Page 38 of 38 FirstFirst ... 2835363738
Results 741 to 753 of 753

Thread: Valuta digitala - crypto currencies Bitcoin Litecoin Zcash Ethereum Dash altele

1. Back To Top | #741
    Si zici ca o sa afecteze pretul in scurt timp?

2. Back To Top | #742
    Malkavian Azazell86's Avatar
    Vestea deja si-a pus amprenta - eu deja am profitat sa fac niste day trade si mi-am mai bagat 3 OMG-uri pe gratis Buy low sell high
    Sunt impacat moral in momentul asta ca o sa raman pe OMG chiar daca pica inapoi la 1 dolar. Deja banii investiti sau amortizat si daca ii pierd pe toti, a fost o suma relativ mica pentru mine.
    Playstation 3 -> Strictly 320 Kbps MP3 -> Optical Cable -> Burson Conductor DAC/Amp -> Cardas Clear -> HD800

3. Back To Top | #743
    eu am luat omg acum vreo luna in ideea de tinut long term. acum sunt inca pe minus, asta e, de vandut nu-l mai vand. cred ca ma mai uit la el peste 5 ani si asta e.

Azazell86, daca nu sunt indiscret, in ce wallet tii omg? il am pe bittrex, dar l-as scoate de acolo, mai ales ca o sa fie pe termen lung la mine.

4. Back To Top | #744
    Registered User
    Quote Originally Posted by born2lose View Post
    eu am luat omg acum vreo luna in ideea de tinut long term. acum sunt inca pe minus, asta e, de vandut nu-l mai vand. cred ca ma mai uit la el peste 5 ani si asta e.

Azazell86, daca nu sunt indiscret, in ce wallet tii omg? il am pe bittrex, dar l-as scoate de acolo, mai ales ca o sa fie pe termen lung la mine.
    EXODUS - pentru mine e cea mai decenta / sigura optiune din ce am testat

5. Back To Top | #745
    ETP(Metaverse) pare promitator e proaspat intrat pe exchange-uri, ceva competitor al lui NEO.
    Tot chinezesc

6. Back To Top | #746
    @Azazell86 OMG e destul de mare pentru miscari ample acum pe termen scurt, dar s-ar putea sa mai vezi un 10-15% din cand in cand.
    Totul e sa intri (si respectiv sa iesi) cand trebuie de pe el. Acum, daca vorbim de long, pie in the sky stuff nu stiu ce sa zic.
    Chestiile ceva mai mici (dar nu microscopice) eg NEO, ETP se misca mai vioi si e o sansa de castig mai bun pe acolo.
    Pe de alta parte, nu intotdeauna se bungheste treaba. La mine a mers bine cu EOS, pana mai recent dar acu nu'sh ce-a patit de e in pom :|

Caut o moneda microscopica sa vad ce si cum, si SC (SiaCoin) parea interesant, dar si acolo e o miscare haotica pe care nu o prea inteleg.
    Happy (and profitable) trading ...

7. Back To Top | #747
    Registered User
    Si eu am ramas blocat cu o parte din bani in QTUM ca l-am luat la 0.008649 dar astept nu ma grabesc. De asta mi s-a taiat un pic pofta de altcoins ). Pt transfer Kraken -> Bittrex am folosit si eu XRP-ul pt taxele foarte mici. In rest ma mai joc pe Kraken la BTC -> EUR -> BTC (overall sunt putin pe minus ca am luat si BTC-ul initial sus). ETH-ul si-a revenit frumos de tot dar din pacate n-am ramas pe el. OMG-ul imi face si mie cu ochiul dar stau sa scot banii ori din QTUM ori din BTC.
    Bafta la tranzactionari.

8. Back To Top | #748
    Nu am nevoie de miscari ample, am ajuns sa ma pricep sa vand pe varfuri ca apoi sa cumpar imediat cum coboara o sutime din pret. Nu fac mult, dar plusul pe care il fac este safe si imi ramane permanent in wallet Chiar daca pica, pe durata lunga tot raman cu un numar mai mare de Token-uri decat cele cu care am intrat la inceput. M-am jucat doar cu 47 OMG si am ajuns la 53. Nu e un salt mare (ca am si pierdut un pic), dar sunt 6 OMG-uri pe care le-am inclus pe gratis
    O sa apara in Noiembrie un Wallet dedicat de OMG, am inteles ca o sa mearga sa depui Token-urile similar cu NEO si anume sa le ''stak-uiesti'' prin care iti faci un extra profit pe GAS-ul specific OMG-ului. Inca nu imi este clar, asteptam pana in Noiembrie sa vedem ce si cum. Poate prind o oferta de Black Friday si le scot pe toate
    Playstation 3 -> Strictly 320 Kbps MP3 -> Optical Cable -> Burson Conductor DAC/Amp -> Cardas Clear -> HD800

9. Back To Top | #749
    Ce monezi mai merita farmate la ora actuala cu GPU-ul? Eu acum farmez usor usor cu 2 X GTX 1070 ETH cu un profit (scazand curentul) de 50-60$/luna. Placile video nu le-am cumparat pentru farmat, le-am cumparat anul trecut de BF pentru gaming, dar mi-a trecut repede. Stateau degeaba si m-am gandit sa le pun la farmat. Nu vreau sa investesc in hardware.
    Am farmat ceva ETH cand era dificultatea mai mica pe care nu i-am vandut.

10. Back To Top | #750
    Ai putea sa te orientezi pe Siacoin. Te bagi intr-un pool cu alti oameni si primesti Siacoin pentru contributie. Nu castigi mult, dar trebuie sa te orientezi si spre ceva care are potentialul sa creasca in viitor.

11. Back To Top | #751
    Ce inseamna profit,daca scazi curentul de 50-60$ pe luna?
    Intreb din curiozitate pentru ca de ceva timp ma tot tin sa pun intrebarea asta unui miner.

Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L21 folosind Tapatalk

12. Back To Top | #752
    Ala e profitul.... Acum produc 0.275ETH/luna. Calculatorul consuma 0.31kW/h
    0.275ETH x 300$ ~ 82.5$ / luna.
    0.31 x 24 x 30 = 220kW/luna ~ 27.5$ => profit 55$ / luna.

Nu e profitabil daca trebuie sa iti cumperi hardware-ul pentru ca nu il mai amortizezi in veci, cum am scris eu le aveam deja cumpatate de cand ma jucam.
    Acum cateva luni cu 2 GTX 1070 minai cam 1 ETH/luna... dar din pacate au trecut vremurile alea.

Acum minez, platesc curentul din buzunarul meu cu speranta ca la un moment dat ETH-ul o sa depaseasca 1000$. Tot ce am minat am in wallet, nu am scos nimic pana acum.

13. Back To Top | #753
    Quote Originally Posted by mirel3003 View Post
    Ce monezi mai merita farmate la ora actuala cu GPU-ul? Eu acum farmez usor usor cu 2 X GTX 1070 ETH cu un profit (scazand curentul) de 50-60$/luna. Placile video nu le-am cumparat pentru farmat, le-am cumparat anul trecut de BF pentru gaming, dar mi-a trecut repede. Stateau degeaba si m-am gandit sa le pun la farmat. Nu vreau sa investesc in hardware.
    Am farmat ceva ETH cand era dificultatea mai mica pe care nu i-am vandut.

Monede: in ordinea profitabilitatii: EHT, Zec, Ubq. La XMR n-am calculat. Nu ajungi 50-60$ cu doua placi ) 1x GTX 1070 consuma maxim 130W, pe UBQ si mai putin (cu powerlimit 60, + 100 Mhz core + 700Mhz vcore = 109W = 31-32MH)

Calculatoare:
    https://whattomine.com/ Cryptocurrency Mining Calculators and Profit Calculators - CoinWarz cel de pe Cryprocompare.com indica mai mult. Oricum, multe pool-uri afiseaza propiile calcule.

@sxplukasboy, ROI-ul e maxim 6% ATM. Doar sa pastrezi monedele si sa platesti curentul electric (unde e cazul).

How Much Do We Earn Mining Ethereum with Up to 10000 Mhs - 400 x Radeon RX 580 Profitability-PART 1 - YouTube

LE: Gramatik killin' it! Hodl my Nakamoto

Gramatik - Satoshi Nakamoto MUSIC VIDEO (feat. Adrian Lau & ProbCause) - YouTube
    Last edited by SuperFlu; 26-09-2017 at 10:11.
    R7 1700X| Cryorig A40 Ultimate| Fatality K4 X370| Venegance Led 32GB| Evo 960 500GB| Ichill Ultra X3 1080Ti| Ledex 650W gold| Phanteks Enthoo Pro M Tempered | Samsung CF791 34"@ 100Hz"| DM1 Pro S| Orion 610| Sennheiser GAME Zero White| Edifier r1800t iii.

1.  
Page 38 of 38 FirstFirst ... 2835363738

Bookmarks

Bookmarks