profit, problema se pune doar cat de mult se chinuie sa l faca.

19. Back To Top | #6799
    Registered User ExtremeEdition's Avatar
    "Anul trecut a fost vorba de testarea unor noi maxime si anul acesta este vorba despre testarea unor noi minime" ...
    abia aştept să văd şi folosesc noile minime. Ar fi cel mai fain cadou dacă am şi intui când vor fi. Ar trebui toţi să ne bucurăm de "noile minime" ca să nu mai spunem apoi că "am pierdut trenul cu btc". Să avem şi să mişcăm bitcoin cu mulţi de zero nu să umblăm cu bitcoin cu valori de zero pe lângă virgulă.
    Dacă piaţa nu "va lua foc" cum tot spun unii, cred că vom mai avea cel puţin încă o repriză de umflături pe grafice cel mai probabil dupa vreo 2 ani, dar nu e exclus chiar si anul ăsta. Însă trebuie să fim prevăzători la tot ptr că în momente speciale (făcute cu dedicaţie pt cine trebuie) exchangeurile si bursele vor pune piciorul în prag şi vor bloca unele tranzactii. Dacă de ex să presupunem că ar intra intr-un picaj de 70% in câteva ore cursul btc ar ajunge la 2500 sau 1600 cu siguranţă nu vei putea cumpăra la acel pret, totul va fi blocat, nu va merge probabil, si krakenul a arătat asta de multe ori. Si in acel moment pe lângă astea mă gândesc că va apare şi hăcuirea conturilor, astfel că şmecherii vor lua la acel pret sau chiar gratis. Si asta ca să nu devină balene gherţoii şi guşterii în defavoarea fondatorilor sau altor grei care măcar au mai multă carte si au investit timpuriu. Apoi pretul revine rapid sus la 5300 de exemplu, sau poate revine in cateva zile timp in care "e mentenanţă" si nu poti lua la 3700 sau 4000.
    Acestea ar fi problemele de care să ne temem, nu că s-au mai devalorizat raportat la dolar. Iar ce spun unii cu mers către zero, păi e catre zero dar nu va ajunge acolo. E o diferenţă in a avea acea directie si a si ajunge la destinatie. Vor deveni asicurile doar o amintire? Se termină treaba când nici 1% din populatie nu are coinuri? Se intorc noile generatii care se nasc cu ochii in ecran către numerar şi alte "lucruri palpabile" şi demodate? nu prea cred. E ca si când spui agricultura e palpabilă reală profitabilă, dar câţi sunt dispuşi să se apuce de ea cu sapa şi calul?
    Last edited by ExtremeEdition; 05-04-2018 at 11:39.
    Vand celular cu floppy cd-rom si modem adsl. Accept cryptăciuni sau diamante.
    Cumpăr orice cryptomonedă că îmi trebuie şi pentru colecţie.
    Investesc în cryptomonezi & tehnologia Blockchain ptr a susţine tehnologia şi progresul.
    Cumpăr monezi virtuale ptr că îmi trebuiesc.

20. Back To Top | #6800
    Malkavian Azazell86's Avatar
    Am facut si eu Transfer de EUR prin Revolut catre CoinFlux - zice ca intra pe 10-Apr estimativ. La voi dupa cat timp a intrat?
    OMG HODLER

1.  
Page 340 of 356 FirstFirst ... 240290330337338339340341342343350 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks