Page 68 of 68 FirstFirst ... 185865666768
Results 1,341 to 1,350 of 1350

Thread: Valuta digitala - crypto currencies Bitcoin Litecoin Zcash Ethereum Dash altele

1. Back To Top | #1341
    Registered User ExtremeEdition's Avatar
    "cerand tot felul de selfie-uri cu ID card-ul in mana. "
    pt ca sunt interlopii si banditii care prin btc lucreaza, probabil autoritatile din unele zone au cerut aceste masuri de identificare.

Suna bine "descentralizat" adica ceva al tuturor sau cum, ca in comunism, sau din contra doar al unora. Nu are nici o noima cuvantul descentralizat.

Cred ca cresterea btc din ultimele luni arata multimea de oameni ca au venit noi in sistem investind in el in speranta ca vor scoate mai multi bani. Probabil 0,05% din populatie. Am putea sa ne asteptam ca 50% din populatia globului sa investeasca in btc ce are si atunci pretul intradevar poate deveni enorm in cativa zeci de ani, iar la un moment dat pretul se va opri din crestere si doar cresterea demografica l-ar mai sui daca ar putea.
    Vand celular cu floppy cd-rom si modem adsl

2. Back To Top | #1342
    @azazell mersi pentru raspunsuri, nu am mai intrat pana acum.
    Vreau sa cumpar niste XRP si as avea nevoie de ajutor, cum trebuie sa procedez.
    De unde cumpar, unde ii transfer, ce wallet sa imi iau?
    Multumesc

3. Back To Top | #1343
    Registered User ExtremeEdition's Avatar
    Monezile astea parca sunt exclusiviste.
    Trebuie invatat de unde se ia ca nu de oriunde unde se tin, iar ce s-ar putea cumpara cu ele nu stiu nici cei care le-au facut.
    Tocmai deaia tot taranul ia bitcoin ca e deja utilizat, wallet la blockchain au pana si tiganii care fac bisnita.
    Last edited by ExtremeEdition; 20-11-2017 at 22:07.
    Vand celular cu floppy cd-rom si modem adsl

4. Back To Top | #1344
    salut, dacă ar veni o noua criza ca cea din 2007-2008, ar fi afectata piața cryptomonedelor? mulțumesc celor ce se sfiesc sa răspundă!

5. Back To Top | #1345
    Quote Originally Posted by Ady1984 View Post
    salut, dacă ar veni o noua criza ca cea din 2007-2008, ar fi afectata piața cryptomonedelor? mulțumesc celor ce se sfiesc sa răspundă!
    Da, ar fi afectat tot. In ce fel mai greu de spus, nu stim nici in ce fel va fi afectata de trecerea timpului chiar daca n-ar veni.

6. Back To Top | #1346
    Malkavian Azazell86's Avatar
    Quote Originally Posted by LuckyDan13 View Post
    @azazell mersi pentru raspunsuri, nu am mai intrat pana acum.
    Vreau sa cumpar niste XRP si as avea nevoie de ajutor, cum trebuie sa procedez.
    De unde cumpar, unde ii transfer, ce wallet sa imi iau?
    Multumesc
    XRP poti sa cumperi de pe Kraken. Cumperi cu RON de pe Coinflux BTC sau ETH, pui adresa de wallet de pe Kraken, si cand iti intra coin-urile, le schimbi pe XRP. Nu mai recomand sa trimiti direct in EURO catre Kraken deoarece se percepe taxa aia de 11 Euro de transfer international, care chiar nu merita.
    Daca vrei mai multe detalii, poti sa te uiti in posturile mele anterioare unde am pus pasii.
    Inca sunt de parerea ca XRP o sa ajunga la 1 dolar pana in Februarie 2018, au foarte multe vesti si au devenit o companie extrem de puternica.

Separat - revin la marea mea iubire OMG - are un side track linistit care urca foarte foarte discret. Cei de la Omise sunt pe radio silence de cateva saptamani cu doar comentarii generale pe contul lor de Twitter, cred ca vor sa abordeze strategia NEO, ca sa taca o perioada si sa anunte brusc o veste mare, fara sa mai mentioneze nimic pana atunci. Am accelasi feeling ca atunci cand Ethereum a sarit de la 88 de USD la 430 USD - si raman la ideea ca destul de curand OMG nu o sa mai coboare nicioadata sub 10 USD
    Last edited by Azazell86; 21-11-2017 at 11:18.
    Playstation 3 -> Strictly 320 Kbps MP3 -> Optical Cable -> Burson Conductor DAC/Amp -> Cardas Clear -> HD800

7. Back To Top | #1347
    Apropo - am reusit sa-mi conving majoritatea prietenilor sa investeasca f putin in OMG - 500 - 1000 RON, in afara de 1 singur prieten care desi are bani NU vrea absolut deloc sa-si asume riscul asta, nici macar de 500 de RON. Asa ca mi-am pus un reminder in Calendar pentru 15 Oct 2018 in care il anunt cat valoreaza 17.5 OMG (atat puteai cumpara cu 500 RON pe 15 Oct 2017)
    Sunt curios daca o sa am eu dreptate sau daca a avut el dreptate si nu a investit banii astia. Oricum il anunt
    Playstation 3 -> Strictly 320 Kbps MP3 -> Optical Cable -> Burson Conductor DAC/Amp -> Cardas Clear -> HD800

8. Back To Top | #1348
    Salut, ca XRP sa ajungă la 1$ ar trebui sa aibă un capital de minim 36.000.000.000$ in momentul de fatza are in jur de 9.103.000.000$, ETH are in momentul de fatza un capital de 34.784.000.000,....pana in februarie sa depășească XRP capitalul pe care îl are ETH in momentul de fatza? i-o zic ca e foarte greu dar nimic nu e imposibil,... legat de OMG am cam aceeași părere ca tine,...,am răspuns lui azazell86

9. Back To Top | #1349
    Și sa nu uitam ca OMG are vreo 38.000.000 de monede puse la "ciorap",...102.000.000 sunt puse in circulație,...dacă le-ar scoate toate pe piața iar mai cam scădea valoarea cu vreo 35%,.....

10. Back To Top | #1350
    Uite de asta nu am incredere in ICO-uri:
    Confido ICO Has Vanished With $374,000 of Investor Funds
    Prefer sa platesc mai mult, doar ca sa am incredere in compania care elibereaza Coin-ul/Token-ul, decat sa intru cu capul inainte intr-un ICO.
    Inclusiv Tezos (XTZ), un ICO in care am vrut sa bag niste bani buni, vad ca au probleme cu legea:
    Tezos Founders Enter Legal Battle for Control of $400m in Raised Funds

In lumea Crypto avem deja atat de multe riscuri, chiar nu mai avem nevoie de vesti atat de negative.

1.  
Page 68 of 68 FirstFirst ... 185865666768

Bookmarks

Bookmarks