Results 1 to 8 of 8

Thread: Knights of the Fallen Empire – “Sacrifice”

1. Back To Top | #1

Knights of the Fallen Empire – “Sacrifice”

Trebuie sa fie cel putin interesant, o a treia factiune.

2. Back To Top | #2
    Nick anterior: saf13 Dromihetes's Avatar
    *Pyroburn prepares a thermal detonator*
    Foloseste codul KBGTJAAJ pentru discount la cumparaturile de pe Pcgarage.

3. Back To Top | #3
    In regula, dupa ce am citit ce am gasit despre noul expansion, sunt dezamagit.
    Ce am inteles pana acum : dintr-o data nu va mai conta ca ai fost jedi/sith , BH, agent etc. Te vei trezi direct " Outlander" fara companionii tai, urmand sa fie introdusi noi companioni ?? Nu il dau nici mort pe Blizz, e cel mai amuzant personaj din tot jocul !
    Vitiate a disparut din peisaj!? Cum naiba, vorbim de cel mai puternic force user , unul care a reusit sa absoarba toata viata de pe o planeta!! Nu ni se spune ce s-a intamplat cu el, desi expansionul introdus la sfarsitul anului trecut se bazeaza tocmai pe revenirea lui. Nu se mai pomeneste de Revan, Darth Jadus, dark council, jedi council , adica de oameni si institutii care fac parte in mod esential din universul TOR, sunt canon ce naiba, in schimb, de nicaieri apare un nou imperiu condus de "Imparatul nemuritor" versiunea 2.0. Mentionez ca imperiul asta, care este atat de puternic incat nimiceste si Republica si Sith Empire, vine din aceeasi galaxie. Cum naiba nu se stiuse chiar nimic despre el pana acum? Mai mult nu am gasit nici o referinta despre acest imperiu in canonul TOR.
    Eu asteptam un expansion in care sa incheie logic capitolul actual din joc, culminand cu un ops in care ultimul boss sa fie Vitiate...
    E pacat ca BW a decis sa procedeze in felul asta.

4. Back To Top | #4
    Nici eu nu am inteles prea bine care e treaba cu acest update. Poate vom obtine informatii mai relevante cu trecerea timpului.

5. Back To Top | #5
    KotfE face schimbari semnificate in joc.
    Cele privind echipamentul si rolul la folowers mi se par complet nejustificate, iar ideea cu level sync automat ( nu da posibilitatea jucatorului sa aleaga daca vrea sa activeze lvl sync sau nu) mi se pare foarte proasta.

Star Wars: The Old Republic | Developer Blogs

6. Back To Top | #6
    KotfE face schimbari semnificate in joc.
    Cele privind echipamentul si rolul la folowers mi se par complet nejustificate, iar ideea cu level sync automat ( nu da posibilitatea jucatorului sa aleaga daca vrea sa activeze lvl sync sau nu) mi se pare foarte proasta.

Star Wars: The Old Republic | Developer Blogs

7. Back To Top | #7
    Sincer sa fiu, schimbarile cu level sync mi se par bune, asa spun si cei care au comentat pe site-ul lor. Ce nu-mi place e ca au folosit cuvantul mastery ca fiind inlocuitorul stats-urilor de acum. De ce mastery...? Au copiat de la WoW si asta nu imi place.
    In rest numai de bine.

8. Back To Top | #8
    Multi nu sunt de acord cu lvl sync automat, nici pe site nici pe chatul din joc. Cel mai bine era sa il faca optional, cum este in Rift. Dupa cum spunea unul pe forum, dupa ce esti lvl maxim poate ai chef sa dai o tura pe o planeta de lvl 20 si sa faci solo toate heroics acolo pt achievements si sa te simti ca un adevarat jedi master sau sith master care rade inamicii inferiori foarte rapid.

Mastery e o porcarie, dumbed down clar. Totusi, desi pare incredibil, am mai vazut sith warriors cu willpower pe gear sau sniperi cu aim... ca sa nu mai zic de intrebarile de pe chat :" as a <insert class> what is my main stat" ?

Mie imi placea ca trebuia sa echipezi si companionii, asa ca imi displace faptul ca acum gear nu mai conteaza la ei.
    Faptul ca poti selecta orice rol pt orice companion e binevenit.

Temporary abilities si abilities replacements suna bine, dar nu asta era necesar. Necesar este reducerea numarului imens de abilitati , fie prin introducerea de macros fie prin alte modificari.

Necesar mai e introducerea cross-server queue pt pvp si dungeons, lucru cerut de foarte multa lume. Ca exemplu dau din nou Rift. Desi are o populatia mai mica decat SWTOR , queue la pvp/dungeons dureaza mult mai putin in Rift deoarece au facilitatea cross-server.

Necesar mai era introducerea unei noi harti de 8 vs 8 in pvp avand in vedere ca nu am mai primit nimic serios de ceva timp in domeniul asta si reintroducerea 8 vs 8 ranked.

Sa vedem cum va fi expansionul, eu tot mai sper ca ma va mai tine in joc catva timp.

1.  

Bookmarks

Bookmarks