Page 86 of 104 FirstFirst ... 36768384858687888996 ... LastLast
Results 1,701 to 1,720 of 2078

Thread: Valuta digitala - crypto currencies Bitcoin Litecoin Zcash Ethereum Dash altele

1. Back To Top | #1701
    Registered User alexplus's Avatar
    De vreme ce nicehash-ul a picat, ce software de mining pt. incepatori recomandati ?

2. Back To Top | #1702
    Registered User alexplus's Avatar
    Explozia bitcoin-ului din ultimile zile trebuie vazuta ca ceva "normal" ?

3. Back To Top | #1703
    Registered User Dimake's Avatar
    Quote Originally Posted by ILoveMoney View Post
    Merita sa tin cele cateva mii de xlm sau mai bine transfer inapoi in btc?

Trimis de pe al meu EVA-L19 folosind Tapatalk
    O zi mi-a luat sa ma hotarasc daca sa iau Stellar sau nu, si de la 08 am acu media in 11

4. Back To Top | #1704
    Inca o gandesc Am cateva mii bune, daca teoretic vorbind ajunge la 1 $ luna asta fac o super vacanta )

5. Back To Top | #1705
    Quote Originally Posted by alexplus View Post
    De vreme ce nicehash-ul a picat, ce software de mining pt. incepatori recomandati ?

EWBF Cuda Miner 0.3.4b & Claymore 10.2,
    ​sau care o fi ultima versiune. Ce placi ai?

uita-te si aici : https://whattomine.com/

http://1stminingrig.com/category/tutorials/

Inca o gandesc Am cateva mii bune, daca teoretic vorbind ajunge la 1 $ luna asta fac o super vacanta )
    Am si eu 300 i-am luat cu 4$ (o zi de minerit ETH)

PS: la cat de tentant/profitabil e BTC-ul si crypto in general, la Master race nu renunt. Mi-am luat un drive nou (1TB WD blue)
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Valuta digitala  - crypto currencies   Bitcoin  Litecoin Zcash Ethereum Dash altele-25073296_1593149854111615_5291221496880255078_o.jpg  
    Last edited by SuperFlu; 07-12-2017 at 15:31.
    R7 1700X| Cryorig A40 Ultimate| Fatality X370 K4| Venegance 32GB LED| 960 EVO 500GB| M2 1TB WD blue| Ichill X3 Ultra 1080Ti| Leadex gold 650W | Phanteks Enthoo Pro M Tempered | Samsung CF791 34"@ 100Hz"| DM1 Pro S| Orion 610| Sennheiser GAME Zero White| Edifier r1800t iii.

6. Back To Top | #1706

Daca ai cateva mii bune si ajunge 1$, inseamna ca o sa ai cate o vacanta pe an pentru tot restul vietii tale

7. Back To Top | #1707
    Pffff tot sa minezi atunci, ai luat super bine.

8. Back To Top | #1708
    [QUOTE=ILoveMoney;49222335]Inca o gandesc Am cateva mii bune, daca teoretic vorbind ajunge la 1 $ luna asta fac o super vacanta )

Voi unde tineti XLM sa fie safe? Pe ce portofel?
    I-am luat din Bittrex dar am doar Exodus ca portofel, unde sa ii tin? Beginner question

9. Back To Top | #1709
    Registered User
    Quote Originally Posted by SuperFlu View Post

EWBF Cuda Miner 0.3.4b & Claymore 10.2,
    ​sau care o fi ultima versiune.
    Ce moneda minezi si ce pool folosesti?

10. Back To Top | #1710
    Ii tin pe bittrex. Nu e ca si cum ar fi zeci de mii de $

11. Back To Top | #1711
    Registered User
    Bitcoin bate toate recordurile : $15,488.20 USD

12. Back To Top | #1712
    [QUOTE=Morella;49222384]

Voi unde tineti XLM sa fie safe? Pe ce portofel?
    I-am luat din Bittrex dar am doar Exodus ca portofel, unde sa ii tin? Beginner question
    Ai ridicat o intrebare pertinenta, eu nu folosesc portofel, ci imi tin banii la exchange-uri, insa poate ne impartasesc cei care fac asta din experienta lor, cam ce ar fi bine unde si de ce

13. Back To Top | #1713
    Pffff tot sa minezi atunci, ai luat super bine.

Dimpotriva, n-am prea luat bine, eu ma refer aici la Xml/Btc, cursul in prezent oscileaza pe la 10 (fara sa iau in considerare armata de zero-uri), iar media mea e de 11, deci putin sub pretul pietei

14. Back To Top | #1714
    La baiatul cu 4$ 300 de xlm ma refeream. Probabil 4$ a costat curentul

15. Back To Top | #1715
    Indeed nu e o suma mare dar m-am lovit de lipsa stelarilor in Exodus si ma gandeam daca sa ii las pe bittrex sau sa caut alternative.
    Am cautat Stellar wallets dar am gasit niste reviewuri cum ca au cam disparut de prin portofelele multora (am cautat in Play Store)

16. Back To Top | #1716
    Registered User ExtremeEdition's Avatar
    Quote Originally Posted by alexplus View Post
    Explozia bitcoin-ului din ultimile zile trebuie vazuta ca ceva "normal" ?
    posibil sa urmeze si o corectie pe masura, de ex o reducere de pret cu 30-40% incat o sa para rau ca nu s-a vandut cand era profitabil.
    Sau poate nu chiar asa.
    Daca se mentine ritmul atunci maine e 17 k sambata 19 duminica 21 luni 23 si tot asa. Si peste un an 100k. Se realizeaza ceea ce parea imposibil acum ceva timp, chiar acum cateva luni.
    As dori sa vad plafonul maxim la care poate ajunge si ce intrebuintare i se poate da.
    Last edited by ExtremeEdition; 07-12-2017 at 17:13.
    Vand celular cu floppy cd-rom si modem adsl

17. Back To Top | #1717
    Deepmix kegpr's Avatar
    Coinbase a picat, cica maintenance

18. Back To Top | #1718
    Moderator Ivan's Avatar
    Care mai e opinia generala la nivel macro despre criptomoneda?

Tot vad stiri despre bitcoin, se apropie punctul in care te intreaba frizerul de BTC si se duce dracului sandramaua?
    Am vazut ca Steam nu mai accepta bitcoin din cauza comisioanelor mari (e adevarat ca e $5-$20 o tranzactie? wtf?) si a volatilitatii monedei. Pare ca toata lumea cumpara BTC exclusiv pentru a o vinde mai scump urmatorului fraier doritor.

Personal sper sa nu se prabuseasca nici prea brusc si nici prea tare, exista deja prea multa lume care ar suferi. Dar nici nu as avea curaj sa cumpar bulbi de lalele bitcoin.

19. Back To Top | #1719
    Ce se intampla acum cateva zile cu Iota de toate erau pe rosu doar el sus, acum a predat stafeta maretului Bitcoin

20. Back To Top | #1720

Valuta digitala - crypto currencies Bitcoin Litecoin Zcash Ethereum Dash altele

Eu astept sfarsitul lunii decembrie si inceputul lunii ianuarie cand mai sunt bani din parti( cf. analizelor pe grafice) si cam asa se intampla in general... In topic cu BTC, toata lumea zice ca e de bine, adica merge tare si apasat ca la Ramnicu Sarat...

Lasand gluma la o parte, teoretic, moneda a capatat o incredere extraordinara. Cred ca sunt multi investitori care trec peste calculele initiale de profit si se lacomesc. Interesul cred ca este foarte mare pt ca abia acum s-au miscat niste rotite pe la oamenii de rand( inclusiv eu) si moneda asta are o putere atribuita, din punctul meu de vedere, gratuit de foarte multi terti implicati in fenomen. Cu siguranta vor exista corectii... depinde cand si cum... totul este despre incredere.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by TFF; 07-12-2017 at 19:22.

1.  
Page 86 of 104 FirstFirst ... 36768384858687888996 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks