brat PayPal - Page 45
Page 45 of 70 FirstFirst ... 354243444546474855 ... LastLast
Results 881 to 900 of 1397

Thread: PayPal

Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Quote Originally Posted by isarescu View Post
    Mi-a facut un vanzator un refound. In cit timp imi intra din nou banii pe card?
    Mie mi-au intrat straight pe card, cam in 3 zile.
    [웃어라. 온 세상이 너와 함께 웃을 것이다. 울어라. 너 혼자만 울게 될 것이다

Catârul The Mule's Avatar
    Quote Originally Posted by Serpisor View Post
    Dar stie cineva cum poti confirma adresa, deoarece as vrea sa scap de statusul "unconfimed" de la adresa.
    Daca la credit card ai aceeasi "billing address" pe care o pui si in contul de Paypal, atunci se confirma.
    “Sir, when a man is tired of London, he is tired of life; for there is in London all that life can afford.”

― Samuel Johnson

O Iubesc pe Linunuta neophitus's Avatar
    Nu se confirma, am avut eu 100 de plati facute cand eram in Cipru in conditiile spuse de tine draga Axa...
    Trebuie sa fii rezident US sau UK.
    Raiul este cel mai exclusivist club (TM neophitus)

Gigabyte(2*R9 290+G1.Sniper2)/3570k/Eyefinity 3*Dell U2312HM/Samsung(512GB830+2*HD204UI)/ Corsair(H80i+2*SP120+6*AF140+2*AF120+HX850Wg+SP2500)Vengeance(2000+C70+K60+M60+MM200+4*4GBcl8)

Asus ROG(Rampage II Extreme+Xonar Phoebus+GX850)/6950 unlocked/i7 920D0/Kingston(3*2GBHyperX2000MHZ+64GB425)/WD2*(640AAKS+500AAKB)/Antec(P182SEMirror+Signature850)/Logitech(Z906+G940+G600)/Samsung40B530

Registered User Serpisor's Avatar

PayPal

Quote Originally Posted by AxA View Post
    Daca la credit card ai aceeasi "billing address" pe care o pui si in contul de Paypal, atunci se confirma.
    Pai le am si cu toate astea am tot unconfirmed

0746518859 267511's Avatar
    Am impresia ca se confirma doar daca primesti ceva printr-o firma serioasa gen UPS, eu am o adresa de america pe paypal si am confirmed la adresa.

Registered User scutyjunior's Avatar
    Am reusit sa "pacalesc" limita de 500E pe zi, prin incercari sistematice si folosind 2 carduri. Am platit 300lire cu un card si din cateva incercari (dupa maxim 1 ora si maxim 2-3 incercari) am platit cu al doilea card inca 300lire si s-a rezolvat. Cat am avut un singur card nu am reusit sa platesc mai mult de 500E pe zi.
    Am primit si eu refund de la o firma germana si banii au reintrat pe card nu au ramas in contul paypal.

Registered User M4V3RiCk_'s Avatar
    Stie careva un numar de fax unde sa pot trimite niste documente la eBay? Si care sa nu sune ocupat 24/24 7/7 ?
    Cel putin suportul lor e de-a dreptul sub orice critica.
    Viteza maxima cu care poti accelera un PC este de 9,81 m/s^2
    ---------------------------------------------------
    Nu dati ADD!Doar specificati in legatura cu ce, atat !

Catârul The Mule's Avatar
    Quote Originally Posted by 267511 View Post
    Am impresia ca se confirma doar daca primesti ceva printr-o firma serioasa gen UPS, eu am o adresa de america pe paypal si am confirmed la adresa.
    N-are nici o legatura cu primitul a ceva fizic, eu folosesc in mare parte la transferuri de cash, nu la cumparaturi.
    “Sir, when a man is tired of London, he is tired of life; for there is in London all that life can afford.”

― Samuel Johnson

De curiozitate, care a mai folosit Paypal, exista vreo limita de suma la cumparaturi ?
    Am un card de debit VISA de la ING, cu internet banking-ul aferent.

Specific ca PayPal mi-a cerut deja documentele (factura de utilitati, buletin, etc) si mi-au dat verde.E totul OK.
    De cumparat nu am cumparat nimic pana acuma, dar am dorit sa vand ceva si m-au blocat instant.Pana nu m-au verificat, nici o sansa sa ma deblocheze !

P for Vendetta viezure's Avatar
    Quote Originally Posted by AxA View Post
    N-are nici o legatura cu primitul a ceva fizic, eu folosesc in mare parte la transferuri de cash, nu la cumparaturi.
    Pentru ca tu esti in anglia, d-aia e adresa confirmed. Noi romanasii nu putem

Registered User Zircon's Avatar
    Quote Originally Posted by scutyjunior View Post
    Am reusit sa "pacalesc" limita de 500E pe zi, prin incercari sistematice si folosind 2 carduri. Am platit 300lire cu un card si din cateva incercari (dupa maxim 1 ora si maxim 2-3 incercari) am platit cu al doilea card inca 300lire si s-a rezolvat. Cat am avut un singur card nu am reusit sa platesc mai mult de 500E pe zi.
    Mda. Pe mine ma intereseaza sa pot sa fac o singura tranzactie mai mare de 500 Euro, nu multe mai mici.

Quote Originally Posted by Zircon View Post
    Mda. Pe mine ma intereseaza sa pot sa fac o singura tranzactie mai mare de 500 Euro, nu multe mai mici.
    De la cine ai card? Le-ai trimis pana acuma ceva documente, sau nimic?

Registered User Zircon's Avatar
    Limitarea de 500 este la PayPal, nu la Raiffeisen. Cardul are si el o limita, dar e mai sus.
    Bine, pot oricand sa platesc prin transfer bancar dar nu as vrea sa iau tzeapa pe Ebay tocmai la o suma mai mare.

Limitarea de 500 este la PayPal, nu la Raiffeisen. Cardul are si el o limita, dar e mai sus.
    Bine, pot oricand sa platesc prin transfer bancar dar nu as vrea sa iau tzeapa pe Ebay tocmai la o suma mai mare.
    Chiar si daca le-ai trimis actele ? Adica daca gasesti si tu ceva care sa merite la pret si vrei sa iei de 1000 de E ce naiba faci? Faci 2 tranzactii de 500E la 5 minute diferenta, sau cum?

Rush's Avatar
    BRD Maestro nu poate fi folosit ?

Au fost intamplari cu keyloggers ? e riscant ? thx.
    Last edited by Rush; 18-09-2010 at 12:57.
    Another form of Group Think is the stigmat placed on the "Conspiracy Theories". And the mainstream media, as said before, has been proven to sway at least 80% of the public’s opinion. The logic is undeniable. Media in every form is put in place to make people feel stupid for even keeping an open mind towards ''conspiracy theories''.

Am si eu o intrebare.Paypal despagubeste orice tranzactie efectuata prin ei? Sau trebuie musai sa fie pe site-uri specializate? Am de cumparat niste produse din China, platesc prin paypal, dar produsele care le doresc eu, nu se afla pe un anumit site.

isarescu's Avatar
    Eu am cumparat prin Paypal de mai multe ori, platind sume peste 500E. O data chiar a fost peste 1000E. In una din dati m-au sunat ca sa le confirm plata.

Registered User

Care sunt pasii de urmat pentru a cumpara de pe ebay.co.uk si amazon.co.uk prin PayPa

V-as ruga sa imi explicati si mie care sunt pasii de urmat pentru a cumpara produse de pe ebay.co.uk si amazon.co.uk prin PayPal (sau daca s-a mai postat pe forum sa imi dati un link unde se explica fiecare pas). Avand in vedere ca pana acum am cumparat doar de pe okazii.ro cu livrarea prin posta si plata in sistem ramburs as dori daca puteti ca explicatiile sa cuprinda fiecare pas ce trebuie urmat pentru cumpararea de pe aceste site-uri si eventuale recomandari sau probleme ce le-ati intalnit la cumpararea de pe aceste siteuri (am citit vreo 20 de pagini pe forum legate de Paypal si mi-am format o idee despre cum se poate cumpara dar inca nu m-am lamurit pe deplin). De asemenea cum am precizat mai sus as dori sa imi faceti si eventuale recomandari din experienta pe care o aveti (ceva de genul: deschideti card la banca X ca iesi mai ieftin cu comisioanele sau deschideti card la banca Y ca e acceptat mai usor de PayPal etc.) precum si eventuale probleme pe care le-ati intalint (ceva de genul: vezi ca o sa ai probleme daca comanzi produse cu valoare peste 500 Euro sau vezi ca daca comanzi produse din afara UE se platesc taxe vamale etc.). Eu oricum o sa mai studiez informatiile postate pe forum dar mi-ar fi foarte util (si cred ca si altora nu numai mie) un mic "ghid". Va multumesc.

P for Vendetta viezure's Avatar
    "Ghid" nu stiu cati au timp si chef sa scrie, dar ce-ti recomand eu.

- fa-ti card la ing, pt ca poti pune bani la orice ora pe card la bancomatele lor, fara sa te duci la vreun ghiseu si sa stai la cozi si sa te grabesti sa ajungi pana-n ora 17;
    - dupa ce-ti vine cardul, deschizi cont pe paypal (o adresa de mail, preferabil faci una noua), bagi cardul, o sa-ti ia 1 euro de pe el pt verificare. Dupa cateva zile te duci la bancomat la ing, vizualizezi extrase interimare, vezi ca ti-a luat paypalul 1 euro, notezi codul de 4 cifre de acolo si te intorci acasa vesel si bagi codul in paypal. Acum ai contul valid si pregatit de cumparaturi.
    - pt ebay, deschizi cont pe ebay, iar acolo din optiuni il legi la contul de paypal. De acum, de fiecare data cand cumperi si platesti de pe ebay, se extrag automat banii din paypal/card.

AKI akileon's Avatar
    eu nu pot face plati cu cardul de la transilvania pe paypal , ma loveste cu o eroare de genul "acest cand nu poate fi folosit"
    emigrant

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 45 of 70 FirstFirst ... 354243444546474855 ... LastLast