Page 2 of 22 FirstFirst 1234512 ... LastLast
Results 21 to 40 of 432

Thread: Cumpara Star Wars The Old Republic: cum, cat, de unde.

1. Back To Top | #21
    Salut vreus si eu sa imi iau de pe Origin, care v-ati luat deja puteti sa imi spuneti daca tre sa platesc akm pt tot jocul sau doar o parte si restu in decembrie?Si de pe ce origin merge sa cumpar cel uk sau worldwide?ms

2. Back To Top | #22
    Quote Originally Posted by Hyadum View Post
    Nu cred ca ti-au luat toata suma. Daca la tranzactii scrie doar 5 lire, atata au luat. Restul de bani sunt inca la tine in cont, dar sunt blocati (alocati deja) si nu ii mai vezi ca disponibili, cu toate ca nu ti i-a luat inca.
    M-ai lamurit. Multumesc pentru raspuns

@kulac eu am intrat aici si am comandat

3. Back To Top | #23
    Aici merge ms.

4. Back To Top | #24
    Registered User imper's Avatar
    Quote Originally Posted by Eleazar View Post
    M-ai lamurit. Multumesc pentru raspuns

@kulac eu am intrat aici si am comandat
    la standard edition iti ia bani pe transport pana acasa?
    Unsigned

5. Back To Top | #25
    Registered User Hyadum's Avatar
    Comenzile pe origin sunt digital purchase, nu vine nimic acasa, iti da cd-key si un link de download.
    Imagination is more important than knowledge...
    Albert Einstein

6. Back To Top | #26
    Registered User imper's Avatar
    Hyadum, te referi si la Standard Edition, cel la 45lire?

7. Back To Top | #27
    Si standard edition si deluxe edition sunt PC Digital Download. Nu vine cu nimic fizic. Doar Collector's Edition este PC Packaged Goods, dar este epuizat stocul de mult. Daca vrei neaparat sa-ti vina acasa in cutie iti recomand sa iei de pe amazon.co.uk Mai sunt sanse sa gasesti cu Early Access.
    Albert Einstein

8. Back To Top | #28
    Salut, Nu stie careva pana cand o sa tina pre-order cu early game access?

9. Back To Top | #29
    Nu am vazut nici un anunt oficial, dar exista un stock initial, si cand se va termina nu vor mai da early access. Collectors de ex a fost epuizat de pem origin.com la vreo 2 saptamani dupa ce a aparut anuntul de preorder, si nu a mai fost reintrodus de atunci. Tot ce poti e sa speri e ca nu se termina pana il iei.
    Albert Einstein

10. Back To Top | #30
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Din ro se mai poate face preorder de undeva? Nu ma mai intereseaza early access
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

11. Back To Top | #31
    Everyone who pre-orders Star Wars: The Old Republic and redeems their pre-order code will get Early Game Access. Those who do this will be able to download the game client and play the game ahead of the release date.

While we aren't ready to talk about the exact timing of when Early Game Access starts (that depends on a number of factors including Game Testing and pre-order numbers), we'll announce that before the start date. Our planning accounts for allowing people to download the client before the Early Game Access start date, too.

However, when you actually gain admittance to Early Game Access will be determined in a first-come, first-served manner dependent on when you redeemed your pre-order code.

While we understand all of you want to be in Early Game Access on Day One, part of the point of a head start program like this one is to allow us to gradually ramp up the population of our servers so that on launch day, the general play experience is as pleasant as possible. While we're going to be allowing a lot of people into Early Game Access at regular intervals, we cannot allow everyone who pre-orders in at once. That would defeat the point of a gradual head start.

The next obvious question is "I pre-ordered on Day X, when do I get access?" While we cannot answer that for everyone, I will say (as I did in July) that those who pre-ordered early will be getting Early Game Access, well, earliest. At this point we still have pre-orders available and therefore, anyone who pre-orders will still gain Early Game Access, but as they're redeeming their code later, they'll get Early Game Access later. As I've said before the difference between 'early' and 'later' should be a matter of days, not weeks.
    Albert Einstein

12. Back To Top | #32
    Salutm, eu tot incerc sa imi fac comanda la origin dar nu pot imi tot da eroarea asta Payment Authorisation Failed stie careva de ce??am card Maestro de la banca transilvania.

13. Back To Top | #33
    Daca ai card Maestro ai grija sa alegi Maestro la card type, nu VISA sau VISA Electron.
    Albert Einstein

14. Back To Top | #34
    Nick anterior: saf13 Dromihetes's Avatar
    E foarte posibil sa nu poti plati cu Maestro, eu tin minte ca nu prea am putut face tranzactii in domeniul jocurilor pc cu cardul Maestro, de aia mi-am facut unul Visa.

15. Back To Top | #35
    Am gresit am card asa MasterCard mondo de la BT si acolo este ca poti plati cu mastercard dar nu imi da sa selectez ce card am doar sa platesc cu cardu si incerc sa cumpar de pe origin uk unde arata pretu in lire doar de acolo pot alege romania si sa ma lase sa pun in cos?

---------- Post added at 14:55 ---------- Previous post was at 14:37 ----------

Hyadum zimi si mie exact de pe care origin ai comandat si ce card ai avut mai exact?ca sa vad ce si cum de eu nu pot comanda

16. Back To Top | #36
    Registered User Atilex's Avatar
    @kulac
    Pe pagina de plata, jos sub datele cardului scrie Mastercard (details). Dai click pe acel (details) si iti apar doua randuri de text in care se precizeaza ca pentru cardurile Mastercard mondo trebuie sa introduci informatii suplimentare: Start date sau Issue number. Start date se refera la data la care ti-a fost eliberat cardul (de regula cardurile sunt valabile 2 ani de zile, deci in caz ca nu iti amintesti data la care a fost emis cardul, te uiti la data de expirare si scazi doi ani). Issue number e un numar de cerere, dar nu stiu exact unde il gasesti.

Daca folosesti orice alt tip de card, nu e necesar sa completezi Start date sau Issue number.

17. Back To Top | #37
    Am tot postat link-ul de la origin pt EMEA, cum am facut exact, ce card am folosit. Trebuie sa citesti cu atentie. Am platit cu ING VISA Electron, pretul apare in euro, dar pt precomanda s-a debitat in lire (5).

Repet:

1. Faci cont pe EA GAMES (EA Games - Electronic Arts)
    2.Trebuie sa fii LOGAT pe site, produsul este cel de la adresa: Origin
    3. Ai instalat clientul ORIGIN si ai completat in el datele tale personale. Pe site nu te lasa sa alegi tara.
    4. Chiar daca pretul apare in Lire, poti sa dai purchase si checkout.
    Albert Einstein

18. Back To Top | #38
    Deci asa am facut si eu, ajung pana la pasu cu Review Order dupa ce am bagat datele de la card si tot si cand bufez ca am inteles termenii si dau submit imi da Payment Authorisation Failed si nu stiu de ce.
    Iar la clentu origin imi arata valoare in dolari la joc si nu gasesc nici unde sa imi completez datele personale decat ceva privilegi de protectie si asa dar nimic personal.
    Iar Contu de pe origin este la fel cu contu de pe star wars din cate am observat.
    Last edited by kulac; 14-10-2011 at 20:05.

19. Back To Top | #39
    Nu este la acelasi cont, pe swtor.com ai contul bioware, iar pe origin.com ai contul EA. Daca da fail la plata probabil nu iti accepta cardul. Iti recomand sa incerci cu VISA.
    Albert Einstein

20. Back To Top | #40
    mersi Hyadum, chiar imi doream de mult sa imi iau Digital Deluxe insa eram suparat ca Romania nu era pe lista. Mie mi-a mers , totul e sa fiti pe Origin UK si nu cel din state.. de pe site-ul oficial te da evident in state iar acolo evident ca nu poti sa faci precomanda .. so yeah thanks again.
    If you don't agree with me go and eat a cookie

1.  
Page 2 of 22 FirstFirst 1234512 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks