Page 64 of 66 FirstFirst ... 1454616263646566 LastLast
Results 1,261 to 1,280 of 1316

Thread: Valuta digitala - crypto currencies Bitcoin Litecoin Zcash Ethereum Dash altele

1. Back To Top | #1261
    Salut baieti. Cumpar si eu azi maine OMG de 1000$ pe bittrex si vreau sa ii tin dupa aia long term dar nu la ei online. Unde si cum fac si eu treaba asta ? E vreun wallet offline pt el ? Merci

2. Back To Top | #1262
    ABCD? Tradu,te rog.

3. Back To Top | #1263
    Quote Originally Posted by Johnny_L View Post
    O intrebare la cei mai priceputi, ce ziceti de BCH, creste de zici ca are aripi, se muta BTC-ul in BCH ? M-as cam sui si eu in caruta dar mi-e sa nu fie doar un varf cum am vazut zilele trecute pe BTC.
    Cred ca incep sa inteleg de ce creste BCH atat de atipic (pierzand moloz cu nemiluita: cucereste o cota, o abandoneaza dar revine si o depaseste...iar si iar si iar)

Ok, e cu dichis sa imi explic banuiala: am tot pomenit de bitmain. Starostele sau este Jihan Wu. El si Roger Ver sunt cele mai detestate personaje din crypto...dar sunt miliardari.

Jihan Wu este absolvent de economie si psihologie.
    Ce face el acum este sa nasca Legenda: nimic nu face propaganda mai buna decat castigul (iar acum cine joaca pe BCH nu poate sa rateze profitul decat daca este o maimuta surda, oarba si paralitica)
    Deja duduie discutiile peste tot despre BCH. Nu doar ca nu e mort dar "uite cum se ridica in picioare adevaratul bitcoin"

Se intampla ce credeam eu ca o sa se intample cand BTC ar atinge 50.000$: grosul monedelor a fost adunat iar ramasitele nu sunt un pericol (pot sa fie achizitionate cu 50.000 linistit ca exista miliarde de $ pentru praful ramas)
    Ei bine asta s-a intamplat cu BCH> A fost vandut salbatic ba chiar vandut cu sadism si savoare...cineva insa l-a cumparat si l-a lasat luni de zile sa arate ca o moneda abandonada care urmeaza sa se stinga.

In cel mai urat scenariu BTC o sa tot scada si BCH o sa tot creasca pana ajung umar la umar.
    BCH nu are echipa de dezvoltatori, nu are infrastructura sau suport de la cazinouri, comerciati, etc. Aproape nimic...decat Ver, Craing (care se pretinde insasi Satoshi) si acest Wu.
    Ei trei si miliardele lor de dolari pot sa ne ofere o lectie dura de viata (daca vor mentine urcarea lumea o sa vanda accelerat orice alta moneda, inclusiv "zeul", doar ca sa aibe si ei noua vedeta)

Daca vor sa faca asta nimic nu poate sa ii opreasca. Au bani, burse, ferme miniere enorme.
    E doar un act de vrere pura. Orgoliu si putere.

O sa fie chiar asa?
    Nu stiu. Daca continua ascensiunea cu acelasi patern atunci da.
    Daca nu macar sa ii scalpam cat mai mult posibil.

4. Back To Top | #1264
    credeti ca astia care tin in spate BTC se pot muta catre BCH ca sa l creasca atat de mult ca BTC incat BTC sa ramana un fel de (Aur) si BCH sa fie folosit pt tranzactii ? KR de Sud ce parere are?

Avand in vedere ca BCH e destul de nou si pretul nu e deloc mare fata de ziua lansarii 750 parca, as zice ca nu e tarziu sa incepi sa investesti in asta ,nu ?

5. Back To Top | #1265
    Registered User ExtremeEdition's Avatar
    Nu cred că ţine nimeni în spate btc. El e ţinut de cei care au bagat dolarii în el. Dacă toţi s-ar hotărâ să scoată dolarii btc ar pica drastic până la zero, nu ar avea cine să cumpere btc şi valoarea ar fi zero, exact ca la orice ţeapă de acest tip.
    Asta ar fi o explicaţie de tip cerere-ofertă, dar prin dos nu exclud manipulari falsuri şi furturi cu vagonul de bani că softiştii au asta în sânge de când au luat ţeapă cu softurile crăcuite de hackeri care erau tot de-ai lor iar lumea nu plătea nimic.
    Sandramaua s-a stabilizat din cadere.
    Si totusi cei care baga bani in BTC sunt multi ca e cel mai cunoscut, cred ca depasesc la forta financiara si pe cei care sunt balene, asa ca btc nu va scadea mai mult curand.
    Samsarii vand masini, case, terenuri, arme, droguri orice e gasit sau furat si e surplus si baga in btc si nu in altceva. Cand vin mascatii peste ei nu au ce confisca astfel. Nu stiu daca si prostituatele accepta plata in btc.
    Doar in romania care e undeva la coada din toate punctele de vedere vedem dimensiunea fenomenului. Bitcoin - OLX.ro
    Vand celular cu floppy cd-rom si modem adsl

6. Back To Top | #1266
    Deepmix kegpr's Avatar
    Ce drop a luat btc ul în ultimele 2 zile...

7. Back To Top | #1267
    Malkavian Azazell86's Avatar
    Luni daca mai e in picaj OMG o sa mai cumpar de 500 USD. Ma indrept spre tinta mea finala de 1000 OMG
    Playstation 3 -> Strictly 320 Kbps MP3 -> Optical Cable -> Burson Conductor DAC/Amp -> Cardas Clear -> HD800

8. Back To Top | #1268
    Registered User GruVe's Avatar
    BTC era normal sa scada, surpriza mare este BCH care ori creste ori e pump and dump. Cred ca ma risc si eu la niste OMG din cauza lui Azazell86
    Out of my mind. Back in five minutes.

9. Back To Top | #1269
    Investiti doar banii pe care nu va afecteaza. Ne apropiem de sfarsitul anului 2017. Roadmap-ul OmiseGo spune ca vor lansa prototipul SKD pentru Wallet fix in Q4 2017, nu cred ca mai pupam noi sub 7 USD vre-odata
    Playstation 3 -> Strictly 320 Kbps MP3 -> Optical Cable -> Burson Conductor DAC/Amp -> Cardas Clear -> HD800

10. Back To Top | #1270
    Quote Originally Posted by Azazell86 View Post
    Investiti doar banii pe care nu va afecteaza. Ne apropiem de sfarsitul anului 2017. Roadmap-ul OmiseGo spune ca vor lansa prototipul SKD pentru Wallet fix in Q4 2017, nu cred ca mai pupam noi sub 7 USD vre-odata
    La ce suma i ai vinde ? apropo. nu va intereseaza sa facem un server de discord unde sa ne adunam si sa facem spam pe care nu l putem face aici ? invite only. Azazel, il poti face tu daca stii discordul.

11. Back To Top | #1271
    CBLT Cobalt's Avatar
    Quote Originally Posted by GruVe View Post
    BTC era normal sa scada, surpriza mare este BCH care ori creste ori e pump and dump. Cred ca ma risc si eu la niste OMG din cauza lui Azazell86
    pump dezgustator
    Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa

12. Back To Top | #1272
    Salut, daca gresesti adresa sunt slabe sanse. In cazul in care i-ai trimis catre exchange, incearca sa-i contactezi pe cei de la suport, poate te ajuta. Daca scrie pending inseamna ca vor ajunge. Iti recomand sa nu vinzi, chiar daca a scazut si va mai scadea. La un momentdat tot uea la cat ai cumparat sau mai sus. Incepator sunt si eu, iar ca platforma stau pe Bittrex.
    Uite aici o lista cu monede si exchange-uri : Compare all Bitcoin exchanges, reviews, live streaming bitcoin prices, fees, deposit methods, | CryptoCompare.com
    R7 1700X| Cryorig A40 Ultimate| Fatality X370 K4| Venegance 32GB LED| 960 EVO 500GB| Ichill X3 Ultra 1080Ti| Leadex gold 650W | Phanteks Enthoo Pro M Tempered | Samsung CF791 34"@ 100Hz"| DM1 Pro S| Orion 610| Sennheiser GAME Zero White| Edifier r1800t iii.

13. Back To Top | #1273
    Registered User
    EU vad o problema in faptul ca scad AltC-urile, de aia mi se pare nesustenabila scaderea asta (eu oricum am trecut din BTC in BCH la 1300$ pt BCH) vedem ce-o mai fi.

14. Back To Top | #1274
    Quote Originally Posted by Gyan View Post
    Hello Prieteni !
    Quote Originally Posted by Gyan View Post
    Am cumparat de la un ATM de vre-o $300 moneda Bitcoin, precum ca Pacala, acu 3 zile cand era cel mai sus vre-o $7.400 si la ATM era cu 7.800, si acum vad ca a mers in jos un pic, insa is incepator si sm deja o problema, am trimis s send la o alta adresa de platforma, si tot ami arata ca e unconfirmed, ce-am gresit ?
    Se poate da cancel la acel send din moment ce banii nu au intrat si nu-s confirmati ?

Uneori dureaza mai mult pana se confirma tranzactia, alteori mai putin. Spre exemplu, alaltaieri am trimis dintr-un wallet in altul, si abia astazi mi-au intrat BTC-urile.

15. Back To Top | #1275
    Moderator
    Quote Originally Posted by Cobalt View Post
    pump dezgustator
    Credeti ca s-a terminat sau urmeaza un nou asalt? Citesc ca adresa de BTC a lui Roger Ver a fost golita azi (vreo 45k de bucati), deci resursele nu sunt chiar inepuizabile, asa ca, si de ar mai urma, cred ca nu mai sunt sorti de izbanda, iar BCH ramane doar un altcoin pumped si dumped precum celelalte.
    Mourrons pour des idées, d'accord, mais d'une mort lente

16. Back To Top | #1276
    Quote Originally Posted by axelg View Post
    Credeti ca s-a terminat sau urmeaza un nou asalt? Citesc ca adresa de BTC a lui Roger Ver a fost golita azi (vreo 45k de bucati), deci resursele nu sunt chiar inepuizabile, asa ca, si de ar mai urma, cred ca nu mai sunt sorti de izbanda, iar BCH ramane doar un altcoin pumped si dumped precum celelalte.
    Cred ca s-a cam terminat cu asalturile BCH-ului. Nu de alta, dar dimineata cand a fost 2400$, multi asiatici se plangeau ca le cazuse softurile unde tranzactionau BCH-ul si nu puteau sa il vanda. Tind sa cred ca a reusit sa ajunga la 2400$ tocmai din aceasta cauza. Nu cred ca il mai vedem in 2017 pe BCH crescut atat de mult, mai ales ca urmeaza un Hard Fork maine (13nov).

17. Back To Top | #1277
    Registered User
    Eu estimez ca BTC o sa ajunga la 10.000$ inainte de sfarsitul anului.

18. Back To Top | #1278
    CBLT Cobalt's Avatar
    Quote Originally Posted by axelg View Post
    Ma indoiesc ca au aruncat toate fondurile in bch acum, Jihan e bo$$ pe economie + psihologia maselor. Cred ca va mai dura nebunia. Cat ? habar nu am ... dar sunt convins ca vom vedea crucea pusa pe bch in Ianuarie cand coinbase da drumul la trade-urile pentru bch.
    Toti smecherii sunt antrenati in atacul asta: Exchange-uri, software devs, miliardari in crypto, mineri, news sites & other media. Dupa atata efort coordonat ce au reusit? Desi BTC are aproape 200k de tranzactii in coada , timpi de asteptare retardati, costuri mari de transfer, anunturi platite de postaci peste tot ca btc is dead - long live bch.... se scalda in jurul pretului de 6k.

Multi nu inteleg valoarea descentralizarii la BTC (and i don't blame them, took me awhile to get it).

BCH este un altcoin basit fara dezvoltari seriosi, sub controlul chinezilor si al catorva baieti. Trebuie sa fii cel putin naiv sa crezi ca BCH depasi si omora BTC.

edit: daca stai sa te uiti un pic pe grafice vezi ca cel mai mare atac impotriva btc-ului a reusit sa duca BTC-ul la valoarea lui de acum 2 saptamani ..... 2 saptamani bosilor, nu vorbim de luni sau ani..... 2 saptamani.
    eu zic ca suntem safe.
    Last edited by Cobalt; 12-11-2017 at 22:08.
    Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa

19. Back To Top | #1279
    Condoleante ptr cei care au investit grav in BCH. A fost un pump and dump ca la carte, probabil au fost multi din Asia prinsi cu pantalonii in vine. M-am pastrat sa mai cumpar OMG dar iar a crescut drastic si o sa mai creasca azi si maine deoarece a fost Listat pe Huobi Pro. Cred ca o sa transfer niste USDT pe bittrex si raman la panda, in cazul in care drama de rahat intre BCH si BTC va continua.

20. Back To Top | #1280
    Eu sunt in Asia pe -4 h fata de Ro. Dimineața la 10 aici (6 ora Ro) il luai la un pret decent de 6.13$. Am crezut ca se duce mai jos ca toate alts dadeau semne de cadere.. Dar m-am inselat

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
    G3258 | Gigabyte GA-Z97-D3H | 8 GB DDR3 | 1 x SSD Samsung 850 EVO 120 GB + Seagate 500 Gb ST3500320AS | Antec 900 | AntecTruepower 420W | Samsung 24"

1.  
Page 64 of 66 FirstFirst ... 1454616263646566 LastLast

Bookmarks

Bookmarks