Page 63 of 69 FirstFirst ... 135360616263646566 ... LastLast
Results 1,241 to 1,260 of 1377

Thread: Valuta digitala - crypto currencies Bitcoin Litecoin Zcash Ethereum Dash altele

1. Back To Top | #1241
    Malkavian Azazell86's Avatar
    Nu trebuie sa investesti ca sa ajungi la sapa de lemn sau sa ai traume psihologice daca pierzi banii. Daca pui 200-500 RON in fiecare luna, in loc sa pui la pilonul II - III pensie (pe care oricum ti-l ia PSD-ul), pui banii astia in una sau un pic din fiecare din cele Top 10 Cryptos, deoarece toate au potential de crestere. E o suma realizabila pentru majoritatea Romanilor care au situatia financiara/inteligenta destul de ridicata ca sa stie de crypto. Intr-un an ai investit 3000-5000 RON si daca faci asta in mod consecvent, fara sa te gandesti la banii astia si fara sa te agiti daca iti pica investitia in jos, consider ca intr-o perioada de 5 ani ai putea strange o suma considerabila. Tot ce conteaza este sa ai disciplina ca sa-ti impui niste reguli personale si niste termene fixe.
    Eu mi-am invatat lectia, am citit foarte multe chestii inainte sa ma apuc sa investesc, dar consider ca sunt pe drumul cel bun Daca ajung la 1000 de OMG, voi incepe sa investesc in paralel si in XRP, si in NEM, si in ETH.
    Fiecare din noi avem un prag psihologic si consider ca o suma de 200 - 500 RON pe luna, e chiar realizabil
    Playstation 3 -> Strictly 320 Kbps MP3 -> Optical Cable -> Burson Conductor DAC/Amp -> Cardas Clear -> HD800

2. Back To Top | #1242
    Registered User GruVe's Avatar
    Exact, vorbim de altcoin-uri aici. Volatilitate mare, castig mare, risc mare
    Out of my mind. Back in five minutes.

3. Back To Top | #1243
    Uite ETH consider ca este un risc minim, mai ales la sfarsit de 2017. ETH nu cred ca o sa mai coboare niciodata sub 100 de USD
    Playstation 3 -> Strictly 320 Kbps MP3 -> Optical Cable -> Burson Conductor DAC/Amp -> Cardas Clear -> HD800

4. Back To Top | #1244
    Deepmix kegpr's Avatar
    Quote Originally Posted by Azazell86 View Post
    Nu trebuie sa investesti ca sa ajungi la sapa de lemn sau sa ai traume psihologice daca pierzi banii. Daca pui 200-500 RON in fiecare luna, in loc sa pui la pilonul II - III pensie (pe care oricum ti-l ia PSD-ul), pui banii astia in una sau un pic din fiecare din cele Top 10 Cryptos, deoarece toate au potential de crestere. E o suma realizabila pentru majoritatea Romanilor care au situatia financiara/inteligenta destul de ridicata ca sa stie de crypto. Intr-un an ai investit 3000-5000 RON si daca faci asta in mod consecvent, fara sa te gandesti la banii astia si fara sa te agiti daca iti pica investitia in jos, consider ca intr-o perioada de 5 ani ai putea strange o suma considerabila. Tot ce conteaza este sa ai disciplina ca sa-ti impui niste reguli personale si niste termene fixe.
    Eu mi-am invatat lectia, am citit foarte multe chestii inainte sa ma apuc sa investesc, dar consider ca sunt pe drumul cel bun Daca ajung la 1000 de OMG, voi incepe sa investesc in paralel si in XRP, si in NEM, si in ETH.
    Fiecare din noi avem un prag psihologic si consider ca o suma de 200 - 500 RON pe luna, e chiar realizabil
    Best advice in all pages imho.

5. Back To Top | #1245
    Registered User ExtremeEdition's Avatar
    Ce monezi au disparut? Ce monezi au produs pierderi? Se poate intampla sa nu ai unde vinde o moneda sau sa nu ai ce cumpara cu ea?
    Vand celular cu floppy cd-rom si modem adsl

6. Back To Top | #1246
    Asta vreau sa fac si eu. Iau salariul pe 1 si 15, m-am gandit sa bag 100 lei de fiecare data cand il iau
    E o suma bunicica, o masa in oras dar in acelasi timp ma pot lipsi de ea cu gandul ca e oarecum, o investitie. Si in orice caz, nu pierzi toata suma integral daca e sa se intample ceva
    Dar decat sa fiu iar ofticat cum am fost la btc ca am pierdut trenul, mai bine risc un pic, macar sa stiu ca am pierdut pe mana mea, nu din lipsa de reactie. Si in plus, o sa capat un know how care sigur o sa fie de folos la un moment dat

Am cumparat ieri ETH de pe coinflux, astept sa imi intre in wallet (Jaxx). Aseara am facut plata, aveti idee cam in cat timp ar trebui sa intre in wallet? Ma gandesc ca azi
    Probabil o sa mai cumpar de cateva ori 100% ETH, imi inspira cea mai mare incredere din toate coinurile de pe piata desi nu am inteles inca 100% rationamentul din spatele lui
    Dupa aceea, o sa impart fondurile 50% ETH, 50% XRP si ce mi-o mai face cu ochiul. Vreau incetul cu incetul sa fac cat de cat un 'portofoliu'
    Am inteles ca OMG e oarecum 'legat' de evolutia ETH, asa ca nu m-am decis inca daca o sa iau si cateva tokene d-astea

7. Back To Top | #1247
    Iti intra ETH in Wallet azi dupa 12:30 (asta daca ai facut totul corect).
    Sa stii ca multi recomanda sa-ti diversifici portofoliul, dar sugestia mea este sa intri 100% intr-un singur token in care ai incredere. In cazul in care explodeaza sa profiti de el. De ex. daca ai 10 token-uri cumparate si unul din ele creste 50%, ai avea profit doar pe el (50% profit pe 10% din investitia ta). In timp ce daca ai un singur token si creste cu 50%, ai avea un profit imens (50% profit din 100% din investitia ta).

On a separate note: daca sunt 2 token-uri cu potential in urmatoarele luni ar fi Golem si Decred
    Singurul coin pe care nu il recomand si il vad clar ca e tzeapa este BitConnect. Sa nu va riscati banii pe acest coin, chiar daca arata tentant, este o schema Ponzi in cea mai pura forma.
    Last edited by Azazell86; 10-11-2017 at 13:08.

8. Back To Top | #1248
    Dimineata varsat roaba in BCH plus vandut si toti omegeii (scuze Azazell) de care tot BCH luat...iar acum tocmai am maritat toti becehasii la 860 bucata, luati cu 722 (doream sa stau pana pe la 900 dar BTC prea s-a impiedicat. Basca e vineri si traditia a fost de prea mult timp abandonata...traditia cu sangerarea de sfarsit de saptamana, zic)
    Ma crucesc ce lesne mi-a iesit.

Acum astept sa iau omegeii inapoi la 7$, ca i-am vandut la 7.9 (dar si daca ii iau cu 11 tot imi ramane o felioaca zdravana de profit)
    Insa BCH are sanse sa atinga mult mai mult (remorcat de Bitmain luna e caca maca) INSA totul depinde de BTC (asa ca nu ma hazardez pana nu simt ceva mai clar directia...raman la scalparile care mi-au fost atat de des favorabile)

9. Back To Top | #1249
    Quote Originally Posted by Azazell86 View Post

On a separate note: daca sunt 2 token-uri cu potential in urmatoarele luni ar fi Golem si Decred
    Golemul il astept de mult sa bubuie.. Sper sa o si faca.. Am destul de multi luqti pe maxime aproape.. 1/4 luati la 40c si balance-ul pe la 0.29..dar desi a scazut f mult nu am vandut. Proiectul e f misto + ca inteleg ca va avea rolul lui in plasma

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
    G3258 | Gigabyte GA-Z97-D3H | 8 GB DDR3 | 1 x SSD Samsung 850 EVO 120 GB + Seagate 500 Gb ST3500320AS | Antec 900 | AntecTruepower 420W | Samsung 24"

10. Back To Top | #1250
    De la ultima postare am continuat sa jumulesc bitmainul (prin intermediul facaturii sale BCH) apoteotic.

Dar zau daca inteleg de ce nu opreste balabaneala cu ziduri (demne de cuvant, nu caricaturi)
    Pierde malai groaznic atunci cand intervine la o cadere de cateva zeci de dolari, apoi iar il lasa sa cada, iar il ridica...am impresia ca a lasat botilor sarcina saracirii sale (vad ca nu numai eu lucrez pe diferente de 10-20-30 USDT)

Daca este vreun tertip eu nu il inteleg...dar: bodaproste de pomana bitmain!

11. Back To Top | #1251
    @Gerald - te-ai orientat bine, crede-ma ca si eu am avut drive-ul sa vand OMG la 8.30 USD dar mi-am impus ca nu mai fac day trade si imi respect propriile reguli.
    Pe luna Noiembrie am bagat la greu in OMG si gata trag linie. Estimarea mea pentru sf. Decembrie 2018 a ramas 15 USD per OMG, asa ca raman pe HODL si mai bag niste banuti in Decembrie doar daca pretul e sub 15 USD

12. Back To Top | #1252
    Pacat ca ai renuntat la scalpari. Zile ca asta fac toata distractia.

Despre OMG vs. BCH
    Nu stiu ce sa zic...BCH-ul are spate (pentru cine nu stie: bitmain este marele producator de ASIC si tatucul BCH-ului. A si decis sa isi vanda produsele in BCH)
    De parca nu era de ajuns BTC renuntand la furculition a ramas cu taxele mari pe trimiteri (deh)

E foarte posibil sa se adevereasca scenariul meu cu bascularea de pe BTC pe BCH ca "BCH e originalul bitcoin" ...zice propaganda (propaganda care are in spate forta economica data de bitmain)
    Pretul BCH pompat pana la valori ametitoare (concomitent cu acutizarea propagandei) si iaca na pocinogul (pentru BTC)

OMG (la care o sa ii refac stocul...ca nu ma costa nimic) are doar idealuri.
    In plus eu ma uit la fata omului si echipa are o mecla...vai, vai (am uitat sa salvez o analiza extrem de pertinenta pe dumele date de ei si pe manipularile tipice inclusiv fotografiat cu Vitalik aproape pana si la buda)

Forta sa tina pretul nu prea vad (chiar acum e cazut la 7.15$)
    Da, are sanse mari insa pana atunci ma distrez copios...eu cu "roaba" mea (apropo: si la voi cand va logati pe bittrex va da in pagina de facut upgrade la verificarea contului pentru 100BTC? Sau roaba mea le sta in gat si vor sa ma blocheze?)

Pana m-am mocait cu tastarea uite 7.13$.

13. Back To Top | #1253
    Sa pice la cat o vrea sa pice Eu raman pe metereze 2 ani, in care imi asum 100% riscul de a pierde toata suma. Oricum nu pierzi nimic decat in moment in care vinzi
    Voi cumpara luna asta doar daca pica sub 6 USD din nou.

14. Back To Top | #1254
    Sa pice la cat o vrea sa pice Eu raman pe metereze 2 ani, in care imi asum 100% riscul de a pierde toata suma. Oricum nu pierzi nimic decat in moment in care vinzi
    Voi cumpara luna asta doar daca pica sub 6 USD din nou.

15. Back To Top | #1255
    Pacat ca nu vrei sa ii inmultesti.
    Vila merita si un yaht acolo, fie el cat de maruntel.

16. Back To Top | #1256
    Registered User ExtremeEdition's Avatar
    mai e link undeva cu exchangeul din africa centrala spre sud est acela bun unde e btc cotat bine?
    Vand celular cu floppy cd-rom si modem adsl

17. Back To Top | #1257
    Registered User
    Gerald, la fel am patit si eu pe Bittrex acum vreo 3-4 zile, incepuse sa ma dea la pagina de verificare asa ca dupa 1-2 zile mi s-a facut frica ca-mi blocheaza astia contul (inca citesc zilnic pe redit despre conturile blocate de Bittrex fara nici un raspuns) si le-am dat selfie si CI (verificarea s-a facut in aceasi zi si a disparut chestia aia). Oricum in Bittrex am ramas cu bani putini de day trading (de frica conturilor blocate fara nici un raspuns).

Ma gandesc ca iti ti fondurile pe exchange, pentru day-trading.

LE: nu pe redit ci pe bitcointalk org, link aici: My Bittrex account has been disabled.

18. Back To Top | #1258
    Registered User
    O intrebare la cei mai priceputi, ce ziceti de BCH, creste de zici ca are aripi, se muta BTC-ul in BCH ? M-as cam sui si eu in caruta dar mi-e sa nu fie doar un varf cum am vazut zilele trecute pe BTC.

19. Back To Top | #1259
    BCH-ul a sarit de 1000.Au intrat minerii in greva ?

20. Back To Top | #1260
    AHH daca stiam, mai lasam niste USDT pe Bittrex ca sa cumpar OMG la reducere. Anticipez o miscare ABCD, pe moment suntem pe ''C'' si ''D''-ul o sa fie iar pe la 8.30 USD

1.  
Page 63 of 69 FirstFirst ... 135360616263646566 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks