Results 1 to 12 of 12

Thread: Knights of the Eternal Throne

1. Back To Top | #1
    Nick anterior: saf13 Dromihetes's Avatar

Knights of the Eternal Throne

A fost anuntat un nou expansion, ce va fi lansat in toamna asta : Star Wars: The Old Republic | News Articles
    Foloseste codul KBGTJAAJ pentru discount la cumparaturile de pe Pcgarage.

2. Back To Top | #2

3. Back To Top | #3
    Registered User Raziel01's Avatar
    Trailer-ul e mai misto decat alea 2 ore de The Force Awakens. Cam lame aseamanarea dintre Senya si Rey.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

4. Back To Top | #4
    Da, se fac trailere foarte placute la SWTOR, chiar ar interesant sa realizeze un intreg film pe genul asa cu CGI, cred ca ar avea un succes nebanuit de mare.
    Expansionul de anul trecut in care a fost introdusa Senya a fost lansat intaintea SW -The Force Awakens, nu cred ca s-au inspirat neaparat de acolo, iar figura din trailerul actual seamana destul de bine cu Senya din joc.
    Eu m-am cam lasat de joc deocamdata m-a enervat la culme faptul ca desi au zis ca in Kotfe "player choice matters" , la sfarsit nu l-am putut ucide pe Arcan chiar daca am selectat optiunea asta...poate il pastreaza pentru vreun ops.

A, sa nu uit, nici un nou ops nu a fost confirmat in expansion

5. Back To Top | #5
    Tre sa recunosc ca ma hype-uit traileru M-am reapucat si eu de joc.

Pacat ca nu se fac filme StarWars cu feelingu pe care la avut traileru asta , asa mai matur si dark as zice. E o cu totul alta perspectiva fata de ce sa facut pana acum in filme .
    Si StarWars 1313 la fel arata foarte calumea , din pacate daca nu e cu poveste lame , boring si plina de clichee lu Disney nu place.

6. Back To Top | #6
    Registered User slicker's Avatar
    Ultimul trailer e intr-adevar incredibil. De fapt toata seria de trailere, vazuta cap coada e mai buna decat toata seria noua de filme lol. Matur, dark, awesome stuff is awesome.

7. Back To Top | #7
    Am dus Juggernaut la lvl 70...

Sa incep cu ce mi-a placut :
    - povestea din noul expansion e buna , nu spun mai mult ca sa nu va stric placerea daca veti juca.
    - leveling usor, am ajuns la 70 si mai aveam vreo 3 capitole de jucat ( am legacy class xp maximizat si am folosit un singur consumabil de xp boost x 3 ore, probabil a ajutat mult la leveling )
    -poti sa alegi sa joci capitolele pe dificultatea "story" = zbori prin continut sau pe "veteran" = o sa mori destul de des.
    -mai mult "endgame" - la lvl 70 accesezi galactic command si ai o gramada de optiuni acolo si poti influenta, teoretic, ce factiune castiga ( dark vs light).Dar voi explica ce inseamna endgame, mai jos

Ce nu imi place :
    -au eliminat "stances" de clasele care le aveu ( tank/si doua dps stances la juggernaut) probabil unii sufereau brain meltdown cand trebuia sa aleaga un stance in functie de build ...
    - au eliminat stat de pvp " expertise"
    -au eliminat warzone commendations ( aveam pregatite vreo 40 de mii ca sa imi iau noile seturi de pvp -multumesc BW )
    -evident din cele doua de mai sus, rezulta ca au eliminat si seturile de pvp
    - au eliminat pve commendation ( si pe alea le aveam maximizate , sperand ca o sa imi iau primul set de gear cu comms, cum se putea la toate celelalte expansions)
    -evident, au elimitat class gear vendors, nu mai ai posibilitatea sa cumperi gear de lvl 70 decat de la GTN.
    - in teorie, poti influenta lupta dintre light si dark. In practica, pe serverul meu cel putin, light side castiga tot timpul si asta determina ca o proportie covarsitoare de playeri sa joace light side, chiar daca ar vrea sa joace dark side, deoarece factiunea castigatoare primeste bonus la command points... a se citi mai jos ce sunt command points...
    - au introdus un sistem nou, command points. Practic, endgame de lavl 70 consta in a grindui command points, pt ca de fiecare data cand faci un rank, primesti un chest care da, aleator, gear , reputation boosts si schematics. Practic esti dependent de RNGesus pentru gear de lvl 70
    -consecinta : ops bosses nu mai dau best gear in game, ci RNGesus =>ENDGAME = GRINDING COMMAND POINTS !
    (Ca sa fie si mai "amuzant", actualmente un simplu warzone iti da mai multe command points decat 3 ops bosses )
    - ah, sa nu uit, au introdus la cartel market boost petru command points . Money sink la greu !

CONCLUZIA !
    Last edited by Dromihetes; 06-12-2016 at 18:43.

8. Back To Top | #8
    Registered User slicker's Avatar
    Am reinstalat si eu, m-am trezit cu un token, sau mai multe? nu am idee unde le gasesc si cate am, dar mi-am facut un char de 65.

Ce vreau sa intreb, am citit ca se poate face refund, aveam optiunea sa imi fac si char de 60. Daca fac de 60 pot juca si expansionul trecut? Chiar ma intereseaza story-ul, vreau sa il tratez ca pe un KOTOR 3.

9. Back To Top | #9
    Dezinstalat, poate voi juca urmatorul expansion, daca vor reintroduce obtinerea celui mai bun gear de la ops bosses.
    Atmosfera din joc e de-a dreptul deprimanta , cu putine exceptii , jocul actualmete = farming pig mobs la intararea in KP , get out, change lead/reset, repeat.

10. Back To Top | #10
    Am intrat iar zilele trecute. Au mai reparat din greselile facute. Acum se poate obtine din nou gear si din ops, prin tokens. Au reintrodus si currency pe care il obtii din pvp si poate fi si asta folosit ca sa cumperi tokens pt echipament. Din pacate nu au reintrodus inca stats si gear de pvp...

11. Back To Top | #11
    Am luat 3,000,000 credits pt folosirea unui link de reff. Thx for the tip.
    Ce fac cu ei? Stronghold + Crew skills? Cu C coins o sa iau Rocket Boost

Joc Sniper cu Virulence, lvl 35. Kaliyo companion cu Diplomacy - Slicing - Cyber (Cand schimb companion imi ramane progresul de la crafting banuiesc)

Mi-ar fi placut sa invat un tank/healer dar probabil nu pot dedica atat de mult timp jocului. Sper sa termin macar storyul din toate expansions daca tot am sub o luna.

Obv nu stiu ce fac acum, clicking buttons.

12. Back To Top | #12
    Fain, dar uite in screenshot, tocmai ofera unul 5 milioane pt ref link lol.
    Eu folosesc creditele pt unlocks gen fast travel/fleet travel fara CD, rocket boost, increased reputation gain cu companionii, cadouri pt companioni si bineinteles field respec.
    Dupa ce rezolv astea , cumpar boost consumables pt. xp ( cand faceam lvl up) , cxp si eventual cate o bucata de gear. La gear ma orientez spre implants, earpiece si relics, pt ca modurile pt celelate sunt mult prea scumpe. Daca mai ramane ceva, iau echipamente customizabile , imi place de ex sa echipez juggernaut in full power armor si cu o katana in loc de lightsaber. Knights of the Eternal Throne-screenshot_2017-05-14_22_20_05_389451.jpg

Strongholds nu ma intereseaza.
    Am mai cheltuit milioane pe unlocks gen mail pe nava ( acum irelevant), mounting while moving etc.
    Speederele sunt o alta slabiciune a mea, am cheltuit o gramada pe ele, de ex. ce poate fi mai tare decat sa te plimbi pe o statie statie spatiala ultrasofisticata, calare pe un dinozaur Knights of the Eternal Throne-screenshot_2017-05-14_22_33_16_252686.jpg ---> Sith Lord ! Fuck Yeah !

Pe sniper poti fi doar dps, dar sunt clase care permin dual spec, de ex jugg meu are doua specs de dps si una de tank.

Sfatul meu e sa o iei usor si sa te bucuri de poveste, SWTOR e un joc foarte casual friendly. Ghilda mea e practic inactiva si tot am facut 4 ops in ultimele trai zile, din care 3 pugs, plus uprisings si pvp.
    Last edited by Dromihetes; 14-05-2017 at 21:40.

1.  

Bookmarks

Bookmarks