Page 3 of 22 FirstFirst 12345613 ... LastLast
Results 41 to 60 of 432

Thread: Cumpara Star Wars The Old Republic: cum, cat, de unde.

1. Back To Top | #41
    Apropo, voi puteti vedea status-ul comenzii pe undeva?
    Am comandat de pe site-ul Origin, totul ok, am primit mail cu codul care a mers inregistrat in swtor.
    vad jocul in My games in clientul Origin, insa nu vad comanda la Order History, nici in client si nici pe site-ul origin.
    O fi vreo problema?

L.E: Disregard that, I...
    Am gasit, trebuia sa intru in versiunea GB a site-ului desi in mail ma trimiteau la versiunea US. Me dumb.

2. Back To Top | #42
    Deci eu chiar nu mai inteleg, nici akm nu reusesc sa cumpar de pe origin nu doar star wars nu pot cumpara am incercat si cu master card si cu visa mi-am facut un mail si cont nou nimic nu merge!!!ceva sugesti?

3. Back To Top | #43
    Registered User FlailHead's Avatar
    O fii de la EA pana sa isi lanseze mizeria de platforma digitala nu putei sa cumperi nimic din Romania ( nici la mine nu mergea cu nici un fel de card emis in romania). Ca fix asigura-te ca alea 2 carduri pot face tranzactii online si mai baga o fisa

4. Back To Top | #44
    M-am asigurat am comandat de pe steam si merge is ok cardurile, sunt internationale am 3d secure activ ca cica unele cer...tot i ok ar trebui sa pot comanda dar nu pot. le-am trimis mail la origin is curios ce o sa zica.

5. Back To Top | #45
    Registered User Hyadum's Avatar
    Daca ai mai avut (tu sau poate altii din clasa ta de IP-uri) probleme cu EA si cumva au filtrat IP-ul, atunci ar putea sa nu te lase sa faci comenzi. Eu de ex am fost suspendat la servicii pe PayPal pt ca nu am verificat nu stiu ce setari timp de o luna, ca nu eram in tara. Si am incercat sa-l recuperez si nu ma mai lasa. Dar sincer nu cred ca e asta problema, tot tind sa cred ca e vorba de site, ca te redirectioneaza catre origin.com (US)
    Imagination is more important than knowledge...
    Albert Einstein

6. Back To Top | #46
    Deci tre sa fie ceva mia serios banuiesc din moment ce nu pot cumpara nimic, eu m-am gandit de cont sau ip dar mi-am facut si cont nou cu tot cu mail si la fel si ip akm is in Cj la un prieten si am incercat de aici cu cardu ING si saptamana asta tot am incercat cand inainte eram in Zalau si de acolo nu mi-a mers deci ip iara nu poate fi....

7. Back To Top | #47
    De unde iau si eu cel mai ieftin,Collector's Edition?pretul total?asa am gasit un roman din franta,din Sallanches vinde cu 160 acolo,si pana in romania vreo 200 de euro...si pe amazon scria 359,99..360 de dolari ce sa mai...adica 11 milioane..wtf? plss help de unde il iau si eu cel mai ieftin?collector's edition
    andreygh0st@yahoo.com ,cu zero in loc de O

8. Back To Top | #48

9. Back To Top | #49
    La Super Mario...esti in forumul SWTOR.

Pe amazon.de e 150 euro cu tot cu TVA. Iti vine pe 20 dec.
    http://www.amazon.de/Star-Wars-Old-R...W03KC55WN1RR8Y
    Albert Einstein

10. Back To Top | #50
    As vrea sa fac o precomanda pentru editia Standard sau Digitala. De unde e sigur si ieftin sa il iau? De asemenea, care ar fi taxele de transport? Codul de Early Access imi va facilita si descarcarea jocului, inainte de a primi pachetul?
    Multumesc.

11. Back To Top | #51
    Cred ca toate intrebarile sunt deja raspunse in acest topic. Cel mai ieftin nu inseamna neaparat si ceva sigur. Probabil ca daca daca iei early access ti se va da un link de download in mail.
    Albert Einstein

12. Back To Top | #52
    Registered User anubisy2k's Avatar
    Stiu sigur ca voi juca jocul, dar inca nu am facut order la el ca am niste nedumeriri.
    Adica sunt hotarat sa il iau de pe zavvi, are pretul ok, 33lire, costa 0,99 pounds transportul.
    Dar nu e specificat in cat timp ajunge...gen pe amazon zice 5-8 working days.
    O alta intrebare ar fi...de ce pe alte site-uri e MUUULT mai scump jocul?
    In afara de costurile pe care le-am scris mai sus, mai platesc vama sau ceva?
    Cand ajunge in tara, il preia o firma de curierat si mi-l aduce la adresa? Sau are treaba cu posta si il ridic de acolo?
    "I am not a man of words. But I respect the power of words, for that is what transformed me. The words of the Sith Code. Others had heard them, contemplated them, and so on. But I understood them, and they changed me. For what was I before I heard those words? Nothing."

