Page 22 of 22 FirstFirst ... 1219202122
Results 421 to 432 of 432

Thread: Cumpara Star Wars The Old Republic: cum, cat, de unde.

1. Back To Top | #421
    Nick anterior: zpan ELgON's Avatar
    Ok, adaug si eu pe langa ceilalti experienta mea cu siteul OKS (onlinekeystore).
    Dupa ce am achizitionat ieri (12.04) produsul Star Wars Old Republic, am facut plata prin mastercard, dar am fost redirectionat catre moneybookers.
    Toate bune si frumoase, dupa ce am facut plata, ma intoarce inapoi pe situl lor unde am primit o eroare cum ca tranzactia nu sa efectuat cu succes.
    Avand homebank de la ING, am observat ca banii au fost sustrasi imediat, catre moneybookers.com si de la moneybookers am primit mail ca cei 32euro au fost trimisi catre compania respectiva.

Nu am primit mail de confirmare de la OKS, NIMIC. Dupa aprox o ora..am deschis un tichet sa le explic problema, la care nu am primit raspuns decat dupa ce am postat pe pagina lor de facebook.
    Mi-au cerut print screen dupa history la moneybookers cum ca au fost transferati acei bani.
    Am facut asta, le-am trimis print screen, iar dupa vreo 2 ore primesc tot de la acelasi om care se ocupa de tichetul meu, sa le dau transaction ID si order ID, lucru pe care il facusem deja, date care oricum apareau in tichetul lor.
    Le-am trimis iar mail si update tichet...timp in care la fel nu am primit nici un raspuns.. Pentru ca eram foarte enervat de situatie am inceput sa ii intreb pe pagina de facebook ce sa intampla si ca vreau un raspuns in legatura cu acea comanda.
    Culmea e ca pe facebook mereu imi stergeau mesajele, ba mai mult cred ca dupa o vreme mi-au dat "ban" pentru ca nu mai puteam posta pe WALL cu contul meu de facebook.

Fiind foarte enervat de treaba asta si dupa ce am citit pe acest forum si pe altele cum ca unele cd-keys nu au mers si nu au dat altele bune sau chiar banii inapoi am cerut conform "Refund policy" , banii inapoi.
    Am dat mail chiar si la moneybookers dupa care i-am sunat in UK sa vad despre ce este vorba. ( nu am rezolvat nimic, sunt niste incompetenti fata de paypal, care protejeaza userul si nu compania respectiva, aici e cam invers ).

Vreau sa va zic ca nu rezolvam nimic daca nu sunam la ING si nu vorbeam cu oamenii de acolo, la care le-am trimis toate mailurile cu conversatia de pe tichet + print screen`uri si factura digitala..ca sa pot bloca tranzactia ( pe homebank ING, aparea "IN CURS DE PROCESARE" ) prin urmare banii erau undeva la mijloc blocati si inca nu ajunsesera la ei.

Poate m-am panicat eu aiurea dar dupa ce citisem pe aici ca nu mergeau cd-keys si alte probleme legate de acel site cred ca am procedat corect si sigur.
    Azi dimineata la 9am vb la ING si am trimis mail..la ora 16:00 aveam deja banii in cont.

Cei de la moneybookers mi-au dat mail ca mi-au banat contul moneybookers...motivul a fost ca nu am respectat "terms and agreement" lor( livrare max.24ore )
    Tin sa precizez ca in "terms and agreement" nu se specifica nimic legat de livrarea produsului iar cei de la banca, au subliniat ca este foarte important acest aspect.

Deci mare atentie pe viitor cu siturile de genul si cu "terms and agreements"
    Chiar daca erau 150lei sincer ma simt usurat ca cei de la ING m-au ajutat asa repede si ca nu mai trebuie sa ii injur pentru zecile de comisioane care mi le percep ), cel putin o vreme.

OKS sucks! nu cumparati de la EI
    Last edited by ELgON; 13-04-2012 at 15:49.

2. Back To Top | #422
    Quote Originally Posted by serbicu View Post
    Da eu am cumparat SWTOR de pe gplay si imi cer sa le trimit tot felul de date inclusiv o poza a buletinului pt confirmare(am efectuat plata cu paypal).

---------- Post added 02-02-2012 at 10:18 ---------- Previous post was 01-02-2012 at 18:29 ----------

Am rezolvat.I-am amenintat ca deschid resolution case la paypal si ca vreau banii inapoi si ce sa vezi...in cateva minute a venit si codul(bineinteles de pe un dvd retail de SWTOR) ca prin minune!.Totul merge ok dar e prima si ultima data cand mai cumpar de la astfel de situri.Nu am dat nici o poza cu buletinul sau pasaport sau mai stiu eu ce.Nu o faceti nici voi orice ar fi.Pacat ca traim in tara in care traim si trebuie sa recurgem la tot felul de tertipluri ca sa fim in rand cu tarile civilizate.

da asa miau facut si mie la wow cand am cumparat game time , dar am luat dupa aceea cel putin 10 lucruri de pe site, si nu mi-au mai cerut , snt foarte seriosi , mai pot recomanda , cdkeyhouse.com , si direct2play si de la ei am mai luat si sunt foarte multumit , in orice caz daca doriti sa cumparati una alta allkeyshop.com si acolo va compara preturile cu 23 situri de incredre bft

3. Back To Top | #423
    Infectious Grooves PET's Avatar
    eu n-am avut probleme cu OKS. SWTOR tot de la ei am cumparat. Am avut probleme cu un Key de la ANNO2070, le-am dat ticket, mi-au dat un key now, si-au recunoscut greseala si gata. Cred ca am vreo 3-4 jocuri de la ei.
    if ($yourehappyAndYouKnowIt) {
    clapyourhands;
    }

4. Back To Top | #424
    Registered User warpath's Avatar
    elitekeys ~ 18,5 euro ; am luat d3 de la ei cu niste prieteni si a fost totul ok.
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

5. Back To Top | #425
    va rog frumos sa-mi stergeti si mie posturile ca am scris si idul de yahoo in topicurile astea doua de SW:TOR. Nu stiu cum sa contactez un moderator/admin pe cg

6. Back To Top | #426
    Registered User Johnnyan's Avatar
    Eu am luat asa, pt. teste (sa scap de limiatari and stuff), versiunea standard + 30 de zile de aici.
    I am what I am. Someone has to be.

7. Back To Top | #427
    Registered User
    Stiti cumva daca se poate cumpara Subscription prin SMS de undeva?
    Multumesc anticipat!

8. Back To Top | #428
    catalinfifa12 SWTFU's Avatar
    Se pare ca acum e free jocul: Star Wars: The Old Republic
    Star Wars The Force Unleashed

9. Back To Top | #429
    Vand cont Swtor level 55 jedi sentinel item rating 168-180(180 cele mai bune existente) foarte bun dps ,davidel_2006@yahoo.com(messenger),davydsss(skype),contul a avut si o luna subscription(15 $) si are multe lucruri deblocate).Va astept pe mess sau skype!Va salut, bafta!

10. Back To Top | #430
    Cauta si tu sectiunea de vanzari, ca doar e pe prima pagina.

11. Back To Top | #431
    Registered User imper's Avatar
    onlinekeystore - o mizerie de magazin.
    Am platit 12 euro pentru un key de swtor. Dupa o ora de asteptare au suspendat plata pentru frauda. Apoi dupa o zi vor acte sa-mi dovedeasca identitatea.
    Intre timp am luat de la kinguin la fix jumatate de pret, livrare instanta.
    Nu le dau nici un act, la asemenea servicii nu merita deranjul de a cumpara pe viitor de la ei.
    Unsigned

12. Back To Top | #432
    Nick anterior: saf13 Dromihetes's Avatar
    SWTOR a generat 165 de milioane de dolari anul trecut, nu-i rau deloc.
    The Old Republic earned $165 million last year - report | GamesIndustry.biz
    Foloseste codul KBGTJAAJ pentru discount la cumparaturile de pe Pcgarage.

1.  
Page 22 of 22 FirstFirst ... 1219202122

Bookmarks

Bookmarks