brat [Vând] Tuner DVB-C pe USB - Decodeaza HBO HD, DIGI FILM HD, SUPER ONE HD pe reteaua RCS-RDS
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 36

Thread: Tuner DVB-C pe USB - Decodeaza HBO HD, DIGI FILM HD, SUPER ONE HD pe reteaua RCS-RDS

Registered User
    Feedback Score
    0

Imagini Info

ComputerGames Forum nu recomanda vanzarea / cumpararea produselor a caror provenienta este incerta.

Responsabilitatea privind provenienta si/sau functionarea
    corecta a produsului vândut/cumparat apartine în totalitate utilizatorilor.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 00000000000.png   aaaaaaaaaaaaaaaaaa.png  

Tuner DVB-C pe USB - Decodeaza HBO HD, DIGI FILM HD, SUPER ONE HD pe reteaua RCS-RDS

• Pret: 280 RON.
    • Modalitate de contact: 0766 68 33 13.
    • Modalitate de plata: Ramburs.
    • Starea: Second Hand.
    • Garantie: Da.
    • Cantitate: 1.
    • Oras: Bucuresti.
    • Modalitate de livrare: Predare personala.
    Tuner DVB-C (DIGITAL CABLE) pe conexiune USB 2.0

TERRATEC CINERGY HTC Stick HD

Link Prezentare : TERRATEC - Products - TV - Hybrid (Multi-Standard) - TerraTec

TUner DVB-C ; DVB-T ; Analogic

Este recomandat pentru a fi utilizat in reteau de cablu RCS&RDS !

In acest tuner se introduce cablul TV de la RDS si impreuna cu un soft special (il ofer pe cd separat, nu este softul original) se decodeaza toata grila de canale indiferent de abonamentul pe care il aveti !

Puteti viziona intreaga lista de canale HD : HBO HD, DIGI FILM HD, SUPER ONE HD, PRO TV HD, TVR HD, DIGI SPORT 1 HD, DIGI SPORT 2 HD, SPORT.RO HD, ACASA HD, U TV HD , NATIONAL GEO HD, NATIONAL WILD HD, la care se adauga restul de canale SD codate : Pachetul Discovery Science, TLC, World, Pachetul Viasat si restul de programe din lista de canale !

O dovada la ceea ce spun gasiti aici : TV Tuner DVB-C TERRATEC Cinergy HTC USB HD - YouTube

Tunerul poate realiza captura Full HD : Islanda - Cu bicicleta în desert - Intro - YouTube

Pretul nou este de 365 de lei insa trebuie achizitionat si softul pentru decodat canalele (nu se gaseste pe net) !

Ofer asistenta la instalare prin TeamViewer !

VA ROG INAINTE DE A LICITA SA VERIFICATI DACA IN ORASUL DVS RCS&RDS OFERA SERVICII DIGITALE (Receptor digital DVB-C). PANA ACUM NU AM INTALNIT ORAS UNDE SA NU AIBA INSA NU ACCEOT RETUR PE MOTIVUL ACESTA !

Registered User
    DHB14 - 300 - Thread
    Decodeaza si Digi Film, Digi Film HD, HBO Comedy?

Registered User

tuner

Quote Originally Posted by alydru View Post
    Decodeaza si Digi Film, Digi Film HD, HBO Comedy?
    Da iti decodeaza toata lista de canale , de la HBO HD , DIGI FILM HD, DIGI PREMIUM, HBO Romania, HBO COMEDY, CINEMAX, Pachetul DIscovery, SUPER ONE HD etc.

Aici gasesti o captura cu o parte din canale !

Daca te intereseaza poti intra cu TeamViewer la mine pe PC ca sa te convingi !

Registered User
    ATENTIE! Nu va mai luati dupa asemenea reclame - Da iti decodeaza toata lista de canale , de la HBO HD , DIGI FILM HD, DIGI PREMIUM, HBO Romania, HBO COMEDY, CINEMAX, Pachetul DIscovery, SUPER ONE HD
    Acesta este un simplu tuner care poate receptiona domenile dvb-c/dvb-t/analogic/radio si daca tu esti abonat la dth-ul in cauza cu pachete extra , atunci poti vedea ce prg. tv criptate ai in pachetul extra free
    Numai cine are abonament full option , adica toate prg. tv indiferent de domeniu , acela va putea vedea toate prg. tv de mai sus date ca exemple free sau prin sharing
    Insa in cazul sharingului ai nevoie de router si altele , pe langa acest tuner tv pe usb
    Deci , vorba aceea - NU tot ce zboara se mananca

Registered User
    sincer nu prea am inteles ce vrei sa spui !
    Una este Card Sharing una este decodare cu acest tuner ! Indiferent de abonamentul pe care il ai (baza, extra etc) poti vedea toata grila de canale !
    Nu ai nevoie de Extraoptiuni sau Pachetul Extra pt a vedea HBO si cele codate ! Atata timp cat nu ai un card nu depinizi de abonamentul care il ai !
    Cine doreste sunt disponibil sa intre pe PC ul meu sa se convinga !

Registered User
    Mai omule , intelege ca respectivele prg. tv la care le faci reclama in mod normal sunt criptate , chiar daca esti abonat pe analogic sau digital ( dvb-c )
    A ca cineva din blocul unde locuiesti , a manarit la "cutia cu maimute" a rcs-ului asta este altceva si nu esti singurul in aceasta situatie
    Insa situatia ta nu poate fii generalizata si astfel este bine sa stie potentialul client despre ce este vorba , sau din ce cauza tu poti vedea respectivele prg. tv si el nu
    Nu lua cele scrise mai sus in nume de rau , insa e bine ca potentialul client sa stie din inainte ca la el s-ar putea sa nu fie aceeasi situatie ca la tine
    Decat sa il cumpere si apoi sa vina cu diferite nemultumiri/pretentii precum ca tunerul tau sau ceea ce ai scris tu nu este adevarat pt. el
    Pe altt forum se discutam destul de intens legat de criptarea pachetului Discovery si care pana nu demulr era free , insa din cauza pretului per abonat la respectivele prg. Discovery , rcs-ul le-a criptat
    Cine doreste sa le vada plateste/se aboneaza la ele , la fel ca si in cazul pachetelor HBO , Digi Film sau a prg. tv pt. adulti
    Gandeste logic ca oricare dth atat de la noi cat si de afara nu are cum sa lase free prg. tv pt. adulti , cand exista lege destul de clara ca doar noapte si intr-un anumit interval orar poate fii difuzat si criptat pe deasupra
    Ca esti nou abonat la rcs si ai o promotie de "n" luni la toate prg. tv de pe dvb-c asta este alta situatie , insa dupa terminarea promotiei va intra in rand cu ceilalti abonati si in functie de ce pachete a facut abonament va aveea free respectivele prg. tv
    Pt. mai multe detalii consultati site-ul rcs-ului si o sa vedeti ca nu am scris cai verzi pe pereti
    Of!!! Reclama asta inselatoare cate necazuri poate aduce , considera ca un up cele de mai sus si nu ca ar fii prost respectivul tuner tv care vrei sa il vinzi
    Daca apareai pana in 10.09.2012 cu acest anunt ti-l cumparam eu , asa am cumparat o pl. video si cand voi strange iarasi o suma si daca il mai ai vom discuta , pana atunci spor la vanzare

Registered User wntd's Avatar
    Nu prea ai ce manareala sa faci...pe analog nu sunt transmise alde': hbo max pack & super one & digi-film...iar pe digital iarasi ma indoiesc ca ai avea ce face.
    Numai e ca pe timpul lu' Ceasca sa pui filtru de hbo @ banana tv si sa vezi hbo...
    De prins @ digital le prinde pe toate,insa de vazut le vede doar pe alea la liber...restul: semnal criptat/demodulat.
    Acuma deh..daca omul zice ca se poate,ramane sa vada cumparatorul la fata locului.

Registered User
    martiny - Cum poti sa spui ca nu stiu cine din bloc a manarit cutiuta si de aceea vad eu pe DVB-C HBO HD si restul de cele codate ??? Imi pare rau sa iti spun dar habar nu ai despre ce inseamna codarea canalelor digitale !
    Decodarea oficiala se face prin receptor + cartela oferita de RDS , cea neoficiala se face prin coduri ! Eu nu am receptor+cartela sau nu stiu ce promotii spui tu !!

Uite eu iti propun sa intrii pe PC ul meu si iti demonstrez ca prin tunerul acesta se decodeaza canalele codate ,apoi iti dau drumul la webcam si o indrept spre TV pe canalele codate si o sa vezi ca apare ca este codat canalul !

Eu am inteles ce vrei sa spui insa nu ai dreptate asa ca te rog sa te convingi sa vezi ca am dreptate si sa nu mai spui atatea chestii !

wntd - odata ce am zis HBO HD si restul HD inseamna ca este pe digital !
    Acelasi raspuns si pentru tine , te invit sa intrii pe PC ul meu sa te convingi !

Ideea este in fel urmator : Nu foarte multii stiu ce este codarea canalelor .... si mai ales decodarea acestora ! Eu am pus o captura pe youtube cu canalele facuta cu programul Fraps si care a capturat doar partea video ! o sa incerc sa pun si o captura cu intregul desktop si pe fundal sa vada acest forum si site-ul cu programului respectiv sa vedeti ca nu este nici o inselatorie !

O singura intrebare as mai avea pt "cunoscatorii" care doar isi dau cu parerea : Cum pot face o captura de pe Canalul HBO HD cu subtitrare in romana , DIGI SPORT HD etc daca receptorul oferit de RDS nu are functie de inregistrare? rezulta ca folosesc un alt tuner care are aceste canale !Pentru cei care au conturi pe FileList acolo am urcat eu si inca 2 colegi de ai mei sute de meciuri de fotbal de pe digisport si toti 3 avem acelasi model de tuner !

Eu chiar imi doresc sa gasesc pe cineva din bucuresti (nu imi place sa trimit prin colet) care sa il cumpere sa vina sa se convinga de ceea ce spun !

Registered User JONNYYY's Avatar
    @danyelsan nu te mai obosi cu ei. Decat sa se documenteze mai bine isi pierd timpul pe topicul tau.
    Free up.
    RO Jonny RO

Registered User
    eu sunt din bucuresti si sapt viitoare o sa iau eu unul - asa ca se va elucida misterul.

Registered User
    Ma tot chinui insa nu prea reusesc sa fac aceea captura , imi captureaza doar imaginea video nu si desktopul ! deja e al 5 lea program care il instalez ...

Quote Originally Posted by JONNYYY View Post
    @danyelsan nu te mai obosi cu ei. Decat sa se documenteze mai bine isi pierd timpul pe topicul tau.
    Free up.
    Tks ... e deranjat cand cineva iti spune ca minti !

Quote Originally Posted by simaptic View Post
    eu sunt din bucuresti si sapt viitoare o sa iau eu unul - asa ca se va elucida misterul.
    da..zilele urmatoare ne vom intalni si o sa facem tranzactia !

Dupa te rog sa lasi msg aici !

Registered User
    martiny nu stie despre ce e vorba. Am si eu un tunner DVB-C de genu dar intern, am doar abonament baza cel mai ieftin si placa decodeaza toate canalele.

Registered User
    Chiar credeti ce scrie-ti ?
    Cum puteti sa afirmati ca nu stiu ce scriu cand sunt abonat la ei si am atat o plasma cu tuner dvb-c hd + receptorul hd ( Humax ) de la ei
    Pe plasma se pot vizualiza doar prg. tv sd/hd free actuale , iar cu receptorul lor hd + cartela mai pot vedea in plus doar Digi Film sd/hd
    Deci cine vorbeste fara sa stie , in plus v-am scris sa va documentati pe site-ul lor ( la rcs-ului ) fiindca scrie destul de clar :
    - Digital Baza - Pachetul Baza Digital - si aici spuneti-mi si mie unde vedeti prg. tv sd/hd pe care Danyelsan le face reclama ca se pot vedea free ?
    - Digital Extra - Pachetul Extra Digital - unde la fel va intreb , unde sunt acele prg. tv free scrise de Danyelsan ?
    - Extraoptiuni - Extraoptiuni Cablu Digital - abia in aceasta categorie se regasesc acele prg. tv sd/hd pe care Danyelsan scrie ca se pot vedea free , insa in realitate sunt cryptate si trebuie sa te abonezi la una dintre extraoptiunile in cauza ( deci contracost )
    - Digi Premium - Pay Per View Satelit - In acest caz fiecare film este la cerere si contra cost
    Concluzia : De receptionat poate sa-le receptioneze pe toate , insa de decriptat mai putin , deci practic scoti un ban/te abonezi = poti sa vezi tot in functie de abonament , altfel este numai reclama sau situatii descrise de mine mai sus
    Nu confundati decodarea cu decriptarea

Registered User GeraldKlein's Avatar
    martiny: una e tunerul DVB-C in computer si alta e in TV.
    Pentru tuner decodarea canalelor codate o face compul daca sti cum.

Confirm si eu ca un tuner DVB-C de PC face ce spune vanzatorul acestui topic.
    Nu e chestie de credinta, e realitate ca doar nu conspiram cu initiatorul.

Registered User JONNYYY's Avatar
    Scuze de off, dar nu ma pot abtine.
    Situatia de fata imi aduce aminte de o reclama cu " batman, batman, ti-am zis ma ca e popa"
    RO Jonny RO

Registered User
    cand o sa vada Martiny ca tunnerul cu pachet baza poate decoda tot o sa aiba un soc

Registered User
    Quote Originally Posted by martiny View Post
    Chiar credeti ce scrie-ti ?
    Cum puteti sa afirmati ca nu stiu ce scriu cand sunt abonat la ei si am atat o plasma cu tuner dvb-c hd + receptorul hd ( Humax ) de la ei
    Pe plasma se pot vizualiza doar prg. tv sd/hd free actuale , iar cu receptorul lor hd + cartela mai pot vedea in plus doar Digi Film sd/hd
    Deci cine vorbeste fara sa stie , in plus v-am scris sa va documentati pe site-ul lor ( la rcs-ului ) fiindca scrie destul de clar :
    - Digital Baza - Pachetul Baza Digital - si aici spuneti-mi si mie unde vedeti prg. tv sd/hd pe care Danyelsan le face reclama ca se pot vedea free ?
    - Digital Extra - Pachetul Extra Digital - unde la fel va intreb , unde sunt acele prg. tv free scrise de Danyelsan ?
    - Extraoptiuni - Extraoptiuni Cablu Digital - abia in aceasta categorie se regasesc acele prg. tv sd/hd pe care Danyelsan scrie ca se pot vedea free , insa in realitate sunt cryptate si trebuie sa te abonezi la una dintre extraoptiunile in cauza ( deci contracost )
    - Digi Premium - Pay Per View Satelit - In acest caz fiecare film este la cerere si contra cost
    Concluzia : De receptionat poate sa-le receptioneze pe toate , insa de decriptat mai putin , deci practic scoti un ban/te abonezi = poti sa vezi tot in functie de abonament , altfel este numai reclama sau situatii descrise de mine mai sus
    Nu confundati decodarea cu decriptarea

Cum au spus si ceilalti: una este tunerul de tv , una este receptorul de la rds (decodare prin varianta oficiala) si una este tunerul de pc !

Eu vad ca tot nu te convingi ca nu functioneaza ce am spus eu !
    Zimi ce vrei sa fac (capturi video etc) sa poti sa te convingi ?

Vorba lui xdansoftx ...o sa ai o mega surpriza cand o sa iti dai seama ca platesti un abonament de baza + extraoptiuni + chirie la receptor/sau 350 de lei platiti pt cumpararea lui !

Mai exista si alta varianta de decodare a programelor de pe rds care este si mult mai simpla (nu ai nevoie de PC) insa este mai scumpa decat tunerul pe USB insa daca faci un mic calcul cat platesti lunar pr abonam +extraopt + chirie se amoriteaza in 12 luni fara probleme !

De ce tot dai zor cu site ul oficial RDS ? tu crezi ca acolo o sa gasesti scris : "platesti x lei pt atatea canale sau cumpara tunerul asta +softul acesta si le vezi gratuit " ???

Registered User
    Mai omul lui D-zeu nu va mai contrariati atata , am avut si eu tuner tv intern si inca unul destul de complex - Hauppauge Digital : WinTV-HVR-4000
    Nu ma plang de el , insa nu se putea vizualiza prg. tv hd de pe orice satelit , fara un emmu + soft dedicat ( ProgDVB, DVBViewer ) - cine le cunoaste
    Deci indiferent daca este intern/extern pc-ului , daca nu sunt cele 2 situatii descrise mai sus , tunerul in cauza va putea receptiona/reda doar prg. tv analogice/digitale sd/hd free :
    - manareala a semnalului din cutia rcs-ului - mai pe romaneste scris , scos filtru taie banda ( ca tot scria cineva mai sus ca numai este vremea filtrelor de hbo , ci a filtrelor taie banda )
    - soft adiacent care suporta emmu si cu ajutorul emmu-ului se poate decripta ( nu decoda , fiindca asa toate sunt codate )
    Deci oricat veti mai scrie pe aici nu ma puteti convinge de "puterile supranaturale" ale acestui tuner si cel mai concret viitorul client/posesor al tunerului sa faca proba la el unde locuieste si daca si la el este aceeasi situatie va fii un fericit , daca nu atunci...........
    Cel mai concret va fii raspunsul lui Simaptic dupa ce isi va cumpara si el unul si atunci :
    - vor fii 2 fericiti ca in reclama facuta de Danyelsan
    - va fii doar o simpla reclama , deoarece comparativ cu situatia lui Danyelsan , cumparatorul va fii ca la loterie - va fii sau nu va fii fericit din cauza respectivei reclame

Registered User
    Am vorbit deja si astazi sau maine va veni vanzatorul cu el le mine asa incat sa il testez direct pe pc-ul meu.
    Intelegerea a fost sa il cumpar doar daca merge la mine.
    Va tin la curent.

Registered User
    A fugit Vanzatorul ???

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 1 of 2 12 LastLast