Darth Bane, Dark Lord of the Sith

13. Back To Top | #53
    zavvi.com aka thehut are cele mai mici preturi, dar e dubios ca sunt singurii din lume care le au. si eu am fost tentat, dar am intrebat baietii din UK si au zis ca nu e un magazin asa serios ca amazon sau altele, asa ca nu am luat de acolo.
    Albert Einstein

14. Back To Top | #54
    Registered User anubisy2k's Avatar
    Dear xxx,

Thank you for your order with zavvi. Details of your order are listed below

... I'll Force choke you when i'll force choke you...
    "I am not a man of words. But I respect the power of words, for that is what transformed me. The words of the Sith Code. Others had heard them, contemplated them, and so on. But I understood them, and they changed me. For what was I before I heard those words? Nothing."

Darth Bane, Dark Lord of the Sith

15. Back To Top | #55
    As vrea sa poata fi valabil jocul pentru precomanda via computergames shop . Am precomandat deja dupa amazon, dar parca prea mare zarva cu livrarea .Mailul primit de la ei m-a facut un pic sa stramb din nas ma face sa cred ca poate ajunge chiar in ianuarie ... not good >.<

The items listed below will actually be dispatched sooner than we had originally expected based on the new release date:

"Star Wars: The Old Republic (PC DVD)"
    Previous estimated arrival date: December 24 2011 - January 04 2012
    New estimated arrival date: December 22 2011 - January 02 2012

16. Back To Top | #56
    Eu am contactat via e-mail pe astia de la amazon ca acolo am facut preorder si am intrebat daca pot sa-midar trimita cd keyul pe mail in momentul cand primesc jocul si dupa ce mi-au accesat cardul dar se pare ca ala care e responsabil cu customer service e un robot ca uitatzi ce raspuns am primit:
    Hello Mr X,

Thank you for ordering Star Wars the Old Republic from Amazon.co.uk.

We can confirm that as you are eligible for participation in this promotion, you should have received your code by now.

Details of your claim code are as follows: xxx-xxx-xxx-xxxPlease ensure that your mail provider and account are not diverting Amazon email to any "Spam" or "Trash" folders. This should ensure mail delivery going forward.

Further instructions on how to redeem this code are available here:
    http://www.amazon.co.uk/gp/feature.html/?docId=1000413613

Thank you for shopping with Amazon.co.uk

Did I solve your problem?

If yes, please click here:
    http://www.amazon.co.uk/gp/help/survey?p=A2HTHHT5CZBXJ2&k=hy

If no please click here
    http://www.amazon.co.uk/gp/help/survey?p=A2HTHHT5CZBXJ2&k=hn

To contact us about an unrelated issue, please visit the Help section of our website: http://www.amazon.co.uk/help

Warmest regards,

Nathaniel
    Amazon.co.uk
    Your feedback is helping us build Earth's Most Customer-Centric Company.

---- Original message: ----

17. Back To Top | #57
    Paranoia is natural AStateOfMind's Avatar
    Ca sa-ti trimita codul ar trebui sa desigileze cd=ul. Nu cred ca se baga careva din angajatii lor sa faca asta. Oricum, nu ai nevoie, early access code-ul va fi valabil inca ceva timp dupa 20Dec, pachetul va avea timp sa ajunga la tine.
    "Everyone believes in the atrocities of the enemy and disbelieves in those of his own side, without ever bothering to examine the evidence.”

18. Back To Top | #58
    Pentru cei care au facut preorder. S-a anuntat oficial data la care incepe early access:

"Many of you have been wondering how long Early Game Access will last, and we are now happy to announce that depending on when you redeem your Pre-Order Code, you will gain Early Game Access up to five days before the official game launch date."

Maximum este 5 zile inainte, deci pe 15 decembrie. Un calcul sumar ar arata ca oamenii au inceput sa faca preorders cam cu 5 luni inainte, deci eu ma gandesc ca data la care ar primi fiecare access ar fi in functie de luna in care a bagat codul la bioware pe site.

Acum 5 luni .... 15 dec
    Acum 4 luni .... 16 dec
    Acum 3 luni .... 17 dec si tot asa.
    Albert Einstein

19. Back To Top | #59
    Urasc Origin de 1 luna ma chinui sa imi fac comanda si nici akum nu reusesc, de pe 2 carduri diferite 2 locatii diferite si 2 useri diferiti chiar nu stiu cum ati reusit voi sa faceti dar eu nu pot si nu poat sa cumpar nimic de pe origin nu doar star wars ca asa m-ai ziceam si eu, asa ca stau cu buza umflata si ma gandesc de unde sa l comand sau sa astept sa apara in tara si as fi vrut versiunea deluxe, nu stati nici unu in zalau care ati reusit??

---------- Post added at 20:46 ---------- Previous post was at 20:18 ----------

Salut, ziceti-mi si mie care ati putut comanda de pe origin uk cardurile voastre de ce sunt in euro sau lei sau lire? ca mi-a zis unu de la origin ca ar trebui sa imi fac card cu lire si sa vad daca la voi cu ce a mers?

20. Back To Top | #60
    Registered User Maryia's Avatar
    Am comandat de pe origin fara probleme cu card in euro .
    We are sons we are daughters we are professionals we are students we are geeks we are nerds we are wannabe race car drivers we are wannbe dj-s we are wannabe dragon slayers this weekend all that matters is that we are gamers we all of us creators of our story together welcome home .

1.  
Page 3 of 22 FirstFirst 12345613 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks